Rüya yorumu

Hematit taşının iyileştirici ve mistik özellikleri nelerdir?

Pin
Send
Share
Send
Send


Hematit taşı, gizemli bir ayna parlaklığına sahip sıradışı bir mineraldir. En farklı tür ürünler bundan üretilir: dökme demirden linolyumdan mücevherlere. Bu yazıda hematit taşının iyileştirici ve mistik özelliklerini bulmayı öneriyorum.

Gem'in tarihsel arka planı

Hematitin ilk sözleri mineraller hakkındaki eski Babil mazeretlerinde bulunabilir (M.Ö. 1. yüzyılda yazılmıştır). Taş, adını "kan" anlamına gelen Yunanca "haima" kelimesinden almıştır. Ancak Slav etnik gruplar, farklı bir taş kullanmaya başladı - krovivikom.

Hematit neden böyle kanlı ilişkilere neden olur? Boş bir alandan doğmazlar, ancak mücevherin parlak kırmızı bir tonu olması nedeniyle, ancak işlendiğinde suya kırmızı su ekler. Ve eğer onları bir yüzeyde tutarsanız - mor bir iz kalır.

Eski Roma sakinleri hematitlerin kanının sertleştiğine inandılar ve savaşların yapıldığı yerlerde, mağdurların tekliflerinde onları aramaya gittiler.

Kan taşı nedir?

Hematitler, koyu gri, siyah veya koyu kırmızı, olağanüstü doygun renkteki taşlardır. Bir mineral veya daha doğrusu bir demir oksittir. Sıklıkla, maden krallığının bu temsilcisini karakterize eden "siyah inci", "demir böbrek", "sanguin", "kırmızı demir" adlarını karşılayabilirsiniz.

Eski zamanlardaki insanlar hematitten temiz suya toz eklenmesinin kısa sürede kan kırmızısı yaptığını fark ettiler. Bu hematit yeteneği hayranlık uyandırdı ve sihir güçlerine inanmak için motive oldu.

Ayırt edici özellikler, varyasyonlar

Krovavik, kendisine inanılmaz özellikler sağlayan demir içeren cevherlerin uzun süre havalandırılması eylemiyle oluşur. Taş, opak, güzel bir metalik parlaklık vardır.

Hematit oldukça büyük bir kütleye ve aynı zamanda çok kırılgan olmasına rağmen yüksek bir sertlik derecesine sahiptir.

Aşağıdaki kan taşı taşı fotoğrafını görmeyi öneriyorum.

Gem yıllar boyunca okudu. Bu süre zarfında, varyasyonlarının 5'ini buldu:

 • kırmızı demir;
 • demir mika;
 • kırmızı cam kafa;
 • demir parlaklığı;
 • demir gülü.

Taşın doğal renginin en yüksek direnç ile karakterize olduğu belirtilmelidir - asla mükemmel bir doğal gölgeyi kaybetmez. Bu özelliklerden dolayı, hematitler, yüzyıllarca, çeşitli malzemelerin imalat sürecinde doğal renklendirici bir pigment olarak kullanılmıştır.

Savaşa hazırlanırken, Kuzey Amerika yerlileri yüzlerini parlak kırmızı sembollerle çizdiler. Boya tozunun temeli tam olarak kandı. Bu nedenle, her zaman büyük mücevher rezervlerine sahiplerdi. Kızılderililerin yardımı ile kendilerini güçle doldurdular ve hematitin onları savaşta koruyacağına inandılar.

İlkel toplumda, krovavik'ten özel boya yapmayı öğrendiler. Ondan bakıldığında, modern insanı onlara bakarken zevkle heyecanlandırmaya zorlayan birçok gizemli kaya oymacılığı yaratıldı.

Ancak hepsi bu kadar değil - havadaki metan gazı mevcut olduğunda hematitin kızarmaya başlaması dikkat çekicidir (patlayıcı, madencilerin hayatını alır). Kuşkusuz, tam da bu nedenle, Avrupalı ​​madenciler, tehlikeyi zamanında fark edebilmek için hematitten cüppelerine düğme diktiler. Doğru, bugünlerde uzun zamandır böyle bir teknik kullanmadılar, görünüşe göre çok etkili değildi.

Mars'tan Mineral - yani kesinlikle kanı vaftiz edebilirsiniz! Nitekim, 2004 yılında, Amerikan Mars gezicisi tarafından uzay örgütü NASA'dan önemli hematit kristalleri birikintileri tespit edildi. Ve daha da fazlası - tüm gezegen bu cins tarafından kaplıdır, buna "kırmızı" denir!

Madencilik siteleri

Doğal koşullar altında hematit, tüm kristal kütleler olarak bulunur. Avlarının magmatik, metamorfik, hidrotermal kökenlerinde bulunur. Ortamın oldukça yüksek oksitleyici potansiyeline sahip, hematit kaya 12 ayda 1 metreye kadar bir hızda oluşur.

Hematit önemli bir endüstriyel demir kaynağıdır, bu element mineral cevherlerinde azami yüzde 70'e kadar bulunur.

Ve en ciddi mevduat denir:

 • Rusya Federasyonu;
 • Amerika Birleşik Devletleri;
 • İsviçre;
 • İtalya.

Hematit iyileştirici ve büyülü özellikler

Şimdi litoterapistler tarafından kendisine atfedilen değerli taşların dünyadaki diğer yeteneklerine bir bakalım.

Aynı zamanda aşağıdaki hematit taşının bir fotoğrafını da düşünün.

Kan iyileşmesi özellikleri

 • Mineral dolaşım sisteminin durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, basıncı normalleştirir, stresin etkilerine karşı korur ve cinsel enerji akışını harekete geçirir.
 • Karaciğer, böbrek, dalak, pankreas patolojileri ile başarılı bir şekilde başa çıktığına inanılmaktadır.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, genitoüriner ve hormonal küre bozuklukları olanlara onunla birlikte takıldığı gösterilmiştir.
 • Doğu litoterapi, apselerin giderilmesinde kan dökülmesini uygular ve ayrıca tıkalı kan damarlarını da tedavi eder. Bu amaçla, mineral parçalarının kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelere uygulanması tavsiye edilir.
 • Eski hekimler pratiklerinde taşın hemostatik özelliklerini kullandılar: cilt lezyonları ve enflamatuar fenomenler için kullandılar. Ayrıca öfke salgınlarını da tedavi ettiler.
 • Hematit tozu, görme yeteneğini iyileştirmenin bir yolunu edinmiştir.
 • Romen kadınlar, doğum sırasında uterus kanamasını azaltmak için hematit boncuklar sağladı.
 • Litoterapi, tedavide kan dökülmüş çeşitli mücevherlerin (boncuklar, yüzükler, küpeler, bilezikler) kullanılmasını önerir. Gereksiz ve mineral topları ile masaj yapın.

Dikkat! Yüksek tansiyonunuz varsa, hematit tedavisine başlayamazsınız.

Hematitin mistik özellikleri

 • Taş, cesaret ve bilgeliği sembolize eder. İlk çağlardan beri savaşta yenilmez bir savaşçı haline getirdiğine, iyimserliği ve iradesini desteklediğine inanıyorlar.
 • Başlangıçta hematit, daha güçlü seks savaşçılarının temsilcileri tarafından tam olarak kullanıldı. Kıyafetlerine kristal diktiler, ayakkabılara koydular. Kocasını savaşa göndererek, karısı taşının üzerine özel bir iftira okudu, böylece sevgilisi eve canlı ve sağlıklı bir şekilde dönecekti.
 • Rusichi, bebeğin beşiğine asılan kanla asılanın onu düşmelere ve morluklara karşı koruyacağına inanıyordu.
 • Hematit enerjiyi arttırır, fiziksel ve eterik cisimleri güçlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca mineralin sahibini saldırganlıktan, kötü niyetli kararlardan koruyacağına ve kendinden emin olmasını sağlayacağına inanıyorlar.
 • Sahibinin isteklerine göre enerji biriktirmenizi ve uygulamanızı sağlar. Onun sayesinde diğerlerini etkilemek mümkün hale geliyor.
 • Orta Çağ'daki Avrupalılarda hematit, büyücülerin muskasıydı - kristallerini, kötü güçlere karşı korumak için mistik çevrelerle çektiler ve ayrıca ruhlara neden olmuş, başka bir dünyaya giden ataların ruhlarıyla iletişim kurabildiler.
 • Ve kendilerini eski varlıkların etkisinden korumaya çalışan eski Mısırlılar, çeşitli ritüeller sırasında hematit ürünlerini kullandılar. Eski Yunanlılar da aynı şeyi yaptı.

Krovavik aşağıdaki çakraları etkiler: Muladhara ve Svadhistana. Projektif Yang enerjisine sahiptir (yayan, etkinleştiren).

Belirtilen yeteneklere ek olarak, taş da bu özelliklere sahiptir:

 • Yeni girişimlerde başarıyı teşvik eder;
 • kişiye iç ve fiziksel güç kazandırır.

Adil seks kanlı halkaları kullanmalı, sol elinin işaret parmağına gümüş takmalıdır. Ve erkekler, tam tersine, işaret parmağına zaten sağ elinizde mineralli bir yüzük koymak en iyisidir.

Zodiac uyumluluğu

Dikkat çeken mistik mücevher, yalnızca üç burç takımyıldızına en belirgin yardımı sağlayacak:

 • Akrep;
 • Koç;
 • Kanser.

Hayatlarını en iyi yönde değiştirecek.

Çok utangaç, sessiz ve savunmasız kanserlerKan solucanının güçlü enerjileri sayesinde daha cesur ve güçlü olacaklar, başkalarına açık olacaklar, kendilerine güvenecekler.

akrepler - aşırı sıkıntılarıyla başa çıkabilmek, çoğu zaman onlara birçok sorun yaratabilmek.

Koç - Hematit ürünleri giyen her durumda başarılarını sağlamak.

Ayrıca, cevherin üç "evcil hayvanı", onların sezgisini, hafızasını ve konsantrasyonunu artıracak, standart dışı düşünmeyi geliştirecektir.

Hematitin sadece Kanserler, Akrepler ve Koçlar için değil, aynı zamanda 9, 18 ve 27 numaralarında doğan herkes için de uygun olduğuna inanılmaktadır (doğum ayı büyük bir rol oynamaz). Fakat burcu kesinlikle hematitle mücevher alamayan belirtileri var: Başak, İkizler ve Balık. Enerji mücevherleri listelenen takımyıldızların temsilcileri ile birleştirilmez.

Zodyakın diğer işaretleri hematit ürünlerinin giyilmesiyle birlikte çok fazla taşınmamalıdır, ancak iç duygularını geliştirebilirler. Örneğin, bir rahatsızlık hissi varsa - ürünü çıkarın ve bir daha asla giymeyin!

Artık hematit taşının fotoğrafını ve özelliklerini biliyorsunuz. Unutmamak önemlidir ki bu sadece bir mücevher değil, aynı zamanda muazzam büyülü güce sahip bir mineraldir. Bu nedenle, astrologların, litoterapistlerin önerilerini dinlemeli ve size uymuyorsa kristali kullanmamalısınız.

Başka birçok sihirli taş var, asıl mesele kendi taş tılsımcınızı bulmak!

Sonunda tematik videoyu izlemeyi öneriyorum:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send