Rüya yorumu

Mistik özelliklerin topaz taşı nedir

Pin
Send
Share
Send
Send


Mavi topaz (mavi taş olarak da bilinir) en seçkin mücevherlerden biridir. Taş o kadar muhteşem ki, kesinlikle her hangi bir mücevher parçasıyla süslenecek - bundan emin olmak için, topaz mücevherli vitrinin bir gözüne bakmak yeterli.

Soğuk parlaklığın varlığı, taşa özel bir zarafet ve onun yaydığı ışıltı kraliyet ihtişamını katar. Doğal şartlar altında, mavi topazlara her zaman diğer mineraller - moriona, florit, turmalin ve daha pek çok numune şeklinde tuhaf bir retina eşlik eder. Bu makalede, topaz taşlarının ana şifa ve büyülü özelliklerine ve ayrıca burç burçlarının takı takarken nasıl gösterildiğine bakacağız.

Diğer mineral isimleri

Ayrıca mavi topaz'ı Pasion, Sibirya elması, topaz, güdük veya ağır adları altında da bulabilirsiniz.

Doğal meslektaşları ile hiçbir ortak yanı olmayan yapay kuvars minerallerinin sahte versiyonları, topaz ve altın topaz kisvesi altında satılmaktadır.

Ayrıca, topaz grubu rauchtopaz, “dumanlı”, “doğu”, “Hint”, “İspanyolca” topazlar, “topazolitler” ve Ural “tumps” içermez. Topaz, uzun bir süre boyunca, aşağıdakileri listeleyebileceğimiz çeşitli icat edilmiş eş anlamlılar edinmeye başladı: “Brezilya yakutları”, “Brezilya safirleri” ve benzeri.

Topaz'ın renk değişimleri

Doğal menşeli Topaz, geniş bir renk paletine sahiptir, farklı renk tonlarında bulunabilir: çay, pembe, açık sarı, mavimsi, kahverengimsi, şeftali ve konyak. Ek olarak, topazın daha eşsiz bir yeteneğinden söz etmek gerekir - taş ısıtma ve radyasyon tedavisi sırasında rengini daha doymuş olana dönüştürür. Aşağıda marka adlarıyla birlikte topazın ana tonları:

 • Londra mavisi topaz - zengin mavinin tüm çeşitlerinin değerli taşları. Bazen bir miktar gri veya yeşilimsi olur.
 • Gök mavisi topaz açık bir günde gökyüzünün açık mavi rengidir. Lütfen bunun ve taşların önceki sürümlerinde ısıl işlem nedeniyle gölgelerinin alındığını unutmayın.
 • Topaz rengi "Şampanya" ("Şampanya") - aynı zamanda oldukça ünlü. Parlak tonu ve zarif tonları sayesinde, mücevher doğallığı, sıcaklığı, hassasiyeti ve güzelliği yayar.
 • İmparatorluk - başka bir şekilde emperyal topaz denir - şu anda tüm taş türlerinin en pahalısıdır. Sarımsı-altın, kırmızımsı-altın ve pembe renklerde bulunur.

Buraya eklenmelidir, kırmızı veya pembe tonlar eklenmiş doğal topazlar çok nadirdir. Maliyetleri 1 karat başına 300 ila 500 ABD doları arasında değişmektedir. Kahverengimsi ve sarımsı bir tonda olan taşlar biraz daha ekonomiktir.

Topaz taşının iyileştirici özellikleri nelerdir?

Mineral birkaç olumlu özelliğe sahiptir:

 • bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur;
 • soğuk algınlığına karşı korur;
 • doku onarımı sürecini aktive eder;
 • sindirim sistemi üzerinde olumlu etki;
 • tiroid bezinin, safra kesesinin ve dalağın çalışmasını iyileştirir;
 • Ek olarak, taş zihinsel patolojilerin, sinir ve enerji yorgunluğunun varlığında, stresi hafiflettiği, yatıştırdığı, sinir rahatsızlıklarından iyileştirdiği, çeşitli korkuları, uykusuzluğu iyileştirdiği, duygusal alanın uyumuna katkı sağladığı;
 • topaz kristalini uzun süre düşünürseniz delilikten kurtulabileceğinize inanılır;
 • Antik çağlardan beri, topaz göz patolojilerini tedavi etmek için kullanılmıştır;
 • enerjik olarak en güçlü altın ve bal topazlarıdır.

Büyü özellikleri ve kimler uygun

 1. Büyüde topaz, çok güçlü koruyucu özelliklere sahip bir mücevherdir. Bu yüzden sahiplerini "nazar", hasar ve diğer olumsuz etkilerden korur.
 2. Yogiler, bir kişinin Yüksek Zihin ile bağlandığı bir duruma düşmek için meditasyon uygulamalarında topaz kullanır.
 3. Ortaçağ'da, topaz sağduyulu ve iyi işler ile ilişkiliydi.
 4. Altın topazlar mutluluğun dolgunluğunu gösterir, yemyeşil ve tehlikeli tutkuları uyumlu hale getirir, insanın hayatın tüm zevklerini hissetmesine yardımcı olur, lezzet hissini arttırır.
 5. Ayrıca, topaz başarıyla çeşitli olumsuz duygularla başa çıkabiliyor - depresif durumlar, korkular, şüpheler, öfke, nefret ve diğerleri.
 6. Sarı topaz, saklı eylemleri ortaya çıkarmanın yanı sıra çeşitli sırları kavramanıza yardımcı olur. Adli tıp uzmanları, hipnotistler ve psikologlar bunları güvenle kullanabilir.
 7. Gem, zihinsel yeteneklerini geliştirir ve içsel aydınlanma sağlar. Sahipine, olanlara aktif olarak cevap vermesine ve farklı yaşam koşullarında her zaman doğru davranmasına yardımcı olacaktır.
 8. Topazlı tılsımlar ve muskalar bir kişiye başarı, finansal refah katma ve onu profesyonel olarak daha başarılı kılma aracı olarak kullanılır.
 9. Bir maskot olarak, topaz tanıma ile zenginlik çekiyor, bir insanı daha anlayışlı kılıyor. Ayrıca, onlar sayesinde, diğer insanlardan iyilik ve iyilik kazanabilirsiniz.
 10. Topaz kişiyi daha dürüst ve objektif yapacaktır.
 11. Adil seks, çekiciliğin ve erkeğin görünüşünü verecektir - bilgelik.
 12. Topaz, her zaman farklı seyahatlerde ve seyahatlerde yanınızda olmanızı tavsiye eder.

Taş, renk özelliklerinden bağımsız olarak tüm çakraların çalışmasını etkiler ve yansıtıcıdır (aktive eden, Yang enerjisini geliştiren).

Hangi burçlar taşı uygun?

Herhangi bir mineral için büyülü yardım için başvururken, burcunuzu dikkate almak önemlidir. Sonuçta, aşınma sürecinde kesinlikle tüm doğal taşlar hem yararlı hem de zararlı olabilir. Astrologlar, gizemli topazın Kasım ayında doğmuş olan insanları koruduğuna ve Akrepler için mükemmel bir tılsım olacağına inanıyor. Dahası, bu görüş antik görüşler tarafından dile getirildi ve geleceğin modern vizyonerleri tarafından ifade edilmeye devam edildi.

Akrep insanları topaz takıları kendi yararları için giymeli, çünkü genellikle aşırılıklara yönelmekte ve doğru kararları vermeyi öğrenmeleri gerekmektedir. Özellikle genç Akrepler, bu sihirli taşın onlara yardım edebileceği ilave bir bilgelik ve sağduyu kaynağına ihtiyaç duyar. Topaz, bu zodyak takımyıldızının temsilcisini daha barışçıl yapacak, stresin olumsuz etkilerinden kurtulacak ve her durumda kendilerini kontrol etmeye yardımcı olacak. Ayrıca, taş sayesinde, Scorpions, mücevher nedeniyle, daha fazla kendini geliştirme için muazzam fırsatları ve umutları uyandırıyor.

İlginç bir tematik videonun sonunu izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send