Rüya yorumu

Slav tanrıları: Işık ve Karanlık Tanrılar'ın açıklaması

Pin
Send
Share
Send
Send


Başlangıçta, modern Rusya, Ukrayna ve diğer Slav devletlerinin topraklarında, ana din Hristiyanlık değil, Slav putperestliği idi. Bugün, pek çoğu, Slav tanrılarının kim olduğunu unutmuş (ya da hiç bilmemiş), çünkü Hristiyan öğretileri onları desteklemiştir. Bu makalede, Tanrıların akrabalarını hatırlamaya başlamanızı öneririm.

Slavların eski tanrıları: Onlar kim?

Slav tanrıları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman hangi kaynaktan geldiklerini bilmek istersiniz. Böyle bir ilk başlangıç ​​ve gezegenimizde hayati önem taşıyan her şeyin kaynağı Tanrı En Yüce idi. Herkese 3 planla hayat veren odur: Hükümet Dünyası, Evi ve Navi (kod çözme bölümüne bakınız).

  • kural - En yüksek gerçeklik, Tanrının yaşam alanı olarak davranır;
  • gerçeklik - insanın orta dünyası olarak bilinir;
  • Gezinme - bu, Karanlık Varlıkların yaşadığı alt dünyadır, ayrıca görünmeyen işlere düşkün ve yüksek düzlemlere yükselemeyenlerin ruhları. Navi dünyasında beklemek zorunda oldukları şey yüzünden, mükemmellikleri için bir sonraki fiziksel enkarnasyon verilecekleri zaman.

En Yüksek Tanrı, tüm Tanrılar Tanrısını temsil eder. Rehberlerinde Svarga'yı (Evren) yaratır. Sort'un iki orijinal Hipostas-Tanrısı Tanrısı vardır - Belobog ve Çernobil'dir (birbiriyle zıt, gece-gündüz gibi, sahtelik ile gerçek). Hayatın doğması, sürekli muhalefet sürecindedir.

En Yüce Tanrı, Özü'nü, enerjisinin bir kısmını çocuklara koyarak, başka Tanrılar yaratarak gösterir - çocukları ile birlikte Svarog, Lada. Rhod, Birlik ve Çokluk ile ayırt edilir, enkarnasyonlarının yardımıyla, Çeşitli Varlık uçaklarında Kendi Özünü gösterir. Buna dayanarak, şu seviyeler hakkında konuşabiliriz:

  • en alt olan Dünya türdür (bu, İnsan Dünyası);
  • Ortadaki, Cennetsel Aile'dir (veya İlahi Dünya).

En Yüce Tanrı her iki uçağı birleştirir, yumurta boyalı yumurtaya benzeterek ona uyarlar. Sonsuzluk, bütün kucaklayanlık ile karakterizedir, kesinlikle her şeyi birbirine bağlayabilir, böylece sayısız yüzleri hakkında konuşabiliriz.

Bir insan olarak doğmuş olmak, onun tüm tezahürlerini kavramak mümkün değildir. İnsanlar, yalnızca kendileri tarafından en çok ihtiyaç duyulan Slavların Tanrılarının isimlerini bilirler. Onlara daha sonra detaylı olarak bakacağız.

Slav mitolojisi: yaratıklar ve tanrılar

Slavlarda, tüm tanrılar Işık ve Karanlığa bölünmüştür. Birinci ve ikinci tanışmayı öneriyorum.

Parlak Tanrılar

Byelobog - tüm İlahi Güçlerin sahip olduğu gücü, aklı ve bilgiyi kişiselleştirir. En Yüksek Ailesinin Işık Hipostazı olarak performans gösterir. Kişiselleştirilmedi. Svarog ve Lada ile birlikte En Yüksek cins, İlahi Varlıkların Büyük Triglav'ını oluşturur. Rod, Lada ile Svarog'u yarattı ve fiziksel Evreni doğurdu. Zaten gelecekte olanlar Cennetteki ve Dünyadaki Klanların yaratılışıyla meşgul oldular. İlahi ve İnsan dünyasının ortaklığına tanıklık eden çekirdeği (pisanku) temsil ederler.

Svarog - Dünyamızın Yaratıcısı olan en önemli İlahiyat ve ayrıca Sort'ın erkek hipostazıdır. İlahi yaratıcı Doğayı bünyesinde barındırır. Açık Dünyada, Svarog'un görünen görüntüsü Cennet'tir. Tüm Işık Tanrıları, Baba tarafından muhasebeleştirilir. Evlilik birlikleri, fiziksel gerçekliğin uyumu ve yeni gök cisimlerinin (gezegenlerin, yıldızların) yaratılması Svarogy'nin himayesine aittir.

Lada - Uyumluluk, uyum, sevgi ve hassasiyet gösterimlerinden sorumlu olan tanrıça. Sort'un dişi, parlak bir cismidir, Svarog'un karısıdır. Işık İlahiyat'ın Annesi ve tüm temel unsurların rolü atanan Lade idi. Lada, İlahi Sevgiyi temsil eder. 12 Svarohiches ürettiği için sevginin her zaman aile sendikalarında bulunmasını, çocukların ailede görünmesini sağlar.

Ladobog - Svarog'un hipostazı, düzen ile yıkılmaz bir uyum sergiler. Bir erkeğin kadınına hassasiyet göstermesine ve fiziksel gerçeklikte uyum yaratma arzusuna neden olur. Slavlardan gelen aşk tanrısı.

Anne Sva Slava - İlahi Lada’nın hipostazı, askerlerin koruyucusu ve himayesi. Esneklik, şeref ve onur içerir. Sva Slava, savaşta ölenleri Svarog Çayırlarına götürür, böylece Perun Alayına girebilirler. Ve bir savaş gerçekleştiğinde, tanrıça alanın üzerinde uçar ve soyundan gelenlere koruma sağlar.

Chislobog - Geçmiş, şimdi ve gelecek için sorumlu olan Tanrı. Yağlı Günün aralıklarını değiştirmeyi kontrol eder. Ek olarak, Chislobog, insanların kesin öğretilerde ustalaşmasına yardımcı olan harika bir öğretmendir.

Zamyn - Lada'nın hipostazı olan İlahi Anne, Slavların maddi refahı olan herhangi bir yavru ve servetin annesidir. Samanyolu'nu (Vyriya'dan akan nehir) yarattı. Açık gerçeklikte, kendisini verimli topraklar ve bir inek şeklinde gösterir.

Velez - bilgeliği ve maddi zenginlik tanrısı, gerçekte En Yüce Kümenin Işığı tezahürü, Navi, diğer dünyaların kralı ve koruyucusu, Nav ve Kötülüğü Şeytan Varlıklarından korur. Velez, gelişmiş insanlara bilgeliği kavramalarını sağlar ve atalarımıza yerden hasat almalarını öğretti. Slavlar arasında bereket tanrısı.

Mokos - Doğum yapanları koruyan, ayakta duran (hamile, sakin) suyu kontrol eden kadın tanrısı. Kadınların yüklerinden kurtulmalarına yardımcı olur ve şövalyeler - saf kan yasalarını verir. Ana Dole'ye düşüyor ve Nedole gezegenimizi koruyor.

Dazhboh - Güneş'in Slav tanrısı, Slavların atası ve savunucusu olarak hareket eder. Dazhbog, İlahi Işığının yardımıyla, Dünya gezegenindeki su elementinde yaşam yarattı. Onun tarafından tutulan dünya gerçekliğini, evrenin derinliklerinde patronlaştırır. İnsanlara yönelik İlahi Hukuk Yasasını oluşturur, her türlü yaşam yararını sağlar.

Dana - dünyevi suyun kadın tanrısı. Su elementinin akışkanlığını kişiselleştirir. Dana - Potansiyel doğurganlığın, çeşitli zenginliklerin, Dazhbog'un eşi.

Svetovit (Kutsal, Sventovid olarak da bilinir) - Dazhbog'un dört yüzünü (Bozhich, Yarilo, Semiiarilo, Sivy Yar) temsil eder. Batılı Slavlar Svetovita'yı savaş sanatını koruyan bir ışık savaşçısı olarak onurlandırıyor.

Yaşıyor mu - İnsanlara manevi ve fiziksel sağlık veren yaşam tanrıçası. Aynı zamanda Slavlar ve bereket tanrıçası arasında bereket tanrıçasıdır. Canlılık ve iyileşme yeteneğinin yanı sıra gübreleme gücünü de içerir.

at - Bu, Güneş'in gece ışığının (Ay'a yansıyan) erkek tanrısıdır. At sadakati kişileştirir, karanlık zamanlar geldiğinde Sıralama Işığını korumaktan Vedogn'u sorumlu tutar.

Vesta - aydınlanma, kızlık bilgeliği ve dürüstlüğün yanı sıra sevgi ve affetme yeteneğinden sorumlu olan Akşam Şafağı kadın Tanrısı. Dazhbog ve karısı Horsa'nın kızı.

Stribog - rüzgarların ilahi ve yeryüzü uzamı, hava gücü olur. Değişebilirliği ve hareketi kişileştirir.

hisse - İnsan varlığının özelliklerinden sorumlu olan tanrı. Paylaşım, insan yaşamlarını dönüşümlü olarak, sonra aydınlık, sonra karanlık iplikleri süslüyor. Mokosh'un kızı İlahi Olanlığı kişiselleştirir.

Yarilo - Dazhbog'un bahar hipostazı, genç zaferler tanrısı, istekliliği gibi davranır. Yarilo aynı zamanda bir Slav doğurganlık ve bereket tanrısıdır.

Lelia - Lada'nın ilkbahar hipostazını temsil ediyor, kızı ve gelini Yarile'ye. Lelya, genç ve yaşlı çiftlere aşıkları için yardım ve himayede bulunuyor, bir aşk kaynağı olarak hareket ediyor.

Kupaylo-Semiyarilo - Dazhbog'un yaz hipostazı. Zihinsel ve fiziksel temizlik sağlar, aşık çiftleri uyumlu hale getirir, gübreleme ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma gücüne sahiptir.

Sivy Yar - Dazhbog, Tanrı'nın aile serveti, ekmek ve evcil sığırlarla ilişkili sonbahar hipostazı. Ekonomik ve deneyim kişiselleştirir.

Rozhanitsa - Doğumda yardımcı olan tanrıça, Slav ailelerini ve evdeki yangını sürdürür.

Perun - Slav savaş tanrısı, gök gürültüsü ve şimşek. Adil yargılanmayı, gerçeği ve adil savaşı içerir. Slav panteonunda Perun, Savaşçıların İlahi Patronu, Perun Alayının Valisi - İlahi dünyayı Şeytan'dan koruyan ölü Rus'ın ruhları tarafından oluşturulan Cennetteki Ev sahibi rolüne atanmıştır.

Dodola - Polk Perunov için savaşçıları sürekli olarak doğuran, gök sularından sorumlu bir kadın tanrı. Uzun bukleleri olan, doğal yerlerde dolaşan ve kolay doğum için kutsayan hamile bir kadına benziyor.

Boziç - Dazhbog'un kış hipostazı, tüm olumlu duyguları taşıyan yeni başlangıçlar Tanrısı olarak hareket eder. Lada'nın oğlu. Hareketin başlangıcını ve yeniliğin gücünü kişileştirir.

Semargl - İlahi elçinin rolü atan Slavlar için fedakarlıklar sunan Slavlardan ateş tanrısı. Fizikselden ruhsal olana geçiş aşamasını içerir.

Ushas - Sabah Şafağının Tanrısı. Ushas kızlara yardım eder, bütünlüğü sembolize eder, İlahi lehine, olumlu ve mutlu herkese yol açar. Bu Tanrı, 3 yaşında bebekler için özel bir ritüel gerçekleştirir, kadınlıklarının gelişimini kutsar, Slav büyüsünü öğretir.

Ateş (ayrıca Agni, Svarozhich) - Tüm Ortodoks Rodnovers'ın evinde paternonal parıltılı bir tanrı, Svarog'un hipostazı gibi parlak Tanrısı olarak hareket eder. Barışı, mutluluğu, rahatlığı içerir.

Karanlık Eski Slav tanrıları

Slavlar, Büyük Çoklu tezahür çubuğunu tüm parlak görüntüleriyle övüyor ama Karanlık Varlıklara da saygı duyulmalı. Işık Tanrıları hakkında, Karanlık Kardeşler'den çok daha fazla bilgi bilinmektedir. Birileri onlara gezegenimizin tüm kötü enerjisinin toplamı diyor, birileri ölüm diyor, diğerleri onların yıkıcı bir güce sahip olduğuna ve Evreni yok etmeye çağırıldığına inanıyor.

Karanlık Slav İlahiyatlarının başka gerçekliklerin varlığı olduğu iddiasını karşılayabilirsiniz. Güya kendi dünyalarını yaratmak için Dünya'yı fethettiler.

Slav Yerli İnancında bu konuda ne söylendiğini öğrenmeyi öneriyorum. İçindeki mecazi "kötülük" nedir? Konuşmamızda başlangıçta böyle bir kelimenin bulunmadığını hemen belirtmek isterim. Bunun yerine, "kötü" (zayıflığa, zayıflığa benzer) veya "zelo" (aşırı) kelimelerini kullandılar. “Kötülük” kavramının bir yandan aşırı ya da diğerinde eksiklik ile ilişkili olduğu ortaya çıktı.

Her Deity bir tezahürdür (hipostaz). Örneğin, Perun adalet, Stribog - hareketlerle, Morok - fobilerle ilişkilendirilir. Fakat Tanrı'da bir şeyin fazla olması mümkündür, çünkü en çok belli bir enerji ile dolu ve çok boyutlu?

Tabii ki, "kötülük" kavramı ve tanrılar tamamen bağdaşmaz! Klan Belobog ve Chernoboga'dan oluşuyor, Evrenin dengesini koruyor, böylece hiçbir şeyde fazlalık veya eksiklik yok.

Ve bir yaratık olarak insan hiçbir şekilde mükemmel değildir, sadece İlahi mutlaklığı elde etmek için büyür ve gelişir. Büyüme ve gelişmenin uyumlu ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesi de son derece önemlidir. Böylece “kötülük” yoktur, ancak “kötü” değildir.

Arias (Slavların ataları) - güneşli bir millettir. Sonuç, Işık Tanrıları kültünün bizim için daha popüler ve kabul edilebilir olmasıdır. Ancak bu, Sort'ın karanlık yönleriyle ilgilenmemeniz gerektiği anlamına gelmez. Ters tarafları Çernobil şeklinde kendini gösterir. Mara ve Morok, Sort'ın bilinmeyen, gizli hali olan karanlık yönlerinin kadın ve erkek tezahürlerini gerçekleştirir. Onlar dünyamızın bilinçaltına benziyorlar.

Şimdi Rusya'nın karanlık tanrılarına daha yakından bakalım.

chernobog - siyah gücü kişileştirir, tüm Karanlık Tanrıları temsil eder. Bu kişisel olmayan bir varlıktır.

Mara - metresi Navi'nin ve aynı zamanda ölüm karşıtı olan Morok'un karısı, Lada antipodunun rolünü aldı. Bu sadece ölümün yüzü, ama ölümün kendisi değil. Mara - talihsizlikleri ve çeşitli talihsizlikleri ön plana çıkarır, bilinmeyen gizli bilgileri tutar. Kar beyazı bir elbisede açık tenli siyah gözlü bir kızlık, elinde siyah saçlı ve oraklar gibi görünebilir veya siyah giysili, tırpanlı korkunç yaşlı bir kadın olarak görünebilir.

hayalet - Bu bir eş Mare ve Dark Deities'in babası. Svarog'un karşıt hipostazı, antipodu olur (Svarog ışıkla ilişkilendirilir, Morok - karanlıkla). Soğuk ve yalan patolojisini kişileştirir. İnsan ruhunu karanlık ve cehaletle doldurur. Çok güçlü olanlara, zayıf olanları elimine eden testler gönderir.

Gazap, sonsuz karanlık, karanlık gibi insanlardan önce görünür. En korkunç fantezilerle ilişkili olarak, insanların normal bir yaşam sürmelerini engelleyen moronik önyargılar. Bu işletme sözleşmeleri tanımıyor ve hiçbir şeyden rüşvet almıyor.

moren - Mara ile birlikte Moroca'nın kızı gibi davranır. Hükümet Yasalarına saygı duymayı unuttuklarında ve Eğri ile başa çıktıklarında hayati güçlerden mahrumdur. Aynı zamanda güç tüketen su elementinin karanlık bir ruhu gibi davranır.

Nedolya - antipodunu temsil eden Doli'nin kız kardeşi Mokosh'un kızı - Deity'lere ve Kin'e karşı yürüyen insanları yok etme yeteneğine sahip. Çeşitli kazaların, sorunların ve hastalıkların ömrünü bozar.

Vij - koruyucu ilah olarak hareket eder, şeytan güçlerinin yöneticisi, gulyaların lideri Pekelny realiteleri. Açık gerçeklikte göremiyor. Wii ölümcül rüzgârdan memnundur - etrafındaki her şeyi mahveden bir kasırga.

zina. Görevi, Rodnover'ı dolambaçlı yola, Gümrük ve Hakikat'in yıkım yoluna çekmektir. "Piç" kelimesini oluşturan bu Karanlık Tanrı'nın adı - haksız bir erkek ve kadın birliğinden doğan bir çocuk demektir.

Zihinsel ve fiziksel Güneş Işığı atalarımızın yaşamında en önemli anlama sahipti: onlara yaşam ve neşe verdi. Ancak buna rağmen, atalar Karanlık Tanrılar hakkında bilgi tuttu ve aldılar. Sonuçta, onlar Life Coke'un ayrılabilir bir parçacığı değil. Bilgi bu güne korunur.

Örneğin, Dünyayı tutan ve bize yaşama fırsatı veren Belobog ve Çernobil arasındaki sonsuz mücadeleyi biliyoruz. Chernoboga'yı aynı zamanda itibarsızlaştırmak Belobog'u övmek kabul edilemez çünkü bu kesinlikle yanlıştır. Atalarımızın Karanlık İlahilerden korkmaları yoktu, ama onlardan korkuyorlardı, enerjilerini etkilememek için kavradılar. Daha sonra, Vedik bilgisinin azalması gözlemlendiğinde - onlar yatıştırmaya çalıştılar.

Fakat Slavlar hiçbir zaman Siyah Başlıkları unutamadılar, bizim ve akrabalarımızın Güneşin Çocukları olduğunu hatırlayarak. Ve yaşamlarımızdaki varlık işaretlerini zamanında fark edebilmek ve Işığa zamanında geri dönebilmek için Karanlık Tanrılar hakkında bilgiye ihtiyacımız var.

Karanlık Tanrılar olmadan, Clear World’deki fiziksel yaşam gerçek olmazdı. Bundan hareketle, Chernobizheskim'e kötülüğün güçleri gibi davranmak haksızlık olacaktır, çünkü gerçekte kötülük yoktur. Ve karanlığın olmadığı ışığı bilmek mümkün değil. Çernobil'i hatırlamak gereklidir, ancak Işık orijininizi unutma ve Işık Yolu'nu takip etmeyi unutmayın.

Bunlar, Eski Slav tanrılarıdır. Sonuç olarak, tematik videoyu izlemenizi öneririm:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send