Rüya yorumu

Krisopraz taşı - iyi şans ve zenginlik efendisi

Pin
Send
Share
Send
Send


Krisopraz büyüleyici yeşil renklendirmenin egzotik ve nadir bulunan bir taşıdır. Gizemli dumanlı yeşil kristal tonu, uzun süre mücevher severlerin kalbini fethetti. Soyluların temsilcilerinin, başarılı ve ünlü kişilerin hayatlarına eşlik eden bir servet, başarı, güç ve lüks taşı olarak kabul edilir.

Mineral özellikleri

Mineral yarı saydam kalsedon grubunun bir üyesidir. Nadir rengine rağmen, krisopraz yüksek maliyeti ile hiç ayırt edilmedi. En değerli örnekler zengin, kalın bir yeşil renge sahiptir. Böyle bir yönlü mücevher kolayca zümrüt ile karıştırılabilir.

Taşın adı, iki Yunanca "chrysos" - "altın" ve "prasos" - "pırasa" kelimesinden oluşuyor. Gem'e dikkatlice bakarsanız, altın pırıltılı pırasa yapraklarına benzerliğini görebilirsiniz.

Antik dönemden beri, krisoprazın zengin ve ünlü insanların büyük sermayesi olan koruyucu azizi olduğu düşünülmektedir. Ve yeşil rengi zenginlik, iş başarısı ve yüksek zekayı sembolize ediyordu.

Ortaçağ Avrupa’da, krisoprazın zengin ve başarılı olmaya yardım edeceğine inanılıyordu, bu yüzden bu gem ile olan tılsımlar seçkinlerin, tüccarların ve bankacıların temsilcileri tarafından giyildi.

Ayrıca, nitelikleri, mucitler ve yaratıcı mesleklerden insanlar tarafından takdir edildi. Sonuçta, taş yaratıcı enerjiyi ve ilhamı uyandırır, ruh halini iyileştirir ve parlak duygular ve yaşama sevinci yaratır.

Mineral, Uranüs, Merkür ve Jüpiter'in enerjilerini içerir ve astrolojik gezegeni Venüs'tür. Krisopraz, sahibini kıskanç insanlardan ve “kötü” gözlerden korur, gönderen kişiye olumsuzluk getirir.

Taşın ilginç bir özelliği var: Rengi uzun sürmez, çok yakında kaybolur. Mücevheri kuru bir odada saklarsanız veya güneş ışığına maruz bırakırsanız, rengi solar.

Ancak taşı ıslak bir yere koymak veya sadece ıslak bir havlu sarmak gereklidir - ve renkleri tekrar parlak ve taze yeşilliklerle oynayacaktır. Mineral üzerindeki böyle bir etki, yapısına nüfuz eden su moleküllerine sahiptir.

Boyama Krisopraz

Değerli taş, sıradışı ve nadir renkleri nedeniyle çok değerlidir ve diğer minerallerle karıştırılamaz. Krisopraz, mineralde bulunan nikel mikropartiküllerinin zengin yeşil tonuna mecburdur.

Genellikle, krisopraz elma yeşili bir gölgeye sahiptir, ancak renk mavimsi-yeşilden zengin zümrüt yeşili arasında değişebilir.

Mineral Sınıfları

Renk ve şeffaflık derecesine bağlı olarak, mineral aşağıdaki çeşitlere ayrılır:

  • Üst sınıf - üniform bir zümrüt yeşili renge sahip en kaliteli taş. Görünüşü çok çekici ve neredeyse yarı saydamdır - kalınlığı 5 cm'ye kadar yarı saydamdır, bileşiminde çok az kirlilik vardır.
  • Birinci sınıf - elma yeşili renk tonu taşı, desensiz tek tip bir yapıya sahiptir. 2 cm kalınlığa kadar saydamdır, bazen opak noktalar ortaya çıkar.
  • İkinci derece, lekeleri ve opak yerleri ile soluk mavimsi yeşil bir renge sahip bir taştır. Limonit ve diğer minerallerin safsızlıkları vardır. Yarı değerli taşlara atıfta bulunur.

Mineral yatakları

Krisopraz yatakları Avustralya, Almanya, Polonya, ABD, Brezilya ve Kazakistan'da bulunmaktadır. Daha önce, taş esas olarak Polonya yataklarında kazılıyordu. Kraliyet kronlarının ve odalarının dekorasyonu olarak hizmet veren bu taşlar oldu.

Bugün bu taşın çıkartılmasında lider olan Avustralya. Mineral ayrıca Urallarda, Sırbistan ve Romanya'da Madagaskar'da da bulunur.

Gem büyüsü

Krisopraz, büyülü özellikleriyle uzun zamandır meşhurdur ve güçlü bir tılsımdır. Taşın sahibini şeytanın gözünden ve kıskançlığından, aldatma, iftira ve kurtarıcıların silâhlarından koruduğuna inanılıyor. Yenilikçiler ve mucitler için destek sağlar, mükemmellik için çabalayan insanların yardımcı olur.

Ek olarak, bu tür büyülü özellikler bilinmektedir:

  • Taş kişisel ilişkiler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, yeni duygulara neden olabilir, var olanları oluşturabilir ve güçlendirebilir. Aşk iksiri olarak kullanılır.
  • Başarılı sözleşmelerin ve işlemlerin sonuçlanmasında yardımcı olur, finansal durumu iyileştirir, kayıplara karşı korur.
  • Sahibini kazalardan korur. Mücevher ölümüne mahkum olan kişiyi idamdan kurtarmaya bile yardımcı olduğuna inanılıyordu.
  • Gümüş renkte ayarlanan taş, karanlık güçlerden ve isteksizlerden korunur.
  • İletişimi destekleyen bir taş olarak kabul edilir - yeni arkadaşlar ve faydalı tanıdıklar çeker.
  • Genel becerileri geliştirir, iyimserlikle suçlar ve ruh halinizi iyileştirir.

Ancak unutmayın, taşın büyülü niteliklerini sonuna kadar göstermesini istiyorsanız, aktif ve kararlı olun, inisiyatif alınız. Krisopraz, uyuşuk ve pasif, akışla yüzen ve hayatlarında değişiklik istemeyen insanları sevmez.

Bir taş sahibini tehlike hakkında uyarmak isterse renk değiştirir ve bulutlu hale gelir.

Tıbbi özellikleri

Uzun süre göz minerallerinin tedavisinde kullanılan mineral, görme yeteneğini geliştirir. Krisoprazı gözlerde ağrı ve acı ile düşünmek çok faydalıdır.

Ek olarak, taş sakinleştirici ve depresyonu önleyici bir etkiye sahiptir, ruh halinizi iyileştirir ve cinsel rahatsızlıkları iyileştirmeye yardımcı olur.

Taşın kalp üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna da inanılmaktadır. Bunun için ısıtılmış mineralin yarım saat boyunca kalp çakrası bölgesine uygulanması gerekir. Bu etki, krisoprazın başka bir "kalp" taş - carnelian ile birleşmesiyle geliştirilmiştir.

Mineral ayrıca su infüzyonu için kullanılır. Bunu yapmak için, bir parça maden suyu koyun ve güneş ışığında yaklaşık 5 saat ısrar edin. Bu su soğuk algınlığı için kullanılır.

Krisopraz kime uygundur?

Astrolojik olarak, krisoprazın Hava ile bağlantısı vardır ve Kova'yı korur. Krisoprazlı bir tılsım takan bu işaretin temsilcileri, tüm girişimlerde kesinlikle hayallerini ve arzularını yerine getireceklerdir. Ancak mineral, yalnızca dürüst, adil ve merhametli olan, yalnızca kendi çıkarları hakkında düşünme yeteneğine sahip olmayan insanlara desteğini vermektedir.

Krisopraz ile takı Toros giymek için çok yararlıdır. Tembellik ve halsizliğin üstesinden gelmelerine yardımcı olacak, harekete geçme ve bilinmeyen eylemlerde bulunmalarını teşvik edecektir.

Mineral, Balık ve Oğlak burcuna enerji desteği sağlayacak. Onu Kanserlere, Yaylara, Bakirelere ve İkizlere takmakta fayda var.

Koç, Akrep, Terazi ve Lviv temsilcileri, madene koyamayacakları enerjiden fazlasını verecekler.

Krisoprazın çok barışsever bir mineral olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, zodyakın hemen hemen tüm işaretleri onu giyebilir, tüm kalpli ve samimi insanlara yardım eder.

Krisopraz sürekli giyilmeyi sever. Bundan dolayı renkleri daha parlak ve daha etkileyici hale geldi. Ve tüm unutulmuş ve terk edilmiş, büyülü özelliklerini kaybeder ve kaybeder.

Ayrıca bu olağanüstü taşla ilgili bir videoya bakınız:

Pin
Send
Share
Send
Send