Rüya yorumu

Sarı Safir: muazzam büyülü güçlere sahip bir güneş minerali

Pin
Send
Share
Send
Send


Hintçe sarı safir Pukhraj denir, Hindistan'da aynı insanlar sitrines ile sarı topaz diyor. Taş Vedik astrolojide çok önemli bir yere sahiptir. Böylece, Vedik geleneği özel değeri olduğuna inanılan yalnızca 9 kıymetli minerali ayırt eder: yakutlar, inciler, mercanlar, zümrütler, sarı safirler, kedi gözleri, krizoberiller, garnetler ve hessonitler.

Bu dokuz kıymetli taş için astrolojik kibritler olduğuna inanılmaktadır. Sarı safirin koruyucu azizi, güneş sisteminin en büyük gezegeni olan Jüpiter'dir.

Sarı safirlerin genel özellikleri

Sarı safir elde etmek için ana yerler Burma, Çin, Brezilya, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Tanzanya ve Madagaskar'dır. Safir yatakları da özelliklerini etkiler. En fazla sarı safir yatağı Sri Lanka'da bulunur.

Doğal koşullar altında, yüksek kaliteli safir nadirdir. Taşlar açık bir renge, saydamlığa sahiptir, kusur ve kapanımlardan arındırılmışlardır. Ayrıca sarı safir için yüksek derecede sertlik ve görkemli parlaklık ile karakterizedir.

Renk çeşitlerinde, soluk sarıdan parlak kahverengi tonlarına kadar taşlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı mineraller asterizmde doğaldır.

Sarı safirlerin sahte olma ihtimalinin daha yüksek olduğu belirtilmelidir. Daha sonra doğal mineralleri sahte maddeden nasıl ayırt edeceğinizi öğreneceksiniz.

Doğal safir sarı tayini

Taşa yakından bakmak gerekir:

 • sahte küçük kabarcıkların varlığı ile ayırt edilir;
 • gerçek safir ağır bir ağırlığa sahiptir;
 • doğal bir taş üzerinde sahte versiyonun aksine çizikler bulamazsınız;
 • Ayrıca doğal taşlar üzerinde net kenarlar izlenebilir;
 • X şeklindeki yüzler sentetik örnekler için tipiktir;
 • kendinizi büyüteçle donatmak faydalı olacaktır - kusurlar sahtecilikte açıkça görülür (çeşitli eğriler, halkalar ve oluklar);
 • taş ışığına gönderilmeli, doğal mineral düzensiz renkteki lekeleri yansıtacaktır;
 • Kanıtlanmış mücevher butiklerinde bir mücevher alımı ve özel bir sertifikanın bulunması kalite garantisi olacaktır.

Taşların kullanıldığı yerlerde onlara dikkat edin

Sarı safir kuyumcularda çok popülerdir. Çerçeveleri için ana metal altındır. Güneşli taşlardan yapılmış süslemelerle yapılan mücevherler, birçok kıyafet ve resim için uygundur. Örneğin gündelik giyim, küçük küpeler veya bir bilezik ile uyumlu bir şekilde tamamlanır. İş kıyafetleri minerallerin daha soluk sürümleriyle süslemek için daha iyidir. Akşam giyimi, lüks sarı safir setleri ile olumlu bir şekilde vurgulanır.

Küçük kızlar için, zarif mineral tonlarına sahip küçük boyutlu mücevherler giymeye değer. Ve yaşlı kadınlar - büyük taşlar ile büyük mücevherleri tercih etmek gerekir.

Sarı safir içeren birkaç ürün aldıysanız, hepsini aynı anda takmamalısınız - bu başkalarına kötü zevkinizi gösterecektir.

Yüksek sıcaklıklara, kimyasal maddelere, suya ve yüksek neme maruz kalmamak için taşların uygun şekilde bakımı önemlidir. Mücevherleri safirlerle ayrı bir mücevher kutusuna yerleştirin ve düzenli olarak yumuşak bir kumaş parçasıyla silin.

Mineral Büyüsü Yetenekleri

Sarı safirin mistik bir taş olduğu gerçeğini, uzak atalarımız biliyordu. Ana büyülü yeteneklerinin bir listesi aşağıdadır:

 • sahibine servet çeker, ailede maddi refah verir;
 • evlenmemiş kadınlar ikinci yarı için aramayı kolaylaştıracak;
 • siyaset ve ticaret insanları maden nedeniyle daha şanslı olacak;
 • saf düşünceleri olanlar dışardan gelen olumsuz etkilerden korunacaklar;
 • sarı safir zaman içinde sahibini muhtemel talihsizlikler konusunda uyaracak;
 • medyalar, mücevherleri kullanmak, çeşitli törenler yürütmek, ruh dünyası ile temas kurmak
 • Taşın özel enerjisi sahibini kendine güvenen, sabırlı, sakin, huzurlu, kararlı, cesur, iftiradan kurtarır;
 • yaratıcı bireyler tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilecekler;
 • sarı safir, farklı korku ve kaygı ile baş eder;
 • ustasını daha neşeli ve iyimser kılar;
 • Taş, fiziksel bedene gerekli hayati enerjiyi verecek ve zihinsel gücün restorasyonuna katkıda bulunacaktır.

Dikkat! Öfke, nefret, kıskançlık ve diğer olumsuz duyguların üstesinden gelen herkes için mücevherin desteğine güvenmemelisin. Ve aksine, en iyi mineral, 35 yaşına ulaşmış olan kadınlara yardımcı olacaktır.

Gem İyileştirme Gücü

Ayrıca sarı safir, iyileştirici yeteneklere sahiptir, yani:

 • taş sahibini stres ve depresyondan kurtaracak;
 • diyabet, romatizma, astım ve kalp hastalığı gibi patolojilerin ortadan kaldırılmasında olumlu bir etkiye sahip olacak;
 • vücudun genel durumu üzerinde olumlu bir etki;
 • bağışıklık sistemini aktive eder;
 • sahibini soğuk algınlığı ve bulaşıcı patolojilerden kurtaracak;
 • uykusuzluk ortadan kaldırmak;
 • yeni bilgileri ezberleme sürecini iyileştirmek;
 • kan oluşumu ve yemeğin sindirimi süreçlerini olumlu yönde etkiler;
 • Taşın kanser patolojilerinden bile iyileşebileceğine inanılıyor!

Astrolojik maç

Kesinlikle hem kıymetli hem de yarı kıymetli tüm mineraller, vücudu hem olumlu hem de ters yönde yıkıcı olarak etkileyebilecek kendi enerji alanlarına sahiptir. Bu nedenle, sarı safir ürünleri almak için mağazaya gitmeden önce, bu mücevherin burcunuz için nasıl uygun olduğunu keşfetmeye değer.

Derhal ancak güçlü, istekli kişiliklerin minerali giyebileceği not edilebilir. Jüpiter, taş gezegenin koruyucusudur.

Yay için çok uygun safir sarı gölge. Bu işaret geminin kadınları kozmos için koruma sağlar. Ancak, insanlık mineralinin güçlü yarısının temsilcileri, kendi yeteneklerine ve hedef arayışlarına güven katacaktır. Astroloji uzmanları Yay burcuna sarı taşlı yüzük almasını tavsiye eder.

Ayrıca, Kova değerli taşların yardımına güvenebilir - içlerinde safir maneviyatı uyandırır ve yaşamda doğru kararların alınmasına katkıda bulunur. Buna ek olarak, mineral Kova burcuna hediye hediye katacak.

Bu mücevherlerden de yardım alması gereken zodyakın bir sonraki işareti Koç. Koç, doğası gereği çok sıcak bir mizacına sahip ve şiddetli duygularıyla baş edemiyor. Koç kadınlarının sinemaseverleri çok kolaydır ve sarı safirli ürünler, onlar için dedikodu ve iftiradan ve aynı zamanda "nazar" dan koruyarak onlar için bir nimettir.

Dev, utangaçlık ve saflığı ayırt eder. Sarı gölgenin taşları, Virgos'un meslektaşları ile ortak bir dil bulmasına ve ailede uyumlu bir atmosfer yaratmasına yardımcı olacaktır. Kadınlar-Başakları sarı safir halkalar kullanmalı, sürekli takılmalıdır.

İkizlerin gizli yeteneklerini ve yeteneklerini göstermeleri problemlidir. Astroloji uzmanları bu nedenle kendilerini tam olarak ifade edebilmeleri için safir kolyeler takmalarını tavsiye eder.

Toroslar sayesinde taş ruh hallerini iyileştirecek ve dünyaya daha olumlu bir ışıkla bakacak. Başka bir mücevher onları baş ağrısı ve çeşitli kardiyovasküler patolojilerden kurtarır.

Safir ile stokta olması gereken zodyakın son işareti Akrep'tir. Bu insanlar taşın doğal olarak şiddetli öfkeyle başa çıkmasına yardımcı olacak, ayrıca gereksiz endişeleri ve endişeleri ortadan kaldıracaklar. Sarı safirin bu burç takımyıldızı altında doğanların enerjilerini bile temizleyebileceğine inanılmaktadır.

Makalenin sonunda tematik videoyu izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send