Rüya yorumu

Kocasının ihanetinden sonra nasıl yaşayabilirim: ihaneti affetmek

Pin
Send
Share
Send
Send


Birkaç yıldır evliyim. Sonra bir gün, tesadüfen, kocamın başka bir kadını olduğunu öğrendim. Anlamak, kabul etmek ve hatta daha fazlası - affetmek imkansız görünüyordu. Ama aşkımız uğruna kendimi aşmaya çalıştım. Şimdi mutlu bir ailemiz var, bir çocuk var. İhaneti nasıl affedebileceğin, ne yapman gerektiği hakkında konuşmak istiyorum.

Vatana ihanet veya ihanet

Vatana ihanet eşi ihanet olarak algılanır. Ancak bu her zaman böyle değildir. Tabii ki gidebilirsin ama yapmak zor. Başka bir kadınla yatakta olan biriyle yaşamak daha da zor. İlki yapmak daha kolay ve herkesin hakkı var. Ancak bu durumda, sevgi olmadığı, ilişki olmadığı anlamına gelir. Ama onlar, uzun süredir seni bağlayan bir şey vardı, evliliğe yol açan bir şey vardı.

İhanetle ihanet arasında bir çizgi var, ama çok zayıf. Onu yalnız bulmak zor olabilir. Birçoğuna ihaneti affedecek mi diye sorulur. Ve çoğu durumda cevap hayır.

Ancak çoğu zaman kadının kendisi ihanetten suçludur. Belki kendinize bakmalı ve neden kocanın böyle bir adım atmaya karar verdiğini anlamalısınız? Eğer karısı her şey için sadece diğer yarısını suçlarsa, o zaman boşanmaya gelir. Ve bu durumda, yeni ailede benzer bir durumun tekrarı olasılığı yüksek.

İhanet affetmek nasıl

Eşler arasında hisler olsa, sadece kaybolamazlardı. Her durumda, saygı, güven, sevgi vardır. Bu nedenle kendinize bakmalı ve kocanızın neden sizi değiştirdiğini anlamalısınız.

İdeal insanlar olmaz, bu yüzden kusurlarını aramalısın. İhaneti öğrenmiş, skandallar yapmış, evden çıkmış ya da eşiyle birlikte şeyleri kovan birçok kadın. Bu davranış kaçınılmaz olarak boşanmaya yol açacaktır.

Affetmek için kişiyi anlamanız gerekir. Zina gerçeğinin keşfi durumunda, sadece sakince konuşmalısın. Ve burada her şey hainin davranışına bağlıdır. Buna karşılık olarak yakalanırsa ve hatta kaybolursa, her şey yandan ciddidir. Ancak yapıcı bir diyaloga hazırsa, onu anlamaya çalışabilirsiniz. Belki de neden zina yapmaya karar verdiğini söyleyecektir.

Böyle bir konuşma her zaman zordur. Bir diyalog başlatamazsan, kocana dikkat et. Belki de ihanet gerçeği koşulların etkisi altında bekardı. Mesela, çok fazla içti, ama bir bayan onu ailesinden çıkarmaya karar verdi.

Ama aynı zamanda kocanın kalıcı bir sevgili olduğu da olur. Böyle bir durumda, affetmek çok zordur. Öyleyse kendinize ne istediğinizi sorun: yeni bir aile kurmak veya eski bir tane tutmak. İlk durumda, yukarıda belirtildiği gibi, aranızda hiçbir his yoktu. Ancak bir metresi “uzaklaştırmak” çok zordur.

Bir aile nasıl kurtarılır

Aileyi kurtarmaya karar verenler, ayrılanlardan çok daha zor. Önünde sürekli bir "hain" görmelisin. Ancak böyle bir adım ilişkinizi güncelleyebilir ve güçlendirebilir. Buna ek olarak, sürekli yinelenen bir öz saygı duygusu uyandırın: Ondan daha iyiyim, kocamı iade edebilirim. Psikologlar, kocasını iade etmeye karar verenlere bir tavsiyede bulunur:

 1. Eşinizi iyi tanıyorsunuz, zayıf yönleri ve güçlü yanları. Ve bu konuda her zaman oynayabilirsin.
 2. Eğer çocuklar varsa, o zaman onların arkasına saklanmamalısın. Oysa onlar sizin yaşamınıza bağlanan eklem etleriniz ve kanınızdır. En azından onların iyiliği için eski ilişkiyi iade etmeye değer.
 3. Bir keresinde kocanızı kayıt ofisine getirebildiniz, bu da tekrar yapabileceğiniz anlamına geliyor. Sizi neden bu kadar sevdiğini, bir öneride bulunduğunu ve olası değişmiş alışkanlıklarını dikkate alarak tekrar ettiğini hatırlayın.
 4. Çoğu durumda, erkekler yatakta seks veya rutin eksiklik nedeniyle değişir. Kendine güzel bir iç çamaşırı, baştan çıkarıcı bir gecelik al ve seks hayatını çeşitlendirmeye çalış.
 5. Aynada kendinize bakın, davranışınızı analiz edin. Evli kadınların birçoğu, evlerinde bol miktarda bornoz veya gerilmiş bir tişört giyiyor. Öyleyse kendine güzel bir ev elbisesi al. Ve yine de değiş, yeni bir saç modeli yap, manikür.

Ne yaparsan yap, davranışların değişecek. Koca bunu takdir edemez. Sonunda, erkekler kendi ihanetleri ve hatta bir metresi nedeniyle nadiren boşanma davası açarlar. Her şey ona yakışıyor: evde, tanıdık ve anlaşılır bir eş ve bir yerlerde - çekici ve baştan çıkarıcı bir sevgili. Bu nedenle, aileyi gücünüzde tutmak için.

Boşandıktan sonra nasıl yaşayabilirim

Bazı kadınlar zina affedemez ve boşanma davası açamaz. Ancak boşanma, onu başlatan kişi için bile her zaman zordur. Çoğu durumda, kadının kendisi, ilk önce kocasının yapmasını istemediği bir şekilde kayıt memuruna bir açıklama yapar. Ve sonra acı çeker, geceleri yastığın içinde ağlarlar. Kendiniz için üzülmeyi bırakmanın ve yeni bir hayata başlamanın birkaç ipucu var:

 1. En önemlisi - kocanı affetmeye çalış. Ruh içinde saklı olan öfke ve öfke seni içeriden yiyecektir.
 2. Dikkatini dağıtmanın en iyi yolu, birinin ruhu için bir şeyler bulmaktır. El sanatları yap, yabancı dil öğrenmeye başla, dans kurslarına git. Hayatınızın yenilenmesi, kocanızın hatıralarını destekleyecektir.
 3. Kendini değiştir - yeni bir saç modeli yap, kıyafet tarzını değiştir, diyet yap. Daha iyi bakarsanız, kendi özgüveninizi yükseltmenize yardım eder, bu da şikâyetinizi çabucak unutmanıza yardımcı olur.
 4. Evde bir düzenleme yapın. Eskiden, her şey eski hayatınızı hatırlatır, bu yüzden manzara değişikliği sadece fayda sağlayacaktır.
 5. Yapabiliyorsan, sadece bir yolculuğa çık ve geliştir.

Daha fazla yaşamak mümkün ve gerekli, sadece bazı hanımlar eşlerine ihanet ettikten sonra “tamamen ciddi” oluyor - alkol kötüye kullanmaya ve sevgili değişmeye başlıyorlar. Böyle bir davranış iyi bir şey yol açmaz. Birincisi, eş doğru bir şey yaptığına karar verir, böyle bir kişiyi terk ettiğinde ve ikincisi de böyle bir yaşam geciktiğinde, bu itibar ve iş kaybına neden olabilir.

Sonuç

Daha fazla yaşamaya nasıl karar verirseniz verin, bilinçli bir karar vermelisiniz:

 • Hayatınızı analiz ettiğinizden, kendinizi değiştirdiğinizden emin olun;
 • kişi her zaman affetmelidir, çünkü hakaret ve nefret yalnızca ruhu aşındırır;
 • ne olursa olsun, aileyi sevginiz, özellikle çocuklar (varsa) adına kurtarmaya çalışın.

Videoyu izle: Kocası Tarasından Aldatılan Kadın Ne Yapmalıdır? (Eylül 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send