Rüya yorumu

Eski Slav sembol "Kara Güneş": tarihçe, anlam, uygulama

Pin
Send
Share
Send
Send


Mistik, eski ve sıradışı olan her şeyi seviyorum. Her zaman onlar hakkında daha fazla bilgi bulmaya çalışırım. Bu şeylerden biri benim için Kara Güneş büyüsü. Bu makalede, bu eski Slav sembolünün neden beni bu kadar çok etkilediğini konuşmak istiyorum.

tanım

Kara güneş tılsımı en eski Slav ve İskandinav sembollerinden biridir. Eski halklar için, şu anda neredeyse kaybedilmiş olan kutsal bir önemi vardı.

Eski Slav maskotu Kara Güneş, taşıyıcısının doğum kanalını genişletebilir. Tanrıların, sihirbazların ve magi'lerin hizmetkarları kullandı ve hala diğer dünyayla bağlantılarını güçlendirmek için kullanılıyor. Bu, onunla en etkili şekilde iletişim kurmanızı sağlar.

Büyülü bir tılsım olarak Kara Güneş'in çok büyük bir potansiyeli var. Bu sadece bir tılsım değil. Bu sembole meditasyon yaparak ve bakarak, şunları yapabilirsiniz:

  • tüm gizemli kişileri kavrayacak;
  • bilgelik kazanmak;
  • gizli anlamı öğren.

Sembol negatif enerjiyi kaldırır, ruhtan kaldırır geçmişin yükünü, hatta çok ağır. Kara güneş, bilincin sınırlarını zorlamaya, yeteneklerini geliştirmeye ve kendilerini yanlış inançlardan kurtarmaya yardımcı olur.

Tarihçesi

Uzun bir süre, Kara Güneş, yalnızca rahip bir kastın imtiyazıydı. Sıradan insanların, hatta yüksek doğumlu olsalar bile, onu giymeleri kesinlikle yasaktı. Sadece 50 yüzyıl önce, rahipler, korkunç zamanlar yaklaştığından beri bu sembolle insanlara koruyucu bir sembol sundu.

Zamanın başında, Perun, dünyanın sona ereceği geceyi Svarogov'a öngördü. İnsanları korumak için, rahipler onlara yalnızca Kara Güneş'i değil, daha önce erişilemez olan bütün işaretleri de hediye ettiler. Sonra, sadece, bu sembollerin korunması sayesinde, insanların o tehlikeli dönemde hayatta kalmayı başardıklarını iddia ettiler.

Antik Slavlar için Kara Güneş neredeyse ayrılmaz bir şekilde atalarla bağlantılıydı. İki efsane var:

  1. İlki, önceki nesillerin bilgeliğini ve bilgisini aktardığını söylüyor. Aynı zamanda, mülk sahibinin ailesinin öncüleri değil, bugün unutulmuş olan eski Slav-Aryan halkının atalarıydı.
  2. Çağımızda günümüze ulaşan bir diğer efsane, Kara Güneş'in tehlikeli bir sembol olduğudur. Görünmez seviyedeki sembol taşıyıcı, Sort hafızası ile enerjik bir bağlantıya sahiptir. Ancak kanı bir yabancıyla birçok kez karışmışsa, tılsım ruhunu tahrip edebilir, çünkü sahibi ailenin hatırasını onurlandırmaz ve ataların ilkelerine göre yaşamaz.

Antik Slavlar için sembolün anlamı

Kara güneş büyük güç içerir. Yukarıda belirtildiği gibi, bu işaretin tam anlamı şu anda gizlidir. Ancak, taşıyıcıyı yalnızca ataların hafızasına bağlamakla kaldığı açıktır.

Eski Slavlar, sahibine koruma ve büyük güç verdiğine inanıyordu, ancak talep taşıyıcıdan geleceğine inanıyordu. Bu nedenle, hepsi kullanımına karar vermedi. Cazibe çok dikkatli kullanılmalıdır, aksi takdirde tanrıların gazabına ve büyük sıkıntılarına maruz kalabilirsiniz.

Şimdi bu cazibe güçlü bir ezoterik sembolüdür. Slav, İskandinav ve Cermen neo-paganlar arasında yaygındır. Medyumlarda ve "büyücüler" te görülebilir. Kişisel bir maskot olarak giyilebilir ve imajını çeşitli şeylere koyabilir. Bu tür öğelerin büyülü olduğuna inanılıyor.

"Faşist gamalı haç"

Savaştan sonra, modern Slavlar (BDT ülkelerinin sakinleri) bu rütbelere karşı saygısızlık ediyor. Gerçek şu ki, Nazi tasavvufunun, faşist bir gamalı haç sembolüdür.

Tarihsel veriler bu bilgiyi doğrular, çünkü bu tabeladır ve ana salondaki en ünlü Nazi kalesi olan Wesselburg'da bulunan tanıdık gamalı haç değildir.

Nazi ideolojisinin tamamı Karl Haushofer tarafından yaratıldı. Hitler'in manevi danışmanıydı ve onun üzerinde büyük bir etkisi vardı. Bu adam oldukça dramatik bir figür. Birçok kişi onu hayalperest ve yalancı olarak kabul eder, çünkü ona göre Şambali bilgelerinden birinin öğrencisidir. Shambala'yı “gölgeler ülkesi” olarak nitelendirdi, ancak nerede olduğunu açıklamadı.

Bununla birlikte, gerçek şu ki Gaushofer ataların sembolizminde ustalaştı ve aynı zamanda inanılmaz bir ikna armağanına sahipti. Ancak, hiçbir belge veya kayıt korunmadığından Kara Güneş'in gerçek anlamını bildiğini söyleyemez.

Bununla birlikte, Kara Güneş'in tılsımına olumsuz davranmak yanlış olur. Gerçekten, faşistler tarafından kanla lekelenmesine rağmen, her şeyden önce Eski Slav sembolüdür.

Cazibe giymeye değer mi?

Kara güneş, ona kabilenin kanıyla bağlantı sembolü olarak ibadet eden Eski Slavların muskasıdır. Bu işaret, sahibinin ataları ile bir kombinasyonudur Ek olarak, öncüllere inanılmaz bir güç ve koruma sağlar. Sembol, ataların yüzyıllarca kurtardığı bilgeliği iletebilir.

Ancak, bu işareti takmaya karar verirken, işlerin temiz ve dürüst olması gerektiği unutulmamalıdır. Kara Güneş yalanlara, şiddete ve diğer suçlara müsamaha göstermez ve kesinlikle onları taşıyıcısından ister. Sonuçlar son derece olumsuz olabilir - basit sıkıntılardan zihin kaybı ya da ölüm.

Sonuç

Özetle şunu söyleyebiliriz:

  • Kara Güneş'in Üçüncü Reich'te kullanılmasına rağmen, her şeyden önce Eski Slav sembolü;
  • çekicilik klan kanı ile iletişimi geliştirir;
  • önemli bir güç ve koruma sağlar, ancak ataların ilkelerine uymadığı için acımasızca sorulur.
  • çekicilik takmak sadece ruh ve düşüncelerde saf olanlardır.

Pin
Send
Share
Send
Send