Rüya yorumu

Akik taşı nasıl bir büyüye sahiptir ve kimi destekleyecektir?

Pin
Send
Share
Send
Send


Akik benzersiz bir taştır. Dünyada çok çeşitli başka kıymetli veya yarı kıymetli taş yoktur. Bu mineralin birçok türü, alt türü ve ailesi vardır. Ve her birinin kendine özgü ve eşsiz özellikleri vardır.

Mineralle ilgili ilginç gerçekler

Taşın adı, Yunanca ahates kelimesinden gelir ve “mutlu” anlamına gelir. Başka bir versiyona göre, mineral Sicilya'daki Akhates nehrinin adında büyük miktarlarda mayınlı olarak adlandırılmıştır.

Eski zamanlarda, akik, tarımın ve doğurganlığın himayesi olan tanrıça Pomona'nın taşı sayılıyordu. Bu taş refah, uzun ömür ve refahı sembolize ediyordu.

Kural olarak, mineral kalıbı göze benzer. Bu ilginç özellik için, akik genellikle dünyadaki insanların eylemlerini izleyen Yaratıcının Gözü olarak adlandırılır.

Akik kalsedon, bir tür kuvars.Genellikle karmaşık bir bileşime sahiptir ve çeşitli mineraller içermektedir.

Akik, süs taşlarını ifade eder ve her yerde bulunur. Mevduat Rusya, ABD, Arjantin, Meksika, Avustralya ve Hindistan'da bulunmaktadır.

Mineral ilginç bir özelliğe sahiptir - asitlere karşı dayanıklıdır.

Akik çeşitleri ve renkleri

Doğada, bu mineralin birçok çeşidi vardır. Fakat hepsinin karakteristik çizgili rengi ve katmanları paylaşıyor. Bazı agatların yedi bine kadar çeşitli tonları vardır.

Doğada, agatinler geniş bir renk yelpazesi ile temsil edilir, ancak çoğu zaman gri, mavi, yeşil, beyaz, kırmızı, pembe ve mavi mineralleri vardır. Ancak doğada tamamen siyah akik yoktur. Siyah, karanlık kapanımların olduğu mineraller olarak adlandırılır.

Çoğu zaman, taşlar doğal renk parlaklığını ve ifadesini verecek şekilde renklendirilir.

En popüler taş türleri:

  • Yosun akik, mavi-gri renkli bir değerli taştır. Olağandışı dendrit kapanımları, yosun benzeri tuhaf bir desen oluşturur.
  • Sapphirin - akik mavisi.
  • Brezilyalı akik, gri, kahverengi ve beyaz tonların katılımıyla karmaşık katmanlı bir yapıya sahip olan çok güzel bir mücevherdir.
  • Peyzaj akik, doğanın resimlerine benzeyen kendine özgü bir çizim olan bir mineraldir.
  • Ayaz akik, tasarımı süslü ayaz desenlere benzeyen bir mücevherdir.
  • Ateşli akik hematit ve limonit içeren bir taştır. Ateşin taş içinde yanıyor gibi görünüyor.
  • Akik Botsvana, en pahalı agatlardan biri olan gri veya pembe renkli bir mineraldir.
  • Taştaki göz kalıbı göze benzer.

Doğada bunlara ek olarak, her biri kendine özgü ve güzel olan pek çok tür ve akik çeşidi vardır.

Taş büyü

Akik değerli büyülü özelliklere sahiptir ve güçlü bir tılsımdır. Antik çağlardan beri, taşın sahibini tehlikelerden ve kazalardan, enerji etkilerinden ve kötü niyetli niyetlerden koruyabileceği algısı vardır.

Ayrıca, akik çiftçilerin ve bahçıvanların koruyucusu olup, refah ve uzun ömürlülüğe katkıda bulunur. Mineral, sözlü yetenek ve doğal çekicilik, sezgi ve içgörü geliştirmeye yardımcı olur.

Beyaz ve sarı renkteki agatlar kendi yeteneklerine güvenirler, maneviyat geliştirir ve sıcaklıklarını yumuşatırlar.

Gri akik, dostluk ve barış taşı olarak kabul edilir. Çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olur, insanları uzlaştırır ve adaleti restore eder.

Mineral mavisi tonları, yaratıcı bireylerin koruyucu azizidir.

Siyah mücevher, erkekleri karşı cinsten daha çekici kılar, maddi refahın gelişmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, bir insanda güç ve dayanıklılık arzusunu geliştirir, ruhunu güçlendirmeye yardımcı olur.

Beyaz akik, çocukların koruyucu azizidir, kırıcılara karşı korur ve kıskanır, sağlığı güçlendirir. Kötü güçlere karşı tılsım olarak kullanılır.

Kahverengi akik, kullanıcıyı tehlikelerden ve kazalardan korur, gerçek bir tehdit durumunda hayat kurtarmaya yardımcı olur.

Mineral sarı tonları ticari ve ticarette destek sağlar.

Kırmızı mücevher, aile mutluluğu ve sevgisine katkıda bulunur, ruh eşini bulmanıza yardımcı olur.

Eski zamanlarda, akiklerin yılan ısırıkları ve zehirlenmeler için bir panzehir işlevi gördüğüne inanılıyordu. Akik, zihinsel bozuklukların, uykusuzluğun ve baş ağrılarının tedavisinde de kullanılmıştır.

Kimler uygun akik taş

Mineral Satürn, Ay, Venüs ve Merkür'ün enerjisi ile bir bağlantısı var. Farklı burçların altında doğan insanlar için farklı şekillerde etkileyebilir.

Akik Boğa, Kanser ve İkizler’i yönetir. Boğa taşı, karakteri yumuşatmaya, toleransı ve kararlılığı öğrenmeye, özgüven kazanmaya yardımcı olur. Mavi akik, Boğa'nın daha aktif ve neşeli olma yavaşlığına eğilimli olmasına yardımcı olur. Siyah bir mineral, finansal durumun iyileştirilmesine ve kariyerlerinde başarıya ulaşılmasına yardımcı olacaktır.

Kanserler genellikle şüphe, kırılganlık ve kendinden şüphe duyuyorlar. Agate, bu nitelikleri aşmalarına, cesaret ve cesaret vermelerine, stresden korunmalarına ve depresyonu hafifletmelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca, adil seks akikinin temsilcileri, sevdiklerinizle yakın ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

İkizler genellikle çok değişken ve tutarsız. Agate, bu eksikliklerle başa çıkmalarına yardımcı olur, devam edecekleri doğru yolu gösterir. İkizler için, her zaman giyilmesi en iyi gümüş çerçeveli bir mücevher en uygunudur Akik ikiz kadınları, iç enerji akışı çalışmalarını normalleştirmeye yardımcı olur.

Yangın İşaretlerinin temsilcileri, akikli dekorasyon seçimini dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Kural olarak, Koç ve Yay bu ateşli mücevherlerden çok etkilenir, ancak onlar için pek uygun değildir. Akik etkisi altında olan Koç, gereksiz yere huzursuz ve huzursuz olabilir. Yay, genellikle yanlış kararlar önerir ve doğru seçimi yapmaktan kaçınırlar.

Aslanların akik giymesi önerilmez. Zaman zaman mücevher takarsanız, doğru kararları verebilmek için daha makul ve akıllı olmak yardımcı olacaktır.

Başak mücevher sevdiklerinizle ilişkiler kurmanıza, ailenizi güçlendirmenize ve uyumu yeniden sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Sağlığı iyileştirmek ve kronik hastalıklardan kurtulmak için akikli takılar takmanız önerilir. Ama her zaman giymeyin.

Akrep akik kişisel ilişkiler alanında güçlü destek sağlar, kavga ve sevdiklerinizle olan çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olur. Mavi akik, Akreplere canlılık kazandıracak, onu daha aktif ve neşeli hale getirecektir.

Akik Yay takmak çok yararlıdır. Taş, onların yaratıcı yeteneklerini geliştirmelerine, gizli yeteneklerini uyandırmalarına yardımcı olur. Ayrıca, akik tılsım, Streltsov'u kötü görünümden ve olumsuz enerji etkilerinden koruyacak.

Oğlak akik ayrıca destek sağlar. Taş kişisel ilişkilerini geliştirecek, kariyer gelişimini ve maddi refahı artıracak.

Kova akikleri uyum ve mutluluk, sevgi ve işte başarı getirecektir. Kova rüyalarında eğimli olan mücevher cennetten toprağa iner ve gerçek hayata uyum sağlamaya yardımcı olur. Ancak taşın sürekli aşınması önerilmez.

Yeşil akiklerin özellikleri

Yeşil akik bu mineral ailesinde özel bir yere sahiptir. Antik çağlardan beri özel büyülü özelliklere sahip olduğuna, büyücülüğe ve diğer dünya dışı varlıklara karşı koruma sağlayabildiğine inanılıyordu. Mineralin sahip olduğu, gümüş ile çerçevelenmiş mineral özellikleri.

Taşın iyileştirici özelliklerini arttırmak için bakır bir çerçeve seçti. Alına uygulanan mineral, sıcaklığı düşürmeye ve baş ağrısından kurtulmaya yardımcı oldu. Zehirlenme ve zehirli böcek ve yılan ısırmalarında ezilmiş bir mineral yutuldu.

Yeşil akik, barış gücünün şöhretine sahiptir: kavgadan kaçınmaya yardımcı olur, huzuru seven yola uyum sağlar, stresi azaltır ve sakinleşir.

Antik çağda, aile ocağını, kötü niyetli ve davetsiz misafirlerden korumak için yeşil akik kullanılmıştır. Bu amaçla, bu taşla çekicilik konutun eşiğinin altına yerleştirildi.

Yeşil akik Boğa, İkizler, Başaklar ve Kovalar için idealdir. Ancak Yay burcu ve Balık yeşil akikli mücevher giymemelidir, çünkü enerji ve özelliklerine uymaz.

Pin
Send
Share
Send
Send