Rüya yorumu

Taş Florit iyileştirici özellikleri nasıl kullanılır

Pin
Send
Share
Send
Send


Latince'den çevrilen florit anlamına gelir - sıvı. Erime özellikleri nedeniyle mineral adını aldı: metallerin erimesinde yaygın olarak kullanıldı. Eski günlerde, florit taşı kıymetli taşların taklidi olarak kullanılıyordu, çünkü çok çeşitli renk aralığına sahipti ve yakut ve zümrüt, topaz ve ametist kopyalayabiliyordu. Floritin tüm özelliklerini detaylı olarak ele alalım.

tanım

Olağanüstü güzel yarı kıymetli kristal florit, benzersiz renk yelpazesiyle sallanıyor. Taş hem şeffaf hem de yarı saydam olabilir. Bu özellik, kıyafetlerini sahte topazlar ve sahte zümrütlerle süsleyen fakir veya harap soylular tarafından kullanıldı. Sahte ayırt etmek çok zordu. Floritin bir başka benzersiz özelliği karanlıkta parlamadır.

Renge bağlı olarak mineralin adı:

 • anthosonite (mor);
 • klorofan (yeşil);
 • John Blue (beyaz veya sarı ile mor);
 • ratovkit (pembe veya mavi ile mor).

Orijinal durumunda, florit renksizdir. Bu mineral safsızlıkların emprenye edilmesinden dolayı çeşitli gölgeler alır - şaşırtıcı renklerle boyarlar.

İyileştirici özellikleri

Bir mineralin iyileştirici özellikleri nelerdir? Başlıca iyileştirici özellik beyin ve kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu bir etki olarak kabul edilir. Mineral multipl skleroz, epilepsi ve unutkanlık ile yardımcı olur. Florit taşı uykusuzluğu tedavi eder, kabusları hafifletir ve iyi bir uyku verir. Mineral ayrıca sinir sistemini dengeler, stresli durumların etkilerini ortadan kaldırır ve ruhu güçlendirir.

Taş, masaj tekniklerinde yaygın olarak kullanılır: vücut üzerinde tonik bir etkiye sahiptir, hücre yenilenmesini destekler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu kristal, bileşiminde florür mevcudiyeti nedeniyledir. Florit ayrıca hava koşullarına bağlı kişilerin atmosferik etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olur. Florit mücevher takanlar, atmosferdeki basınç düşüşlerinden etkilenmezler.

Baş ağrısı muzdarip insanlar, florit, sıradan bir kolye şeklinde yardımcı olacaktır. Mineralin boğaz noktalarına uygulanmasına gerek yoktur - sadece her zaman kullanın. Taş kemik sistemini güçlendirir, diş sağlığı için iyidir ve hasarlı DNA hücrelerini onarabilir. Yaraları iyileştirir, mukoza zarının bütünlüğünü geri kazandırır, virüslerle ve enfeksiyonlarla savaşır.

Soğuk algınlığı için, mineral burnu 5-7 dakika boyunca uygulayın, sonra alnına geçin. Öksürürken, göğsünüze 10-12 dakika bir taş yerleştirin: bu sıcaklık düşecek ve göğüs ağrısını ortadan kaldıracaktır. Bir hastalık sırasında florit kaç kez uygulanmalıdır? Neredeyse her saat veya iki, rahatlama hissedene kadar. Uyguladıktan sonra taş akan suda ve daha iyi - doğal bir kaynakta temizlenmelidir. Hastalığın enerjisini emer, bu yüzden temizlenmelidir.

Sihirli özellikleri

Florit topları sihirbazlar tarafından prediktif teknikler için kullanılır. Mineral, dikkatin yoğunlaşmasını teşvik eder, bilincin ince planlara gitmesine ve geleceği görmesine yardımcı olur. Floritin duyguları dengeleme özellikleri seansta ve meditasyonda çok yardımcı olur. Düşünce diyaloglarını durdurarak, meditasyon uzmanı trans durumuna ve etkili bir şekilde pratik yapabilir.

Florit, şunlar için kullanılır:

 • ince titreşimlerin hisleri;
 • ince dünyalara erişim;
 • bilincin genişlemesi;
 • Kozmik bilgiyi anlama;
 • farklı bir bilinç seviyesine geçiş;
 • değişmiş bilinç hali;
 • varlığın çok boyutluluğunu kavrama;
 • bilinçaltı ile çalışmak.

Florit taşı, doğal elementlerle, minerallerin ve bitkilerin krallığının uyumunu bulmaya yardımcı olduğu için değerlidir. Bir çakıl taşı, kişinin etrafında koruyucu bir alan oluşturabilir, bu nedenle tılsım ve muska olarak kullanılır. Florit ayrıca aşk büyüsüne manşetlere ve rassoroklara karşı koruma olarak yardımcı olur: korunmak için bir mücevher konuşursanız kimse bir çifti ayıramaz.

Taş olumsuz etkilere neden olmaz, bu nedenle kara büyü uygulamalarında kullanılmaz. Mineral, bir kişinin titreşimlerine uyum sağladığı ve tüm çakralarla çalışabileceği için evrensel olarak kabul edilir. Florit çocukları sever ve korur: açık renkte bir muska seçmeleri daha iyidir. Floritin ilginç bir özelliği, hayali düzeyde çalışmaktır.

Bu bir barış, tefekkür, huzur ve sevgi taşıdır. Florit, etraflarında bir sıcaklık, uyum ve barış havası yaratır, duygusal dengeyi yeniden sağlar ve tefekkür etmeye uyar. Mineral elektromanyetik salınımlara karşı koruma sağlar, bu nedenle bilgisayar ekipmanının yakınında tutmak iyidir. Aynı zamanda jeopatik bölgelerin olumsuz etkisini de ortadan kaldırır.

Taş, kaosun ve düzensizliğin üstesinden gelmeye, olumsuz enerjileri ortadan kaldırmaya ve gerginliği gidermeye, olumsuz düşüncelerden kurtulmaya ve duygusal ve zihinsel bedeni dengelemeye yardımcı olur. Florit, yanılsamalardan ve yönlendirilmiş dreglerden korunacak, kişi üzerindeki zihinsel etkileri ortadan kaldıracaktır.

Zodyak işaretleri

Florit için en uygun kim? Bu mineral, zodyak çemberinin tüm işaretleriyle uyumludur (okçular hariç) ve herkese gerekli olan her şeyi verir:

 • koçlar gönül rahatlığı getiriyor;
 • Boğa, göreve yoğunlaşmaya yardımcı olur;
 • ikizler maceradan kurtarır, stresten korur;
 • kerevit yanılsamaları serbest bırakır ve günahkar toprağa geri döner;
 • aslanlara barış ve içsel uyum sağlar;
 • bakirelerin sevdiklerinizle iletişim kurmasına yardımcı olur;
 • ölçekler düşmanlardan ve kıskançlardan kurtarır;
 • Akrep kendisi ile uyum bulmak için yardımcı olur;
 • Oğlaklar yeteneklerine güvenir;
 • Kova şans ve başarı verir;
 • Balıklar kendilerini toplumda gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Sıcak temperli bir kadın florit takı takarsa, stres ve tahriş onu hafifletir. Taş mucizevi bir şekilde uyaranlara duyarlılığı değiştirir ve ruhları yatıştırır.

Pin
Send
Share
Send
Send