Rüya yorumu

Doğum tarihine göre Slav burç: özellikleri, işaretlerin karakterizasyonu

Pin
Send
Share
Send
Send


Slav kültürümüz, gelenek ve göreneklerimiz birçok ithal denizaşırı şeyle seyreltildi. Zamanla, yaşamımıza o kadar yakın bir şekilde büyüdüler ki artık onları birbirimizden tamamen tanıdık bir şey olarak algılayamadık.

Örneğin, hepimiz Doğu (Çin) burcunun işaretlerini biliyoruz, ancak herkes Slav burcunun orijinal olarak var olduğunu bilmiyor - Slav kültürümüzün orijinal burç takvimi. Bu makalede daha ayrıntılı olarak konuşmak istiyorum.

Doğum tarihine göre Slav burç: ne olur?

Slavların Slav hayvan burçlarının iki versiyonu vardı:

  • ilk doğum yılına dayanmaktadır;
  • ikincisi doğum tarihine ve ayına göredir.

İlk seçenek - doğum yılına göre Slav burç sitedeki ayrı bir yazıya adanmıştır. Şimdi ikinci versiyona odaklanacağız.

Zodyak Slav işaretleri

Atalarımız, tıpkı Çinliler gibi, kendi canlılar burçlarını yaratıp kullandılar. Görünümünün zamanı aynı uzak antik dönemdir.

Doğu takvimi ile benzerlik yaparak, Eski Slav burcunda 12 hayvan da yer aldı. Bir insanın karakterinin ve davranışının özelliklerini etkiledi, kaderini kısmen önceden belirleyebildi.

Ve biz bütün bu hayvanları iyi tanıyoruz (Çin kaplanlarının ve ejderhalarının aksine), bizimle aynı bölgede yaşıyorlar. Doğum tarihine göre eski Slav burçlarında, bölünme doğu ay takvimindeki ile aynı prensibe göre gerçekleşir - ay döngüsünün her yılı canlı varlığını korur.

Şimdi burcun kendisini incelemeye başlıyoruz.

Ayı (10 Aralık - 9 Ocak)

Ayı, korku bilmeyen, kibir göstermeyen güçlü ve sert bir işarettir. Ormanın sahibinin rolünü miras almasına rağmen, hayvan krallığının kralı olamadı. Neden? Hepsi onun büyük tembelliği yüzünden.

Benzer karakter özellikleri: tembellik ve halsizlik, belirtilen sürede doğmuş olanların hepsine verilir. Aceleyi sevmiyorlar, sakinlik, dengeli bir ruh ve aynı zamanda - nezaket ve sabırla ayırt ediliyorlar.

Doğru, onları sağlamlık için test etmeyi önermiyoruz: herkes bilmiyor, ancak hantal hanım, istenirse yarış atından daha hızlı bir hız kazanabilir. Ve kolayca bir elk boğacak ve ön pençeleriyle taşıyacak, bir fare vizonunun kokusunu sert bir toprak tabakasının altından duyacak ve fareyi en çevik kedinin "miyav" dediğinden daha hızlı çıkaracaktır.

Bununla birlikte, Bear, gücü ve el becerisi nedeniyle orman sahibinin unvanını hak etmişti. İnanılmaz bir güce sahip olmasına rağmen - aynı zamanda çok basit, kaygısız, ondan daha zayıf olanlara ve önemsizlere karşı alınmayanlara karşı hoşgörülü. Ve mutluluğun mutluluğu için kendisi de çok fazla şeye ihtiyaç duymuyor: lezzetli ballar, ahududulerin rahat çalılıkları ve kış için ılık bir yer.

Wolverine (10 Ocak - 9 Şubat)

Wolverine diğer hayvanlarda düşmanlığa neden olur, avcılar onunla ilgilenmek istemez. O, ülkesini ateşli bir savunucusudur, kendisini ziyaret eden her yabancıyı kıskançlıkla kontrol eder, ülkesine yerleşmesine izin vermez.

Belirtilen sayılarla görünen kişiler, diğerlerinden daha fazla, halkın ilgisini kendi çıkarlarının üzerinde tutarlar. Aileleri için deliriyorlar: aile partileri, geleneklerini ve geleneklerini sürdürmekle meşguller.

Wolverine kamusal hayatı sevmez, açık alanlar. Kendisine karşı eleştirel bir tavır gösterdiğini, her zaman kendisini yeterince algıladığını, bencillik veya bencillik eğilimi göstermediğini gösteriyor. Ve ayrıca vizon, görünümünü çok dikkatle izler.

Bu hayvan, evrensel aşkı hak etmese de, insanı kendine saygı duymaya, aklı önünde eğilmeye zorlar ve hatta başkasının dikkatini çekmeye cesaret eder. Evet, ve onun için nefreti hissedenlerin ormanında bulamazsınız: sonuçta, o her zaman şeref kurallarına göre hareket eder, bu şekilde davranmaz.

Kuzgun (10 Şubat - 9 Mart)

Kuzgun, çok şey bilen ve anlayan bilge bir kuştur. Eski Slav burcunun bu işareti ile ilgili olanlar doğum tarihine göre, herhangi bir hayati problemi doğru bir şekilde çözebilirler. Oysa diğer insanlar bir karar için çok daha fazla zaman ve çaba harcarlar. Crow, mantıktan daha gelişmiş bir sezgiye sahipti: gerçekleşmekte olan her şeyi anlıyor, ancak bunu başkalarına mantıksal olarak açıklayamıyor.

Çok nadir durumlarda, Crow hükümdar olmayı başarır. Bunun nedeni, bu işaretin temsilcisinin ne olduğu hakkında çok uzak bir görüş alması ve baş edebileceği çeşitli sorunların ortaya çıkmasını öngörebilmesidir. Ancak bu karar, yalnızca bir kişi için değil, aynı zamanda çevre için de bir sorumluluk derecesidir. Crow da kendisi için daha fazla çözmeyi sever, ayrıca genellikle genel bir anlayış eksikliği ile karşı karşıya kalır.

Nadiren, kuş en tepede olmayı başardığında, bunun nedeni sadece bir çılgın için yanılmamak için vizyonları hakkında sessiz kalmayı tercih etmesidir.

Ana bölümde, Crow yavaşlama ile ayırt edilir, iç huzur, telaşlanmayı sevmez. Olacak olan her şeyi öngörüyor, bir elmaya bayılmak istediğinde, yolda yuvarlanmak için acele etmeyecek, ancak derhal durduğu yere uçacak.

Ermin (10 Mart - 9 Nisan)

Ermin, iç gücü çok büyük olan küçük bir hayvandır. Ondan ötürü çok fazla sıçradı ki. Farklı fikirlerini, çözümlerini, yeniliklerini bastır. Karı uzun bir mesafeden görüyor, fakat çevresinden çok fazla manevi desteğe ihtiyacı var.

Erminler sürekli hareket halinde, tek bir yerde oturmazlar. Ve aniden onu taşınmaz bulsanız bile - bu, canavarın yeni fikirler ve planlar üzerinden düşünmeye başladığının bir işareti, sadece rahatlamış gibi görünse de.

Bu insanlar kendi başlarına sarsılmaz bir inançla kendi başlarına ayrılırlar: çevreleyen dünyanın norm ve kurallarından rahatsız değillerdir. Genel olarak doğru olan başkalarına yardım ederek dünyaya yarar sağladıklarına inanıyorlar. Buna ek olarak, Ermine işareti temsilcileri, içsel olarak ikna etmek için hediye ilan etti. Yüzlerce insana fikirlerinin ihtişamını yansıtmayı başarırlar.

Hayran olmaya alışırlar (maharetleri, çeviklikleri, dürüst ve asil işleri). Ve gerçekte, bir kural olarak, Ermine halkı doğası gereği açgözlülükten yoksun, çok duyarlı, gerektiğinde - yardımcı olacaklar.

Kurbağa (10 Nisan - 9 Mayıs)

Kurbağa muhtemelen doğum tarihine göre bütün Slav hayvan burçlarında en şaşırtıcı yaratıktır: Hem su elementinde hem de dünyada yaşar. Ve daha da fazlası - ormanlarda, ağaçlarda yaşayabilir.

Böylesine şaşırtıcı bir uyarlanabilirlik sayesinde, dünyayı Toad yönetimi sırasında görenler, kendileri için basit işleri seçebilir ve lider konumunda olmak için yüksek devlet görevlerini üstlenebilirler. Ayrıca sanat, edebiyat ve bilimin fethi verilir.

Kurbağa doğuştan bir iyimser - hiçbir şey onu üzmez, asla umutsuzluğa düşmez. Ama madalyonun bir de tersi var: Kurbağalar her yerde kendilerini rahat hissediyorlar, bu yüzden bazen en iyisi için çabalıyorlar. Derinlerde, büyük başarı elde edebildiklerini anlayabilirler, ancak bilinçli bir şekilde “zaten iyi yaptıkları” kararını verirler. Bu nedenle, tek bir yerde kalın.

Etraftaki insanlar, sıra dışı dış derinin altına gizlenmiş güzel ruhları için bu insanları sever. Fakat Kurbağanın kendisi yeni insanlarla aynı fikirde olmaya istekli değil, çünkü onlara güvenmiyorlar. Çok çalışırdı, sürekli duyguları yaşardı, parlak, samimi, başkalarına karşı kızgınlık barındırmaz, "keskin bir dili" vardır.

Çekirge (10 Mayıs - 9 Haziran)

Çekirgeler, Slav burcunun diğer tüm temsilcilerinden daha fazla, zayıflıklarını, yenilgilerini ve sorunlarını göstermeyi sevmiyorlar. Aksine, güneş ışınlarının altında sürekli olarak şarkı söyler, kanatlarını düzeltir ve solur.

Çekirge diğerlerinde olumlu duygulara neden olur, kaldırılması son derece kolaydır. Ve kendisi her yeni atlamadan iç korku ile parçalanmış olsa bile, yine de zıplayacak, kanatlarını düzeltecek ve yeni ve yeni yerlere uçacak.

Tabii ki, yeni olan her şeyin büyük tehlikelerle dolu olduğunun farkındadır: korkunç hayvanlar, örneğin, yırtıcı örümcekler, ancak üzerinde sulu çimler, tatlı meyveler yetiştiren bir glade de olabilir. Çekirge temsilcileri risk almak ve bilinmeyenleri öğrenmek istiyor.

Ve çok korktuğu gerçeği hakkında, en yakın çevre dışında hiç kimseye söylemeyecek - annesi. Bu adamlara genellikle "annenin oğlu" denir. Ancak deneyimlerini açıkça göstermiyorlar, neredeyse hiç kimse onlardan şüphelenmiyor.

İnsanlar, çekirgeleri dikkatsiz, hayattaki her şeyi kolayca alan, özel çaba göstermeden, kolayca yeni bağlantılar kurarak, çok sayıda arkadaşı olan, dedikodu yapan komik yaratıklar olarak algılar.

Buna ek olarak, bu işaretin insanları huzursuzluk, düşük titizlikle ayırt edilir, tamamlanmadıkları farklı mesleklere alıştırırlar. Öte yandan, huzursuz Grasshopper daha organize olan yoldaşlarının çoğunu yönetir, çünkü terk edilmiş birçok vaka, en kısa sürede başarılı bir şekilde tamamlanır.

Khomyak (10 Haziran - 9 Temmuz)

Hamster küçük ama çok komik bir hayvan: yılın neredeyse 9 ayını bir rüyada geçirir ve zamanın geri kalanını - doğaüstü bir aktivite gösterir.

Bir hamsterin işaretine mensup insanlar, uyku ve dinlenme bilmeden gece gündüz çalışabilen doğa işkolikleridir. Doğru, bu her zaman, yani faaliyet döneminde olmaz.

Sonra güçlerini kaybediyorlar, düşüyorlar, dillerini çıkarıyorlar ve çok uzun süre iyileşiyorlar. Hedefi görürlerse çabucak, aceleyle her şeyi yapmaya çalışırlar - mümkün olan en kısa sürede gelmek isterler. Onlar için, herhangi bir aktivitede hızlı sonuç almak önemlidir.

İnsanlar iyi doğaları, huzurları ve iyi doğaları nedeniyle başkalarına sempati duyuyorlar. “Durgunluk” dönemi geldiğinde - hamster iyi bir dinlenmeye gider, duyularına gelir. Güvenilir bir arkadaş, şirketin ruhu, mükemmel bir aile babasıdır, ama çok iyi bir çalışan değil: son ana kadar her şeyi ertelemeyi ve çılgınca koşmayı seviyor.

Ravlik (veya Salyangoz) (10 Temmuz - 9 Ağustos)

Özel bir hassasiyet ve empati yeteneği ile ayırt edilir. Ravlik, diğer insanlara deneyimlerini, enerjinin içsel durumunu hisseder.

Gerçek şu ki, bu aşırı duyarlılığın başka bir yanı var: işaretin kişisi önce her şeyi başkalarına veriyor, sonra hiçbir şey bırakmadığını fark ediyor ve suçları tüm dünyaya kurtarmaya başlıyor. Her şeyi vermenin sadece onun arzusu olduğunu anlamıyor, diğer insanlar farklı düşünüyor ve farklı davranıyorlar.

Doğuştan gelen fedakarlığı nedeniyle, her şeyden önce kendine zarar verir. Sık sık çeşitli komplekslerden muzdariptir, sadece kabuğundan gizleyerek ancak kabuğundan gizleyerek, daha aktif eylemler gerçekleştirmeden çalışır.

Sıklıkla, salyangoz insanları sert gerçeklikten çok daha rahat hissettikleri hayali bir dünyada yaşamayı tercih eder. Ancak onlarla iletişim kurmak gerçek bir zevk! Sonuçta, artan duyarlılık, onların protestolarının durumunu hızlı bir şekilde okumalarını sağlar, artı kaba davranmaktan kaçınırlar, zor durumlarda her zaman yardım etmeye hazırdırlar.

Ek olarak, Ravlik akıllıdır, neredeyse hiç aklını kazanmaz. Başka hiç kimse, hayali gerçeklik hakkında iyi bir fikir edinebilir, hayal etmez, ancak bu çoğu zaman bu tür bireylerin temel sorunu haline gelir.

Karınca (10 Ağustos - 9 Eylül)

Belki de geri dönüşümden korkmayan tek yaratığı sergiler. Karınca'nın hareketsizlik halinde olması son derece nadirdir. Belirli bir zamanda, gelecek için plan yaptıkları her zaman doğmuş insanlar, kıskanılacak bir devamlılık gösterir, daima akıllarında olan her şeyi yaparlar.

Ebedi olarak, Karınca çalışır, gayretsizce bir yönden çabaları amaçsız bir gezinme olarak algılandığında bile çalışır. Asla kendini yorgun hissetmesine izin vermez, eskisinden daha fazlasını yapmaya çabalar. Bu nitelikleri sayesinde, başkalarının takdirine saygı duyuyor, saygı duyuyor, ancak diğer yandan, yapmaması gereken görevlerle sık sık bunaldı.

Böyle bir insan her şeyi kendine çekmeye alışır ve neredeyse hiç şikayet etmez. Tabii ki, etkileyici doğal titizlik göz ardı edilemez, bu yüzden Muravyov liderliği fark eder ve onları iyi bir kariyer yapmalarına izin veren ofisinde tanıtır.

Kruşç (veya Mayıs Böceği) (10 Eylül - 9 Ekim)

Tek bir yaşam değil, Khrushch gibi birçok yaşam metamorfozuyla karşı karşıya. İlk başta, solucan gibi doğar, dünyayı kazar, köklerle beslenir. Sonra bir pupa olur ve sonunda kozası patladığında, gururla kanatlarını açıp sıcak güneşe doğru uçan genç Khrushch doğar.

May Bug en çok halkı, çünkü hiç kimse hayatının ipuçlarını dinlemek istemiyor, onlara inanmıyor. Etrafındaki insanların çoğunluğunun ve hayatlarını yağsız kör kurt şeklinde yaşadığı için ...

Kruşçanın kendisi iyi bir kariyer yapar, ancak yalnızca gerçeği aramaya gitmezse, felsefeyi kavradığında, dine ilgi duymazsa ve ahlaki ve ahlaki geçitlere sadık yaşama bakmaya başlamazsa.

Ailede, böyle bir insan bir toplumda olduğu kadar farkedilmez: günlük yaşamda, çocuklarla iletişimde ağır sorumluluklar alır.

Kunduz (10 Ekim - 9 Kasım)

Kunduzlar güçlü ve pragmatik, ayrıca bilge ve yaşamda temeldir. Hayvan düzen ve barışı sağlamaya çalıştı, bu yüzden akarsu ve nehirlerdeki su seviyesini yükselterek bir baraj yaratmayı öğrendi. Ve yaratıkların geri kalanı hava koşullarına adapte olurken Beaver, karakterinin özelliklerine ve günlük yaşam rutinine göre havayı kendileri için uyarlar.

Slav-Aryan burcunun bu işaretinin doğum tarihine göre temsilcilerinin hepsi yavaş ve güvenle, yavaş bir şekilde yapılır. Genellikle başkalarından kıskançlıkla karşı karşıya kalırlar, ancak herkes yaşadıkları gibi yaşayamaz. Sonuçta, Beaver biliyor ve çok şey yapabilir.

Korkudaki tüm hayvan krallığı gök gürültülü fırtınalardan veya orman yangınlarından kurtulurken, Beaver sadece sualtı meskenine atlar, sakinliğinde başkalarına gerçek bir felaket sunan şeyleri bekler.

İşaretin insanları inanılmaz bir kabiliyete sahipler - yaşamlarını, etraflarındaki herkesin güvende hissedeceği şekilde, kıyamet bile olsa güvende olacak şekilde düzenliyorlar. Doğru, aynı kolaylıkla hayvanı ailenin sıkıntılarından kurtarıyor.

Köpek (10 Kasım - 9 Aralık)

Köpekler sadık ve korkusuzdur. Kelimelerin sık sık anlamlarını yitirdiği modern dünyada, sadece eski şeref kanonlarını gözlemleyen tek Köpek, kelimeye sadakat gösterir, hiçbir zaman bir yasağa saldırmaz. Gülmesine izin verir ve onu eski modası için sevdiği kadar eleştirir, yine de kendi ilkelerinden vazgeçmez.

Arkadaşlar için - kör sadakat gösterir ve asla - ne zina, ne de ihanetler, insanlara inanmayı bırakıp onları koruyamaz. İnsanlar-Köpekler ilginç muhataplar, iyi danışmanlar. İstediğiniz her şeye güvenebilirsiniz: finans, sırlar, hatta hayatınız!

Ailesini ve arkadaşlarını zarardan koruyan Köpek, bir bıçak veya güçten korkmaz ve sadece her şeyin yolunda olması durumunda kendini feda etmeye hazırdır. Köpeklerin vicdana göre hareket etmeleri yasalara uymaktan çok daha önemlidir - bazıları bugün ve tamamen farklı yarınlar.

Böyle bir insan kariyer yapmaya çalışmaz, ancak genellikle işadamı, politikacı, yönetici olarak görülür - sonuçta düşmanlar bile ona gizli davranırlar.

Böylece, canlılar doğum tarihini kullanarak bir burç ile karakterize edilir. Kendinizle, öfkenizle ve davranışınızla benzerlikler fark ettiniz mi? Slav burcu hakkındaki makaleyi sitede yıllara göre de mutlaka okuyun.

Ve tematik videoyu izleyerek okumayı tamamlayın:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send