Rüya yorumu

Cornelian taşı: büyülü özellikleri ve kime uygun

Pin
Send
Share
Send
Send


Taş carnelian'ın parlak bir güneş enerjisi vardır. Bu, güneşin ve sevginin taşı, aile mutluluğu ve sadakatinin koruyucusu. Güçlü duyguları uyandırabilir ve aynı zamanda büyülü büyülerin etkilerine karşı koruyabilir.

Fotoğraf taşı:

Taş tarihi

Carnelian'ın eski zamanlardan beri insanlık olarak bilinir. Bu taşla yapılan ürünler, 20 bin yıllık mezarların kazılarında bulunur. Antik çağda, carnelian en pahalı mücevherlere aitti ve hatta safir ve topaz değerlerini bile aştı.

Eski Yunanistan'da, mineralin kanamayı durdurduğu, kullanıcıyı saldırganlıktan ve olumsuz duygulardan kurtardığı ve ruh halini iyileştirdiğine inanılıyordu.

Doğu ülkelerinde, yaşamı uzatan ve sağlığı geliştiren bir taş olarak kabul edildi. Ve mineralin kırmızı rengi kan ve hayati enerjiyi sembolize ediyordu.

Eski Rusya'da, güçlü duyguları uyandırmak ve bir ruh eşiyle tanışmak amacıyla bir mücevherle takılıyordu. Taşın kadın ve erkek tipi olduğuna inanılıyordu. Pembe veya turuncu taşlı süslemeler kızlar tarafından giyildi ve koyu kırmızı taşlar eril olarak kabul edildi.

Mısır'da, taş, büyülü bilginin himayesi olan kadınlık ve anneliğin sembolü olan büyük tanrıça İsis'in sembolü olarak kabul edildi. Carnelian süslemelerinde, üç yapraklı yonca şeklindeki bir tanrıça sembolü oyulmuştur.

özellikleri

Taşın adı, eski kalbin "kalbin yüzüne sahip olması" ndan geliyor. Lifli bir yapıya sahip bir kalsedon grubunu ifade eder.

Mücevher genellikle parlak kırmızı-turuncu veya somon-pembe bir renge sahiptir. Taşın içinden aydınlanmış gibi görünüyor. Ayrıca koyu kırmızı ve neredeyse kahverengi örnekler de vardır. Taş rengi dengesiz. Mineral ayrıca zayıf radyoaktif özelliklere sahiptir.

Carnelian yatakları Doğu Sibirya, Hindistan, Moğolistan, Güney Amerika ve Madagaskar adasında bulunmaktadır.

Büyülü bir tılsım olarak kullanın

Gem, yaratıcı kişilerin koruyucu azizi olduğu kadar, çeşitli el sanatları ve ticari faaliyetlerde bulunan insanlardır. Bu taşa sahip olan tılsım, sahibini Kozmosun enerjisiyle dolduracak, yaratıcı potansiyelin keşfedilmesine ve yeteneklerin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Geleneksel olarak, carnelian güçlü bir aşk tılsım olarak kabul edilir. Güçlü duyguların ortaya çıkmasına katkıda bulunur ve aynı zamanda aşk büyülerine, zinaya ve gündelik ilişkilere karşı korur.

Carnelian - aşk büyüsü olarak kabul edilen koyu kırmızı renkte bir carnelian türü. Venüs ile büyülü bir bağlantısı var. Antik çağlardan beri, aşk enerjisini uyandırmak, cinsel enerjiyi uyandırmak için kullanılmıştır.

Ayrıca, adalet restorasyonuna ve davaların başarılı çözümüne katkıda bulunur.

Bu taşla yapılan sihirli tılsım, doğal afetlere, şimşek çakmalarına, kazalara ve felaketlere, erken ölümlere karşı korur.

Buna ek olarak, mineral böyle büyülü özelliklere sahiptir:

 • Kavgaların ve çatışmaların ortaya çıkmasını önler, barışı seven bir ruh hali yaratır.
 • Ruh halinizi iyileştirir ve tüm çabalarda başarıyı arttırır.
 • Kıskançlıktan ve nazardan korur.
 • Ses ve fikir verir, gizli yetenekler ve yetenekler geliştirir.
 • Qi'nin hayati enerjisini stabilize eder ve geri yükler.

Mineralin genel rengini ihlal eden, beyaz veya siyah renkte olan taşlı bir ürün giymemelisiniz. Büyüde, böyle bir taş negatif titreşimler taşıyan "ölüyor" olarak kabul edilir.

Ayrıca, öfke ve saldırganlık patlamalarına neden olabileceğinden, kolye, kolye veya boncuk şeklinde karnaval giymek önerilmez. Bir yüzük veya yüzük satın almak en iyisidir - bu durumda, sakinleştirici bir etkiye sahiptir, kalp fonksiyonlarını iyileştirir.

Carnelian'ın iyileştirici özellikleri

Cornelian, iyileştirici özellikleri resmi bilim tarafından tanınan birkaç taştan biridir. Küçük radyoaktivitesi nedeniyle, herhangi bir çürük ve yaraların iyileşmesini destekler.

Antik çağlarda carnelian'ın neşeli turuncu renginden dolayı sinir hastalıklarını ve zihinsel bozuklukları tedavi ettiğine inanılıyordu. Aynı zamanda doğum kolaylaştırmak için kullanılır.

Bugün, mineral bu amaçlar için kullanılır:

 • Kardiyovasküler hastalıkların tedavisi ve kan dolaşımını iyileştirmek için.
 • Tiroid bezi hastalıkları için boyuna sıkıca oturan cornelian boncuk takılması önerilir.
 • Tümörlerin emilimini arttırır. Her ne kadar bazı litoterapistler malign neoplazmların tedavisi için kullanılmasını önermezler.
 • İç organ hastalıklarında, boğaz bölgesine plakalarda kesilmiş bir taş uygulanır.

Tıbbi özellikleri sadece doğal bir mineral olabilir.

Carnelian kim?

Carnelian, Akrep hariç, neredeyse tüm burçlara uygundur. Carnelian'ın üzerinde uyarıcı bir etkisi olacak, agresif davranışa neden olacak.

Bu mineral Dünya ve Su elementleriyle ilişkilidir, gezegenleri Merkür ve Güneş'tir. Yaratıcı mesleklerden insanlar için idealdir, yeteneklerin ve yeteneklerin açıklanmasına katkıda bulunur.

 1. Koçlar ruh halini iyileştiren ve yaratıcı bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olan en iyi kırmızı kızılcıktır.
 2. Taurus carnelian ile bir ürün giymek için tavsiye edilir - bir carnelian türü. Bu onların inatçı doğasını pasifleştirecek ve ek enerji desteği sağlayacak, aşkı bulmaya yardımcı olacak ve ilişkileri güçlendirecektir.
 3. İkizler mücevher, yaratıcılığın geliştirilmesine, verimliliklerini ve dayanıklılıklarını artırmaya yardımcı olacaktır.
 4. Kanserler krem ​​rengi rengine en uygun olanıdır ve bu sezgilerin ve ince algıların gelişmesine katkıda bulunur.
 5. Leo carnelian ilişkiler alanında destek olacak ve maddi zorlukları çözecektir.
 6. Başaklar mücevherleri platin ya da gümüş çerçevede seçmelidir. Bu kıskanç bakışlara karşı korunmaya yardımcı olacak ve sezgisel algılarını geliştirecek.
 7. Mineralin etkisi altındaki ölçekler daha güvenli ve belirleyici olacaktır.
 8. Yay carnelian, çeşitli sıkıntılar ve zorluklarla başa çıkmak için yardımcı olacak, güvenilir bir tılsım olacak.
 9. Oğlak madeni, yaratıcılığın açığa çıkmasına, özgüveninin artmasına ve iyimserliğin yüklenmesine yardımcı olacaktır.
 10. Değişken Kova, daha anlayışlı ve iyi olmaya yardımcı olacak, onları tetikçilerden koruyacak.
 11. Balık carnelian ile güzel bir dekorasyon satın alabilir, ancak carnelian onlar için en iyi seçenek değildir. Capricious Fish genellikle incileri seçer.

Gerçek bir taşı sahte olandan nasıl ayırt edebilirim?

Çok sık doğal mineral daha parlak ve daha çekici görünmesi için boyanır. İyileşme ve büyülü nitelikleri üzerinde etkisi yoktur.

Doğal bir minerali camdan veya plastikten ayırmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın:

 • Sahte her zaman doğal bir mineralden daha şeffaftır. Bu carnelian'ın mat bir yüzeyi var.
 • Sahte çizilmesi veya mekanik hasara neden olması kolaydır.
 • Plastik carnelian doğaldan daha hafiftir.
 • Gerçek bir taş dokunduğunuz zaman yüksek sesler ve plastik - muffled.

Konuyla ilgili bir video izlemenizi öneririz:

Pin
Send
Share
Send
Send