Rüya yorumu

Taş sümbül: üzücü bir sonu olan güzel bir masal

Pin
Send
Share
Send
Send


Taş sümbül mistisizm, bilmeceler ve sihir kefen. Mineralin kökeni ile ilgili birçok güzel efsane vardır ve büyülü özellikleri sayesinde, sümbül enerjik olarak en güçlü mineraller listesindeki ilk konumlardan birini kaplar.

Taş hakkında ilginç

Eski Yunan kökleri olan "sümbül" kelimesi aynı zamanda taşın adı ve güzel bahar çiçeğidir. Bunlardan biri bitkinin ve mineralin görünüşte kesinlikle birbirleriyle aynı olmadığı, ancak eski zamanlarda insanların farklı şekilde inandığı gerçeğinden etkilenir, bu nedenle taşa benzer bir isim verdiler.

Sümbül adında bir Spartalı çocuk hakkında çok güzel bir efsane var. Güzelliği muhteşemdi: en parlak güneşten daha çok kördü. Sümbül kralın oğlu, sanat tanrısı Apollon ve güney rüzgarı tanrısı Zephyr onu korudu. Ancak bir kez korkunç bir şey oldu - Eski Yunan diktatörlerinin bir disk atma konusunda yarıştığı ve Apollo'nun hayvanını kazayla bir diskle ölümüne yaraladığı yarışmalar vardı. Hayal kırıklığı içinde, Tanrı genç bir adamın imajını sonsuza dek sürdürmeye karar verdi ve kanını daha sonra güzel bir mineral haline gelen inanılmaz derecede güzel çiçeklere dönüştürdü.

Ayrıca sümbülden de bahsedersek İlahiyatçı Yuhanna'nın Vahiyinde bulunabilir: Cennetteki Kudüs'ün duvarlarını süslemek için kullanılan İncil'den on iki değerli mineraller listesindeydi.

Alanlar, renkler ve türler

Sümbül, değerli mineraller grubuna aittir. Kimyasal bileşimine göre, zirkonyum silikat ve daha kesin olmak gerekirse - zirkon çeşitlerinden biri. Mücevherin renk varyasyonlarına gelince, doğal şartlar altında, kurumuş kanı görünüşte anımsatan sarı, kahverengi, altın, doymuş kırmızı taşlar vardır. Bazı durumlarda, sümbül, turuncu ve sarı safir ile aynı zamanda rengindeki ve parlaklığındaki garnet'e çok benzer. Ve kırmızı cevherde uzun süre ısıl işlem yaparsanız, şeffaf bir elmas gibi görünür.

Mavi renkli taşların bulunması da çok nadirdir, ancak böyle bir mineral bulma olasılığı neredeyse ihmal edilebilir düzeydedir. Bununla birlikte, eski zamanlarda bile, insanlar sümbülleri mavinin çeşitli tonlarında boyamak için özel bir fikir edindiler. Şimdi, kavurma prosedürü sayesinde, kahverengi taşlar gök mavisi veya peygamber çiçeği mavisi haline gelir.

Günümüzde pek çok kuyumcu, gerçek taşlar yerine daha ucuz seçenekler satmak için bu numaralara başvurmaktadır. Bu nedenle, sümbül ile bir takı satın almak, özgünlüğünü dikkatlice kontrol etmek için çok zaman harcadığınızdan emin olun.

Sümbül, Ligurya, jargon, topaz veya yakint adı altında da bulunabilir.

Taş, çok yüksek bir sertlik derecesine sahiptir. Bu sayede, yüksek kaliteli kademeli veya mükemmel kesim mümkündür.

Sümbüllerin kırılma indisi ve yoğunlukları farklıdır - bu göstergeler mineralin bulunduğu yere göre değişir. Ana mücevher yataklarından Madagaskar, Sri Lanka, Avustralya ve Tayland çağırılabilir. Rusya Federasyonu’na gelince, burada sümbül, bölgedeki en eski şehir olan Taroy yakınlarında bulunan zirkon ilmenyon cevherlerinde bulunur.

Büyülü özellikleri

 1. Antik çağlardan beri, insanlar sümbülleri tüccarlar için büyük bir tılsım olarak gördü; bu, bir kişinin daha başarılı olmasına, zaman içinde bir yalan olduğunu fark etmesine ve ona servet vermesine yardımcı olacak.
 2. Yaratıcılık yapanlara bu taşla takı takmak iyidir, çünkü mücevher bir insanın tüm yeteneklerini ve yeteneklerini harekete geçirmeye yardımcı olur.
 3. Taşı bekar kızlar için kullanmayı reddetmeye değer - bir çiftin ilişkilerini daha da kötüleştirir.
 4. Ortaçağ'da kristal, bilgelik, mutluluk ve istikrarla ilişkilendirildi. Çok sayıda antik efsane sümbül sahiplerini çeşitli salgınlara (veba, ülser ve diğer bulaşıcı hastalıklardan) koruduğunu söylüyor.
 5. Taşın enerjisi o kadar güçlüdür ki, hava şartlarını bile etkiler! Böylece fırtınaları ve şimşekleri önleyebilir. Eski zamanlardan beri, gezginler her zaman yanlarında bir taş taşımaya çalıştılar, çünkü gece boyunca kalacak yerlerinin reddedilmeyeceğine inanıyorlardı.
 6. Sümbül, bir kişinin öğrenme arzusunu ve zihinsel yeteneklerini arttırır. Bu taş sayesinde bilim adamlarının bir sembolü. Sahibini melankoli den kurtaracak.
 7. Taşlı muskaların, enerji tüketenlerin hastalık sırasında ve zorlu yaşam sürelerinde kullanılması tavsiye edilir. Ancak eğer hayatta ve bu yüzden her şey kötü değil - mineral kullanımından vazgeç.
 8. Nötr sümbül grubunda soluk pembe ve koyu kırmızı renkli taşlar. Aşıklar bile onları korkusuzca giyebilir. Bu tür taşlar, romantizm ve hassasiyet ilişkisinin yanı sıra yaşam bilgeliği ve meyveliğe katkıda bulunacaktır.

Hiçbir durumda, mücevherinize diğer mücevherleriniz gibi sümbül uygulamayın. Aksi takdirde, sert ruh hali değişimleri ile karşılaşacaksınız. Örneğin, bir kişi melankoliden muzdarip olursa, daha agresif veya hasta olacaktır. Sorunlarınızı bir mineral yardımıyla çözmek için doktor ve yardımcı olarak kullanın.

Şifa gücü

 • Yaygın inanışa göre, mineral görme keskinliğini arttırır, bu nedenle kendini körlükten korumak için kullanılması tavsiye edilir.
 • Sümbül uykuyu normalleştirir, kabusları hafifletir.
 • Bir kişiye istenen gençliği uzun süre verin.
 • Bu güzel taş sindirim sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve hasarın iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Ortaçağ'da, bir kerede birçok patolojiden iyileşmek için ezilmiş taşlar kullanılmıştır.
 • Sümbül kardiyovasküler sistemi tedavi eder.
 • Ayrıca, taş, stres, depresyon ve duygusal aşırı gerginlik ile başarıyla başa çıkmaktadır.

Sümbül ve Astroloji

Tüm sümbüllerin çoğu, Oğlaklar için uygundur. Bu insanlara canlılık verecek, bilgelik, umutsuzluğu hafifletecek. Bir taşın tanımlanmış özellikleri, Oğlaklar için çok önemlidir, çünkü benzer koşullara eğilimlidirler.

Geri kalan burç takımyıldızlarından Yay ve Aslanlar da taşın sihirli gücünü güvenle kullanabilirler. Onları yaşamlarında daha başarılı yapacak (özellikle spor ve politika alanında), mükemmel sağlık verecek.

Akvaryumlar ayrıca bir sümbülden yardım isteyebilir. Çalışmalarında kendilerini iyi hissetmelerini sağlar, kendini bulmalarına yardımcı olur.

Astrologlar, taş büyüsünün zodyakın tüm işaretlerini olumlu yönde etkilediğine inanıyorlar. Tek an olgun insanların bir taşıdır, ergenlik çağında ve genç yaşta onu terk etmek gereklidir.

Özellikle bu yasak altında, kanlı bir renk tonunun taşları düşer - bir kişiye trajik aşkı getirebilirler. Fakat ruh eşinizi zaten bulduysanız, özellikle yasal olarak evli iseniz, mücevherleri sümbüllerle güvenle kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, ilginç bir video sunulmuştur:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send