Rüya yorumu

Karakterin sertliği: nasıl tezahür ettiği ve nasıl ortaya çıktığı

Pin
Send
Share
Send
Send


Karakterin gücü ve gücü nedir ve bu nitelikleri kendiniz nasıl geliştirirsiniz? Bunu sık sık arkadaşlarının ve kız arkadaşlarının sorunlarından bahseden kızımızla konuşuruz. Birisi kendi bakış açısını savunmak için karakterin gücünden yoksundur ve birisi bahçedeki holiganlarla savaşamaz. Karakter gücü nedir ve neye dayanır? Kendini bu dünyada nasıl ifade edeceksin, böylece başkaları saygı duymaya ve takdir etmeye başlasın? Makalede size söylemek istediğim şey bu.

Dahili Enerji Çubuğu

Güçlü karakter, bir insanın hedefe giden engellerin üstesinden gelmesini sağlayan iç enerjisidir. Karakter küçük bir çocuğun doğumundan itibaren oluşmaya başlar. Karakterin gücünün oluşumu, insan ortamından, insanların yetiştirilmesinden ve geleneklerinden etkilenir. Karakter oluşumu (dünya görüşü) 18 yaşında biter ve bir insanı değiştirmek neredeyse imkansız hale gelir.

Karakter, herhangi bir kişinin bu görünmez temeli, neden oluşur? Bu, pek çok renk tonu, kutup belirtileri, özellikleri ve niteliklerinden oluşan karmaşık bir zihinsel eğitimdir. Karakter, bir insanın düşünceleri, sözcükleri ve eylemleriyle kendini gösterir. İnsanın güçlü ya da zayıf bir karakteri hakkında fikir edinebileceği eylemlerle olur.

Karakteristik güçlü karakter:

 • sebat;
 • kazanacak;
 • taahhüt;
 • dizisi;
 • bağımsızlık;
 • bağımsızlık;
 • azim.

Bir kişi engelleri nasıl aşacağını ve bir hedefe doğru nasıl ilerleyeceğini bilir, karakterinin gücüne karar verilir. Karaktersiz bir insan akışın peşinden gider ve yolundaki engellere dayanmaz. Liderden daha fazla itici, lider bir pozisyonda kalmaya ve yaşamın yüksekliğini fethetmeye çalışmıyor.

Dikkat! Bir insanın karakteri, iradesiyle kendini gösterir.

Karakter gücünün tezahürü:

 • aktif enerjik eylemler;
 • başlatılan işi sona erdirmek;
 • hedefe yönelik engellerin aşılması;
 • çaba odağı.

Bu önemli! Güçlü bir karakterin ayırt edici özellikleri yenilik, inisiyatif ve coşku.

Bir kişi zorluklardan korkmaz, sözleri bir eylemle değişmez ve davranışları tutarlılık ve mantıkla ayırt edilir. Karaktersiz bir kişi korkaklık gösterir, zorluklardan korkar, sözünü tutmaz ve herhangi bir düzen için sorumluluk almak istemez.

Karakterin kuvvet derecesini belirlemek için, kişiliğinizin güçlü ve zayıf yönlerini bir deftere yazmanız gerekir. Bu hareketin yönünü ve maruz kalma yöntemlerini belirleyecektir. Gerçek bir sonuç elde etmek için tüm güçlü ve zayıf yönlerinizi dürüstçe tanımlamanız gerekir. Niteliklerini süslemeyin, fakat küçümsemeyin.

Gücü artırmak için nasıl

İhtiyacın gücünü kendi başına geliştirmek, zorluk karşısında sertliği ve korkusuzluğu geliştirmek mümkün müdür? Güçlü bir karakter nasıl elde edilir? Psikologlar, karakterin gücünün bir ömür boyu üretilebileceğini söylüyorlar. Her insan kendi iradesine bağlı olmayan kişilik özelliklerinin doğuştan gelen özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, doğuştan gelen niteliklere ek olarak oluşturulabilir ve edinilebilir. Bunun için ihtiyacınız:

 • Kendi kendine eğitim;
 • kendini geliştirme;
 • doğru çevre;
 • kişisel örnek;
 • doğru dünya görüşü;
 • İfade yolları.

Kendi kendine eğitim ve kişisel gelişim, gönüllü niteliklerin oluşumunda özellikle önemli iki nokta. Bir kişinin kendisi üzerinde çalışması, bir hedef belirlemesi ve yönünde ilerlemesi gerekir. Kendi kendine eğitim düşünceler ve eylemlerde düzen ile başlar: kendinizi belirli bir günlük rutine alıştırmanız ve tembelleşmenize izin vermemeniz gerekir.

Kendini geliştirme, kendini ve etrafındaki dünyayı sürekli olarak bilmekle ifade edilir. Bu, zihni genişleten veya gönüllülük yapan bir hobi olabilir. Gönüllülük bir kişiyi organize eder, eyleme ve öz-eğitime teşvik edicidir.

Dünya görüşü, kişisel gelişim ve kişisel eğitim ile yakından bağlantılıdır. Bir insanın açık bir yaşam pozisyonu, bir amaç için çabalamak, aktif olarak hareket etmesini ve gelişmesini sağlar. Yanlış bir dünya görüşü aşağı çekilecek, hedeften uzak duracak ve sonuçta akışın devam etmesine ve kaderinin efendisi yerine fırsatçı olmaya neden olacaktır.

Bu önemli! Karakterin sertliği genetik olarak geçmez, yaşam boyunca oluşur ve üretilir.

İsteğe bağlı özellikleri göstermek için belirli bir faaliyet türüne ihtiyacınız vardır. Bu bir spor bölümü veya gönüllü olabilir. Anlaşmazlık tembellik ve korkunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve gönüllü olmak, gönüllü niteliklerin tezahürü için mükemmel bir teşviktir.

Bununla birlikte, seçilen yönde doğru hareket için, aynı zamanda bir koşul - yeterli öz saygının olması gerekir. Kendine karşı dürüst olmayı ve gerçekte ne kadar güçlü ve istekli olduğunun farkına varmayı öğrenmelisin. Benlik saygısı, kendine önem verme duygusuyla karıştırılmamalıdır - bunlar farklı nitelikler ve özelliklerdir. Benlik saygısı yolu kapatmamaya ve pes etmemeye yardımcı olur ve öz-değer duygusu gerçeği açık gözlerle görmeyi zorlaştırır.

Kişisel bir örnek, eşitleyebileceğiniz bir kişidir. Tarihsel bir insan veya çağdaş bir saygılı olabilirler. Belirli bir kişinin davranış stilini kopyalamak gerekli değildir, ancak bu bazen yararlı olabilir.

Güçlü bir karakter oluşturma yolunda çok önemli bir nokta duygusal alanınızı ve niyetlerinizi yönetmektir. Yani, kişi duygu ve arzularını sürdürmemeli ve yönetebilmeli.

İpucu! Ne yapmak istersen yap, ama faydası yok. Böylece irade ve karakter geliştirebilirsiniz.

Ve son olarak: cesaretini kırma. Bir şey işe yaramadıysa veya plana göre gitmiyor olsa bile, pes etmemeli ve bulaşıkları yutmamalısınız. İrade gücü, bir kişinin hataları algılayabileceği ve devam edebileceği gerçeğinde yatmaktadır.

Dikkat! İrade ve karakter geliştirme süreci, spor eğitimine benzer: Sürekli çaba göstermeniz ve aynı egzersizi birçok kez tekrarlamanız gerekir. Kaslar belirli hareketleri ezberlediğinden, ruh, karakter gücünün gelişimi için gerekli özellikleri güçlendirir.

Güçlü ve zayıf niteliklerin özellikleri

Geliştirilmesi gereken karakterin güçlü yönlerini detaylı olarak inceleyelim.

amaç duygusu - Bu ne anlama geliyor? Hedefin amansız bir arayışıdır, sadece ismini değil. Birçoğu bir hedef belirledi (kariyer merdiveninin basamaklarına tırman, X kg kadar kilo ver, sigarayı bırak), ancak hepsi nihai hedeflerine ulaşmıyor. Zorluklarla karşı karşıya kalan bir kişi ya pes eder ya da basitçe kendisi için üzülmeye başlar ve kendini sevindirir. Nihai sonucu elde edemediyseniz, irade gücünüz olmaz. Terbiye. Tekrar tekrar bir hedef belirleyin ve dişlerinizi sıkıştırarak bunu başarmaya çalışın.

azim Hedefe ulaşmada nihai hedefe ulaşmak için yardımcı olur. Azim inatçılık anlamına gelmez, ama duygusal renklendirmesinde buna yakındır. Azim olmadan, kendini adama işe yaramayacaktır, çünkü başlangıcı sona erdirmek, güçlü iradeli güçlerin çabasını gerektirir. Sadece amaçlanan zirve yapıldığında, bir kişinin güçlü bir karakter ortaya çıkarmak için belirli bir sonuç elde ettiğini söyleyebiliriz.

irade - Kişinin kişiliğinin dayandığı temel. Kendini aşmakla ifade edilir: tembellik, ilgisizlik, hareket etme isteksizliği ve hatta parmağını kaldırmak. Bir insanın büyük harfli bir insan olması, irade ile gerçekleşir. Onsuz, yolunda hiçbir şeye direnmeyen ve ölen amorf bir formasyona benzer. İrade ve yaşama isteği, yaşama ve varlıkları için savaşma hakkını verir.

Dikkat! Güçlü karakter, hedefe ulaşmak için kafaların üzerinden geçme isteği anlamına gelmez. İstekli ve istekli bir kişi empati kurabilir.

organizasyon - bu baş ve işte bir emirdir. Örgütlenmemiş bir kişi, kafasında düşünce kaosunun hüküm sürdüğü için faaliyetlerinde herhangi bir sonuç elde edemez. Organizasyon, günlük program ve mevcut gün veya hafta / ay için bir planla başlar. Bir insan sürekli olarak dikkatini dağıtırsa, hedefe odaklanamaz.

Gününüzü saatinize göre boyayın ve takvimi kesinlikle takip etmeye çalışın. İyi bir organizasyon alışkanlığı geliştirmek, biraz zaman alacaktır. Sonra aniden bir not defterinde hatırlatma ve notlara gerek duymayacağınızın farkına varırsınız.

sorumluluk - Bu niyetlerinin ciddiyetinin farkındalığıdır. Sorumsuz bir kişi iyi çalışmaya devam edemez, bir aile kuramaz ve çocuk yetiştiremez. Sorumluluk, anne sütü ile emilir ve hayatınızın geri kalan kısmı için trenler.

Bu nitelikleri kendinizde geliştirirseniz, güçlü ve sağlam bir karakter oluşturduğunuzu söylemek güvenlidir. Su bir taşı keskinleştirir ve günlük irade eğitimi güçlü bir karaktere neden olur.

Kişilik zayıflıkları

Şimdi gerçekten güçlü bir insan olmak için neye ihtiyacın olduğunu düşün.

kötümserlik - Bu güçlü bir kişiliğin en tehlikeli düşmanıdır. Tüm iyi başlangıçları öldürebilir ve çabayı reddedebilir. Kendine saygısı yüksek pembe gözlüklerle karşılaştırılabilirse karamsarlık siyah gözlüktür. Gerçekliği gerçek renkte görmelerine izin vermezler, ancak onu sadece karanlık taraftan sunarlar. Karamsarlık, kişiyi başarı için umuttan mahrum eder, savaşılmalı ve fethedilmelidir. Herhangi bir kötü durumda (en az bir) olumlu yönler bulmaya çalışın; karamsarlık için bir neden olmadığını göreceksiniz. Dünya tek kutuplu değildir ve her olayın olumlu bir tarafı olmalıdır.

kontrolsüz duygusallık bir şey yok edebilir. Birincisi, insanlarla iletişimi engelliyor. İkincisi, hedefi başarmaya odaklanmayı zorlaştırır. Duyguları kontrol altında tutmayı öğrenmeli, aksi takdirde kişiyi kontrol edeceklerdir. Çıplak gerçekleri görmeyi öğrenin ve herhangi bir bilginin duygusal bileşenini değil - size ayıkça ve tarafsız bir şekilde şeylere bakmanıza yardımcı olacaktır.

kıskançlık - Bir kişinin karakterinin en olumsuz özelliklerinden biri. Olumsuz felce neden olabilir, olumsuz düşünce ve öfkeyi havuza çekebilir. Genellikle bir kişi, en azından bir miktar başarı elde etmiş olan kişiye karşı kontrol edilemez bir kötülük hissi yaşamaya başlar. Kıskançlık bir insanın aklını tahrip eder, radikal yöntemlerle savaşılmalıdır. Bilge birileri şöyle dedi: "Kıskançlık kaderi değiştirme isteğidir." Bir başkasının kaderine, endişe dolu mu ihtiyacınız var? Belki de kıskandığın kişi korkunç bir hastalık bekliyordur? Bu nedenle, kimseyi kıskanmayın, kaderinize minnettar olun.

israf - bu hayatın yanması. Bir kişi eğlence, yaygın, sarhoşluk veya uyuşturucu bağımlılığı için para harcıyor. Bu sonuçta en istenmeyen sonuca ve hatta erken ölüme yol açacaktır. Bu nedenle, böyle bir alışkanlık en kısa sürede ortadan kaldırılmalıdır. Aynı casinolar ve bahisçiler ziyaret için de geçerli.

kararsızlık - tehlikeli bir kişilik özelliği. Kendi fikriniz olmalı ve bilinçli kararlar verebilmelisiniz. Kararsızlık bir korkaklık maskesidir ve bir korkak güçlü bir kişilik olamaz. Kendi fikrinize rehberlik edin, çoğu zaman yabancıların tavsiyeleri öznel görüşlerini ifade eder - hiç bir şeye ihtiyacınız yok. Kimseyle tartışma, kendi yoluna git.

Düşük benlik saygısı - Bu, hedefe giden yolda tökezleyen bir blok. Kişi kendi gücüne inanmaz, çünkü kendisini daha iyi bir kadere layık görmez. Düşük özgüven ile mücadele etmek gereklidir, bir psikoloğu ziyaret etmeniz gerekebilir. Kendinize bakmak ve kendi sorununuzu yakından görmek gerekiyor. Bazen bir uzman yardımı olmadan bu başarılamaz.

Gereksiz kişisel niteliklerden kurtularak, güçlü yönlerinizi başarıyla geliştirebilirsiniz. Bu süreç aynı zamanda devam edebilir: kurtuluş ve yaratma. Olumlu anları ve başarıları kutlayacağınız bir günlüğü, ayrıca başarısızlık ve zayıflıklarınızı eleştirin. Bir süre sonra farklı biri olduğunuzu fark edeceksiniz.

Pin
Send
Share
Send
Send