Rüya yorumu

Psikologların kadınlara önerileri - Bir kocaya saygısızlık etmek için nasıl ceza verileceği

Pin
Send
Share
Send
Send


Kavgalar, ortakların yaşından bağımsız olarak herhangi bir ilişkide ortaya çıkar. Çatışma sırasında bunlardan biri, diğerine, tatsız bir tat bırakacak olan bir canlı için dokunmaya çalışıyor. Genellikle çiftin dişi yarısı acı çeker. Bu şaşırtıcı değil, çünkü kadınlar daha savunmasızdır ve her şeyi erkeklerden çok gönlüne alırlar. Psikologlar, kocaları saygısızlıktan dolayı cezalandırmak için birkaç ipucu bulmuşlardır.

Neden koca saygı duymuyor?

Bir ilişkinin başlangıcında, kavga sayısı genellikle sıfırdır. İnsanlar sadece birbirlerini tanımaya başlar ve kendilerini en iyi taraftan sunmaya çalışırlar. Zamanla, kusurlarını açığa çıkaran bir kişi açılır. Konuşmalar ve uzlaşmaların kullanılması çatışmaları çözmek için kullanılır, ancak tartışma sırasında herkes öfkeyi kontrol edemez. Sonuç olarak, diğer yarısı onunla konuşulan rahatsız edici sözlerden muzdarip.

Her insan karşılıklı anlayışı temel alarak ideal bir ilişki kurmaya çalışmıyor. Çiftler farklı şekillerde ve birlikte yaşamak istedikleri şekilde yaşarlar. Evlilikte, bir kişinin alışkanlıklarından, ilkelerinden ve herhangi bir şeyle ilgili görüşlerinden vazgeçmesi pek mümkün değildir. Eşler, ancak kendilerini kızdırmaya başladıktan sonra birbirlerinin eksikliklerine dikkat etmeye başlar.

Sevgili karısına saygısızlık bir günde gerçekleşemez. Bir erkek karısına hakaret etmeye ve küçük düşürmeye başlarsa, bunun nedeni bazı sebeplerdendir. Bunun için her zaman suçlanan karakter değildir. Belki de adam, üzerine uygulanan baskıya dayanamadı ve konuşmaya karar verdi.

Davranıştaki dramatik değişimi ne etkileyebilirdi:

 • sebepsiz yere sürekli dırdır;
 • temelsiz kıskançlık;
 • bir kadının erkeklere saygılı olduğu bir hakaret;
 • kadınların eve taahhüt vermemesi;
 • bütçenin makul olmayan israfı;
 • Karının kız arkadaşlarına sık sık umursadığı, onlarla uzun telefon konuşmaları.

Bir kavga başlatan adam, uzun süre sevemediği durumu değiştirmeye çalışır. Bu durumda, kadın kocasından intikam almaya çalışmamalı ve yaşaması için ona zarar vermemelidir. İlk olarak, davranışları, eylemleri yeterince değerlendirmeniz ve kendinizi anlamanız önerilir. Bir kadının çatışma yaratmaktan suçlu olduğu durumlar vardır. Yerel yükümlülüklere karşı tutumunu değiştirirse, kocasıyla daha fazla zaman geçirmeye başlar ve önemsememeye başlamazsa, ilişkideki durum daha iyi bir şekilde değişecektir.

Bir kadının ev temizliğinde iyi olması, çocuklarla ilgilenmesi, çocuk yetiştiriciliği ile meşgul olması ve sinir krizi geçirmemesi durumunda, sorunun kocasında yattığı anlamına gelir. Onun için büyük olasılıkla eşin yardımı olmadan yapmak zorunda olduğu olağan şeyler oldu. Bu durumda, aşağılanmaya katlanmamalısınız. Öncelikle kocasının davranışını anlamanız ve onu neyin etkilediğini belirlemeniz gerekir.

Saygısızlık nedenleri

Sevdiğine karşı olumsuz bir tutum böyle görünmüyor. Bu bir sebepten kaynaklanmaktadır, bu nedenle anlaşmazlığı çözmesi kararlaştırılmalıdır.

İş yerinde sorunlar

Bir erkek işte zor bir dönem geçirirse, belirlenen tüm işleri yapmak için vakti yoktur ve patron düzenli olarak hakaret eder, erkek kendi içindeki her şeyi sınırlandırmak zorundadır. Bir iş gününden sonra eve gelir ve masum eşindeki öfkesini bozmaya başlar. Hakaret, eş akşam yemeğinde yanlışlıkla bir kaşık düşürse bile başlayabilir.

Bu durumda, kocanızla konuşmanız ve onu ahlaki olarak desteklemeniz tavsiye edilir. Belki de eksik olan budur.

metres

Bir koca metresi varsa, ilk başta karısını asla bu konuda bilgilendirmez. Kocanın başka bir kadınla iletişimini belirlemek mümkündür. Bir adam bütün küçük şeyler hakkında eş almaya, onunla dalga geçmeye, her fırsatta ona hakaret et vb.

Bu davranış savunma tepkisi ile açıklanmaktadır. Koca, ihanetten suçlu hissetmek istemiyor, bu yüzden karısının ruhunu kızdırıyor. Sonuçta, histerik değişim çok daha kolaydır. Bu durumda, arkadaşlarıyla ve akrabalarıyla başka bir ortakla iletişim kurmanın nedenini açıklaması daha kolay olacaktır. Ne de olsa, tatil günlerinde, ortak toplantılarda vb. Karının gergin durumunu fark edebiliyorlar.

eğitim

Kadın cinsiyet ile kaba iletişim çocukluktan beri aşılanabilir. Kocanın babası düzenli olarak annesine bağırırsa, hakaret ederse, onu dövürse, çocuğun ruhunu etkileyebilir. Ayrıca, baba, bir kadını eğitmek için bunu özellikle yaparak bunu haklı çıkarabilir. Gelecekte, bir erkek için, kadın cinsiyetinin kötüye kullanılması norm haline gelir ve bu konuda yanlış bir şey görmez.

Sadist karakter

Karısı ile kaba davranış, karmaşık veya sadist eğilimlerin varlığı nedeniyle oluşabilir. Bir erkek sevdiği birine zarar vermeyi ve ona hükmetmeyi sever. Bu, bir insan için hem karakter hem de baskı ile açıklanabilir. Eğer koca bir şekilde karısı tarafından rahatsız edildiyse ya da işte alay edildiyse, yalnız acı çekmek istemez. Öfkesini karısıyla değiştiren adam daha güçlü hissediyor.

Kaba davranışın sebebi ne olursa olsun, sorunun en kısa sürede çözülmesi gerekir. İlişkideki kavgalar arttıkça, insanlar arasında daha soğuk görülür. Genellikle, eşler boşanır ve yeni yaşam arkadaşları ararlar. Böyle bir sonucu önlemek için, durumun meydana geldiği aşamada çözülmesi önerilir. Kocaya saldırganlıkla cevap vermemeli veya zayıf yönlerine zarar vermemelisiniz. Başlangıç ​​için, her iki taraftaki hoşnutsuzluğun açıklamasıyla normal bir sohbet etmek yeterlidir.

Bir kocaya saygısızlık etmeyi öğretmek: psikologlardan ipuçları

Bir kocayı saygısızlık için cezalandırmadan önce, ilk önce kaba davranışın nedenlerini anlamanız önerilir. Kişi ve sorunları bireyseldir, bu yüzden durumu analiz etmek zaman alacaktır.

Hemen kocası için düşmemeli ve onu çok fazla incitmemelisin. Çatışmayı sakin bir durumda aktarmak için, kocanın şeker almayan kırgın bir çocuk olduğu düşünülebilir. Bu durumda, sakinleşebilir ve davranışının nedenlerini düşünebilirsiniz.

Psikologlar, bir kadının oynamasının nasıl tavsiye edilmediğine dair birkaç ipucu aldı.

Konuşma

Suç sırasında çoğu kadın kocasıyla konuşmayı bıraktı. O da onun hatalarını anladığını düşünüyor ve sessizce oturuyor. Bu şekilde çatışma olmaz.

Seks reddi

Bir kadın bir kavga yüzünden bir erkeği seks yapmayı reddederse, onun fikrinin haklı olduğu durumlarda durum daha da kötüleşir. Koca, karısıyla ilgili başka bir sorun olduğunu düşünecek. Bir metresin varlığında derhal karının donuk olduğu görüşüne varılır, bu yüzden ihanet haklı çıkacaktır. Normal cinsiyet olmadığından erkeklerin aileyi kendileri terk etmeleri nadir değildir.

Aynı şekilde yapmak

Çatışma sırasında, bir kadının aşağılanmaya dayanması zordur, bu nedenle kocası gibi davranmaya başlar. Buna cevap olarak yapılan herhangi bir hakaret, ortaklar arasındaki duvarın yapısı için bir tuğladır, bu nedenle tartışma sırasında sakin kalmaya çalışmak daha iyidir.

Evden ayrılmak

Kavgalar sırasında eş hemen evden çıkarsa, koca rüzgarlı bir kadın seçtiğini düşünebilir. Ayrıca karının kendisini başka bir adam bulduğuna dair düşünceler de olacak.

Ev işleri yapmayı bırak

Eğer karısı yemek yapmayı, temizlemeyi, yıkanmayı bırakırsa, adam hayatını en kötü kadına bağladığına karar verir.

Herhangi bir ihtilaf sırasında, kocanızla aynı şeyi yapmamalısınız. Bu davranışı anlamayacak, çünkü gerçeğin kendi tarafında olduğunu düşünüyor. Öfke durdurulamıyorsa, psikologlar dışarıya çıkmayı, koşuya çıkmayı ya da sadece temiz havada yürümeyi önerir. Böylece, negatif enerji ortadan kalkar ve bundan sonra kocayla sakin bir diyalog başlatmak mümkün olur.

Hakaret için bir koca öğretmek nasıl:

 • yanıt olarak hakaret etmeyin ve çığlık atmayın;
 • onun tarafından konuşulan kelimelere tepki vermemek;
 • tüm aşağılayıcı kelimeleri unutmaya çalışın;
 • kocanızla sessizce konuşun ve davranışının nedenini öğrenin;
 • işitme hakaretinin kendinize yönelik hoş olmadığını açıklar.

İhanet için bir koca öğretmek nasıl:

 • davranış eksikliklerinizi gözden geçirin ve düzeltin;
 • daha çekici olmak (spora gitmek, saç değiştirmek, yeni kıyafetler almak);
 • Kocana bağırmayın ya da ona hakaret etmeyin;
 • seks daha sık ve çeşitli yapmak;
 • ihanete tepki göstermemek ve her şey yolundaymış gibi davranmak;
 • metresi kendisini terk edinceye kadar kocasıyla birlikte kalın.

Bir kocaya yalan öğretmek nasıl

 • öykülerine duygusal olarak cevap vermemek;
 • sadece gerçeği konuşmayı öğret.

Sonuç

Her aile sorunu bireyseldir ve bilinçli bir karar verilmesini gerektirir. Çatışmayı çözmek bir günden fazla sürebilir, ancak eşinin davranışını kopyalamanız önerilmez. Böylece, uzlaşma başarılı olması muhtemel değildir.

Kocanın içmesi, narkotik maddeleri alması ve zihinsel olarak dengesiz olması durumunda sadece uzmanların yardımı olacaktır. Her durumda, bir insana inanmalı ve daha iyisini yapabileceğini ümit etmelisin.

Pin
Send
Share
Send
Send