Rüya yorumu

Zodyak işaretleri unsurları: detaylı açıklamaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Zodyak işaretleri, astral enerjinin dört temel prensibinden oluşur: ısı, soğuk, kuruluk ve nem. Bir elemanın diğerinden farkı, takımyıldızların onunla ne ilgisi olduğu - bu makale her şeyi anlatır.

Zodyak daire içindeki elementlerin belirtileri

Eski astrologlar, Evrenimizin temelinin dört temel element element hakkında bir öğretim olduğuna inanıyorlardı. Fenomenlerin herhangi biri şu elementlerden birinin bir tezahürü olarak nitelendirilebilir: Ateş, Toprak, Hava veya Su.

Doğanın her bir öğesi için, üç zodyak takımyıldızı vardır (astrolojide, buna üçgenler denir).

  • Ateş Trigonu - Koç, Aslan ve Yay burcu işaretleri ile temsil edilir;
  • Dünyanın trigonu - takımyıldızlar Toros, Başak ve Oğlak;
  • Hava sineği - İkizler, Terazi ve Kova burcuna aittir;
  • Su Trigon - Kanser, Akrep ve Balık takımyıldızlarını içerir.

Dahası, elementlerin her birinin kendine özgü özelliklerini ele almayı öneriyorum.

Yangın belirtileri özelliği

Ateş elemanı, ısı ve kuruluk prensiplerine dayanır ve yaratıcı trigon olarak adlandırılır. Oksijen kaynağı ve "kalorik asit" olarak işlev görür (buna "astral ışık" da denir). Eski felsefeye göre, belirli bir elementin elementleri (yani, alt ruhlar) semenderdir.

Ateş, içgüdülerin, sezgisel bilginin, ruhun, düşüncelerin ve aklın ana kontrol gücüdür. Daha fazla hareketi motive eden, inanç ve umut veren, kendi konumlarını sonuna kadar savunmalarını sağlayan bu enerjidir. Ateş elementinin ana itici gücü hırstır. Ateş Halkı, doğası gereği aktif, sabırsız, dikkatsiz, kendine güvenen, sıcakkanlı, zorlayıcı, kibirli, cesur, cesur ve militandır.

İnsan vücuduna gelince, Ateş elementi yaşamın korunmasından, ayrıca sıcaklık rejiminin ve metabolizmanın uyarılmasının durumundan sorumludur.

Ateşli kişilikleri (burçta Ateş belirtilerine karşılık gelenler Yükselendir, Güneşin veya Ay'ın takımyıldızlarıdır) kollerik mizaç ile ayırt edilir. Bir stelyum (gezegen kümeleri) varsa da aynı şey söylenebilir.

Böyle bir bireyi fark etmemek kesinlikle mümkün değildir: kesinlikle en çok yaşamın en yakınına olan alanda bir mesleği haketecektir. Fire Zodiac işaretlerinin elementleri yaratıcı eğilimlere ve esnek olmayan iradesine sahip olmakla birlikte "Mars enerjisini" ve etkileyici nüfuz gücünü de bitirmiyor. Ayrıca, organizasyon becerileri, hareket etme arzusu ve büyük girişimcilik hakkında da konuşabilirsiniz.

Bu kişilikleri ayırt edici bir özelliği, kendini feda etme konusunda sınır kuran belirli bir fikir, tapu veya ortakla ilgili ilham verme ve gösterme yeteneğidir. Gelişmiş iş zekası sayesinde, yaşamın manevi alanlarında, maddi olanların başındadırlar. Gerçekleştirdikleri etkinlik onlara gerçek bir zevk getiriyor, çabalarının sonucundan gurur duyuyor.

Zodyaktaki en sıcak unsurların temsilcileri, nasıl liderlik edeceğini, emir vermeyi bilen doğal liderler ve komutanlar. Hatta bu insanlardan kaynaklanan özel bir kozmik elektrik voltajından bahsedebilirsiniz: çekim veya itme gibi diğerlerine iletilir, diğerlerini sürekli heyecanlandırır.

Kişisel özgürlük, bağımsızlık ve bağımsızlık için - onlar için en önemli şey. Burada, Burç'un yangın belirtileri için başvurunun kabul edilemez olduğu, onların büyük tahrişe neden olduğu oldukça dikkat çekicidir, ancak çeşitli yaşam koşullarına adaptasyonları en üst düzeydedir.

En gelişmiş kişilik özelliklerinden biri, sebat, sebat, kendini doğrulama, yolsuzluk ve uzlaşmazlıktan bahsedebilir. Sadece fikirlerini savunmaya meyillidirler. Kolayca “ana keman” veya başrol oyuncusu, ancak asla bir ekstrasist rolünü üstlenmezler. Başkalarının isteğine itaat etmiyorlar - sahnelerin arkasından bile olsa daima emir vermeye çalışıyorlar.

Ateşli kişilikleri, yeni olan herkes için hızlı bir coşku ile karakterize edilir: diğer insanların fikirleri ile ilgili olarak. Uzun süre tereddüt etmemeyi tercih edin ve hemen aktif olarak hareket etmeye başlayın. Bununla birlikte, benzer bir hızla, yeni, daha önemli ve ilginç bir fikir ortaya çıktığı anda “eski” durum haline gelen başlatılan ilgiyi kaybediyorlar.

Böyle bir trigonun temsilcileri, mahmuzlarda hareket eden insanlardır, hayretler: onları beklemek ölüme benzer. Ateş, her ikisi de "yedinci gökyüzüne" yükselebilen ve en dibine inen yaratıcı gücü temsil eder.

Ateş elementine bir bebek yetiştirmek çok zor bir iştir, bazen ebeveynler için neredeyse imkansız hale gelir. Çoğu zaman, en azından küçük bir sonuç elde etmek için yetişkinlerin spesifik teknikler kullanması gerekir. Aynı zamanda, herhangi bir şiddet ve zorlama biçiminden kesinlikle vazgeçmek önemlidir: Çocuğa daha fazla inat, tıkanıklık ve direnişe neden olacak şekilde, istenen etkiyi vermezler.

Müsaade edilebilir tek çözüm çocuğu sevgi ve şefkatle ortaya çıkarmak, ona sıcaklık ve nezaket göstermektir. Ayrıca, tam bir adalet, herhangi bir hilenin reddedilmesi ve özgüveninin korunması gerekecektir.

Bu bireylerin üzerinde çalışmak zorunda kalacakları, olumsuz karakter özelliklerinin kontrolü (her şeyden öte - hiddet, kararsızlık, savaşçılık ve saldırganlık). Çatışma durumlarına karışmamaları, diğer insanlarla tartışmamaları ve kendilerini çevreleyen hiçbir gerçeğe zarar vermemeleri son derece önemlidir.

Genellikle manevi liderler Ateş halkından çıkarlar - o kadar ki insan bilincini etkileyebilirler. Bazen kör olmaya inanmaya ve itaat etmeye bile hazırlar (kural olarak, ancak bu trigon objektiften daha özneldir).

İşaretler Earth özelliği

Toprak elementi, materyalist trine olarak da bilinen soğuk ve kuruluk prensiplerine dayanır. Dünya'nın elementi karbon oluşumuna katkıda bulunur, maddeyi kişileştirir - yani hepimizin yaşadığı dünya. Eski felsefe, cücelerin belirtilen trigonunun temellerini tanımlar.

Dünya formlar, yasalar oluşturmaktan, özgüllük, istikrar ve istikrarla donatmaktan sorumludur. Aşağıdaki işlemlere karşılık gelir: yapılandırma, analiz, sınıflandırma, temel oluşturma. Atalet, güven, pratiklik, güvenilirlik, sabır, titizlik özellikleri ile donatılmıştır. İnsan vücudunda gecikme, sıkılaştırma ve daralma yoluyla taşlaşma ve metabolizmada bir azalma ile ilişkilidir.

Zodyak dünya işaretleri melankolik mizacın doğasında var. Bu tür bireyler ayık düşünür, yüksek derecede sağduyulu, yaşamda pratiklik ve işe yarayan bir tutumla ayırt edilirler. Kendisini, genç yaşlardan itibaren hareket etmeye başladıkları gerçek, ulaşılabilir hedefler olarak belirleyin. Ve amaçlanan yoldan sapmak zorunda kalsanız bile, tamamen önemsizdir ve o zaman bile içsel motivasyonlarla dış etkenlerden daha fazla kışkırtır.

Bir burçta Dünya'nın belirtileri, karakterinin olağanüstü özellikleri nedeniyle başarılı olur: sebat, sebat, dayanıklılık, dayanıklılık, maksatlılık ve sağlamlık.

Evet, çok zengin bir hayal gücü ve gelişmiş bir hayal gücü yoktur, çünkü su kişilikleri ateşli takımyıldızlar gibi ütopik fikirlere maruz kalmazlar, ancak azami gayretle hedeflerine doğru ilerlerler ve kesinlikle başarabilirler. En küçük dış dirençle hareket etmeyi tercih ederler, eğer herhangi bir engel ortaya çıkarsa, onlarla başa çıkmak için her türlü çabayı gösterecektir.

Zodyakın dünyevi belirtileri için acele eden şey maddenin mülkiyetidir. Çeşitli maddi değerler yarattıklarında gerçekten mutlular. Bu nedenle, kendilerini yalnızca kendilerine yararlı ve yararlı olabilecek hedefleri belirleyin. Dünyadaki gezegenlerin çoğunluğunun bulunması durumunda, benzer ilkelere göre, yaşamın tüm alanları, hatta bazen ilişkiler alanı yaratılır.

Tabii ki, hiçbir zaman, hiçbir zaman, ancak çoğu zaman, sosyal veya maddi düşünceler ilk olarak ortaya konulduğunda, “kurgusal” evliliklerle ve “hesaplanmış” evliliklerle ilişkili olan Dünya trigonu olur. Bunun, Başak ve Oğlak burcunun takımyıldızlarının en karakteristik özelliği olduğu belirtilmelidir.

Dünyaya burçlar içinde hükmediyor olanlar, sağlam bir şekilde ayakta durmayı, istikrarı, ılımlılığı ve tutarlılığı tercih ediyorlar. Sedanter yaşam tarzı, evlerine şiddetle bağlı, maddi mülkiyet, devlet.

Bunların başarı aşamaları bazen geciken krizlerle değiştirilir (belirli bir trigonun ataleti suçlamaktır). Bu nedenle, bir aktiviteden diğerine hızlı bir şekilde geçemezler. Tam olarak aynı durum ilişkide görülür. Burada, Dünya'nın zodyak işaretlerinin bir şeye hızlı bir şekilde adapte olma konusundaki sınırlı kabiliyetini gözlemleyebiliriz (Virgüller kuralın bir istisnasıdır).

Dünyevi kişilikleri maddi değerlerle, finansla ya da işletmeyle ilgili faaliyetleri seçer. Genellikle “altın ellere” sahipler, uygulamalı bilimlerde (sanatta) başarılı olan mükemmel sanatkarlar gibi davranıyorlar.

Kıskanılacak bir sabırla ayırt edilirler, koşullara uymalarını sağlarlar ve çoğu zaman bekleme pozisyonunda dururlar, ancak günlük ekmeklerinde kazanma gereğini her zaman hatırlarlar. Tüm eylemleri fiziksel dünyasal yaşamlarını iyileştirmeyi amaçlar. Pro manevi, çok nadiren düşünür.

Temsilcilerin bencilliğini, aşırı ihtiyatı ve ekonomisini ortadan kaldırabilmesi veya en azından minimize edebilmesi durumunda, dünyevi trigonun tüm olumlu yönleriyle ilgili olacaktır.

Hava işaretleri özelliği

Hava temaslar ve ilişkiler, bilgi, sezgi ile ilişkilidir. Özgürlük, değişkenlik, esneklik, el becerisi, algı, sınırsızlık ve merakın yanı sıra - bağımsızlık ve özgürlük sevgisini de etkiler. Başlıca yaşam süreçleriyle - cinsinin hareketi ve devamı ile bağlantısı vardır.

Air Zodiac burçlarının unsurları, doğası gereği başkalarını etkileyebilecek kişilerdir. Düşünme ve eylem hızı, hızlı özümseme ve bilgilerin kendi konumlarından değişimi ile karakterize edilirler.

Bu tür bireylerin şaşırtıcı kalitesi, yaşamdaki değişikliklere inanılmaz derecede hızlı bir şekilde adapte olma yeteneğidir. Hava takımyıldızları, manevi esneklik ile ayırt edilir, hareketli bir zihni, esnek zihniyeti vardır, kafalarıyla bir şeye girdiklerinde, gerçek yorgunluk gösterirler. Ama çok monotonluk.

Bu trigonun "eksi" si gelince, bu, düşünme konusundaki titizlik ve derinlik eksikliği, yaşamın duygusal alanı, bazı güvenilmezlik - başarısız olabilir. Bu insanlar çok yüzeyseldir, ayrıca gergin, endişeli, kararsız, sonsuza dek amaçları ve fikirleri değişir. Bununla birlikte, kendi kusurları bile olumlu bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

Zodyak işaretleri su özelliği

Su elementi, duygu ve duyguların üçlüsü olarak bilinen soğuk ve nem prensiplerine dayanır. Eski felsefe, bu elementin azot ürettiğini ve temel elementlerinin undin olduğunu söylüyor (su ruhları).

Su, duygular, iç huzur, koruma, hafıza ile yakından ilişkilidir. Plastisite, değişkenlik, gizlilik farklıdır. Temsilciliğini belirsiz kılar, rüya yapar, tezahürde figüratif düşünme, yumuşaklık verir. İnsan vücudunda - metabolizmayı yavaşlatmaya yardımcı olur, çeşitli sıvılardan, endokrin bezlerinden sorumludur.

Su takımyıldızlarının balgamlı bir mizacı var. Bu tür bireyler, duyarlılık ve izlenilebilirliğin yanı sıra, gelişmiş düşünme yönlerine de duyarlıdır. Sanki dışarda, dış dünyada değil, kendi içlerinde yaşıyorlar. Bir kural olarak, tefekkürlerle karakterize edilirler, sadece kendileri için değil, sevdikleri hakkında da endişe duyarlar. Doğru, zaman zaman uyuşukluk, tembellik gösterirler (Akrep kuralın bir istisnasıdır).

Değişken ruh halleri, kaprisli olmaları ve zihinsel komplekslerin varlığı su akışına benzer. Bu trigonun insanları, duygularını Fiery and Air öğelerinin temsilcileri kadar canlı olarak göstermezler, ancak kendi içlerinde çok daha güçlü ve daha derin duyguları deneyimleyebilirler.

Büyük verimlilik, pratiklik, ayık düşünme, nesnellikten mahrumlar. Fakat çok gelişmiş bir fantezileri var, inanılmaz derecede gelişmiş, canlı bir hayal gücü, büyük bir iç ve dış güç (ve hepsinden önemlisi Akrep burcunun).

Zengin iç dünya, incelik, empati, bu bireylerin sanat dünyasında başarılı olmalarına izin verir: sanatçıların, müzisyenlerin, sanatçıların meslekleri mükemmeldir. Hizmet sektöründe su işaretleri de uygulanmaktadır. Gelişmiş sezgi Akrepler onları mükemmel dedektifler yapar.

Su Trigon'un planları ve ruh halleri hem dış faktörlerden hem de ruh halinden etkilenir. Bazen, küçük detaylardan dolayı bile, duygusal durumları büyük ölçüde değişir. Ayrıca, büyük manevi incelik, nezaket, nezaket, nezaket, çekiciliğe sahiptir.

Kural olarak, saldırganlık göstermezler, tek istisna Akrep'tir. En güçlü vücuda ve gelişmiş ruha sahip olan tüm Su Trigon'undan Akrep olduğu, en saldırgan gibi davrandığı, kendi üzerindeki etkisini tolere etmediği belirtilmelidir. Kişi yalnızca sabrını, dayanıklılığını, dayanıklılığını ve azmini kıskanıyor.

Ve bu trigonun takımyıldızlarından en savunmasız olan Balık. Doğum çizelgelerinde, diğer üçgenlere ait gezegenleri telafi etmeleri gerekir.

Sertlik ve kararsızlığın merkezinde Su elementinin üçüncü takımyıldızı - Kanser. Aynı zamanda alıcı bir ruh, etkilenebilirliği yüksek ve aynı zamanda - büyük azim, dayanıklılık, amaçlılık ile ayırt edilir. Başarılı olan diğer Su takımyıldızlarından daha sık görülen kanserlerdir.

Çünkü her üç işaret de akla hakim olan aynı duygularla karakterize edilir. Bu kişilikleri sevgili ve sevgili insanları uğruna her zaman kendilerini feda edecektir. Ancak, gerçek değerleriyle takdir edilmediklerini hissederlerse, eşlerini terk eder ve yeni, daha değerli bir his ararlar. Onlar için sevgi, yaşam değerleri listesinin başında gelir.

Tüm Su işaretlerinin asıl sorunu, onların yeniden gözden geçirilmesi ve hayal dünyasına gitmeleridir. Bu, bir iç çelişkiye neden olabilir - gerçek dünya ve yanılsamaların çatışması. Durumla kendi başlarına nasıl başa çıkacaklarını öğrenmemiş olmaları genellikle depresyondan etkilenir ve alkol, uyuşturucu ve diğer bağımlılık türlerinden muzdariptir.

Su elementinin kadınlara erkeklerden daha uygun olması dikkat çekicidir: Son kadınsı niteliklerde güçlenme, hassasiyet ile bağlantılı olarak. Öte yandan, trigonun kadın cinsiyeti lüks, kutlayan bir yaşam sürmeye çalışır, çoğu zaman halk ahlakının ilkelerine aykırıdır.

Güçlü bir zemin genellikle verimliliği gösterir, yüksek hassasiyet, kumar etkinlikleri ile ve çeşitli spekülasyonlar ve diğer benzer işlemlerle bağlantı kurmaya meyillidir.

Bu özellik tüm zodyak unsurları ile ayırt edilir. Sonuç olarak, işaret unsurları ve uyumlulukları hakkında konuştuğumuz bir videoyu izlemenizi öneriyorum:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send