Rüya yorumu

Malakit özellikleri ve taşa uyacak olanlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Malakit taşı gerçek bir doğa harikasıdır. Derin yeşil bir renge karşı sonsuz desenleriyle büyülüyor. Bu sihirli taş, herhangi bir olumsuz emilim ve insan vücudunu uyum ve olumlu duygular ile doldurma yeteneğine sahiptir.

Fotoğrafları: malachite

Mineral özellikleri

Malakit şaşırtıcı güzelliğin bir taşıdır. Zengin yeşil rengi, açık yeşil, turkuaz ve hatta siyah çizgilerdeki çeşitli tonlarla birleştirilmiştir.

Madenin adı, "yumuşak" anlamına gelen eski Yunan malakoslarından alınmıştır. Aslında, çok yumuşak taşlara atıfta bulunur. Kolayca parçalara ayrılabilir veya zarar görebilir.

Malakit, doğal olarak katı katmanlar halinde oluşan sulu bir bakır karbonattır. Sertliği Mohs ölçeğinde yaklaşık 4 birimdir.

Günümüzde malakit, çoğunlukla Afrika, Avustralya ve Kazakistan'da mayınlı. Urallarda en güzel ve değerli taş, çok uzun zaman önce değil, bugün rezervleri tükenmiştir.

17. ve 18. yüzyıllarda, mücevher madenciliği Rusya'da gelişti. Vazolar, mücevher kutuları, figürinler, mücevherler - olağanüstü güzellikteki bu mücevher ürünlerinden yaratılmış Ural ustaları. Malakit bile tesislerinde kesim yaptı, mobilya ve iç eşya üretti. Bu yüzden, Hermitage'da, bu mücevherle bir sürü sanat eserini görebileceğiniz bir malakit salonu var.

Bugün değerli bir yarı değerli taştır ve takı yapmak, çeşitli iç mekan süs eşyaları, tabut ve şamdanlar yapmak için kullanılır.

Çok sık, kıymetli metallere eklenir - gümüş ya da altın. Altın ayarındaki malakitin sahibine mutluluk ve başarı vereceğine, iyi şanslar ve aile refahı getireceğine inanılıyor.

Gümüş çerçeveli bir mücevher, doğru kararı vermenize, fiziksel iyiliğinizi ve duygusal halinizi iyileştirmenize, ruh eşini bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca malakit, çeşitli fobilerden ve zihinsel hastalıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Doğada iki tane aynı taş olmadığını biliyor muydunuz? Her taş renginde ve deseninde benzersizdir. Bu nedenle, malakit ile süslemeniz benzersiz ve eşsiz olacaktır.

Malakit içeren bir ürün için bakım nasıl yapılır?

Bu gem ile bir ürün almaya karar verirseniz, mineralin yüksek kırılganlığını unutmayınız. Yüksek sıcaklıklara, çeşitli kimyasal maddelere, çiziklere ve darbelere maruz kalmaması için gereklidir.

Ürünü ılık suda sabunla temizleyebilirsiniz. Bundan sonra kuru bir bezle silmeniz gerekir.

Malakitin negatif enerjiyi emdiğine inanılıyor, bu yüzden bazen enerji arıtması ve şarj etmesi gerekiyor. Bu amaçla, birkaç gün boyunca toprağa gömülmelidir, ancak bu yerin nerede olduğunu unutma.

Madeni litoterapide kullanıyorsanız, seanslardan sonra ipek veya kadife bir torbaya koymak en iyisidir.

Gem tarihi

İnsanlar eski zamanlardan beri malakitlerin şaşırtıcı özelliklerini biliyorlar. Yani, iki buçuk bin yıl önce Mısır'da bir kolera salgını yaşandı. Pek çok insan bundan acı çekti, ancak salgın taş taşı yapan işçilere dokunmadı. Çok geçmeden bu haber insanlar arasında yayıldı ve malakit, çeşitli hastalıklar için tılsım olarak ün kazandı.

Ayrıca, mineral kozmetik amaçlar için kullanıldı: göz farı ve göz kalemi yapmak için kullanıldı. Ancak çok geçmeden, bu araçları kullanan kişilerin zihinsel bozukluklara maruz kaldıkları fark edildi.

Ruh üzerindeki yıkıcı etkinin, bu mineralde büyük miktarlarda bulunan bakır tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Ancak bu, mücevherin evrensel sevgisini durduramadı.

Böylece, eski Mısırlılar onu, yaşamın, sevginin ve bereketin koruyucusu olan tanrıça Hathor'un bir taşı olarak görüyorlardı. Bu nedenle, bebeği nazar ve bozulmadan korumak için yatağının üzerine bir malakit süspansiyonu asıldı.

Antik Roma'da, malakit, güzellik ve Venüs sevgisi tanrıçası taş olarak kabul edildi. İnsanlar, gem'in özel özelliklere sahip olduğuna ve sahibini karşı cinsin üyeleri için mistik olarak çekici hale getireceğine inanıyordu.

Büyülü özellikleri

Eski zamanlardan beri insanlar, gem'in büyülü özelliklerinin farkındalar.

Bu mineralin bir kişiyi görünmez yapabileceği, hayvanların dilini anlama ve ince düzlemin çeşitli varlıklarıyla temas etme kabiliyetine sahip olacağına inanılıyordu. Bunu yapmak için, sihirli komploların okunduğu özel bir malakit infüzyonu içmek gerekiyordu.

Gem, sahibinin durumunun etkisi altında rengi değiştirmek için inanılmaz bir özelliğe sahiptir. Sahibinin olumsuz duygularını özümseyebilir ve kendi üzerinde gösterebilir. Bu nedenle, depresyon ve agresif ruh hallerinde malakit ürünü giymek istenmez.

Malakit bir kişide yeni olanaklar açar, onu daha iyisini değiştirmeye zorlar. Bir kişinin doğru yönde hareket etmesini ve normal davranış şeklini değiştirmesini engelleyen iç kilitleri yok eder.

Mineral ayrıca korku, kararsızlık ve çeşitli fobilerin üstesinden gelme yeteneğine de sahiptir. Oyunculuk mesleği ve konuşmacıların yanı sıra, çekingenliğin üstesinden gelemeyenlerin de giyilmesi önerilir.

Bu taşın sihrinin tam olarak ortaya çıkmasını istiyorsanız, bunun için bakır veya gümüşten bir kare seçin.

İyileştirici özellikleri

Malakit de iyileştirici özellikleri ile bilinir. Basıncı normalleştirir, "deniz" hastalığına ve baş dönmesine yardımcı olur, ruh halini iyileştirir.

Artrit ve epilepsi tedavisinde kullanılır, tiroid ve pankreas üzerinde olumlu etkisi vardır, morluklar ve kırıkları iyileştirir.

En değerli özelliklerinden biri, toksik maddeleri gidermek ve kanser olasılığını azaltmaktır. Ayrıca bağışıklık sistemini ve sinir sistemini güçlendirir.

Taşın küçük radyoaktif ve elektromanyetik etkilere karşı korunabileceğine inanılmaktadır.

Kadınların PMS semptomlarını azaltmasına ve doğumu kolaylaştırmasına yardımcı olur. Taşın iyileştirici özelliklerinin olabildiğince belirgin olması için, bunun için bir bakır çerçeve seçmek en iyisidir.

İlginç bir şekilde, malakit kalitesi farklı şekillerde kendini gösterebilir. Nerede giydiğine bağlı. Örneğin, bir kolye veya kolye kalbinizi en yüksek ve en saf hislere açacaktır. Ve bilezikler alerjik reaksiyon ve tümör riskini azaltır. Her hangi bir ele takılabilirler, fakat halka - tercihen solda.

Malakit kimdir?

Hepsinden iyisi, bu taşın enerjisi Aslanlar, Boğa ve Terazi için uygundur. Bu işaretler, kural olarak, karakter bakımından bir miktar katılığa sahiptir. Malakit bu nitelikleri yumuşatacak ve içlerinde samimiyet ve samimiyet sağlayacak.

Bu mineralin etkisi altındaki teraziler daha güvenli hale gelecek, Boğa - daha yumuşak ve daha duygusal. Ve malakit, Lev'e bir kişinin çok merkezli olamayacağını ve etrafındakilere dikkat etmesi gerektiğini hatırlatacaktır.

Malakitli ürünlerin Kanser ve Başaklara takılması tavsiye edilmez. Genellikle ondan hoşlanmazlar ve enerjilerine karşılık gelmezler.

Muska olarak malakit

Bu taşlı bir muska efendisinde maneviyat geliştirecek, en yüksek duyguları uyandıracak, tüm dünyaya bilgelik ve sevgi verecek.

Malakitin kabuslardan, büyülü etkilerden ve nazardan kurtulmasına yardımcı olduğuna inanılıyor. Bu nedenle, bebeğin iyi bir şekilde uyuyabilmesi ve uykusunda ağlamaması için yatağın yakınında bir mineral bulunan bir taş koymanız veya askıya almanız önerilir.

Başarılı olmak ve başkalarını tanımak istiyorsanız, gümüş veya platin çerçevesinde malakit ile tılsım giyin.

Videoyu izleyerek malakitin şaşırtıcı özellikleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz:

Pin
Send
Share
Send
Send