Rüya yorumu

Aventurin taşı: fotoğrafın yanı sıra özelliklerine genel bakış

Pin
Send
Share
Send
Send


Aventurin taşı, her şeyden önce, olağandışı adıyla onu çeken, onu çevreleyen minerallerden ayıran, onu kendine çeker. Ancak mücevher aynı zamanda dikkat çeken başka özelliklere de sahiptir - iyileştirici ve büyülü. Aventurin taşı, bir insan için özellikleri ve önemi (artı bir fotoğraf) - bu makalenin ilerleyen bölümlerinde tartışacağımız şey budur.

Bu mineral hakkında genel bilgi

Aventurin, üzerine eşit bir şekilde dağılmış küçük mika pullarını içeren yoğun bir ince taneli kuvars kütlesidir. Mineral bir çeşit kuvarsittir (metamorfik kaya).

Aventurin ile diğer isimler altında da buluşabilirsiniz:

 • altın kıvılcımları - eski zamanlarda Rusya'nın sakinleri mücevher çağırdı;
 • Belorechit veya Beloretsky kuvarsit - Alent'te bulunan Belaya Nehri'nin şerefine Aventurine'nin adı;
 • Iskra-ists;
 • aventurin kuvars.

Aynı zamanda, bu tür mineraller vardır:

 • Hint Jad - Madras eyaletinde Hindistan'da mayınlı;
 • Taganait - çıkarım yeri - Güney Uralların Taganai çeşitleri;
 • homojen bal sarısı aventurinler - homojen tanecikleriyle ayırt edilirler ve parlak bir “köpüklü” veren muskovit gevreği şeklinde boyanırlar. Karakteristik kusurlar arasında gözeneklilik ve shagreen olarak adlandırılabilir;
 • üniforma kahverengi kiraz gölge - farklı monotonluk, düzensiz renk;
 • homojen altın vişne - Venedik camına en çok benzeyen ince taneli bir çeşittir. Parlak renkler ve en yoğun titremeyle karakterize edilirler. Böyle bir taşın ince bir bölümünde, derinliği beş milimetreye kadar parlar;
 • homojen pembe - zayıf pırıl pırıl olan ince taneli çeşitlerin temsilcileri. Oldukça büyük bir yapıya sahipler, derinlikleri 3 milimetreye kadar yarı saydam olabilir;
 • benekli-beyaz renkte sivilceli çizgili - süs taşı olarak kullanılan belirsiz lekeler ile karakterize edilen çeşitli;
 • belirsiz bantlı beyaz çeşitleri - aralıklı bulanıklık ve beyaz zemin üzerine açık altın çizgilerle karakterizedir.

Aventurinin iyileştirici özellikleri

Mineral birçok tıbbi özelliğe sahiptir, yani:

 • kalp-damar sistemini iyileştirir, yüksek tansiyondan kurtulur;
 • akciğer patolojilerini, deri hastalıklarını (dermatit) yok eder;
 • saç dökülmesi ile başa çıkmak;
 • Aventurin, sinir sistemini olumlu yönde etkiler, görme keskinliğini arttırır;
 • İnsanın yaratma potansiyelindeki artışın yanı sıra, refahın genel gelişmesine katkıda bulunur;
 • Aventurinler metabolizma sürecini daha aktif hale getirir, kandaki kolesterol miktarını azaltır, arteriyoskleroz ile başarılı bir şekilde baş eder;
 • taşlar sayesinde, ödem varlığında, damlacıda sıvı atılımı artar;
 • kabızlığın varlığında taş kullanıldığı gösterilmiştir;
 • vasküler sklerozda kan akışını arttırır;
 • Mineral ayrıca belirgin bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir, migren semptomlarını azaltır.

İyileştirici özellikler, aventurinlerle süslenmiş süslemelerde ve çeşitli masaj uygulamalarında doğaldır.

Mineralin büyülü özellikleri

Antik çağda, doğal kökenli aventurinlerin ay ile yakından ilgili olduğu ve bu nedenle insanları belirsizce etkilediği düşünülüyordu. Her şeyden önce, etki, göksel cismin ikamet ettiği (büyüyebilir, dolu veya azalabilir) faz tarafından uygulanacaktır. İkincisi, mineralin etkisi, kişiliğin kişisel astrolojik özelliklerine bağlıdır (yıl, saat ve doğum ayı, burç takımyıldızı, gezegenlerin ay diskinin etkisi sırasındaki konumu).

Yukarıda tarif edilen her şey, mücevherin büyülü özellikleriyle ilgili olarak iki farklı açıdan farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Birincisine göre, taş kumarbazlara yardımcı oluyor, ancak minerali çok fazla kullanırsanız, ciddi maddi kayıplar geliyor (belki de tamamen harabe olabilir).

İkinci versiyona göre, Aventurine “saf sevginin aracısı” rolünü üstlenir ve sahibinin hayatına bir ruh eşini dahil etmek zorundadır.

Her iki teorinin taraftarları bir konuda hemfikirdir - Aventurine bir kişinin pozitif duyguları daha güçlü hissetmesine yardımcı olur, kendi gücüne güven verir, zihnin netliği ve iyi bir ruh hali sağlar.

Elbette bu, takıyı sitrinlerle kullanan herkesin hemen iyi şans ve neşe bulduğu anlamına gelmez. Mineral, çok yüksek bir pozisyonda bulunamayan ve aile bağlarına yüklenmeyen - yani, çok fazla sorumluluğu olmayan herkes - örneğin 16 yaşın altındaki çocuklar için uygundur.

Ayrıca, aventurin kullanıldığında, yaşamda kaos meydana geldiğinde, her şeyin yolunda olduğunu düşünen bir insan olacak - yani, yüzünde aşırı özgüven var.

Gem'in temel işlevi güneş iyimserliğini öğretmesi ve beyaz ve siyah çizgilerin eşiğindeki hayatı dengelemesine yardımcı olmasıdır. Ve hayata dair daha olumlu bir bakış açısı nedeniyle, durum diğer taraftan size açıklanacak ve sonunda mutlu bir insan olabilirsiniz.

Doğal aventurinlerin, sakinlerine şahsen iyi şans getirme yeteneğini şahsen doğrulayabilen Hindistan'dan Avrupa'ya getirildiği düşünülmektedir.

Mücevher, eterik, duygusal ve zihinsel bedenlerin yanı sıra sahibinin etrafındaki alanı temizlemeye yardımcı olur.

Zodyak ne işaretleri

Aventurinlerin sihirli özellikleri burç takımyıldızı Toros, Başak ve Kanser temsilcileri için en uygun olanıdır. Mücevheratla mücevher kullanan bu insanlar sağlıklarını iyileştirecekler.

Dev taş daha hassas ve yumuşak hale getirecek, onların duyularını geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Mineralli mücevherler, zorlu yaşam koşullarında doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Mavi maceralar en çok Toroslar için kabul edilebilir; Taş sayesinde, Boğa aktif olarak hayal etmeye ve daha da yükselmeye başlar. Taş Torosların kişisel yaşamını ayarlayacak, romantik notalarla çeşitlendirecek.

Ancak tüm insanlar aventurin giyemezler - bu nedenle yangın elementinin (Yay, Koç ve Aslanlar) temsilcilerinin reddini almaya değer, çünkü onunla maddi problemler yaşamaya başlayacaklar, yaşamlarında büyük hayal kırıklığına uğrayacaklar. Ek olarak, taş, ateş işaretlerinden birinin altında doğmuş olanları ölümcül ve sinizmiye yönlendirecek, duyguları tezahürlerini daha belirgin hale getirecek, sonuçta çok çekişmeli ve histerik hale getirecektir.

Dikkat zodyak takımyıldızı Oğlak temsilcileri tarafından da kullanılmalıdır.

Ancak su elementine ait insanlar, cevherin olumsuz etkisini hissetmeyeceklerdir. Kanserler, Akrepler ve Balık taşı, daha enerjik ve azimli olmaya yardımcı olacaktır. Balık gelince, tüm olumlu karakter özelliklerini kazanacaklar.

Genel olarak, Aventurine, değişime tutkusu olan, sürekli olarak çeşitli deneyler yapan ve kader darbeleriyle baş etmeye hazır olan herkes için harika bir yardımcı olacaktır. Astrologlara göre, taş çok kaprisli değildir, ancak sinir hastalığı olan herkese bunu reddetmek gerekir.

Sonuç olarak, Aventurine ile ilgili bilgilendirici video materyali kontrol ettiğinizden emin olun:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send