Rüya yorumu

Kaya kristali kullanma özellikleri ve yöntemleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Her zaman değerli olan, fasetlerinin ışığında parıldayan şeffaf köpüklü taş. Kaya kristali, antik mistik bir tarihe sahip bir taştır. Bu, kahinler ve şifacılar, sihirbazlar ve sihirbazlar için büyülü bir araçtır. Onun sayesinde geleceği belirledi, geçmiş olayları gördü. Kaya kristalinin titreyen gizemi büyüyor: taşı saatlerce izleyebilirsiniz. Sihirli mineral başka hangi özelliklere sahiptir?

tanım

Kaya kristali ilk çağlardan beri biliniyordu, ilk defa dağlarda yüksek bulundu. İnsanlar, mineralin erimeyen donmuş buz parçalarından başka bir şey olmadığını düşünüyordu. Buz sabit özellikler kazandığından beri, büyülü olarak kabul edildi ve en şaşırtıcı niteliklere bağlandı. Aslında, kaya kristali yapılmış bir kolye, herhangi bir sıcaklıkta serinlik verebilir ve sahibini havasızlıktan kurtarır - bunun nedeni aşırı sıcaklıklara karşı dayanıklılıktır. Modern bilim adamları hala bazı gizemli mineralleri açığa çıkaramazlar.

Mineral yarı kıymetli taşlara atfedilir, kuvars kayasıdır. Kristal saf beyaz veya çok renkli olabilir. Renge bağlı olarak, taş farklı denir:

  • menekşe - ametist;
  • siyah - morion;
  • sarı - sitrin;
  • dumanlı - rauchtopaz;
  • Altın damarlı - kıllı.

Kaya kristalinin güneşte her yönüyle parlayabilmesi bir pırlanta gibi görünmesini sağlar, bu nedenle eski Avrupalılar buna Bohemya pırlanta diyorlar. Mineralin sertliği de çok yüksektir; bu da onu elmasın özelliklerine daha da yakınlaştırır. Efsanelere göre, Olimpiyat gökleri sadece kristal bardaklardan şarap içti. İskit inanışlarına göre, bu taş tanrılarla iletişim sağladığı için harika bir mineralin sahibinin her türlü arzuyu yerine getirme garantisi vardır.

İmparatoriçe Catherine'nin döneminde, kıl kurtları, altın ipliklerle serpiştirilmiş kristal taşlar özellikle popülerdi. Onları zıt cinsellik sevgisini çeken tılsımlar olarak giydiğini biliyorum. Volosatik, tanrıça Venüs'ün taşına saygı duyuyor ve “Aşk tanrısı oklarını” çağırıyordu. Kıllı saçların nasıl göründüğüne bakın:

Büyülü minerallerin şaşırtıcı bir başka özelliği daha var - sütü emziren bir annenin göğsünde tutmak. Bunu yapmak için, beyaz şeffaf taştan bir kolye takın.

Büyülü özellikleri

Eski simyacılar, kaya kristali yardımıyla, gezegenin dünyadan önemli bilgiler aldığı konusunda ikna oldular. Oracles ve tahminciler kullanılmış ve bu güne kadar geçmiş ve gelecekteki olaylarla ilgili bilgileri okumak için ayarlamak için bir kristal top kullanmaktadır. Bu, birçok görenin, bir insanın veya tüm gezegenin hayatı hakkında sırlarını öğrendiği bir kristal top aracılığıyla gerçekleşir.

Tapınakçıların Nişanı Şövalyeleri, kristalin insanlar üzerinde faydalı bir etkiye sahip olmalarını ve mineral parçacıklarını ciltlerine yerleştirmelerini çok takdir eder. Düşüncenin netleşmesine, dikkatin yoğunlaşmasına ve konuşmanın ikna edici olmasına yardımcı oldu. Tibet Laması, “üçüncü gözü” etkinleştirmek ve ortaya çıkarmak için büyülü minerali kullandı - basiret için.

Modern psişikler, harcanan enerjiyi yenilemek için altıgen bir kristal prizma kullanır: bunu yapmak için, eseri birkaç dakika ellerinde tutmanız yeterli. Olumsuz duygulardan kurtulmak için onları madene teslim etmelisiniz, veren bir elinizde tutmalısınız. Bundan sonra, taş bilgi aktaracak şekilde akan su altında temizlenir.

Odadaki negatifleri temizlemek için dürzi (ham kristal) evin içine konur. Olumlu duygularla dolu bir kristal parçası, uzun bir süre verilen bir programı çevreleyen alana iletti. Dileği de aynı şekilde temizleyin - akan su yardımıyla. Ve taşı, doğanın faydalı enerjisiyle doldurmak için güneş ışığı altında bir gün boyunca tutulur.

Kristal kafatası gizemli özelliklere, geçmişin ve günümüzün birçok gizemini araştırmanın konusuna sahiptir. Bu eserin evrenin ince titreşimlerini yakalamak için özel bir özelliğe sahip olduğuna inanılıyor ve bununla birçok sır keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca, bir kristal kafatası gücün elde edilebildiği kozmik frekansları yakalayabilir ve iletebilir. Ancak, kafatası henüz bulunamamıştır.

Psişikler, dengesiz bir karaktere sahip ve aldatmacaya yatkın insanların kristal giyemeyeceği konusunda uyarırlar - bu, kontrol edilemeyen halüsinasyonlar sele neden olabilir. Kristalin böyle büyülü özellikleri vardır - vizyonlarla ilişkili bir kişinin iç niteliklerini güçlendirmek için. Bu nedenle, gizemli bir taş seçerken dikkatli olunmalıdır. Kristal, insanların kabuslardan kurtulmalarına ve huzurlu uyku bulmalarına yardımcı olur.

Tıbbi özellikleri

Kristal, aura ve vücudu temizlemek ve iyileştirmek için şifa uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Taş tılsım olarak veya litoterapide iyileştirici bir araç olarak kullanılır. Mineralin eşsiz temizleme özellikleri zaten bilim tarafından doğrulandı - antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip.

Eski zamanlarda, yaralar kristalle tedavi edildi: Güneş ışınlarının içinden geçebilmesi için bir mineral uyguladılar. Taş prizmasından geçen güneş ışını bakteri yok etme yeteneğini arttırdı. Kaynak suyu bir kristal bardağa dökülmüş ve güneş ışınlarının altına yerleştirilmiş iyileştirme özellikleri kazanmıştır.

İltihaplı organdaki sıcaklığın düşürülmesi veya çürüklerin çıkarılması gerekirse, elmas taklidi kullanın. Her zaman soğuk kalabilmesi nedeniyle, bu mineral tedavide buzu değiştirebilir. Kristalin başka bir şaşırtıcı özelliği fark edilmiştir - uykusuzluğu gidermek için. Yastığın altına bir taş koyarsanız, sesli uyku sağlanır.

Tibet'teki Rauchtopaz, Buda'nın taşı olarak kabul edilir. İyileşmede, mineral düşünceleri arındırmak için kullanılır, ruhunuzu sakinleştirir. Bu bir barış ve ruhsal uyum taşıdır. Yastığın altına bir taş koyarsanız, inanılmaz rüyalar görebilirsiniz.

Citrine iyi ruh hali, iyi ruhlar ve vücut için kullanılır. Bu güneş taşı iyimserlik ve zindelik verir, vücuttaki toksinleri uzaklaştırır ve midenin çalışmasını normalleştirir.

Pembe kristal mutlak sağlık verir. Taş, sahibini olumsuz etkilerden korur, havayı güçlendirir ve temizler.

Black Morion, baş ağrısını giderir, kasları ve kemikleri güçlendirir, metabolik süreçleri harmonize eder. Bununla birlikte, her zaman taş giymek imkansızdır - güçlü bir yıkıcı etkiye sahiptir ve sahibini depresyona ve umutsuzluğa götürebilir.

Soğuğa ve donmaya karşı korunmak için, yüzük parmağına kristal takılır. Tılsımın sahibi en soğuk ve soğuk olanlarla tehdit edilmez.

Kristal ve burç işaretleri

Bakireler ve İkizler - Merkür himayesinde altındaki mineral işaretler. Stone, konsantrasyona yardımcı olur ve büyük miktarda bilgiye hakim olma yeteneğini geliştirir. İkizler rauchtopaz giymeli ve Virgüller şeffaf bir mücevher giymelidir.

Koç kristali daha kısıtlı ve sabırlı olmaya yardım eder, insanlarla temas kurma ve sürdürme yeteneği verir - sitrin giyilmesi önerilir. Kristal ayrıca diğer yangın işaretlerinin kokularını soğutabilmelerine ve daha kısıtlı ve tedbirli olmalarına yardımcı olur. Mineral, inat ve sertlik gibi nitelikleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, çünkü kristal yapısı elmasa benzer.

Su işaretleri giymesi için şeffaf taş kullanılması tavsiye edilir - Balık ve Kanser. Rauchtopaz sadece İkizler'lere değil, Oğlak burcuna da yay. Citrine Leo, Terazi ve Kova için tavsiye edilir. Pembe taş - Toros tılsımı. Kâr yapmalarına ve yaratıcı yetenekler geliştirmelerine yardımcı olur.

Pin
Send
Share
Send
Send