Rüya yorumu

İhanet üzerine psikolojik danışma - nasıl hayatta kalınır

Pin
Send
Share
Send
Send


Neredeyse herkes ihanetlerle karşı karşıya kaldı, çoğu zaman psikolojik bir travma olabilir. Sadakatsizlikten kurtulmak, özellikle insanlar arasında yakın bir ilişki varsa, oldukça zordur. Böyle bir durumda yapılması gerekenler, deneyimli psikologlara tavsiyelerde bulunabilir.

Sadakatsizlik nasıl hayatta kalır

“İyi bir solcu bir evliliği güçlendirir” diye bir söz vardır, ancak bu her zaman doğru değildir. Birçok eş için aldatma gerçek bir trajedi olabilir. İstatistiksel verilere göre, böyle bir olay çocuğun ve ebeveynlerin ölümünden sonra üçüncü sıradadır.

Kadınların erkek aldatmalarına katlanma olasılıkları daha yüksektir, bu tür kadınlar davranışlarını akıllıca düşünürler. Erkekler kadın ihanetine zordur, bu tutumun nedeni daha fazla kararlılık ve etkinliktir. Çoğu zaman durumu çözmeye, suçlu partiyi cezalandırmaya çalışırlar.

Evliliğin bitiminde her iki eşin de uzun süreli karşılıklı sevgiye güvendiğini, az sayıda kişinin hemen zina ettiğini düşündüğünü belirtmek gerekir. Her durumda, acele etmeniz önerilmez, durmanız, duraklatmanız önemlidir. Bu durumda olumsuz sonuçlardan kaçınmak için profesyonel psikolojik danışman psikolog yardımcı olacaktır. Uzman tavsiyesi, zor aşamaların üstesinden gelmeye yardımcı olacak, daha sonraki yaşamlar için güç bulmanıza olanak sağlayacaktır.

İlk adımlar

Sevilen birine ihanetin haberi her zaman şok sayılır. İlk başta, gökyüzü yere düştü gibi görünebilir. Bu durumda ciddi kararlar almak olmamalıdır. Bu süre zarfında aşağıdaki davranış kurallarına uyulmalıdır:

 • duraklama, bir şok durumunda, herhangi bir eylem aptal olduğu ortaya çıkabilir, hızlı kararlar en doğru değildir;
 • aceleci kararlar vermeyi reddetme - zihin durumunu dengelemek biraz zaman alacak, biri üç gün yetecek, diğerleri sadece üç hafta sonra sakinleşecek;
 • En kötüsünün bittiğinin farkına varmak, doğru kararı vermek tam bir iyileşme gerektirir, herhangi bir acı gider.

Yalnız sorunla başa çıkma fırsatı yoksa, akrabaların yardımına başvurulmalıdır. İlk şokun geçmesinden sonra daha ileri eylem hakkında düşünmelisiniz. Bir kadın ne istediğine karar vermelidir: bir eşin veya boşanmanın iadesi. Psikologların, sadece son kararın ardından ihanetle ilgili eşlerle görüşmelere başlamaları önerilir.

İlk günlerde nasıl hayatta kalırsınız

İnsan vücudu, stresli bir durumda harekete geçirilmiş bir duruma gelen uyumlu bir sistemdir. Bu denge hayatta kalmanıza izin verir. Her şoka, nihai kas gerginliği olan duyguların şiddetlenmesi eşlik eder. Her şeyden önce, gözyaşlarına boğulmak istiyorsanız rahatlamanız gerekir - bu yapılmalıdır. Duyguların bu şekilde serbest bırakılması, yıllar boyunca yas tutmanın, umutların, ihanetin ve gönül yaranın bir sembolü olarak kabul edilebilir.

Bir erkek de gözyaşlarına yol açabilir, ancak güçlü cinsiyetin çoğu gözyaşlarından utanır. Duyguların serbest bırakılması, ilk şoku önlemeye yardımcı olacak koşulu hafifletmeye yardımcı olur.

Bağırmak istiyorsan, duyguları kısıtlamamalısın, nefes derin olmalı. Duyuları kısıtlamanın sağlık sorunlarına yol açtığı unutulmamalıdır. Aldatılmış kadınlara genellikle arkadaşlarla danışılır. Sadece bağımsız bir kararın doğru olacağını akılda tutmak önemlidir. İpuçları kız arkadaşlar gereksiz olmayabilir, durumu farklı bir açıdan ele almanıza yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda, her zaman yakınlarda destek sağlayabilecek insanlar olmalıdır.

Psikolog ipuçları

Sadece ihanet durumunu ele almak, bir psikoloğa itiraz etmesine yardımcı olacaktır, ancak hepsi olmasa da. Profesyonel bir yaklaşım, olumsuz sonuçlardan kaçınmak, ağır içki almak için duygularla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Samimiyet ve bir uzmanın tüm tavsiyelerinin uygulanması önemli bir rol oynar.

Mutluluk günlüğü tutmak ve gün içinde meydana gelen tüm olayları kaydetmek önemlidir. Olumlu duyguların birçok nedeni vardır - güzel bir gün doğumu veya gün batımı, bir gökkuşağı, bir yabancının hoş sözleri, insanlarla iletişim olabilir. Yaşamdaki mutluluk, olumlu duyguların sayısına bağlıdır.

Kendini terk edilmiş, fakir olarak çağırmak yasak olmalı. Yaşamın oluşumunda önemli bir rol düşünmektir. Kendi yaşamınızı iyileştirmek, sıhhatinizi arttırmak için bir şeyler yapmak önemlidir. Hareketsizlik, sürekli kendine acıma yardımcı olamayacağı unutulmamalıdır. Bu durumda kalmak daha fazla sorun getirebilir.

Bir kişi, büyük hayal kırıklığına rağmen, üzerinde yaşayabileceğiniz bir hedef bulmanın gerekli olduğunu anlamalıdır. Kalitatif gelişim, ancak sürekli kişisel gelişim ve kariyer gelişimine ulaşma koşullarında mümkündür. Başarılı insanların zina konusunda ağlama ve acı çekmeye vakti yoktur, her olay bir deneyim olarak algılanır. t.

Psikolog ipuçları:

 • affetme - bu durumda en doğru karar olarak kabul edilir, acının içinden geçmek, bir karar vermek ve tutarlı bir şekilde uygulamak önemlidir; kızgınlık, yeni bir ilişkinin kurulmasına engel teşkil edebilir;
 • stresten ve öfkeden kurtulma - fiziksel zorlama, yüzme, dans etme, jogging sonrası kolaylaştırma;
 • Kâğıttaki tüm duyguların görüntüsü - fırçalar ve boyalar, duygusal dengeyi arttırmada etkili bir yöntem olarak kabul edilir, böylece öfkenizi, küskünlüğünüzü tahriş edebilirsiniz;
 • suçluluk duygusundan kurtulma - bazı erkekler aşağılık kompleksi çekiyor, bir kadına karşı kazanılan her zafer kendini onaylamak için kullanılıyor;
 • Her iki tarafın ihanetten sorumlu olduğu unutulmamalıdır, nasıl yaşayacağı hakkında düşünmek önemlidir;
 • açık sözlü konuşma - ihanetin nedenini bulmak için gerekli olan bir kadın, memnuniyetsizlik, ıstırap, ilişkilerde duygu eksikliği, bu durumda bulaşıkların ezilmesiyle yüksek sesle kavgalar nedeniyle bu tür eylemlere gider;
 • Bir rakibin veya rakibin sizden daha iyi olup olmadığını anlamak önemlidir, eşi çektiği için, kadınların genellikle kendilerine özen ve özen gösteren daha açık erkeklere gittiklerini dikkate almak önemlidir;
 • aldatma algısını akıl hastalığı, karı koca hastalığa karşı bir tür ilaç olarak görmeli (sevgilisi), kadını dikkatle sıcağa sarmak önemlidir, sıcaklık, sabırlı olun.

Zinadan sonra düşünceden kurtulmak imkansızsa, bir eşi olmadan hayatı düşünmek gerekir. Ortak tatiller, geziler, yürüyüşler, TV karşısında akşamlar ve diğer önemsemelerden dolayı yaşamı reddetmek önemlidir. Bu durumda, ihanetin sonuçları ve sevilen birinin tam olarak bulunmayışı karşılaştırılmalıdır.

Zina sürekli tekrarı korumak için bir neden olarak kabul edilir. Bu durumda, ortakları değiştirmeyi düşünmelisin. Çoğunlukla kadınların en kaprisinde değişen erkekler, onlara nasıl değer vereceklerini, hayatlarını böyle geçireceklerini bilemezler, duygular buna değmez. Yakındaki bir adam takdire şayan biri ise, onunla ortak bir gelecek planlıyorsun, ihanete tepki vermemelisin. Gerçek aşk çok üstesinden gelebilir.

Ne yapmamak

İhanetten sonra, işinize devam etmeniz tavsiye edilir, sürekli bir eşlik etmenin hatıraları iyi bir şey getirmeyecektir. Bu tür düşünceler uzaklaştırılmalıdır. Hayattaki tüm güzel şeyleri hatırlamak önemlidir.
Mutlu eklemli anların haininde haince yaşayan parmaklıklar, yeni deneyimler ve yeni acılarla tehdit ediyor. Duruma ilişkin doğru tutumu engelleyen yeni olumsuz duygularla baş etmeyi öğrenmek önemlidir. Hiçbir durumda, yaşamdaki ana trajediye ihanet edilemez.

Bir kadın duruma diğer taraftan bakmalı. Kocayı nispeten yakın zamanda tanıdığı bir yabancı olarak tanımaya çalışmalıyız. İlişkilerde soğutmanın tesadüfen olmadığının anlaşılması önemlidir, bunun içinde bir kadın da vardır.

Bir erkek açıklamaya çalıştığında, onu reddetmemelisin. Kendinizi bir araya getirmeniz, bir araya gelmeniz, olabildiğince içten iletişim kurmanız önerilir. Aşağılanma ve hakaret durumu kötüleştirebilir, ancak kusursuz davranışı kocasının saygı ve beğenisini yeniden kazanmaya yardımcı olur. Yaygın çocukların varlığında özel dikkat gösterilmelidir. Çocukla olan ilişkisini öğrenin, onu rehin alma durumu kesinlikle yasaktır.

Sonuç

 1. Ortak yaşam, biraz çaba, manevi masraflar, eşlerden gelen duygular gerektirir.
 2. Her çift bireyseldir, ittifaklar farklı sıklıkta ittifaklar içinde gerçekleşir. Gerçeğin gerçekleşmesinden sonra, derhal ilişkilerde bir moladan aceleci kararlar alınması tavsiye edilmez, boşanma, duraklama önemlidir.
 3. Vatana ihanet, genellikle çıkış gerektiren olumsuz duygular, öfke, kızgınlık yaratır. Psikologlar böyle bir durumda ağlamayı ve konuşmayı önerir.
 4. Değişen karınız veya kocanızla yapılan tüm konuşmalar, gelecekteki ortak veya ayrı bir gelecek hakkında karar verdikten sonra başlamalıdır.

Pin
Send
Share
Send
Send