Rüya yorumu

Uygun kehribar taşı

Pin
Send
Share
Send
Send


Amber, organik kökenli, inanılmaz bir değerli mineraldir ve olağandışı şifa ve büyülü özellikleri Neolitik Çağ'dan beri bilinmektedir. Aslında kehribar, fosilleşmiş bir ahşap reçinesi olup, yaşı birkaç ondan yüzlerce yıl arasında olabilmektedir.

Bu malzemede kehribar taşı'nın değerli özelliklerini ve kime uygun olduğunu düşünüyoruz.

Amber tarihi arka plan

Neolitik dönemde insanlar zaten değerli taşları işlemek için araçlara sahiplerdi. Arkeologlar, ilkel insanların doğal çekicilikleri ve tekillikleri için kehribarlara saygı duyduklarını buldular.

İlk defa MÖ 10. yüzyılda şaşırtıcı sarı renkteki ahşap reçinesi hakkında yazılmıştır. Bu açıklamaları Londra'da antik yazı sergisinde bulabilirsiniz.

Amber, parlak armatürlere çok benzeyen zengin sarı renginden dolayı "güneş taşı" olarak adlandırılmıştır. Bu minerali diğer isimler altında da bulabilirsiniz - buna Güneş Armağanı ve Deniz Gözyaşları da denir.

Taş, keşfedildiğinden beri dikkat çekiyor. Ancak farklı ülkelerde farklı şekillerde algılandı:

 • Eski Mısır'da, firavunların mumyalanması ritüelinin amber yardımı ile gerçekleştirildiği özel tütsü brülörler üretildi.
 • Eski Roma sakinleri, güneş mücevherlerini kullanarak, devletin varlıklı sakinleri için tasarlanmış güzel mücevherler ve diğer lüks eşyalar yarattılar.
 • Antik Yunanistan'da amber, “parlaklık” veya “parlaklık” anlamına gelen “elektro” olarak biliniyordu. Madenin parçaları savaşçılar tarafından alındı, savaşa girdiler, taşın savaşı kazanmaya yardım edeceğine inandılar.

Ünlü bir antik Yunan şifacı Hipokrat, önce mineralin şaşırtıcı özelliklerini açıkladı. Çalışmalarına Pers, Avicena'dan seçkin bir doktor tarafından devam edildi.

Diğer bilginlerin çabaları sayesinde: Pliny (Eski Roma'da) ve Biruni (Eski Asya'da), bir taşın çocukları olumlu yönde etkileme kabiliyeti belirlenmiştir.

 • Ancak en popüler "güneş taşı" 17. yüzyılda bulundu. Bu süre zarfında, soyluların temsilcilerinden hiçbiri kehribarlı ürünlerin kullanımını inkar edemedi.

Amber taşının iyileştirici özellikleri

Eski zamanlardan beri, insanlar amber'in hemen hemen tüm hastalıkları iyileştirdiğine inandılar. Mineral ve bugün aktif olarak yerli tıpta kullanılır, bu olumlu şifa özellikleri sağlar:

 • migren, tonsillit giderici;
 • manyetik fırtınaların taşınmasını kolaylaştırmak;
 • kalbin çalışmasının iyileştirilmesi;
 • diş ağrısı giderici;
 • iyileştirici eklem patolojileri

Ek olarak, mücevher iç salgı sisteminin (kan, lenf ve doku sıvısı ile temsil edilir) durumu üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Mineral variköz venleri rahatlatır, enflamasyonla başarılı bir şekilde savaşır ve venöz kapakların aktivitesini normalleştirir.

Modern hekimler minerali hemolizle savaşabilme kabiliyetine (kırmızı kan hücrelerinin tahrip olduğu bir durum - kırmızı kan hücreleri) sevmektedir.

Ayrıca, güneş taşı mastopatiye, kistlerin, fibroidlerin ve malignit içeren diğer yapıların guatr ve adipoz varlığına yardımcı olacaktır. Bu durumdaki terapötik etkisi, patolojik hücrelerin öldüğü ve formasyonun çözündüğü patolojik hücre bölünmesinin durmasına neden olur.

Kehribarda iyot içeriği artmıştır, bu nedenle iyot vücutta yeterli olmadığında ortaya çıkan tiroid bezi patolojilerini ortadan kaldırmak için taş boncuk takılması önerilir.

Ek olarak kehribar ayrıca, metabolizma sürecini hızlandıran diğer birçok değerli element (demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve diğerleri, süksinik asit tuzları) bakımından da zengindir;

Süksinik asit çok geniş bir iyileştirici etki yelpazesine sahiptir: sinir sisteminin işleyişini aktive eder, kandaki hemoglobin miktarını arttırır, böbrek ve bağırsakların işleyişini normalleştirir. Mükemmel bir stres önleyici ve toksik önleyici maddedir.

Ve tuzları olan kehribar cipsleri, değerli ilaçların üretiminde kullanılır (D3 vitamini, kornezonat, antiseptikler ve diğerleri). Polonya'da kehribar tentür, soğuk algınlığı, boğaz ve solunum patolojilerinden kurtulmak için harika bir araç olarak kullanılır.

Viski amber tabaklarını migren ile ovalamanız önerilir. Ve bebekler, dişler çıkmaya başladığında, bir parça mineral vermelisin.

Taş kehribar büyülü özellikleri ve kimler uygun

Amber mutluluk ve sağlık ile kişileştirilmiştir. Büyülü özellikleri şifa kadar geniştir.

 1. Antik çağlardan beri, taş en güçlü tılsım ve muska olarak saygı görüyor. Amber'in yaratıcı ilham, inanç ve iyimserlik yaratacağına inanılıyor.
 2. Sezgisel yeteneklerin gelişmesine katkıda bulunur, planların uygulanması, sahibine iyi şanslar, neşe ve huzur verir, birçok patolojiden kurtaracaktır.
 3. Pozisyondaki kadınlar, kolay ve güvenli teslimat için kehribar takılar takmalıdır. Ve laktasyon döneminde mineral (boncuk şeklinde) kullanımı bebeğe harika bir karakter verir.
 4. Kötü kuvveti korkutmak için yastığın yanına çiğ amber koyuldu.
 5. Ayrıca evde, bu taştan (yangına ve şimşekten korunmak için) en az birkaç ürün bulunması gerekiyordu.
 6. Taş, manevi bağlantının sembolüdür. Düşük dereceleri acı tadı ve tütsü yayması (hoş duman) özelliği nedeniyle dini ritüellerde kullanılır. Bu duman, yeni evlileri mutlu etmek ve mutlu bir yaşam sağlamak için kullanılır.

İlginç taş bilgisi

Kehribar tüm insan enerji merkezleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, ancak hepsinden önemlisi Manipuru (solar pleksus çakrası), Vishudha (boğaz çakrası) ve Sahasrara (kök enerji merkezi) üzerinde.

Mineral projektif bir Yang enerjisine sahiptir (aktif, enerjiyi serbest bırakabilir).

Ateş elementine atıfta bulunur, koruyucu gezegen güneştir.

Taş Andrei, Yaroslav, Anna, Nina, Olga, Raisa ve Julia isimleri altında doğan insanlara yardım edecek.

Zodyak işaretleri hangisi

Astrolojik olarak, mineral Aslanlara en büyük korumayı sağlar.

Böylece küpeler ve mineral halkalar Lioness kadınlarını olumsuz bilgi akışından koruyacak. Kehribar anahtar zincirleri ve kol düğmeleri erkeklerin Lviv'in yaşamsal enerjisini artıracak.

Yükselen kişinin şahsi burçlarında Aslan burcunda veya Ay'ın işaretinde olduğu zaman, güneş taşı da büyük bir tılsım olacak.

Amber, Güneş ve Venüs'ün gezegenlerinin gücüyle doludur. Bu nedenle, tüm büyülü özelliklerini korumak için, mineral mutlaka sertleştirilmelidir, aksi takdirde kaybolacaklardır.

Genel olarak, Toros hariç tüm burç takımyıldızlarının temsilcileri kehribarlı ürünler taşıyabilir. Bunun mantıklı bir açıklaması var - Boğa'nın Porto Inferno ile çok yakın bir ilişkisi var, bu yüzden engellendi.

Bu nedenle, Toros taşı sürekli olarak “sürükleyecektir”, asıl amaçtan uzaklaşır, sinirlendirir ve sinirlendirir.

Sonuç olarak, tematik videoyu izlemenizi öneririz:

Marissa

Videoyu izle: Kehribar taşının özellikleri ve sağlığa etkileri (Ağustos 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send