Rüya yorumu

Sultanit Taşının Özellikleri ve Değerleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Bütün taşlar (yaşayan madde olmasalar da) aslında kendi “karakterlerine”, kendi enerjilerine ve hatta kendi kaderlerine sahipler. Aynı zamanda, belirli bir mineralin yaşı ne kadar büyük olursa, sahiplerinin kaderi üzerindeki etkisi o kadar güçlü olacaktır.

Kural olarak, bu çiftte kimin asıl şey olacağını belirlemek zordur - bir kişi veya bir mineral, taşların hayatımızı bir şekilde etkilediğine inanılan ve doğru yönde yönlendirmeye yardımcı olduğu hiçbir şey için değildir. Dünyanın bu muhteşem yaratmalarından biri büyüleyici güzellikte, mistik ve sade bir fantastik taş sultanitidir (başka bir adı da vardır - “diasporalar”).

Biraz tasavvuf ve tarih

Eski Doğu'daki bilge adamlar bile bu mineralin olağanüstü ve bazen de büyülü özelliklerini biliyorlardı. İlk başta, sultanit keşfedildi ve sıcak Türkiye'de bu güne çıkartıldı.

Taş, kuyumculukta büyük miktarda eşya giyen Türk sultanları tarafından beğenildiği ve aynı zamanda çok sayıda eşleri ve cariyesi için de hediye olarak sunduğu taştan adını almıştır.

Taşın bu eski zamanlardan beri popülerliğini tamamen kaybetmediği belirtilmelidir. Mineral, ilk bakışta kendine aşık olabileceği eşsiz ve kendine has özelliklere sahiptir.

İlgi uyandıran ve artan ilgi çeken temel özelliği rengini değiştirme yeteneğidir. Saltanite ek olarak, ametist ve alexandrit de aynı şaşırtıcı fırsatlara sahiptir. Ancak onlarla karşılaştırıldığında, sultanit daha parlak ve daha çeşitli renk tonlarına sahiptir.

Mineral fotoğrafları gözleri perçin ve onu yıkmak için zaten imkansız. Minerallerin güzelliğini, saatlerce sürüp etrafta olup bitenlerden uzaklaşarak hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Renk varyasyonları bakımından, mor, pembe, kızıl, zeytin, konyak ve yeşilimsi gri renkteki sultanitler bulunabilir. Başka hiçbir doğal mineral bu renk çeşitliliğine sahip olamaz.

Bu durumda, sultanitin tüm renkleri evrensel kategoriye aittir, böylece onunla birlikte kullanılan mücevherler herhangi bir giysi veya aksesuara uyacaktır.

Padişahın bir bukalemun taşı olduğunu unutmayın, bu nedenle, bir kıyafet seçmeden önce, farklı ışıklandırma altında hangi rengin değişeceğini bulmanız gerekir.

Sultanit özellikleri ve anlamı

Yunancada "diaspora" sözcüğü "dağılma" anlamına gelir. Etkileyici kırılganlık, bu adı taşıyan bir taşın özelliğidir: önemsiz dış etkenlerin bile etkisi altında, sultan çatlamaya ve küçük parçalara ayrılmaya başlar (yüksek sıcaklıklar özellikle onu olumsuz yönde etkiler).

Madenin sahibinin hastalığının haberi veya beklemede olan tehlikenin haberlerini iletmeye çalıştığında çatladığına inanılıyor.

Sultanit, yaratıcı bireyler için idealdir: gelişimine katkıda bulunur, yeni fantezileri uyandırır ve yaratıcı dürtülere neden olur.

Ek olarak, mineral insanların entelektüel eğilimler geliştirmelerine, bilgi edinme isteklerine, düşüncelere, felsefe konularına ilişkin akıl yürütmelerine yardımcı olur. Farklı problemler için standart dışı bir çözüm bulmanızı sağlar. Sultan ile mücevher takanlar, gelişmiş bir hayal gücüne ve yaratıcı bir hayal gücüne sahip olanlar.

Zodyak işaretleri hangisi

Pek çok insan, yalnızca burç işaretinize uyan taşlarla takı takmanız gerektiğini bilir. Aksi takdirde, çeşitli hoş olmayan sonuçlardan muzdarip olabilir.

Burçtaki gizemli sultanit kim?

Diğer saydam kristallerin yanı sıra, mineral çoğu, yangın elementinin temsilcilerine yardımcı olur. Bu nedenle, Koç, Aslan ve Yay kullanmaları tavsiye edilir. Mineral sayesinde, bu insanlar daha dengelenmiş olacak, kendi başlarına sezgisel yeteneklerini ve geleceği tahmin etme yeteneğini geliştirebilecekler.

Fakat aynı zamanda padişah, zodyakın yeryüzü işaretlerini uyumlu bir şekilde etkiler: Toroslar, Dev ve Oğlak. Çoğu durumda, bu takımyıldızların doğadan temsilcilerinin bazı duygusal kısıtlamaları vardır. Sultanitin desteğiyle, kendilerinde inanılmaz bir duygusallık ve neşe uyandırdılar.

Bir insan için diasporanın değerini abartmak zordur:

 • insanların yaşamları üzerinde çok faydalı bir etkisi vardır;
 • bir pozitif dalgasına uyar;
 • diğerlerinden gelen negatif enerjiye karşı güvenilir bir şekilde korur;
 • konuşmacılar, bilim insanları, filozoflar ve bilimle ilgili herkes için büyük bir yardımcı olacaktır;
 • mineral aynı zamanda tüm yaratıcı mesleklerin temsilcilerinin de ilham kaynağıdır (aktörler, şarkıcılar, müzisyenler, sanatçılar vb.).

Bu taşı kimler kullanmalı?

Bu değerli mineral, kaderin zorluklarıyla başa çıkmaktan bıkmış ve teslim olmaya hazır herkes için hayati bir gerekliliktir. Kişinin kendisi için algılanamayan bir Sultanit daha fazla mücadele etmesi için ona güç verecek ve olumlu bir sonuç elde etmesine yardımcı olacaktır.

Tamamen anlaşılmaz bir şekilde mücevher, çeşitli problemlerin çözülmesine ve zor durumdan kurtulmaya yardımcı olur, çok zor işler için bile doğru çözümü bulur.

Sultanlarla mücevherlerin özellikle medyumlar arasında popüler olması şaşırtıcı değil. Geleceğin pek çok tahmincisi, bu mineralin sihirli topundaki çatlaklara bakan yaklaşmakta olan olaylar hakkında konuşuyor.

Çok uzun zaman önce, geçen yüzyılın 80'lerinde, sadece iyi bilinen koleksiyoncular diasporalarla süslenmeyi başarabilirdi. Şimdi herkes yapabilir, ancak elbette, sultanit içeren ürünlerin maliyeti de ucuz olmayacak.

Yüksek fiyat sadece taşın oldukça nadir olmasından değil, aynı zamanda benzersiz özelliklerinden değil, aynı zamanda çıkartılmasının zorluklarından kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, ortalama olarak, bir diasporası olan bir küpe seti yaklaşık 400 $ ödemek zorunda kalacak. Bu taşa sahip bir yüzük biraz daha ucuza mal olacak ve yaklaşık 200 $ 'a mal olacak.

Sahte nasıl ayırt edilir?

Birçok insan sultanit ile mücevher yapmak ister, ancak gemin yüksek maliyeti nedeniyle herkes lüksü karşılayamaz. Bu nedenle, bilim adamları, performansında orijinaline çok benzeyen hidrotermal sultanit üretmeye icat ettiler. Hidrotermal sultanitlerin üretimi sadece Türkiye'de çalışmaktadır, bu amaçla özel olarak sınıflandırılmış özel bir teknoloji kullanmaktadırlar.

Sentetik bir taşı işlemek doğal bir taştan çok daha kolaydır, bu yüzden mücevherlerin çoğunda kullanılır. Doğal sultanit maliyeti, elmas maliyetini aşıyor.

Orijinali sahte olmaktan nasıl ayırt edebilirim?

 1. Her şeyden önce, ürün etiketi ile tanışın - sentetik taşlı ürünlerde "g / t" yazısı var.
 2. Şüpheli yerlerde mineral satın almayın, çünkü

Sahte sertifika alma riskiniz var.

 1. Aynı zamanda elde edilen taşların fotoğrafını çekmeye değer: fotoğrafta aynı renkte ise, sahte bir taş almanızın riskini taşır, çünkü gerçek bir taş, kamera matrisinin kolayca düzeltemeyeceği kadar çok yönlü modülasyonlara sahiptir.

Ve nihayet: sultanit ile takı için uygun bakım sağlamak önemlidir:

 • sadece birkaç damla sabun çözeltisi ekleyebileceğiniz soğuk su ile durulayın;
 • narin diasporaya zarar vermemek için yıkama için agresif kimyasallar ve ısıl işlem kullanmayın;
 • Mücevheri yumuşak bir parça üzerine yoğun tabutlarda saklamanız gerekir.

Makalenin sonunda, bu mineral hakkında ilginç bir video izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send