Rüya yorumu

Şeytan çıkarma nedir ve şeytan çıkarma nasıl insanlara yardım eder?

Pin
Send
Share
Send
Send


Elbette şeytan çıkarma gibi bir terim, okült konulardan bile etkilenmeyen her insanı duymuştur. Modern filmler ve kitaplar bu kavramı yalnızca genel anlamda tanımlar. Daha derine bakarsanız, bu filmler ve sahneler biraz karışıklık yaratır. Ayrıca soruyu daha ayrıntılı olarak analiz etmek istedim, çünkü konu oldukça ilginçti, ancak sokakta basit bir adam tarafından çok kötü bir şekilde çalışıldı.

Şeytan çıkarma nedir?

Şeytan çıkarma ile genellikle insan ruhunu ve bedeni kötü ruhlardan kurtarmaya yardımcı olan belli bir ayin anlaşılmaktadır. Tüm dinlerde, bu fenomen farklı şekillerde temsil edilir. Şeytan çıkarma ayin Orta Çağ döneminde geldi ve özellikle Avrupa ülkelerinde açıkça ifade edildi.

Takıntılı kişinin ritüelinde rahip dua okur, iblislerin kurbanı da katılır ve ilahi metinleri okumaya çalışır. Doktorlar, obsesif bir kişinin psikolojik bozukluklardan muzdarip olduğuna ve ayin yapan bir kişiyi hipnotik olarak hareket ettiğine inanıyor.

3 çeşit şeytan çıkarma algısı vardır:

  • gizli;
  • dini;
  • Araştırma.

Resmi bilim, herhangi bir fiziksel bedeni olmayan varlıkları, ruhları, şeytanları veya diğer varlıkları tanımıyor. Bilim, şeytan çıkarmayı resmi bir uygulama olarak tanımaz, bunun yerine dini ayinlere veya basit sahtekarlığa atıfta bulunur.

Dine göre, iblislerin kovulması gibi bir kavram çok geniştir. Çeşitli dinlerde doğrudan iblislerle veya ruhlarla çalışmakla ilgili uygulamalar vardır. Bütün dinler, başka bir varlığın, kovulması veya imha edilmesi gereken bir insanın fiziksel bedenine ve ruhuna taşınabileceğinin tanınması ile birleştirilir.

Okültizmde şeytan çıkarma uygulaması kabul edilir ve aktif olarak kullanılır. Metotlar farklılık gösterebilir, okültistlerin çoğu eski metotları ve ritüelleri kullanır ve rahipler tarafından kullanılır. Çeşitli ezoterik veya mistikler aktif olarak kendi eksorjizm yöntemlerini geliştiriyorlar. Gerçekten de, en gizli sırrın altında çalışan eski sihir teknikleri var. Hayatlarını gizli bilimlere adayan uygulayıcıların bu kadar nadir uygulamaları var ve aktif olarak şeytan çıkarma ile uğraşıyorlar.

Şeytan çıkarma türleri

Çok sayıda sınıflandırma ve şeytan çıkarma türünü bulabilirsiniz. Bunları özetlerken, ana olanlar kolayca ayırt edilebilir:

  • insan şeytan çıkarma;
  • konunun şeytan çıkarılması;
  • hayvan şeytan çıkarma;
  • şeytan çıkarma.

Bu fenomeni kimlerin kovulması gerektiğine göre paylaşmak mümkündür:

  • şeytanların şeytan çıkarılması;
  • ölülerin sürgün edilmesi;
  • insanın sürgün edilmesi.

Sürgündeki en yaygın seçenek, bir insanı şeytandan kurtarmaktır. Bu ritüel gerçekten zor ve son derece tehlikeli olarak kabul edilir. İblis her yönden direniyor ve şeytan çıkarmış kişi ele geçirilmiş kişiye zarar vermemeye çalışıyor. Tüm uzmanlar, bir bireyin bir kişiden çıkarılmasının, şeytan çıkarma işlemine atfedilmesi gerektiğini söylemez. Bazıları ayrı bir gruba atfedilmelidir.

Hayvan saplantısının bir açıklaması var, ancak şeytan çıkarma eylemi aktif olarak hayvanlar üzerinde bir ayin gerçekleştirmenin mümkün olup olmadığını tartışıyor. Aynı tartışma, bir konu ya da yer üzerinden şeytan çıkarma konusunda da geçerlidir. Birçok ezoterikçi, varlıkların canlı olmadığı sürece, bir yerde uzun süre kalamayacağını söyler. Ruhlar, boşlukları şeytan çıkarma olarak yorumlanamayan bir yer veya nesneyle belirli bir bağ kurabilir.

Exorcist kimdir

Bu şeytan çıkarıcı şeytan ruhlarının veya şeytanların insanlardan kovulmasıyla uğraşan rahibin her zamanki anlamındadır. Kutsal Kitap'a göre, böyle bir şifa uygulaması son derece eskidir, İsa ayrıca ele geçirilmiş insanlara yardım etmiştir. Uzun yıllar boyunca, yalnızca Katolik kiliselerinde şeytan çıkarma işiyle uğraştılar, ancak daha yakın zamanda, Ortodoks Kilisesi tarafından da uygulandı. Son 30 yılda, sahip olunanların okunması sadece popülerliğini kazandı.

Ünlü rahiplerin sözlerine inanıyorsanız, takıntılı olarak genel anlamıyla kutsal şeylere ve türbelere tahammül edemezsiniz. Onlara bir haçla dokunursanız, biraz sakinleşirler. Exorcist'in esas olarak insana hakim olan şeytanı tanımlaması gerekir. Birinin hangi iblislerin vücutta olduğunu tespit etmenin belli yolları vardır.

Bunu yapmak için, genellikle yağ, tuz veya kutsal su kullanın. Genellikle iblisler sohbete gitmezler, kelimenin tam anlamıyla zorlamaları gerekir. Cevaplar takıntılı hale gelir ve garip, doğal olmayan bir ses duyabilirsiniz. Eğer şeytan mutsuz bir adamda oturuyorsa, o zaman kesinlikle Şeytan olduğunu söyleyecektir.

Papaz şeytandan bir mi yoksa birkaç mı olduğunu öğrenmelidir. 30 tane iblis olabilir, kesin sayıyı bulmak önemlidir. Kötü ruhların insan vücuduna nasıl çarptığını bulmak çok önemlidir. Şeytanlar bile zarar görebilirler. İşletmeler bu tür soruları cevaplamak istemezler. Aynı zamanda, kişi bilinmeyen bir güce sahiptir, küçük çocukların bile birçok yetişkin erkeğe tutunması genellikle zordur.

Sonuç olarak

Pin
Send
Share
Send
Send