Rüya yorumu

Renklendirme mandala: şekillerin ve gölgelerin belirlenmesi

Pin
Send
Share
Send
Send


Yaratıcı meditasyon durumuna girin, rahatlayın ve negatiflerden kurtulun, mandala renklendirme için yardımcı olacaktır. Doğru renkleri seçmek ve maksimum etkiyi elde etmek için her bir mandala tanımını bilmek önemlidir.

Mandalalarda figür atama

Yaratıcı meditasyona başlamak için bir sanatçının yeteneğine sahip olmak gerekli değildir, basit kuralları incelemek ve iç sesinizi dinlemek yeterlidir. Ellerini yönlendirecek, doğru renk tonlarını seçmene yardım edecek. Mandala bir resim değil, ruhunun bir göstergesi.

Hazırlanmak için hazır mandalaları Internet'ten renklendirme için indirin ve oluşturmaya başlayın. Mandala içinde yer alan rakamların tanımları aşağıdaki gibidir:

 • Yuvarlak ve oval şekiller - tüm kişinin bir sembolü. Bu, manevi dünyanın ve kendini dışardan gelen olumsuzluklardan koruma yeteneğinin bir yansımasıdır.
 • Çapraz şekilli formlar - kavşak sembolü. Bu, bir kişinin önemli bir kararın eşiğinde durduğu ve hangi yöne hareket edeceğini düşünen anlamına gelir.
 • Yıldızlar eril enerjiyi kişileştirir. Bunlar özgüven, sorumluluk alabilme ve sadece mantığa dayalı kararlar alma gibi niteliklerdir.
 • Kareler ve üçgenler, bir insanın duygusal olarak açılma yeteneğini sembolize eder. Her ikisi de, duyguların canlı ifadelerinin karakteristik olmadığı kapalı bir kişiliğe işaret edebilir ve etrafınızdaki dünyaya tüm duyguları atmaya alışkın olduğunuzu söyleyebilirler.
 • Spiraller ve sonsuzluk işareti, sekiz kişi bireyin sürekli bir manevi gelişim sürecinde olduğunu söylüyor
 • Kalp sevginin kişileşmesidir. İçsel olarak - kendine ve dışsal - koşulsuz, başkalarına ve bir bütün olarak dünyaya

Renklendirme için bir mandala seçen bir kişi, tam manevi durumunu tam olarak yansıtan figürler üzerindeki seçimi sezgisel olarak durdurur.

Mandala Renk Tanımlamaları

Mandala nasıl boyanır? Hepsi, almak istediğiniz etkiye bağlıdır. Bunu yapmak için doğru renkleri ve gölgeleri seçin.

Mandala renk değerleri aşağıdaki gibidir:

 • Kırmızı - önlenemez, tutkulu, içten içe geçen enerjinin kişileşmesi. Bu, aktif, çekici, ancak bir şekilde ve agresif, duygularla başa çıkamayan bir insan seçimidir.
 • Pembe - kırılganlığın bir sembolü, derin manevi sorunlardan veya ciddi bir hastalığın varlığından bahsediyor.
 • Turuncu, yaşama arzusudur. Tamamen, parlak, zengin. Bu, iyimserlerin ve meraklıların, insanların tek bir yerde oturamayacaklarının rengidir.
 • Sarı güneş enerjisini ifade eder. Demir irade, muazzam zeka gibi nitelikleri kişiselleştirir
 • Yeşil, bir kişinin derin iç olgunluğunu gösterir. Çocukçuluk tamamen yoktur, ahenkli ve mutlu bir kişiliktir.
 • Mavi - annelik, bakım, şefkat sembolü. Gizlenip gizlenebilecek gerçekten kadınsı bir kaliteyi gösterir.
 • Mavi - huzur ve sükunet sembolü. Ancak sadece gölgeler parlak, aydınlıksa. Derin ve doygun mavi, aksine, sürekli çatışmalardan söz eder, olumsuz bir psikolojik durumdur.
 • Menekşe - durgunluk sembolü, gelişiminde bir durak. Hedeflere ulaşmak için gerekli olan canlılık eksikliği. Enerji eksikliği, ilgisizlik
 • Lila, akciğerlerle ve diğer solunum organlarıyla ilgili sorunlar hakkında konuşuyor. Muhtemelen kişinin kurtulmak istediği kötü alışkanlıkları vardır.
 • Gri - kayıtsızlık, kayıtsızlık, olan her şeye kayıtsızlık. Bir insan duyguları bastırdığında, hem doğru hem de yanlış olabilir.
 • Kahverengi - Düşük benlik saygısı, güven eksikliği. Bunlar, kendinizi koşulsuz olarak geliştirmenize ve sevmenize izin vermeyen kompleksler, fobiler, korkular, psikolojik klipler ve düşünce kısıtlamalarıdır.
 • Beyaz ve pastel tonlar - manevi saflık, masumiyet sembolü. Hepsi parlak, temiz
 • Siyah sıkıntılı bir durumdan bahseder. İnsan mahvolmuş, enerjisi yok, hiçbir şey yapma arzusu yok, ilerlemeye devam et

Bunlar güvenebileceğiniz birincil renkler. Ancak, mandala elemanını renklendirmek için bir renk seçmek gerekli değildir. Kendi ruhunun duygularına güven. Çizim hazır olduğunda, duygularınızın bir çıkış yolu bulduklarını analiz edin.

Bu, kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Belki kendinizde bir şey keşfedersiniz, neyin eksik olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Mandala türleri ve renkleriyle ilgili videoyu izleyin:

Mandala nasıl renklendirilir?

İzlenmesi gereken bazı basit kurallar var:

 1. Mandala oluşumunu resim olarak kabul etmeyin. Mükemmeliyetçilikten kurtulun - sanatsal bir şaheser yaratmazsınız, ama meditasyon yapın, kendinizi eserlerinizde ifade edin
 2. En az 15 dakika boyunca günlük çizim veya renklendirme mandalaları vermeye çalışın. Sorununuzu çözecek düzenli bir uygulamadır.
 3. Bilinç hissini dinleyin. Tamamen “kapanıyor” ya da voltaj geri çekilmiyor mu? Kendinizi sürecin içine sokmanın tam olarak neyi engellediğini anlayın - bunlar üzerinde gelecekte çalışmak için iç sorunları tanımlamanıza yardımcı olacaktır.
 4. Yabancı düşüncelerden yaratıcı meditasyon sürecinde soyut. Hiç düşünmemeye çalışın - sürekli bir duyguya dönüşmelisiniz.
 5. Bir mandala oluşturma amacı olumsuz duygular atmaksa, çizimi yok ettiğinizden emin olun. Yakılmalıdır ve küller rüzgarı uzaklaştırır. Hiçbir durumda bir mandala vermeyin - tüm negatifleri bir kişiye verirsiniz.
 6. Yaratıcılığınızı simetrik olarak çizmeye veya boyamaya çalışın. Uyum sağlamaya, konsantre olmaya, rahatlamaya ve sakinleşmeye, ruhunuzla tamamen ve tamamen dinlenmeye yardımcı olan simetriye uyum sağlar.

Mandala'nın “sizin” olduğunu, yaratıcı meditasyon yapmayı sevdiğinizi fark ettiğinizde, deneyimli ustaların yaratıcı manevi uygulamaların tüm sırlarını ve nüanslarını ortaya çıkaracağı özel atölye çalışmalarına veya kurslara katılabilirsiniz.

Pin
Send
Share
Send
Send