Rüya yorumu

Amazonit taşlarının büyülü ve iyileştirici özellikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Güzel adı "amazonit" olan taş, bir tür potasyum-feldspat olan volkanik bir mineraldir. Ay taşı grubuna aittir ve bileşiminde kurşun iyonların bulunması nedeniyle parlak yeşil veya doygun turkuaz rengini alır.

Bu taş hakkında ilginç bilgiler

Derhal Amazon'un güney kesiminde akan bir nehrin ismini almış gibi görünebilir, ama gerçekte dünyanın tamamen farklı bir yerinde bulundu.

Başka bir versiyona göre, amazonit ünlü eski kadın savaşçılarla ilişkilendirilmiştir - Amazonlar. Gerçekte olduğu gibi - şimdi kurmak imkansız, bu yüzden sadece spekülasyonda kaybolmak gerekiyor.

Doğada, tek tip yeşil bir renge sahip neredeyse hiç amazonit bulunmaması dikkat çekicidir - kural olarak, yüzeyleri küçük noktalarla ve çeşitli beyaz tonlarında lekelerle noktalanmıştır.

Amazonitlerin iyileştirici özellikleri

Eski çağlardan kalma günlerden insanlar, bu eşsiz mineralin ölümsüzlüğün gerçek bir iksiri olduğu konusunda ikna oldular - yaşlı insanların kaybolan görsel çekiciliği ve hareket kolaylığını tekrar kazanmalarına izin veriyor.

Bugün, cildi yenileştirmek istediklerinde, amazonit içeren boncuklar, kolyeler ve kolyeler kullanılır: cildin tazeliğini ve ışıltısını verir.

Fakat bunun yanında, amazonit, aynı zamanda, bir dizi faydalı özelliğe de sahiptir:

 1. Bilim adamları, mineralin insan vücudunun zararlı radyasyon teknolojisinden korunmasına yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Bu nedenle, sabit bilgisayarınızın veya mikrodalga fırının yanında küçük bir çakıl taşı bulundurmaya değer - o zaman artık elektromanyetik radyasyonun tehlikeleri hakkında endişelenemezsiniz.
 2. Mineral ayrıca antispazmodik fonksiyonlara sahiptir. Doku onarımını hızlandırır ve çeşitli kazalar, patolojiler ve cerrahi müdahalelerden sonra tüm sistemlerin ve organların çalışmalarını normalleştirir.
 3. Amazonit topları masaj seansları için kullanılır (vasküler patolojilerin önlenmesi ve ayrıca kan pıhtılarının ortaya çıkması).
 4. Aynı zamanda, mineral sinir uyarılarının yanlış iletilmesinden kaynaklanan çeşitli sinirsel aktivite bozukluklarıyla başa çıkmaya yardımcı olur. Amazonit ile Mücevherat sahibini sinir gerginliğinden kurtaracak, kalp kasının durumu üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.
 5. Amazonit, boğaz ve tiroid bezinin hastalıklarını tedavi etmek için gerçek bir bulgudur.
 6. Taş ayrıca vücuttaki yağların metabolizmasını da normalleştirir - yağ birikintilerinin parçalanmasına yardımcı olur (daha fazla gıda enzimi üreterek). Bu nedenle, gıda tamamen sindirilir.
 7. Vücutta amazonit ile takı kullanımı sayesinde daha aktif olarak kalsiyum emilir. Bu nedenle, taşın çeşitli eklem patolojilerinden (artrit, romatizma, servikal osteokondroz) muzdarip insanlara uygulandığı gösterilmiştir. Aynı zamanda diş minesini, saçı ve tırnak plağını da güçlendirir.
 8. Vücudunuzda küçük ülserleriniz veya iltihaplarınız varsa, onları amazonit kristali ile silin, bu daha hızlı iyileşmelerine katkıda bulunacaktır.
 9. Mineral cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir: yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir, kırışıklıkların oluşmasını önler.
 10. Bilimsel olarak, amazonitin cinsel işlev bozukluklarını (iktidarsızlık, soğukluk, nimfomani, vajinit, piramitler ve diğerleri) başarıyla ortadan kaldırdığı tespit edildi.
 11. Taş, huzursuz zihni sakinleştirmeye, öfkeyi ve saldırganlığı hafifletmeye, aşırı sinirlenmeye, negatif enerjiyi pozitif hale getirmeye yardımcı olacaktır.
 12. Son bilimsel araştırmaya göre, bu mineralin tozu patolojik hücrelerin büyümesini yavaşlatıyor.

Amazonit taşının büyülü özellikleri nelerdir?

 • Taşın, bu durumlarda peygamberlik bir rüya görmek ve çevrelerindeki dünyaya duyarlılıklarını artırmak istediklerinde kullanılması önerilir.
 • Amazonit sahiplerine cesaret ve özveri, uyumlu bir ruh hali verir. Kaygı ve inançsızlıktan kendi güçleriyle kurtulun.
 • Sakin bir enerjiye sahiptir, evdeki olumlu atmosferin korunmasına katkıda bulunur. Amazonit ile mücevher kullanımı çiftin ilişkisini olumlu yönde etkileyecek ve aynı zamanda aile zenginliğini de çekecektir.
 • Amazonit, yaşamlarındaki olaylara şiddetle tepki verme eğiliminde olan saldırgan bireyler için özel bir yarar sağlar. Pervasız eylemlerden, yanlış muhakeme, aşırı bencillik ve gururdan kurtaracak.
 • Bu mücevherin adil cinsiyet üzerindeki etkisi konusunda sessiz kalamazsınız: benzersiz kadınlıklarını açmaya yardımcı olur, nezaket ve hassasiyetle doldurur, annelik içgüdüsüne neden olur. Sadece cevherle elinize dokunarak bile, ondan çıkan sıcaklığı hissedebilirsiniz.
 • Amazonit mükemmel bir doğal psikoterapisttir, çeşitli zihinsel travmalardan, deneyimlerden (özellikle de yaşamın aşk alanıyla ilgili) kurtulur.

Bu taşla takı kullanan kızlar ve kadınlar kaprisli Bayan Şans'ı kendi taraflarına çekerler, çeşitli yaşam güçlükleriyle başa çıkmaları daha kolaydır, kendilerini gerçekleştirme fırsatları elde ederler. Daha fazla mineral nazardan korur ve çekiciliğinizin ve güzelliğinizin artmasına katkıda bulunur.

Amazonit ve Zodyak işaretleri

Genel olarak, amazonit ile eklenmiş takılar, herhangi bir burç takımyıldızının temsilcileri tarafından giyilebilir. Güçlü enerji taşı, herhangi bir yaşam durumunda yardımcı olacaktır.

Ancak mineralin etkisinin büyük bir kısmı Gemini, Terazi ve Kova'da kendini gösterecektir. Onun yardımı ile, herhangi bir çabada üstünlük elde edebilecek, yollarındaki herhangi bir engelle başarılı bir şekilde baş edebilecek, hem bu hem de paralel (ince) dünyalardaki yardımcıları bulabilecekler.

Ayrıca amazonit, Toros burcunun temsilcileri için çok uygundur. Ancak, taştan yapılmış süs eşyaları kullanan Yay, kontrol edilemez tembellik saldırıları çekecektir.

Bir mücevher giyerek, bilinçaltınızın derinliklerine girebilir, gerçek amacınızla ilgili bilgileri oradan çıkarabilir, dünyada ne yaşadığınızı anlayabilir ve gelecek olaylarını önceden tahmin edebilmeniz mümkündür.

Amazonitin enerjisi o kadar güçlü ki tüm insanlara uymuyor. Taş, yalnızca güçlü yaşam mahkumiyetine sahip olan ve amaçlarına ulaşabilecek olanlara yardım edecektir.

Ancak minerali düzgün bir şekilde işlemden geçirmek önemlidir. Bu nedenle, satın almadan önce, bakım kurallarını incelemeye ve amazonit kullanmaya değer. Sonuçta, taşla bağlantı kuramazsanız - tüm olumsuz özelliklerini gösterecek ve size yardımcı olmayacaktır.

Bugün amazonit, hem dış tekilliği ile hem de iç özellikleri ile ilgi çeken uygun maliyetli yarı değerli bir taş.

Bu mineralin sizin için uygun olup olmadığını anlamak için, bir dalgada bir parça mücevher elinizde tutmalı, bir dalga üzerinde ayarlamaya çalışmalısınız. Bunu alırsanız, farklı yaşam anlarında güvenilir desteğe güvenebilirsiniz. Aksi taktirde, takı dünyasının diğer bir temsilcisine seçiminizi bırakmak daha iyidir.

Son olarak, bilgilendirici tematik videoyu izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send