Rüya yorumu

Tibet Mandala - Rahipler Meditasyon

Pin
Send
Share
Send
Send


Tibet mandala şu anda popüler bir sanat terapisi türüdür. Bu tür görüntüler elle ve enerjisel olarak yüklenmiştir. Birkaç bin yıl boyunca, Tibet rahipleri iyi amaçlarla mandalaları boyadılar.

Tibet keşişlerinin mandalaları nelerdir?

Gizemli mandalalar sadece bir çizim değildir. Görüntünün çok büyük bir enerji potansiyeli var. Tibet mandalalarının kullanımının amaçları şunlardır:

 • Açıklığın artması ve maksimum konsantrasyonun öğrenilmesi gerektiğinde kullanılır. Ayrıca mandalalar farkındalık geliştirir
 • Hiperaktif bilinci sakinleştirmek için sonsuz içsel diyalogu ve kendi kendine kazmayı bırak. Mandalalar beyninizi yatıştırır ve aşırı endişeli ya da tedirgin olduğunuzda sinirlenir, endişe
 • Bu, kendi bilinçaltınızla harika bir iş. Renkli daireler çizmenin ötesine geçmeye, bilinçaltınızı yönetmeyi öğrenmeye yardımcı olun. Bu bir tür meditasyon, yaratıcı, beyin için yogadır.
 • Meditasyon için hazırlamak için kullanılır. Manevi pratikler yapmak için, yabancı düşüncelerden soyutlamak ve sürece mümkün olduğunca odaklanmak gerekir. Mandala meditasyon için zihnin hazırlanmasına yardımcı olur - rahatla, sakin ol, bilinçaltını aç
 • Mandalanın enerjiyi kişiyle doldurduğu - ince gövdeyi yüksek titreşimlerle doldurduğu düşünülüyor
 • Mandalalar kendi ruhunuzu derinden çözmenin bir yoludur. Düzenli olarak çizerek karmaşıkları ve olumsuz tutumları unutabilir ve bilincin uyumlaştırılması yoluyla kendi kişiliğinizi büyük ölçüde değiştirebilir
 • Yaratıcılık sırasında, cevap kolaylaşır, zor, ilk bakışta çıkmazda nasıl davranılacağı. Bilinç açıklığa kavuşur ve gerekli karar düşüncelerde kendiliğinden ortaya çıkar.
 • Çizim, zihni korku yükünden, fobilerden, duygusal kliplerden ve hatta çocukların psikolojik travmasından kurtarmaya yardımcı olur. Ancak bir etki yaratmak için birkaç seans gerekir.
 • Mandalalar, sizinle dış dünya arasındaki enerji bariyerini oluşturuyor. Negatif ve kötü enerji bu görünmez duvardan geçmez.
 • Ve oldukça ezoterik bir hedef - çevreleyen alanı temizlemek ve yapılandırmak.

Belirli bir hedefiniz olup olmadığına bakılmaksızın, mandala kesinlikle faydalı olacaktır. Bu, kendinizi rahatlamanın ve zaman içinde ayrılmanın, tüm dünyevi şeylerden soyutlamanın, baskı problemlerini unutmanın benzersiz ve yaratıcı bir yoludur.

Tibet'teki mandalalara neden ihtiyaç duyuldu?

Tibet mandalaları eski zamanlardan beri anavatanlarında kullanılmıştır. Onlar mistik ritüellerin vazgeçilmez bir özniteliğiydi ve eski geleneklerin bir parçasıydı. Fakat yüzyıllar önce, mandalaları çekmek kesinlikle kendinden emindi. Sadece manastırlarda meydana gelen gizli bir ayindi.

Dalai Lama, eski gelenekleri korumak istedi ve dünyadaki çeşitli noktalarda mandalalar inşa etmeyi emretti. Bunun gezegenimizdeki tüm yaşamlara fayda sağlayacağına inanıyordu, çünkü tüm olumsuzluklardan iyileşmek, manevi gelişim ve büyümenin yolunu bulmak için mandalaya bakmak yeterli.

Ayrıca, Tibet mandalaları tantrik manevi pratiklerin temel bir niteliğidir. Tüm detayları gözlemlemek önemlidir: görüntülerin sırası, renkler, yapı. Mandala oluşturma özellikleri özel Tibet metinlerinde açıkça tanımlanmıştır.

Tibet mandalalarının özellikleri şunlardır:

 1. Yapı, kapıları dünyanın dört bir yanına bakan bir kraliyet sarayı görüntüsüdür.
 2. Bir resim oluşturmak merkezden çevreye doğru başlar. Gözlemlemek özellikle önemlidir
 3. Bir mandala yaratma sürecine her zaman kutsal metinlerin söylenmesi eşlik eder. Bu şekilde resmin pozitif ve çok güçlü bir enerji ile yüklendiğine inanılmaktadır.
 4. Mandala'nın yaratıcısının meditasyona odaklanmış, odaklanmış bir durumda olması önemlidir.
 5. Yaratıcılık için doğru yeri seçmek de önemlidir - pozitif enerjiye sahip, uyum ve mutluluk dolu bir oda olmalıdır.

Belki de antik çağda mandalaların yalnızca tapınaklarda boyanmış olmasının nedeni budur - sonuçta, burası pozitif enerjinin sınıra yoğunlaştığı bir yer.

Tibet'te, mandala yaratan kişi ne kadar uyumlu olursa, başkaları üzerindeki etkisinin de o kadar güçlü olduğuna inanılıyor. Eğer görüntü aydınlanmış bir keşiş tarafından yaratılmışsa, bu çizim, mandalayı alan herkesin alacağı Buda'nın kutsamasıdır.

Tibet mandalalarının nasıl oluşturulacağı hakkındaki videoyu izleyin:

Tibet mandalaları yaratma yolları

Tibet mandalalarını kendiniz oluşturmak çok kolay değil - uzun ve özenli bir süreç. Eski zamanlarda, kutsal bir eser üretimi için küçük yarı değerli taşlardan kullanılmış, şimdi - mermer yongaları kullanın.

Eleme yapılırsa ve farklı tonlarda boyanırsa, boyuta ve renge göre sıralanır. Ve sonra görüntüyü oluşturmaya devam edin.

Diğer malzemeleri kullanabilirsiniz - örneğin, renkli kum. İlk olarak, en büyük parçacıkların gelecekteki mandalalarının arka planını hazırlayın. Sonra desenleri ve sembolleri uygulayabilirsiniz.

Çalışmayı kolaylaştırmak için, özel koni biçimli tüpler yardımıyla kalıba kumu “üflemek” mümkündür.

Önemli: mandala tamamen hazırlandıktan sonra imha edilmesi gerekir. neden:

 • Yaratıcılık sürecinde, bir kişi bütün olumsuzluklarını mandalaya atar - ve sonunda imha edilmesi gerekir.
 • Bu eylem var olan her şeyin uyumsuzluğunu sembolize eder.

Manevi pratiği tamamlamak için, ortaya çıkan çizimi merkeze "süpürmek" ve kullanılan kumu metal bir kabın içine taşımak ve ateşe ısıtmak gerekir. Bu negatif enerjiyi yok edecektir, ancak pozitif bir enerji bırakacaktır.

Videoyu izle: Şamanik Tibet Meditasyon Müziği, Çakra Temizleme Müziği, Rahatlama Sakinleşme Müziği (Mart 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send