Rüya yorumu

Eşsiz Jadeid Taşı: Büyüsü Nedir

Pin
Send
Share
Send
Send


Görünüşe göre, yeşim taşı, yeşim taşına çok benzer, yakın zamanda herhangi bir gruba atanmamıştır. Büyük dış benzerliğe rağmen, taşlar tamamen farklı kompozisyonlarda farklılık gösterir.

Jadeit yeşimden daha yoğundur ve daha nadir bir mineraldir. Kimyasal bileşimine göre, jadeit, alüminyum ve sodyum silikattır, ancak bazen içinde alüminyum yerine magnezyum, krom veya demir bulunan ve sodyumun kalsiyum ile değiştirildiği taşlar vardır.

Jadeit Çeşitleri

"Böbrek taşı" - Orta Amerika ülkelerinin sakinleri tarafından verilen bu mücevhere verilen jadeit için bilinen başka bir isim. Ancak Asya eyaletlerinde kullanılan en popüler mineral.

Çin efsanelerinin bahsettiği gibi, Göksel İmparatorluğu sakinleri taşa büyülü özelliklerle sahipti. Eski geleneğe göre, jadeit, Yerküre'den dev bir şeyden kaynaklandı - temel olan her şeyin öncüsü ve yeşim gölünde banyo yapmayı seven ölümsüzlük tanrıçası.

Jadeitin farklı renk varyasyonları vardır: mavi, sarı, kırmızı, mor taşlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak çoğu durumda, mineral çeşitli yeşil tonlara sahiptir.

Yeşim, yalnızca dünyanın bazı bölgelerinde yaygındır. Örneğin, Rusya Federasyonu hakkında konuşursak, burada Ural Dağları'nda bulunabilir.

Mineral yapımında takı kullanımının temel amacı. İkincisi, taşın nadir olması nedeniyle oldukça yüksek bir fiyata sahiptir.

Toplamda, aşağıdaki jadeit türleri ayırt edilebilir:

 • İmparatorluk jadeiti en pahalı türdür. Görünüşe göre, doğal zümrüt çok benzer. Yaşamda ve fotoğraflarda aynı derecede harika görünen parlak yeşil bir renge sahiptir.

Sıradan jadeit, az miktarda emperyal parçalar da içerir.

 • "Yardımcı Programlar" - bu tür en yaygın olanıdır. Fayda mat parlaklık ile karakterizedir.
 • "Yeşim" - kuyumculukta kolay cilalama ve güzel görünüm için özellikleri nedeniyle kuyumculuk ortamında talep edilmektedir. Bu tür yeşim taşlarının ısıl işlem görmesi kontrendikedir, aksi takdirde mineral doğal parlaklığını kaybeder. Kural olarak, yukarıdan gelen kuyumcular açgözlülüğü özel organik boyalar ve renksiz vernikle işlerler: bu, taşa etkili taşmalar eklemeye ve daha dayanıklı hale getirmeye yardımcı olur.

Jadeitin iyileştirici özellikleri

Eski zamanlardan gelen insanlar, böbreklerin çalışmalarını normalleştirme kabiliyetleri nedeniyle yeşimi takdir ediyorlardı. Bu nedenle “böbrek taşı” adını edinmiş olması şaşırtıcı değildir.

Mücevherin kendi başına belirgin bir iyileştirici özelliği olmadığı, ancak özellikle şifalı bitkiler kullanılıyorsa, ilaçların etkisini artırdığı dikkate değerdir.

Yeşimenin, cinsel patolojilerin varlığında ve ayrıca erkek veya kadın kısırlığı varlığında kullanılması önerilir.

Doğu doktorları, yeşimin bir insanın enerji alanının bütünlüğünü korumaya yardımcı olduğunu ve bununla birlikte ürünlerin kalp sisteminin işleyişini iyileştirmeye ve kan basıncını normalleştirmeye yardımcı olduğunu biliyordu.

Jadeitli halkalar, görme sorunu olan insanlara ve ayrıca sürekli bir bilgisayar monitörü arkasında sürekli çalışmak zorunda kalanlara takılmalıdır.

Ek olarak, yeşim taş terapistleri tarafından sıklıkla kullanıldığı için yavaş yavaş ısı salınımı ile de karakterize edilir. Bundan daha fazla farklı masaj yapmak.

Taşın özel bir sakal öneme sahip olduğu Çin sakinleri, fiziksel bedenin durumunu normalleştiren ve insan ruhunu olumlu yönde etkileyen özel bir içecek yaptı.

İçecek pirinç taneleri, çiğ damlaları ve küçük mineral parçalarından yapılmıştır. Tüm bileşenlerin bir bakır kabın içinde karıştırılması, kaynatılması ve daha sonra elde edilen karışımı süzmesi gerekiyordu. Bu iksir, açlığın ve susuzluğun memnuniyeti ile başarıyla başa çıktı, gezginleri de yanlarına aldı.

Jadeite ayrıca, sürahilerin imalatında temel teşkil etti, çünkü antiseptik özellikleri nedeniyle suyun çiçek açmasına izin vermedi.

Sihirli taş yeşim

Mineralin büyülü özellikleri çok çeşitlidir ve insan yaşamının farklı alanları ile ilgilidir:

 • mineral gelecekte kendi yeteneklerine güvenir;
 • duygusal durumun normalleşmesine katkıda bulunur;
 • insanların mantıklı düşünmesini sağlar;
 • jadeite ayrıca, etrafınızdaki insanlarla başa çıkmak için doğru stratejiyi geliştirerek çatışmaları başarıyla çözmenizi sağlar;
 • özel hayat gelince, burada yeşim ilişkileri uyumlaştırır, her iki sevgiyi kıskançlıktan kurtarır, farkındalık seviyesini yükseltir, böylece insanlar artık kötü işler yapmazlar;
 • yeşim çocuklar ve torunlarla olan ilişkilerini geliştirir, yetişkinlerin genç neslin duygularını daha iyi anlamasına ve hissetmesine yardımcı olur;
 • Ayrıca jadeit, sizi kıskanan veya zarar vermeye çalışan insanlardan gelen olumsuzluklardan kurtaracak;
 • Onun yardımıyla iş görüşmeleri yapabilir, bu amaçla bir sözleşme imzaladığınızda elinizde küçük bir çakıl taşı tutulmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra, antik dönemlerden doğayı etkileyen bir taşın özellikleri hakkında biliniyordu: örneğin, rahipler uzun zamandır beklenen yağmuru toplamak istediklerinde aktif olarak kullandılar. Taşın büyük enerji potansiyeli nedeniyle, çok büyük alanların enerjisini kontrol etmek mümkün hale gelir.

Jadeite, uyuşmazlıkları uyumlu bir şekilde çözen, havayı iyileştiren ve basıncı normalleştiren bir dengeleyici taş.

Ayrıca mahsul büyümesini iyileştirmek için kullanılır. Jadeitlerin profilaktik kullanımı da bilinmektedir - çeşitli patolojilerin gelişimini başarıyla önlerler.

Evinizde jadeit ürünler varsa, her zaman uyumlu bir atmosfer olacaktır, çünkü aile ocağının koruyucusu rolünü üstlenir.

Günümüzde, bu mineral ayrıca banyo ve saunaların kaplanmasında da kullanılır - bu büyük ölçüde özelliklerinden (uzun süreli ısıtma ve kademeli ısı tahliyesi, ayrıca sağlıklı asitlerle dolu buhar tahliyesi) kaynaklanmaktadır. Bu çiftin gençleştirici etkisi vardır, bronşit muzdarip insanlar tarafından kullanıldığı gösterilmiştir.

İlginç bilgiler Yeşimin kelimenin tam anlamıyla kendisini feda ettiği, sahibinin sağlığını koruduğu durumlara referanslar var. Sonra taş parçalara ayrılır ve en kısa zamanda yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Demek kendini negatif enerjiden koruyorsun.

Yeşim ve Zodyak işaretleri

Astrologlar yeşim Terazi ve Başaklar ile eşya giymeyi öneriyor - bu zodyak takımyıldızlarının temsilcileri kendi güçlerine olan inancına değer katacak ve kişisel yaşamlarını düzenlemelerine yardımcı olacak.

Genel olarak, yeşim, toprak elementinin tüm işaretleri tarafından kullanılabilir - karakterleri ve mizaçları için idealdir.

Rakı, Yay ve Oğlaklar bu mücevheri giymemelidir - jadeit takı takarken karakterin tüm en kötü nitelikleri (tembellik, apati) ağırlaşır.

Zodyak su elementi işaretlerini kullanması da önerilmez - bunun nedeni, bu mineralin stabilitesinin tam tersi olan sıvının durumunun değişkenliğidir.

Aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send