Rüya yorumu

Siyah akik büyülü ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Pin
Send
Share
Send
Send


Siyah akik yarı kıymetli taş grubuna aittir, kuvars çeşitlerinden biridir, fakat siyah renge sahiptir. “Akik” adının nereden geldiğinin farklı versiyonları vardır: Bazı uzmanlar taşların Akhates nehrinden sonra adlandırıldığını iddia ederken, bazılarında ise “mutlu” ve “yararlı” olarak tercüme edilen Yunan kökleri “agatlar” görür.

Bin yıldan fazla bir süre boyunca, siyah akik kuyumculuk üretiminde aktif olarak kullanılmıştır. Kara akik taşının büyülü ve iyileştirici özellikleri - daha sonra makalede konuşacağız.

Bu mineral hakkında genel bilgi

Siyah akik taş, en ilginç ve gizemli biridir. Eşsiz bir cazibeye sahip, ancak mineralin güçlü sihirli özelliklere sahip olduğu gerçeği, eski Mısır'da bile biliniyordu.

Akik farklı renk değişimleri var, ancak kuyumculuk ortamında çok takdir edilen ve tasarlanan siyah taş oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen Fashionistas siyah akik mücevher kullanıyor, bu taş bugün en popülerlerin başında hak ediyor.

Antik zamanlarda, akik sadece mücevher değil, aynı zamanda ev eşyaları yapıldı. Özellikle, çeşitli maddelerin döküldüğü harçların yanı sıra tıbbi amaçlar için opak kaplar yapmak için siyah akik kullanılmıştır.

Bir taşın iyileştirici özellikleri nelerdir?

Mineral, çok çeşitli iyileştirme özelliklerine sahiptir;

 • manyetik fırtınaların neden olduğu baş ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olur;
 • romatizmayı hafifletir;
 • çeşitli yaralanmaların hızlı iyileşmesini teşvik eder, çünkü bunun için minerali yaralı bölgeye bağlamanız gerekir;
 • ayrıca siyah akik, sinir sisteminin durumunu iyileştirir, uykusuzluk, stres, depresyon giderir;
 • erkeklerin potansiyelini arttırmasına yardımcı olur;
 • iştahı azaltarak vücut ağırlığını azaltmanıza izin verir (bu amaçla, akik suya konur);
 • Dişlerde sorun varsa, küpeler halinde bir mineral takmalısınız - diş ağrısını azaltırlar;
 • sesinizle ilgili sorunlarınız varsa, akikli bir kolye veya kolye kullanmalısınız;
 • mineral halkalar eklemlerin patolojilerini iyileştirir;
 • Ayrıca, siyah akik vücut ısısını düşürür, susuzluğu giderir, kadın spazmlarını rahatlatır.

Taş siyah akiklerin büyülü özellikleri

 1. Sünger gibi siyah renkteki agatlar, taş sahibini hedef alan tüm harici negatif enerjiyi emer. Ayrıca, taş sahibini şeytani büyülerden, vampirizmden (enerji) koruyacak.
 2. Agatlar işitmenin artmasına katkıda bulunur ve Hint yogisi ifadelerine göre - yaşam beklentisi artar.
 3. Hindistan halkı, afet kullanımının bir insanda olumlu olan her şeyi artırmaya, karakterini geliştirmeye ve kendi gücünde rahatlama, iç huzur ve güven sağlamaya yardımcı olacağına inançlı davrandılar.
 4. Ek olarak, siyah akik basiret kanallarının açılmasına yardımcı olur, bir insanda maneviyatı uyandırır, çevredeki gerçekliğin olumlu ve uyumlu bir algısını sağlar.
 5. Ve eski Roma'da akik, doğurganlık ve iyi hasatla ilişkilendirildi. Bu taşın kristalleri, bitkileri dolu ve beklenmedik donlardan korumak için kullanılmıştır.

Daha sonra, siyah akik taşın özelliklerini ve kime uygun olduğunu düşüneceğiz.

İlginç bir gerçek. Agatinler o kadar güçlü bir enerjiye sahipler ki, doğal süreçleri bile etkiliyorlar: örneğin, yıldırıma karşı korurlar, fırtına ve kasırgaların çeşitliliğine katkıda bulunurlar, depremlerin başlamasını önlerler.

Kara akik: enerji çalışması

Siyah akik tılsımlar tüm olumsuzları ele geçirdi ve aynı zamanda geçmişten gelen negatif enerjileri ortadan kaldırmaya yardımcı oldu. Taşın şaşırtıcı özelliği, negatif enerjinin pozitif hale getirilmesine katkıda bulunmasıdır.

Akik yüksek ruhsal gelişim seviyesindeki insanlar tarafından koruyucu amaçlar için kullanılabilir. Sahibini kurtaracak, ancak mineralin çalışması için, herhangi bir negatifle baş edeceğinize dair güveninizi korumak önemlidir.

Kara Akik: Manevi Gelişim

Antik çağlardan beri, taş eğitimciler, eğitimciler ve mentorlar tarafından kullanılmıştır. Hindistan'da bile, örneğin, yalnızca manevi öğretmenlerin (guruların) akik halkaları takmasına izin verilir.

Geleneksel olarak, kara akik, daha güçlü cinsiyet temsilcileri için güçlü bir tılsım olarak bilinir ve bu da kötü güçlerin olumsuz etkileriyle baş etmesini sağlar.

Ayrıca, mineral doğuştan liderlere yeni zaferler ve kazanımlar elde etmede yardımcı olacak, sosyalleşebilirlik ve zekâ katacak.

Kara akik: çocuklar için tılsımlar

Akik bir refah taşıdır, uzun yıllar sahibinin sağlığını iyileştirir. Siyah akiklerin bebeklerle mükemmel şekilde etkileşime girmeleri, daha aktif gelişimlerine katkıda bulunmaları dikkat çekicidir.

Hindular sıklıkla çocuk uzun bir süre yürümeye başlamadığında mineral kullanırlardı.

Gürcüler, bir çocuğu vaftiz ederken kollarına akik bir iplik bağlamak için çok popüler bir geleneğe sahipti. Bu durumda, bebeği dışarıdan gelen olumsuz etkilerden koruyacağına inanılıyordu.

Ek olarak, siyah agatörler insanları kızarık karar vermekten alıkoyuyor.

Dikkat! Sürekli akikten yapılmış takılar takmamalısınız, çünkü uzun süreli kullanımlarda melankoli, üzüntü, bir kişi kendini yalnız hissetmeye başlar.

Kim siyah akikle takı takabilir

Astrologlar Cumartesi günü akik kullanmasını tavsiye ediyor - bu gün onun gücü ve büyülü yetenekleri tamamen sizin yararınıza olacak. Zodyak takımyıldızlarının temsilcilerine gelince, siyah agatlar Boğa, Rakov ve İkizler için uygundur.

 • Boğa, bu minerali kullanarak karakterlerini geliştirecek, sinir sistemini kontrolsüz agresyondan sakinleştirecek. Aynı zamanda siyah akik, Torosların finansal durumunu iyileştirecek ve yeni zirvelere ulaşmak için onları daha kararlı hale getirecek.
 • Kerevit, akik sayesinde daha kendine güvenir ve tılsım onları stresin ve diğer dış etkenlerin olumsuz etkilerinden kurtarır.
 • İkizler için taş kullanımı son derece hareketli mizaçlarıyla başa çıkmaya yardımcı olacak, duygusal durumu daha istikrarlı hale getirecek.

İlginç bir gerçek. Siyah akik, vücudun tüm iç kuvvetlerinin çalışmasını harekete geçiren bir ruh kaldırma taşıdır ve ayrıca morali iyileştiren çok miktarda enerji açığa çıkarır.

Kadınlar için siyah akiklere yardım et

Taşın adil cinsiyet tarafından kullanıldığı gösterilmiştir, çünkü karmaşık ve sofistike kadın ruhunun uyumuna katkıda bulunur. Bu nedenle, hayatınızda bir şeyin olması gerektiği gibi gitmediğini düşünüyorsanız, size olan olaylar hakkında çok endişeleniyorsunuz ve hiçbir şekilde huzur bulamıyorsunuz - bu mineralle ve duygusal halinizle bir yüzük veya kolye almalısınız geri sıçrayacak.

Gereksiz deneyimler yüzünden artık kendine işkence etmeyeceksin. Ek olarak, siyah akik olumlu bir zihin çerçevesi sağlar.

Tüm kalsedonlar gibi taş da cildin, tırnakların ve saçın durumunu iyileştirir. Aynı zamanda kemik ve kıkırdak dokusunun güçlendirilmesine yardımcı olarak, bu bölgedeki patolojilerin olasılığını azaltır.

Ve son olarak, mineral endokrin ve vücudun bağışıklık sisteminin durumunu uyumlaştırır. Bunun kadının vücudu için ne kadar önemli olduğunu açıklamam gerekir mi?

Sonunda ilginç bir tematik video izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send