Rüya yorumu

Tibet şifa mantra

Pin
Send
Share
Send
Send


Tibet mantraları Hintlilere göre daha az bilinir. İnsanlar çoğunlukla Doğu Tibet tıbbının mucizevi özelliklerini duymuşlardır, ancak birkaçı bu eski kültürün geleneksel mantralarından haberdardır. Bu adaletsizliği ortadan kaldır ve Tibet mantrasını anlat.

Biraz tarih

Tibet kültürünün araştırmacıları, mantraların ilk metinlerinin yaklaşık sekiz bin yıl önce ortaya çıktığına inanıyor. Büyük olasılıkla, Tibet tıbbı Taş Devrinde ortaya çıktı, bu yüzden en eskilerinden biri.

Her doktor, doktor, tıp adamı, Tibet tıbbına katkıda bulundu. Bu nedenle, yüzyıllar boyunca, eşsiz sağlık tarifleri oluşturmak ve insanlara en uygun olan kutsal mantra metinlerini formüle etmek mümkündü.

Tibet'teki tıbbın gelişiminin en önemli kısmı doğa, bitki, taş, hayvan gibi armağanların özelliklerinin incelenmesidir. Kesinlikle tüm ilaçlar doğal kökenlidir.

Ve Tibet rahipleri, yalnızca şifacıların emeğinin meyvelerinden zevk almadılar, aynı zamanda kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı öğrenerek, mantraların söylenmesini uyguladılar. İlaçlar, sezgilerin açığa çıkmasına yardım etti ve kutsal metinlerin etkisini arttırdı.

Tibet kültürü ve tıbbı ile ilgili her şey beş ana sütuna dayanıyor. Dünyada meydana gelen tüm işlemlerin su, toprak, hava, ateş ve uzay gibi beş elementin enerjisine tabi olduğuna inanılmaktadır. Ve üç ana madde - her canlıda olan safra, sümük, rüzgar. Aralarındaki denge arttıkça, sağlık daha da güçlenir.

Bu nedenle, her şeyden önce, doktorlar beslenmeyi geliştirmeyi, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeyi öğretir ve ancak o zaman zihinsel sağlığı dikkate alır ve ilahi mantraları uygular.

Tibet rahipleri mantraları nasıl dinlenir?

Eğer yeniyseniz, eski oryantal mantraları dinleyerek başlayın. Kutsal metinleri düzenli olarak dinlemek, doğru telaffuzu öğrenmeye ve hatırlamaya, bütün incelikleri yakalamaya yardımcı olacaktır. Tüm titreşimleri ve yankıları duymaya çalışın - her ayrıntı önemlidir, hatta görünüşte küçük ve önemsizdir.

Antik duaları öğrenmenin birçok yolu vardır - en güçlü metinleri seçerek Tibet mantralarını ücretsiz olarak çevrimiçi dinleyebilirsiniz. Veya bir ses kaydediciye yazıp kendi telaffuzunuzu doğru olanla karşılaştırın.

Bir anlatıcının telaffuzunu dinleyip, tekrarlamaya çalıştığınızda, yeni bir dil öğrenmek gibidir. Sesin tüm gölgelerini hatırlamak için sesi çok dikkatli dinleyin. Duygulardan soyutlanan ses ve telefon kaynaklarını kapatın.

Kurallar ve Öneriler

Tibet mantralarının istenen etkiye sahip olması için belli kurallara uymak önemlidir.

Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Tibet mantrasını dinlemek veya okumak için pratik yapmak en az yarım saat günde bir olmalıdır. Bu, zihni tamamen temizlemek, sakin, huzur ve uyum duygularını hissetmek için tam bir iyileşme elde etmeye yardımcı olacaktır
 • Mantrayı heyecanlı, duygusal olarak huzursuz bir durumda okumayın. Sakin, tamamen rahatlamış, sadece mantraya odaklanmalısınız. Tüm düşünceleri bırak, derin bir nefes al ve sadece o zaman meditasyona devam et.
 • Her bir mantranın tekrarı sayısı üçün katı olmalıdır. Bu kural kesinlikle uygulanmalıdır
 • Manevi uygulamalara bir anda günde yarım saat ayıramazsanız, yarım saatlik ritüeli birkaç beş dakikaya bölün. Bir ya da iki iş yerinde iken, sonraki beş dakikaya başlayın. Bu uygulama, çapsal olarak zıt duygusal durumlardan geçiş yapmayı, anında tam rahatlama durumundan maksimum konsantrasyona geçmeyi öğretecektir.
 • Nefesinizi izleyin - nefes alın ve nefes verin rahat ve doğal olmalıdır. Uygulamadan önce, bir "amplifikatör" yapmanız önerilir - 3-4 kez derin bir nefes alın ve güçlü bir şekilde nefes verin
 • Tibet rahipleri arasında, kişiye tam şifa vermenin bir mantra ile verildiği, en az yüz bin kez okunduğu kanaatinde. Bu kadar uzun süre çalışabilirseniz ve tam bir sağlıkla tıp uygulama yeteneğini de kazanırsınız, şifacı olabilirsiniz
 • Tüm mantraları bir kerede master etmeye çalışmayın - birini seçin ve her gün okuyun. Bunlar Buddha veya Vajrasattva'ya dua etmek, beş dakinisin metinleri veya Tibet tıbbının babasına yapılan bir çekicilik olabilir.
 • En erkeksi mantra "beş dakinis", dişilin kalan üçünün herhangi biri
 • Mantrayı arka arkaya 108 defa tekrar etmeyi öğrenmeye çalışın. Bu, Tibet kültüründe, kutsal metnin iyileştirme gücünü sürekli olarak artıran sihirli bir sayıdır.

Tibet'in ana mantrasıyla ilgili videoyu izleyin:

Er ya da geç, yüksek sesle konuşmadan sessizce tekrarlayabileceğiniz mantraları okuma seviyesine ulaşacaksınız. Ama hemen yapmaya çalışmayın: ilk - videoyu dinlemek ve izlemek, sonra - bilinçli okuma (şarkı söyleme) ve sadece bu iki aşamada ustalaştıktan sonra - mantraları kendinize, “iç sesinizle” söyleyerek.

Çok önemli: eğer mantraların istenen etkiye sahip olmasını ve iyileşmeyi ihmal etmesini istiyorsanız, bu kutsal eski metinlerin gücüne içtenlikle ve koşulsuzca inanmalısınız. Eğer şüpheniz varsa veya eğlence uğruna mantra okumak istiyorsanız - bu girişimi bırakın, iyi bir şey getirmeyecektir.

Ve şifanın dört aşamasını unutmayınız ki, mantra faydasız olacaktır.

 1. Doğru beslenme ve oruç. Bu oldukça katı, münzevi bir diyet.
 2. Sağlıklı yaşam Sadece fiziksel bedenin sağlığı için öngörülerin gözetilmesinden ibaret değildir. Fakat aynı zamanda davranışınızı değiştirmeniz, olumsuz düşüncelerden kurtulmanız, kötü işler yapmamanız gerekir.
 3. Şifalı bitkilerin çözelti ve çözelti halinde kullanılması
 4. Hastalığın doktor tarafından reçete edilen ilaçla tedavisi

Mantraları okumak, tüm iyileşme mekanizmasını bir bütün olarak tetikleyen motor, son aşamadır.

Videoyu izle: Solfeggio 528 Hz. Su Sesleri. Tibet kaseleri. OM Mantra Pozitif Şifa Gücü (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send