Rüya yorumu

Sevdiklerinizle ayrılıp nasıl hayatta kalınır ve yeni bir hayata nasıl başlanır

Pin
Send
Share
Send
Send


Sevdiklerinizle ayrılmak, dünyanın sonu, kaderin bir darbesi olarak algılanır. Hayata olan ilgi kaybı ve özgüvende bir düşüş, çoğu zaman bir mola yaşayan insanlarda doğuştan gelir. Bazıları için bu süre o kadar zor ki, bunun nasıl üstesinden gelineceğini bilmiyorlar. Göğüste bir duygu kasırgası azalıyor ve kafamda yıkıcı düşünceler dönüyor, intihar planlarına kadar. Ama onları bırakma. Zamanla, acı azalır ve psikologların tavsiyesi, ayrılıktan daha hızlı ve daha kolay kurtulmaya yardımcı olur.

Sevgili ile ayrılmak - hayatın sonu?

Tabii ki hayır. Bu hayatınızı daha iyi hale getirebilecek dönüm noktalarından biridir, bu yüzden umutsuzluğa kapılmayın. Genel olarak, bir ilişkinin sonunun böylesine trajik bir algısı, büyük ölçüde aşkla ilgili mevcut tutumlardan kaynaklanmaktadır. Diziler ve romanlar ebedi sevgiyi tek ve tek, kaderden gelen mutluluğu anlatır. Ve bu aşk paramparça oldu. Şimdi ne Mutluluk mümkün değil mi?

Belki, ama önce ayrılığa acı verici tepki vermemize neden olan sahte inançları analiz edeceğiz:

 1. Yaşamdaki ilişkiler en önemlisidir. Bu görüşü empoze ediyoruz, ilişkiyi çok fazla önemsemeye zorluyoruz. Kesinlikle önemlidir, ancak kimliğinizi terk ederek onları kurtarmamalısınız. Bu aşk çok pahalı.
 2. Sonsuz aşk Aslında, hiçbir ilişki sonsuza dek süremez. Ömür boyu sürenler bile süreçte değişiklik gösterir. Eğer insanlar hayatı farklı yönlerden yaşarlarsa, ilişkiler sadece onları yavaşlatır ve bu iyi bir şeye yol açmaz.
 3. Seçilen kişi yukarıdan gönderilir. Bazıları bir tane gönderdiklerini, diğerlerinin gideceğini düşünüyor. Mutluluğunuzun sorumluluğunu cennete kaydırmanıza gerek yok, kimse orada tekrar mutlu olmanızı yasaklamıyor.
 4. Aşk her şeyin üstesinden gelecektir. Bazı şeyler aşmanın üstesinden gelmemelidir.

Genellikle, kızlar sevdikleri erkeklerden daha fazla ayrılık yaşarlar çünkü bu inancı daha güçlü tutarlar. Ayrıca, toplumun bir kadının evlenmesini ve bir çocuğu doğurmasını gerektirir, aksi halde ona acıyarak yalnız yaşlanmayı hatırlatır. Kadınlarda yalnız kalmaktan korkma, erkeklerden daha güçlüdür.

Ayrıldıktan sonra ne yapılmamalı

Bazen ayrılık acısını bastırmaya çalışırken insanlar daha da büyük sorunlara yol açan umursamaz davranışlarda bulunurlar.

Öyleyse, aradaki yarıdan sonra ne yapmamalısın:

 • Yeni bir ilişki başlat. Yani diğer insanı kalbe takmaya çalışıyor. Ama bu nereye gidiyor? Bu ilk gelenlerin kollarına aceleyle gelen irrasyonel arzu, yeni bir ayrılıkla sonuçlanabilir. Acını iyileştirmeyeceksin, ama yeni eşin canın yanacak.
 • Tüm ciddi şımartın. Çılgınlık, alkol, vaat Bu şekilde tavsiyelerde bulunacak olanlar olacak, ancak ayrılıktan kurtulmak için çok daha etkili ve tehlikeli olmayan yollar var. Dahası, bu yöntem sizin için uygun olmayabilir ve davranışınız veya kullandığınız hissi için kayıp ağrısına utanç eklenecektir.
 • Eski hayatını takip et. Sosyal ağlardaki durumunu kontrol edin, fotoğraflara bakın, ortak arkadaşlardan hayatı hakkında bilgi edinin. Bununla yarayı yeniden açarsın, ilişkinin bittiği gerçeği olarak kabul et ve manyak gibi davranmayı bırak.
 • Olanlar için tüm karşı cinayeti suçla. Hem kadınlar hem de erkekler birbirlerine zarar veriyor. Eğer bir kız seni bir arkadaş için terk ederse, keşişlere gitmemeli ve her saniyenin geldiğini varsaymalısın. Bir kişinin suçluluk duygusunu diğerlerine kaydırmak ve kendinizi gelecekteki mutluluktan uzak tutmak gerekli değildir.

Ayrılıktan kurtulmaya yardımcı olmak için psikologlardan ipuçları

Öncelikle, bulunduğunuz durumu anlamaya çalışın ve duygularınızı kabul edin. Kendinize yeni bir ilişki için henüz hazır olmadığına karar verin, bir şeyleri düşünmeniz ve olanları öğrenmeniz gerekir. Bu tutum, ruha işkence eden hislerden kurtulmanıza ve kendinize yandan bakmanıza izin verecektir. Kendini dinle ve içindeki uyumu bulmaya çalış. Tabii ki, zaman alacak, acele etmeyin. Sadece her şeyin geçtiğini hatırla. Ayrılık çok güçlü bir duygusal travmaya neden olmuşsa, zor bir dönem boyunca size yardımcı olacak bir uzmana başvurun.

Fakat kendinize ve kendinize yardım edebilirsiniz. Bunu yapmak için, psikologların önerilerini izlemeye çalışın:

 1. Yıkıcı duygulara teslim olmayın. Kolay değil, ama seni ezmelerine izin verme. Dikkatini dağıtmaya çalışın, olumlu bir şey düşünün. Zihninizi yakalamak için depresyon verirseniz, ondan kurtulmanız çok zor olacaktır.
 2. Aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirin. Zor zamanlarda rahatlamanıza, konuşmanıza ve destek vermenize yardımcı olurlar.
 3. Ne sevdiğine dikkat et. Bu eski bir hobi veya yeni bir hobi olabilir. Ana şey, hoş duygular getirmesi ve olumsuz muhakeme etmekten alıkoymasıdır.
 4. Eski ortağınıza daha yakından bakın. Genelde insanlar, özellikle kızlar için sevgililerini abartma eğilimindedirler. İdealize edilmiş görüntü dinlenmez, ancak daha yakından bakarsanız sevmeyeceğiniz nitelikler yaşayabilirsiniz. Bu, eskinin kaideden çıkarılmasına yardımcı olur ve çabucak unutur.
 5. Kendine iyi bak. Spor olumsuz duygulardan kurtulmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda düşmüş benlik saygısının artmasına yardımcı olacak daha çekici kılar. Bir masaj ve güzellik bakımı için kaydolun. Bu ruh halinizi ve durumunuzu iyileştirir.
 6. Bitmiş bir ilişki üzerine yağ çarpı koymak. Kendinizi olası bir birleşme düşüncelerinden kurtarın, aksi takdirde beklemede yaşayacaksınız.
 7. Kendini sev. Kendine yeter olduğunun farkına var, sadece kendin mutluluğun için senin sorumluluğundadır, başka kimsenin olmadığını. İçinde olmayan bu ilişkilerden uyum bekleyenler özellikle zor geçiyor. Ruhunda kendin için bir sevginiz olmadığı sürece, diğerleri bu boşluğu dolduramayacak.
 8. İlişkiler vizyonunuzu değiştirin. Öğrendiğin dersleri al. Kendinizi azarlamayın, gelecek için ne tür bir ilişki istediğinizi ve bir partnerden ne beklediğinizi kararlaştırın.
 9. Mükemmellik. Bu, olumsuz düşüncelerden uzak durmanın yanı sıra, kendine de güven verecektir.
 10. İşinize ya da çalışmanıza dikkat edin. Daha fazla uygulama, acı çekmek için daha az zaman. Fakat fazla abartma - kendinizi tükenmeye getirmek iyi bir şeye yol açmaz.

Ana bulgular

Videoyu izle: Bilinçaltı Arındırma , Korkular , Endişeler ve Nefes Tekniği Pratik Çalışması (Mayıs Ayı 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send