Rüya yorumu

Om mantra - evrendeki ilk ses

Pin
Send
Share
Send
Send


Ünlü Ohm mantrası, dünyadaki en ünlü. Vedik öğretide temel olarak kabul edilir ve derin bir kutsal anlamı taşır. Şiva, Brahma, Vişnu: Üç ana tanrının birliğini kişileştirir.

Tarihsel arka plan

Om mantra Vedik kültürde çok eski zamanlarda ortaya çıkmıştır. Hinduizm ve Budizm'de, bu hece, ataların tüm bilgeliğini ve muazzam ilahi iktidarı yoğunlaştıran ana ses olarak kabul edilir.

Ayrıca, evrendeki ilk sesin tam olarak bu mantra olduğuna inanılıyor. Sesi duyuldu ve ancak o zaman her şey belirdi - güçlü bir enerji titreşimi sayesinde. Vedik kültürünün savunucuları, Om mantrasını aydınlanma, uyum kazanma, kendini tanıma ve şeylerin özüne nüfuz etme, varlığın anlamını bulmada yardımcı olan meditasyonlar için kullanırlar.

Halen Om, yoga, meditasyon, pranoyama ve diğer manevi pratiklerin vazgeçilmez bir eşliğidir. İlahi güçlerle temas kurmak için Om mantra'ya ihtiyacınız olacak - dinlemek ve söylemek için rahat bir bilinç hali içinde olması gerekir.

"Om" kelimesinin kendisi çevirisizdir, Hristiyan "Amin" in bir benzetmesidir.

değer

"Om" kelimesinin derin bir kutsal anlamı vardır:

 • Bunların hepsi manevi, bilinçsiz bir alanda, kimsenin hiçbir fikri olmayan ve anlayamadığı bir alanda.
 • Her şeyin temeli, başlangıç, kaynak, doğum
 • “Om”, “Aum” gibi farklı geliyor. “A” Evrendeki her şeyin maddi kısmıdır - fiziksel bedenler, olaylar, somut ve görünür olan her şey
 • “U”, Evrenin bir bütün olarak ve özellikle bir bireyin derin bilgeliğidir. Bazen mektup hayallerin sembolü olarak kabul edilir, ancak yalnızca bilinçli veya peygamberlik
 • "M", Evrenin veya bir bireyin uyku, dinlenme, meditasyon hali olan ruhsal bir bileşenidir.

Genel olarak kabul gören anlayışta, Om her şeyin özniteliği, derin bireysellik, süper bilinç, aydınlanmadır.

Okuma pratikleri nasıl yapılır?

Bir mantranın bilincinizi ve yardımınızı “doğru şekilde girmesi” için, onu doğru ve mümkün olduğunca bilinçli bir şekilde kullanmak önemlidir. Öncelikle kutsal metinlerin ses kayıtlarını dinlemenizi ve sonra bunları kendiniz tekrar etmenizi öneririz.

Klasik Ohm mantrası refahı artırmaya, verimliliği arttırmaya, enerjiyi yoğunlaştırmaya ve doğru yöne yönlendirmeye, uyum ve huzur bulmaya yardımcı olur.

Özel seçenekler var:

 1. Mantra Om Namah Sivaya, yaşamda pozitif olanı çekmeye yardımcı olur. Düzenli uygulamada kaderin sürekli olarak mutluluk ve gelişim için birçok fırsat sağlayacağı gerçeği ortaya çıkmaktadır.
 2. Mantra Om Mani Padme Hum - Bu metni dinlemek ve okumak, yalnız, harap olmuş insanlara değer. Sevgiyi hayata çekmeye, hayati enerjiyle doldurmaya, onu nasıl kurtaracağını ve eşine vermeyi öğrenecek
 3. Om Shanti Om daha sakin ve dengeli olmak için sakin bir his bulmaya yardımcı olur
 4. Om Triyambakyadzhamahe - mengenelerden ve baştan çıkarmadan gelen mantra cazibesi. Bağımlılıklardan korur, duyguları dengeler, ruhu tüm günahkârlardan korur

Mantraların doğru telaffuzunu hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacak bazı öneriler:

 • Sert zil sesi "M" biraz daha uzun çekmeye çalışır. Büyük bir zil gibi titreştiğini hissetmelisin.
 • Zihinsel olarak sesin “Üçüncü Göz” ün yerini nasıl etkilediğini hayal edin - bu kaşlar arasındaki alandır. Hayal gücünüze, sesin somut hale gelmesinin, ağzınızdan kaşın içine nasıl geçtiğinin, yumuşak titreşimli hareketlerin bir resmini çizin
 • Ayrıca, sesin vücudunuza giren yoğun ve güçlü bir enerji grubu olduğunu hayal etmeye çalışabilirsiniz. Başarılıysanız, anında muazzam bir güç, neşe, memnuniyet dalgalanması hissediyorsunuz

Ohm mantrasının doğru telaffuzu ve düzenli uygulamada kesinlikle iyi sonuçlar doğuracaktır:

 • Bu tür manevi pratikler, insan enerji merkezlerini harekete geçiren inanılmaz derecede güçlü enerji titreşimleri yaratır.
 • Çakraların ince bir düzeyde temizliği var, enerji vücutta serbestçe dolaşmaya başlar, enerji klipleri ve bloklar çıkarılır
 • Sonuç olarak, sağlık durumu iyileşir, zihin bir uyum haline gelir, endişe duyguları, heyecan ve düzensizlik kaybolur.
 • Ruh ve duygusal durum normalleşmiştir, bu da fiziksel rahatsızlıkların iyileşmesine bile yol açabilir.

Mantra Om hakkındaki videoyu izleyin:

Konfor değil: ne yapmalı?

Bir kişi ilk olarak ruhsal gelişim yoluna girdiğinde ve ilahi mantraları uygulamaya başladığında, zorluklar ortaya çıkabilir. Bu tür manipülasyonlara alışılmadık şekilde, ince beden protesto etmeye başlar, rahatsızlık verir ve rahatsız edici duygular ortaya çıkar.

Baş ağrısı, tahriş, güçlü duygusal gerginlik hissi - bu kesinlikle normal. Aynı şekilde, kaslarınız spordan gelen olağandışı yüklerden sonra ağrıyor.

Bu nedenle, uygulamaya devam edin - zamanla rahatsızlık azalır, düşünceleri rahatlatmayı ve zihninizden tamamen salıvermeyi öğrenirsiniz. Yavaş yavaş, manevi uygulamalardan, onların derinliklerine daha derine nüfuz etmek için gerçek bir zevk alabilirsiniz.

Önemli: mümkün olduğunca bilinçli davranmaya çalışın. Kutsal metinlerin mekanik tekrarı hiçbir şey vermeyecektir. Seslerin titreşimi ruhunuzda duyulmalıdır, ancak “OM” o zaman hayatınızı olumlu yönde etkileyebilir.

Özetle: Düzenli manevi uygulamalar ve "OM" mantrasının okunması, bir kişinin içsel durumunu değiştirmeye, dengelemeye ve uyuma getirmeye yardımcı olur. Sonuç olarak, yaşamın diğer tüm alanlarını tamamen etkiler - sağlık, refah, kişisel yaşam.

Videoyu izle: 7 Gün 7 Dakika 7 Meditasyon Serisi. 4. Gün - OM Ilahi [email protected] (Temmuz 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send