Rüya yorumu

Büyük Mantra ile çakraları temizlemenin yolları

Pin
Send
Share
Send
Send


Çakralar, ince insan bedenlerindeki enerji düğümleridir, bunun içinden bedenle kozmik enerjiler arasında enerji alışverişi yapılır. İnsan sağlığı, canlılık ve yaşamdaki başarı çakraların doğru çalışmasına bağlıdır.

Çakraları tamamen temizleyen büyük mantra, insan enerji sistemini uyumlaştırmaya yardımcı olur, sağlık verir ve yaşam sevinci verir. Büyük mantrayı nasıl uygularsınız, bunun için ne yapılmalı? Makaledeki soruları düşünün.

İnsan çakraları

Çakraları temizleme uygulamasına başlamak için, bu enerji sistemi hakkında bir fikriniz olması gerekir. Çakralar, omurga boyunca yer alan, ancak fiziksel bedende değil - insanın ince bedenlerinde bulunan enerji girdaplarıdır. Kişinin yedi ana çakrası, yedi ince gövdeyle bağlanır ve tüm enerji sistemini bir araya getirir.

Bir veya birkaç çakranın arızalanması kişisel yaşamınızda çeşitli hastalıklara, para eksikliğine veya sorunlara yol açar. Bu neden oluyor? Çünkü bir enerji açığı oluşuyor ve bir insan hayatın bir veya diğer tarafıyla ilgili rahatsızlık hissetmeye başlıyor.

Dengeli bir çakra sistemi sadece sağlık değil, aynı zamanda hayati öneme sahip insan hakları alanındaki sosyal ve kişisel yaşamda başarı sağlar. Bu yüzden çakraların doğru çalışmasına özel önem verilmiş ve tüm çakraların temizlik mantrası ana mantradır. İnce insan vücudundaki yedi çakranın her birinin neden sorumlu olduğunu kısaca ele alalım.

Muladhara

Muladhara - Kök (coccygeal) çakrası, insan yaşamının maddi alanı ile ilişkilidir. Maddi başarının, yavruların doğuşundan, insanın yenileyici yeteneklerinden, maddi şeylerin birikiminden ve korunmasından sorumludur. Çakranın çalışmasındaki dengesizlik kemik ve kas sistemi hastalıklarına, bağlara ve omurilikle ilgili sorunlara yol açar.

Dengesizlik belirtileri nedensiz korku, şartların kurbanı gibi hissetmek, para ve gelecek kaygısı, aşırı bencillik, bulutlarda yükselen ve sağduyu eksikliğidir. Bu çakra bir kişiyi zemine sıkıca bağlar, eserdeki herhangi bir dengesizlik kelimenin tam anlamıyla gerçeklikten ayrılır - kişi “burada değil”.

 • Çakranın rengi kırmızıdır.
 • Mantra - Lam.

Svadhisthana

Bu sakral çakra, göbeğin hemen altında. Çakra, yaşamdaki zevklerin ve yaratıcı dürtülerin araştırılmasından sorumludur. Bir kişi karşı cins, dünyevi plantasyonlar, estetik izlenim kaynakları, parasal hazlar ile bağlantılar arar. Fiziksel düzeyde, çakra boşaltım sistemi, peristalsis ve cinsel organların çalışmasından sorumludur.

Çakranın arızalanması yalnızca vücudun boşaltım sisteminin işlevlerini değil, aynı zamanda kişinin psikolojik aktivitesini de düşürür.

Açgözlülük ve israf, kıskançlık ve kıskançlık olmak üzere çeşitli tutku ve şefkatlerle ilgilidir. Svadhisthana'nın sağlığına önem veren kişi, en olumlu anlamda hayranlık ve sevgi efendisi olur.

 • Çakranın rengi turuncu.
 • Mantra senin için.

Manipur

Çakra, solar pleksusun bölgesinde bulunur ve bir kişinin iradesinden sorumludur. Gelişmiş manipuraya sahip insanlar liderler, liderler, askeri komutanlar ve politikacılar haline gelir.

Manipura kendine değer, benzersiz ve benzersiz bir his, yaşam için bir tat verir. İnce düzlemde manipülatör, fiziksel, sindirim sistemi ve iç organların işleyişinin sezgisinden ve önünden sorumludur.

Dengesiz çakra, sindirim sistemi, yaşama isteksizliği, mahkumun mahkum hali ve toplumdaki dışlanma ile ilgili problemleri beraberinde getirir. Bir insan başarısızlıklarından dolayı tüm dünyaya para, özgüven veya öfke eksikliğinden muzdariptir.

 • Çakranın rengi sarıdır.
 • Mantra - Ram.

Anahata

Duyguların iç rahatlığından ve kendisiyle ve dünyayla uyum hissinden sorumlu olan kalp merkezinin çakrasıdır. Kapalı anahata despotizm, nefret ve cüretkarlığa yol açar. Fiziksel düzeyde, çakra kalp, dolaşım ve solunum sistemlerinin işleyişinden sorumludur.

Çakraların çalışmasındaki dengesizlik, akciğer hastalıklarına, kalp krizlerine, hipertansiyona ve felçlere neden olur. Açık bir anahata saf neşe, kendine ve dünyaya sevgi, korku yokluğu, şefkat ve ilham verir.

 • Çakranın rengi yeşildir.
 • Mantra - Yam.

Vishudha

Klavikula üstündeki boğazda bulunur. Bu çakra sosyal temaslardan, toplumdaki başarılardan, kendini gerçekleştirme ve yaratıcılığın zevklerinden sorumludur. Tüm sanatçılar, şairler ve müzisyenler, yönetmenler ve sanatçılar vududha geliştirdi. Fiziksel düzlemde, çakra konuşma, işitme ve görme organlarından sorumludur.

Dengesiz vishudha aşırı aldatmacaya, iletişimde saldırganlığa, dar ilgi alanlarına, inatçılığa, kişinin kendi önemsizliğine dair gururuna veya farkındalığına, ihanetine veya makul olmayan bir suçluluk duygusuna neden olur.

 • Çakranın rengi mavidir.
 • Mantra - Ham.

Ajna ve Sahasrara

Üst iki çakra aşkınlara bağlıdır. Ajna üçüncü gözündedir ve basiret, bilgelik ve kendini kontrol etmekten sorumludur. Sahasrara başın tepesinde bulunur ve kozmosla iletişim sağlar. Üst çakraların çalışmasındaki dengesizlik, delilik veya şizofreni de dahil olmak üzere düşünme problemlerine yol açar.

 • Ajna rengi - mavi; mantra - Aum.
 • Sahasrara mor; mantra - Aum.

Büyük mantrayı uygulama

Çakralar nasıl temizlenir? Bunu yapmak için meditasyona hazırlanmanız ve kimsenin sizi bir saat boyunca rahatsız etmemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Odayı havalandır, tütsü yak -
sandal ağacı, tütsü. Konforunuzu koruyun - düz bir omurga ile nilüfer pozisyonunda oturun veya çöpün üstüne uzanın.

Mantrayı açın ve ilk çakraya odaklanın - muladhara. Kokain alanında kırmızı bir top olduğunu hayal edin. Hayal edemiyorsan, orada olduğuna inan. Kuyruk kemiğine odaklanarak, ses kaydı ile birlikte “lam” mantrasını söyleyin. Sonra bir sonraki çakraya ilerleyin.

Mantraları telaffuz ederken, vücudun içindeki seslerin titreşimlerini hissetmek gerekir. Yapamıyorsanız, sadece kaydı dinleyin ve çakraları renkli olarak görün.

Rengi hayal edemiyorsanız, kartların önüne istediğiniz renklerle yerleştirin ve onlara bakın. Mantranın rengini ve titreşimini hayal edemiyorsanız, ses kaydındaki seslerin vücudunuza belirli bir çakra bölgesinde nüfuz ettiğini hissedin.

Çakralarla çalışırken, enerji düğümünün bulunduğu yerde ağrı oluşabilir. Bu, bu enerji merkezindeki sorunları gösterir. Ne yapmalı Hoş olmayan duyuların kaybolduğu ana kadar çakra üzerinde çalışmak gerekir. Bu birkaç dakika veya birkaç gün sürebilir.

Çakralarla çalışırken özel mandalalar kullanın. Mandala tefekkür aynı zamanda çakranın çalışmasını da uyumlu hale getirir. Ahlaksızlığın tefekküriyle uyumlaştırıcı çakranın harika mantrasını dinlemeyi birleştirebilirsiniz.

Çakralar için mantra pratik yapmak için en iyi zaman ne zamandır? Mümkünse güneş doğarken meditasyon yapabilirsiniz. Bu mümkün değilse, istediğiniz zaman meditasyon yapabilirsiniz.

Pin
Send
Share
Send
Send