Rüya yorumu

Tarot'un Küçük Arkana'sının Anlamı

Pin
Send
Share
Send
Send


Bu malzemede Tarot'un Küçük Başaran'ının anlamını açıklayacağız. Tarot Deck, Senior veya Junior Arcane'e ait 78 karttan oluşuyor. Bu makale Junior Arcana'nın neyi sembolize ettiğini, senaryodaki özelliklerini ve önemini anlatacak.

Özellik: Küçük Arcana

56 Junior Arcana, yaşamda belirli bir olayın nasıl olacağını gösterir. Elder Arcana bir kişiye ne olacağı hakkında konuşursa, Junior durumun zaman ve mekanda nasıl gelişeceğini gösterir. Bu nedenle, her kartın kendi anlamı ve duygusal rengi vardır.

Junior Arcana'nın 4 kıyafeti var: Kılıç, Değnek, Pentacles ve Kupalar. Sırayla, her takım 4 rakam kartına ve 10 numara kartına bölünmüştür. Rakam şunları içerir: Sayfa, Şövalye, Kral ve Kraliçe. Sayısal kartlar Ace, Deuce, Üç, Dört, Beş, Altı, Yedi, Sekiz, Dokuz ve On'dur.

Junior Arcana'nın elbiseleri 4 doğal element - su, ateş, hava ve toprakla karakterizedir.

 • Staves yangın elementini sembolize eder, kararlılık ve azim gösterir.
 • Kaseler suyu kişileştirir ve duygu, hassasiyet ve özenle ayırt edilir.
 • Kılıçlar hava elementine aittir, gelişmiş bir zihniyete sahiptir, eleştiriye ve şüpheye açıktır.
 • Pentkali, toprak elementinin tezahürleridir, güvenilirlikten, maddi faydalardan söz ederler.

Kural olarak, Junior Arcana günlük yaşamda meydana gelen olaylarda kehanet için kullanılır:

 • İki düzende tutarsızlık ve uyum eksikliği nedeniyle negatif bir değere sahip.
 • Kılıçlar takımına ek olarak, Üçlüler daha kararlı ve kararlıdır, bu nedenle pozitif kartlar olarak kabul edilirler.
 • Bunun için dörtlü ve kapalı dörtlü engeller var.
 • Beşler uyumsuz kartlara aittir.
 • Sixes ve Sevens olumlu.
 • Sekizler farklı hareketsizlik ve dokuzunun olumsuz bir yorumu var.
 • Kılıç takımı haricinde onlarca, oldukça olumlu.
 • Ace, kıyafetinin temel özelliklerini geliştirir.
 • Erkekler genellikle belirli bir kişiye işaret eder, ancak aynı zamanda kaderin sağladığı fırsat ya da şans hakkında da konuşabilirler. Genellikle genç erkek veya kızları canlandırır.
 • Şövalyeler, bir eylemin gerçekleştirildiği bir kişiyi veya koşulları sembolize eder.
 • Kral ve kraliçe, çevrenizdeki etkili veya güçlü insanları gösterir.

Küçük Arcana Tarot'un Yorumlanması

Asaları

Çubuklar genellikle kariyer alanı, iş dünyası, yeni projeler ve yaratıcı faaliyetlerle ilişkilendirilir. Ateş elementi ve Koç, Yay ve Aslan gibi astrolojik işaretlerle ilişkilendirilir.

 1. As. Kaderin size daha fazla gelişme için bir şans verdiğini söylüyor. Doğru seçim ve iyi şanslar, maddi kazanç anlamına gelir. Eylemdeki faaliyeti, yeni kuvvetlerin akını belirtir. İşinizde yeni bir ilişki ve başarıya başlayın.
 2. Deuce. Sakin ve ilişkilerde ölçülen, kayıtsızlık ve kayıtsızlık. Bir ortaktan ayrılma ve işe olan ilginin kaybı. Sevgiye değil bencil çıkarlara dayanan bir aile birliği.
 3. Troyka. Neşeli ve başarılı olacak, yaşamda yeni bir dönemin başlangıcını belirtir. Ticaret veya ticaretle ilgili gelecek vaat eden işler vaat ediyor. Sevilen biriyle olan birlik, mutlu ve güvenilir olacaktır. İyi sağlık veya hastalıktan iyileşme.
 4. Dört. Arzuların yerine getirilmesi, hedeflere ulaşılması, refah dönemi. İlgisizliğe ve karşılıklı anlayışa dayalı dostane ilişkiler. Yeni bakış açıları ve kariyer planları. İyi sağlık ve hayattan neşe almak.
 5. Beş. Rekabet, çatışma durumları ve elinizden gelenin en iyisini göstermek için zaman. Kişisel ilişkilerde, kavgalar ve yanlış anlamalar mümkündür. Eserde rekabet.
 6. Altı. Görevlerin başarıyla tamamlanmasından, zorlukların üstündeki zaferden ve engellerin üstesinden gelmekten bahsediyor. Kişisel yaşamda, karşılıklı anlayış ve uzlaşma hüküm sürmektedir. İş artabilir ve kazançlı bir sözleşmenin sonucuna varılabilir.
 7. Yedi. Görüşleri ve inançları için mücadele anlamına gelir. Yanlış anlama ve eleştiri ile karşı karşıya kalacaksınız. İlişkiler kıskançlık veya engellerle tehdit edilir. İş yerinde, rekabet ve çatışma durumları mümkündür, sağlığınızı izlemeniz önerilir.
 8. Sekiz. Hedeflerin uygulanmasını, aktif yaşam pozisyonunu ve iyi haberleri gösterir. Kart, aşk alanında olumlu. Yaratıcı aktivitenin ve başarının zirvesi. Enerjik ve sağlıklı.
 9. Dokuz. İzolasyondan ve yaklaşan bir tehlike duygusundan bahseder. Yeteneklerindeki belirsizlik. İlişkilerden korkma, başarısızlıklara döngü.
 10. On. Engel ve zorluklarla mücadele süresi, kuvvetin ağır toparlanması, yaşamın sıkıntıları. İlişki ya da eksiklikten kaynaklanan yorgunluk. Muhtemel sağlık problemleri.
 11. Sayfa. Yeni bakış açıları, iş ve iş dünyasında başarı, fikir ve planları teşvik etme hakkında konuşur. Yeni tanıdıklar ve hobiler. İyi sağlık.
 12. Şövalye. İlginç olayları, değişen durumları ve maceraları bekliyorsunuz. Sıkıntı ve rutine yer olmadığı tutkulu ve sıcak ilişkiler. İş tutkusu.
 13. Kraliçe Kararlı ve büyülü güçlere sahip güçlü ve karizmatik bir kadını belirtir. Belki de yeni ilişkilerin ortaya çıkışı veya daha iyisi için varolan değişiklikler.
 14. Kral Güvenilir bir destek olacak kendine güvenen bir adamı karakterize eder. İlişkilerde uyum ve karşılıklı destek hüküm sürmektedir. Kendini gerçekleştirme ve yeteneğin ifşa edilmesi arzusu.

kılıç

Kılıçlar, Tarot'un Genç Arcana'ları arasındaki en sinsi, etkili ve ölümcül kıyafet olarak kabul edilir. Kazanılmış haklarda kullanılan gücü ve gücü sembolize eder. Düzenlerde en sık tehdit, risk, yoldaki engeller, kuvvet kullanımı ve despotizm belirtilir.

Kılıçlar zekayı ve gelişmiş mantıksal düşünceyi kişileştirir. Kılıç takımına özgü olumlu özellikler: cesaret, güvenilirlik, enerji ve girişim. Ancak astrolojik unsur olan Air'in etkisi çatışma durumlarını, nefreti ve öfkeyi kışkırtır.

Kural olarak, Kılıçların senaryoda yer alması, ciddi tehlikeleri ve hayati tehlike teşkil eder. Doğal afetler veya ciddi hastalıklar da mümkündür. Ne tür bir tehdit tehdit edici olduğunu tam olarak öğrenin, komşu kartlar senaryoda yardımcı olacaktır. Kılıçları tehlikeyi de azaltabilirler.

Mahkeme Arcana, İkizler, Kova ve Terazi gibi Zodyak işaretleri altında doğan insanları gösterir.

Bardaklar

Bu bir neşe, refah ve iyi şanslar takımıdır. Tüm tezahürlerinde sevgi, nezaket, merhamet ve bencillik olmadığını sembolize eder. Samimi bir arkadaşlık veya samimi bir şefkatin varlığından bahseder.

Bardaklar, güvenebileceğiniz, yakın çevrenizdeki kişileri kişiselleştirir. Bunlar her an kurtarmaya gelebilecek insanlar.

Bardakları karakterize eden olaylar olumlu ve olumludur. Hayattan beklenen en iyi şey budur: aşk, arkadaşlıklar, olumlu olaylar ve durumlar ve iyilik. Düzenlerde Kupalar ayrıca durumdaki bir iyileşmeyi gösterebilir ve diğer davaların neden olduğu nahoş koşulları hafifletebilir.

Çanaklar, su elementini kişileştirir ve burcun su işaretleriyle ilişkilendirilir. Bunlar Balık, Kanser ve Akrep. İlişkilerin duygusal alanını sembolize ediyorlar, özellikle de düzende çok sayıda Kupa varsa. Bu dava, artan duyarlılık, duygusallık ve kırılganlık ile karakterizedir.

Pentacles

Bu maddi refahı, serveti ve yüksek sosyal statüyü kişiselleştiren bir takım elbise. Pentagramlarda ticari faaliyetler, bankacılık ve ticaret yer almaktadır. Destek sağlayabilecek zengin ve saygın insanları karakterize ediyorlar.

Bu davada açıklanan olaylar aynı zamanda maddi zenginlik ve para ile de ilişkilidir. Miras almak, etkili kişilerin yardımını almak, borç yükümlülüklerinden kurtulmak mümkündür.

Pentales'in kıyafeti dünya elemanını kişileştirir, mahkeme haritaları zodyakın toprak işaretlerini temsil eder: Toros, Oğlak ve Başak.

Her Arcana'nın anlamı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin
Send
Share
Send
Send