Rüya yorumu

Bir kadın 30 yıllık bir krizi nasıl aşabilir: psikologlardan tavsiye

Pin
Send
Share
Send
Send


Hiç 30 yıllık bir kriz hakkında düşündün mü? Kendim üzerindeki etkisini hissedene kadar yapmadım. Sezgisel olarak, durumumu hafifletmek için yollar arıyordum ve her şey olmasa da birçok şeyi doğru yaptım. Daha sonra aynı problemlerin yaşımdaki arkadaşlarda da ortaya çıktığını fark ettim. Sonra bu konuyla ilgilenmeye başladım, ancak daha fazlası fenomenden değil, bu durumdan minimum kayıpla ya da kaybetmeden çıkmaya yardımcı olacak önerilerden etkilendim.

Kadınlar neden 30 yılda kriz geçiriyor?

Kadınların mutlak çoğunluğu kriz belirtileri buluyor. İstatistiklere göre, 28-35 yaş arası kadınların% 80'i bundan muzdarip. Oluşunun sebepleri nelerdir:

 1. İlk yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkışı. Kadınlar için güzellik genellikle gençlikle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu nedenle, insanlığın güzel yarısı acı bir şekilde kırışıklıkları, yağları, selülitleri vb. Algılar. Yaş değişiklikleri, belirlenmiş güzellik standartlarına uymuyor, yüzleri ve bedenleri aşağı yukarı benziyor, bir kadın kendini olduğu gibi kabul etmek istemiyor.
 2. Kişisel yaşamda her şey düzgün değildir. Aynı zamanda, hem bekar hem de evli insanlar için hüzün sebepleri var. Birincisi sonsuza dek yalnız kalmaktan korkuyor ve özgüven düşüyor: sonuçta, ona göründüğü gibi hiç kimsenin buna ihtiyacı yok. Eğer böyle olmazsa, burnunu bir probleme sokacak olan kız ve akrabalar sakin bir yaşam vermeyeceklerdir. Evli insanlar her şeyin bizim istediğimizden uzak olduğunun farkındalar. Hayat bir masal gibi değildir ve “mutlu ve mutlu” olarak çalışmaz. Sürekli bakım, sorumluluk ve monotonluk enerjiyi elinden alır ve bu şekilde yaşamaya devam etmek ister.
 3. Kariyer başarısından memnun değil. Belki de kariyer, çocukların doğumundan dolayı arka plana düşmüştür ve kız ondan memnundur, ancak kendini kabul etmek istemese bile, yerine getirilmeyen planlarını düşünecektir. Bir kariyerde başarı elde edildiğinde, hala önemsiz görünebilir. Veya işin kendisinin zevk getirmediğinin farkına varın.

Aynı zamanda, bir kadın kendini sürekli olarak başkalarıyla karşılaştırır ve böyle bir karşılaştırma memnuniyet getirmez, çünkü her zaman daha iyi bir şeyi olanları bulabilirsiniz. Yalnız bir arkadaşın iyi bir işi ve maaşı var, evli olanın zaten iki çocuğu var ve sosyal ağlardaki fotoğraflarda eski sınıf arkadaşı ondan çok daha iyi görünüyor. Böyle bir karşılaştırma özgüvenini düşürür ve hayattan zevk almanıza izin vermez.

Genellikle aynı zamanda değerlerin ve inançların yeniden değerlendirilmesi vardır. Eskileri terk etmek zorunda kalıyorlar ve bu bazen çok acıtıyor. Onların yeri hayal kırıklığı ve dünyaya karşı olumsuz bir tavır alabilir. Depresyona girmemek ve birkaç yıl krizde kalmamak için olumlu anlar aramaya çalışmalıyız.

Bir krizin nasıl ortaya çıktığını belirleme

Bir kadının kendi başına 30 yıllık bir kriz belirleyebileceğine dair işaretler var. Neden ona ihtiyacın var? Birincisi, hayatta kalmanıza ve durumunuzu gidermenize yardımcı olmak için. İkincisi, bu tür sorunların çoğunun onlarla birlikte olduğu anlayışını bize ileride güven verecek bir anlayışla biraz rahatlatacak.

 1. Kendinden hoşnutsuzluk. Bir kadın kaç fırsatı kaçırdığı, olması gerektiği gibi yapmadığı hakkında giderek daha fazla şey düşünüyor. Potansiyel ve boşa harcanan zamanının farkına varamadı.
 2. Tüm yeni problemler ortaya çıkıyor. Öyle görünüyor ki tüm hayat şimdi onlardan oluşuyor. Her şey böyle değil: çocuklar kaprisli, koca takdir etmiyor, kız arkadaşlar anlamıyor, işte sadece tüm sorumlulukları değiştirmeye ve değiştirmeye çalışıyorlar.
 3. Yaklaşan yaşlılık hakkındaki düşünceler dinlenmiyor. Bu her zaman farkedilmez. Bazen bir kadın azaltmak için yaşını gizlemeye başlar. Doğum günleri lütfen istemiyor, üzüntü veriyor, çünkü onu genç ve güzel bir kızın imajından ayırıyor.
 4. Değişim arzusu var. Çıkmak, sıfırdan başlamak istediğiniz kadar güçlü olabilir. Bununla birlikte, uzun süren kararlar almak ve uzun yıllar boyunca yaratılanları yok etmek gerekli değildir. Bu yeni sorunlara yol açacak, ancak içsel karışıklıktan kurtulamayacak.
 5. Diğerleriyle ilişkiler daha da zorlanıyor, hayal kırıklığı skandallara, hatta bazen ilişkilerin kopmasına neden oluyor.

Kendinize nasıl yardım edebilirsiniz?

İlk önce sakinleşmeye ve kendinize zaman tanımaya çalışın. Bazı uzmanlar bir şey yapmayı önermez ve geçinceye kadar beklemeyi teklif eder. Elbette, geçecek, ancak birkaç yıl boyunca sürüklenebilecek, depresyona girebilir veya yakın insanlarla ilişkilerin tahrip olmasına yol açabilir. Bu nedenle durumunuzu hafifletmek için her şeyi yapmanız gerekir.

İhtiyacınız olmayan şeyleri analiz edelim:

 • Antidepresanlar al. Size güven verecekler, ancak sorunlar çözülmeyecek. Bu yüzden bağımlılık riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve gelecekte ortaya çıkan tüm sorunlar sadece ilaçla çözülebilir.
 • Gençliğe dönüş. Kendini kabul etmemek bazen garip hilelere yol açar: genç kıyafetler ve saç modeli, daha genç olanların ve ilgi alanlarına, iletişim tarzlarına uyum sağlayan şirkete girme isteği
 • Yaşınız hakkında yalan söylüyorum. Bu aynı zamanda kendini kabullenememenin bir sonucudur. Bir düşünün ve daha iyisi bir uzmana başvurun.
 • Kendini kaybedenlere yak ve bu konuda sızlanmaya başla.
 • Kaderi kabul etmek ve hiçbir şeyi değiştiremeyen, zayıf iradeli bir yaratık rolünde aynı hayatı sürdürmeye devam etmek.

Bu senin hayatın ve onu değiştirebilirsin, şimdilik şimdilik gerekli değil. Bu durumda olmak, bir kadının rasyonel düşünmesi zordur, bu yüzden kriz sona erene kadar önemli kararları ertelemek daha iyidir. Ondan sonra, bir şeyi değiştirmeyle ilgili fikrinizi değiştirmeniz oldukça muhtemeldir. Şimdi asıl göreviniz kendinize bakmak, böylece korkularınızı hızla yenebilir ve tam teşekküllü bir neşeli hayata geri dönebilirsiniz.

Kendin için ne yapabilirsin:

 1. Sorumluluğunu azalt. Bunu yapmak için, görevlerinin bir bölümünü diğer kişiler arasında dağıtmanız gerekir. Mümkünse tatile gidin veya patronunuzdan ve iş arkadaşınızdan size yardım etmelerini isteyin. Evde kocanızdan, akrabalarınızdan, kız arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz.
 2. Ruh halinizi arttırın. Yeni bir hobi bul ya da eskisini düşün.
 3. Sevdiklerinizle zaman geçirin. Doğaya bir gezi yapın, birlikte yürüyelim, romantik bir akşam yemeği hazırlayın.
 4. Görünümüne iyi bak. Kırışıklıklar seni üzdü mü? Yeni bir krem, yüz için jimnastik deneyin, bir masaj için kaydolun, bakım tedavileri.
 5. Refahı için dikkat edin. Bedenin temel ihtiyaçları iptal edilmedi. Bazen yiyecekleri reddediyor, üzgün olursak vücudumuzu önemsiyoruz. Sadece bu sorunu çözmez ve ağırlaştırır. Doğru yemeyi deneyin, egzersiz yapın, bir spor salonuna kaydolun, yeterince uyuyun - kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 6. Mutluluk hormonlarının seviyesini arttır. Kimyasal bileşim durumunuzu büyük ölçüde etkiler. Endorfinler spor ya da seks sürecinde ve bitter çikolata gibi bazı ürünlerin kullanımında ücretlendirilebilir.
 7. Daha iyi olmaya çalış. Kendine karşı kin var mı? Kendini geliştirme için bir teşvik olarak kullanın. Kurslara kaydolun, bir yabancı dil öğrenin, yeni bir şeyler öğrenin. Bu, özgüvenini arttırır ve beyni, depresif yansımalar yerine faydalı işe götürür.
 8. Aynı sorunu yaşayan bir grup kadın için bir eğitim semineri için kaydolun. Yalnız olmadığınızı anlamak, problem süresinin üstesinden gelmenize ve onu daha sakinleştirmenize yardımcı olur. Durumunuzu başkalarıyla tartışmamayı tercih ederseniz, sizinle bireysel olarak çalışacak bir psikoloğa başvurun.

Ana bulgular

Videoyu izle: Psikolojim Bozuk mu? Nasıl Anlarım? (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send