Rüya yorumu

Hediye olarak bir bıçak: neden verilemez, böyle bir hediyenin zararını nasıl etkisiz hale getirebilir

Pin
Send
Share
Send
Send


Yeni eve taşınma öncesi, tüm konuklara hediye olarak almak istediğim şeylerin bir listesini gönderdim (Batı'da bunu yaptıklarını öğrendim - çok pratik, size söylüyorum). Sonra kızkardeşim çağırır ve heyecanla, uzun zamandır hayalini kurduğum bir manyetik ray üzerindeki bir bıçak setinin evime sorun çıkarmayacak şekilde satın alamayacağını bildirir! Bıçakların hiç verilemeyeceği ortaya çıktı. Ancak bu seti çok istedim ve tamirden sonra kendim alamadım. Bu nedenle, en yaşlı aile üyelerini aramaya başladı, bu sinir bozucu batıl inançların tüm içeriğini ve sonuçlarını tanıdı ...

Neden bir bıçak en kötü hediyelerden biri olarak kabul edilir?

  • Bıçak bir arkadaş verirse, yakında kavga edersiniz veya sevilen birini başka bir şekilde kaybedersiniz. Bu keskin nesnenin ilişkilere girdiğine inanılıyor (eskileri bile, neredeyse bahçeden uzanan). Böyle bir bıçağın maliyeti ve markası önemli değildir - piyasadan hem bir kuruşlu ekmek bıçağı hem de altından süslenmiş ısmarlama bir bıçak kullanabilirsiniz.
  • Olmaz düğün için bıçak vermeyinAksi halde aile parçalanacak. Ve eğer böyle bir hediyeyi kabul etmek gerekirse, damat veya gelin elini keserse, bilgili insanlar ailenin (veya yeni evlilerden birinin) kısa sürede trajik bir şekilde ölebileceğine inanırlar.
  • Eski günlerde (ve bazen bugün de) bıçak, kara büyü ritüellerinin önemli bir özelliği haline geldiğinden, çoğu korkuyor. bıçakla kötü bir lanet evlerine düşecek. Skandallar, hastalıklar, parasızlık ve ihanet evde başlayabilir. Nadir durumlarda, bir lanet bile kurbanının ölümüne neden olur.
  • Birçoğu bıçakların (hatta huzurlu, mutfak) olduğuna inanıyor savaş ve cinayet ruhunu canlandırıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, uygulayıcılar-ekstralar bile bu batıl inançla hemfikir: cinayetlerin% 60'ının bir ev bıçağıyla işlendiğini iddia ediyorlar. Bu bakımdan, bazı insanlar kesin: Bir erkeğe bıçak vererek, ruhunda gizli saldırganlığa neden olabilirler. Ve eğer bir kişi daha önce şiddete yatkınsa, ilişki başını belaya sokar ...

Ve böyle bir hediyenin hangi nedenle alındığı önemli değil - doğum günü için, yeni eve taşınma partisi veya 23 Şubat'ta. İmkansız, o kadar! Ayrıca, kime ihsan edeceğiniz önemli değil - bir erkek veya bir kadın.

Bu arada! Batıl inanç insanlar bıçağın sundu olduğuna inanıyor Yeni Yıldagelecek 12 ay boyunca tam olarak evine talihsizlik getirecek.

Ama ya gerçekten teslim etmek istersen?

Pek çok neden olabilir - örneğin, arkadaşınız hevesli bir silah koleksiyoncusu, bir eş uzun zamandır bir markanın bıçaklarını hayal ediyor ya da sadece pahalı bir model satın aldınız ...

Verebilirsin! Ancak hediye ritüelini düzenli bir anlaşmaya dönüştürün. Bir bıçak yerine, bir ücret isteyin - küçük, sembolik (bir veya iki jeton). Öyle olur ki, bir bıçak aldı ve satın alma herhangi bir olumsuz getirmiyor.

Veya (isteğe bağlı olarak), bir bıçağın / setin maliyetinden daha az olmayacak büyük bir tabak deposundan veya sadece parası olan bir zarftan bir sertifika satın alın. Bir kişi bu fonlar için bir bıçak alırsa, böyle bir hediye üzerindeki batıl inançlar geçerli olmayacaktır.

Bu arada! Doğum günün erkeğin çok dindar biriyse, onu "yanlış" armağanla korkutmaktan korkma. Gibi kilise batıl inancı onaylamıyorOrtodoks (“şov için vaftiz edilmedi”, ancak aslında Tanrı'nın kilisesini sürekli ziyaret etti) bir bıçağın sadece bir bıçak olduğuna inanıyor ve sadece Şeytan bir insana zarar verebilir, ve onu ruhuna soksan bile.

Bu, babanın her yerde ve batıl inançlarla ilgili söylediği şey:

El yapımı bıçaklar - hassas bir malzeme ...

Belirli bir kişi için özel yapım bıçakları asla tekrarlamamalısınız.. Bıçak ona sadık bir köpek gibi alışır. Bir yabancının eline geçtiğinde, "yeniden inşa" etmez ve sadece yeni sahibine uymaz, aynı zamanda onunla karışmaya başlar. Yani, böyle usta bir bıçağın yeni sahibinin hatası bile ciddi şekilde yaralanabilir.

Ayrıca, batıl inanca göre, hasta antika, antika bıçak al. Eski (ilk) mal sahibinin enerjisini korurlar ve eğer o kişi acımasız olsaydı, yeni mal sahibi tatmin olmaz. Savaş alanında yakalanan Birinci veya İkinci Dünya Savaşı’ndan eski bıçaklar için bu, en çok uygulanan durumdur. Elbette, böyle bir askeri silah kanla içilebilir ve hayattan mahrum kalır. Bıçak paslanır ve eskimez hale gelse bile, "cüruf" olmayacaktır.

Batıl inançlar ve farklı ülkelerin gelenekleri

Başka bir yerde (Rusya ve BDT ülkeleri hariç) bıçak bulunamaz mı?

  • İngiltere. Burada sadece bıçak değil, başka keskin nesneler de korkuyor. Buradaki tüm delici kesimlerin ücretini ödemek alışılmış bir şeydir, zemine bir kuruş, küçük bir madeni para verir.
  • Çin, Moğolistan. Asyalılar bu armağanın insanları ciddi şekilde kırabileceğine inanıyor, bu yüzden hem bıçaklara hem de başka keskin nesneler vermekten kaçınıyorlar.
  • Latin Amerika. Yerel batıl inançlar şöyle der: Bir kişi size bir bıçak verirse, işbirliği veya arkadaşlık aranızda "kesilir". Yani, bunun gibi, bıçaklar burada sunulmaz - sadece herhangi bir ilişkinin sona ermesiyle ilgili bir ipucu ile.

Tam tersine, böyle bir hediye sadece memnun olacak mı?

Kafkaslar. Burada soğuk silahlara karşı tutum özeldir. Adam ilk bıçağını doğumda babasından aldı. Büyüdükçe, onunla baş etmeyi öğrendi. Bu arada, bu gelenek ölü olarak adlandırılamaz - şimdiye kadar bir oğlunun doğumunu öğrenmiş olan bir adam, yakınlarına güzel bıçaklar bile verebilir.

Ve Kafkasya'ya giderseniz ve meslektaşlarınız veya ortaklarınız size orada bir bıçak verirse, bu çok takdir ve saygı duyduğunuz anlamına gelir. Hediyeyi reddettiğinden, bağışçıyı hakaret edebilirsin. Batıl inancınız olsa bile, sadece bir kişinin parasını vererek kendinizin kabul ettiğini açıklayın. Ülkenizin küçük bir madeni parası olabilir ve o kişi bir dakika içinde atarsa ​​korkutucu olmaz. "Anlaşma" nın gerçekleştiği ana şey.

Japonya ve diğer Orta Asya ülkeleri. Burada da soğuk silahlar, özellikle de özel silahlar değerlidir. Japonlar, iyi bir bıçaktan asla zarar gelmeyeceğine inanıyor; aksine, insanlar arasında var olan tüm yanlış anlamaları hızla çözecek ve aynı zamanda yeni sahibini sorunlardan kurtaracak, onun sadık tılsımı olacak.

Finlandiya. Burada eski günlerde ilginç bir gelenek vardı: erkekler bir kızın kılıfına bıçak koymuşlardı. Onu kabul ederse, genç bir erkekle evlenmeye hazır olduğu anlamına geliyordu.

Bu arada! Aynı Rus imparatorluğu Bıçak, silahlara gelince özel bir ilişki kuruyordu. En azından ordu primi dirksini unutma! Böyle almak bir ayrıcalık ve onur olarak kabul edildi.

özetlemek gerekirse

  • Ülkemizde, bıçağın, insanların ciddi bir şekilde kavga edebileceğinden sonra kötü bir armağan olduğuna veya böyle bir armağan alan kişinin evinde bir talihsizlik olduğuna inanılmaktadır.
  • Hepsinden kötüsü, eğer bıçaklar düğüne verilirse - bu durumda, dava ya hızlı bir boşanma ile sonuçlanacak ya da bir dul eşinden biri.
  • Bir erkeğe bıçak vermek, fakat ona zihinsel olarak zarar vermemek istiyorsanız, bir armağanı satın alma işlemine dönüştürün. Ödemedeki en küçük parayı kabul et - bu şeytani çıkmazı iptal etmek için yeterli.

Ancak sadece bıçak verilemez ve hediye edilemez. Tanışmayı öneririm üst düzey hediyelerbu sorunlardan başka bir şey getirmez:

Pin
Send
Share
Send
Send