Rüya yorumu

İşareti: serçeler bir su birikintisine batıyor - yorumlama

Pin
Send
Share
Send
Send


Serçe - gri, sıradan bir kuş - herkes bilir. Serçeler uzun süre boyunca insanlara yakın yaşadılar ve insanlar bu kuşların belirli hareketlerine dayanarak havanın nasıl tahmin edileceğini bile öğrendiler. Mesela en ünlülerden biri halktır. omen - serçeler bir su birikintisine yıkamak.

Bir işaret - serçeler bir su birikintisi içinde banyo: yorumlama

Serçelerin su birikintisinde yıkanması son derece eğlenceli bir manzaradır. Bazen atalarımız bunu da farkettiler. Ve kısa bir süre sonra, hava sıcaklığının yükseldiği, güneşin daha güçlü yanmaya başladığı ve yağmurların bir yerde kaybolduğu, bir anlamda bir kuraklığın yaşandığı gözlendi.

Böylece, gözlem yoluyla, insanlar serçeler bir su birikintisine girdiğinde iyi bir şey vaat etmediğini fark ettiler. Kuru gözeneklerin başlangıcı fakir bir yılı gölgelemiştir ve bu, yaşamı tamamen tarıma bağlı olan basit köylüleri çok üzmüştür.

Günümüze gelince, insanlar uzun zaman önce olumsuz hava koşullarına başarılı bir şekilde direnmeyi ve tahıl mahsullerini korumayı öğrendiler, bu nedenle bir havuzda serçeler yıkmak artık gelecek için alarm vermiyor. Aksine, bunun tersi doğrudur: Bu halkın bildiği kişiler, ılık güneşli havanın başlangıcında sevinçli olmaya başlıyor, çünkü sıcaklığın yanı sıra güneş, temiz havada zaman geçirme, yürüyüş yapma, güneşlenme ve yüzme imkanı sunacaktır.

Mevsim, küçük kuşlar havuzda zevkle yürürken, omenlerin yorumunu da etkiler:

  • sonbaharda gerçekleşirse, ılık ve kurak günler bekliyor:
  • Yaz mevsiminde olursa, sıcaklık devreye girecektir.

Serçelerin, fauna'nın diğer pek çok temsilcisi gibi, havadaki değişiklikleri önceden tahmin edebildiğine inanılıyor, bu nedenle hava sıcaklığı yükselmeden önce su prosedürleri almaya başlıyorlar.

Serçeler kumda veya tozda yıkanırsa ne beklenir?

Başka bir ortak işaret - Serçeler tozda veya kumda yıkanır. İnsanlar buna tamamen zıt bir yorum getiriyor. Birden bire ecstasy ile sürülerin yol tozunda veya kumda nasıl süzüldüğünü fark ederseniz, sıcak giysiler, lastik çizmeler ve bir şemsiye hazırlama zamanı. Gri kuşlar tarafından alınan tozlu veya kumlu banyolar soğutma ve uzun süreli yağmurlar vaat ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu işaret çok nadiren yanılıyor.

Bilimsel gerekçe alacak

Eğer sıradan insanlar serçelerin verdiği işaretleri dinlerse, ornitologlar bu çevik kuşların davranışlarında ve davranışlarında gizemli bir şey bulamazlar.

Serçeler, diğer kuşlar gibi, çeşitli küçük parazitlere tamamen erişilebilen yuvalarda yaşarlar - kolayca tüy örtüsüne taşınırlar ve kuşlara çok rahatsızlık verirler. Bir su birikintisinde serçeler ısınmadan önce yıkanır, çünkü parazitlerin aktivitesi sıcak havalarda doruğa ulaşır.

Toz veya kumda banyo gibi hijyen prosedürleri, kuşların tüylerini küçük zararlılardan temizlemelerine yardımcı olur ve böylece bozulmadan kalmasını sağlar. Serçeler, puf yiyiciler nedeniyle tüylerinin çoğunu kaybetmiş olsaydı, uçma kabiliyeti ve normal faaliyetlere öncülük etme kabiliyeti onlarla birlikte kaybolacaktı.

Kabul ederseniz - serçeler bir su birikintisine giriyor - başka, oldukça mantıklı bir açıklama alabilirsiniz. Kuraklık başlangıcı önce su birikintileri kavurucu güneşin ışınları altında ısınır ve kuşların ılık suya sıçramasını ister. Soğuk bir soğukluk başlarsa, yolda yağmur yağar - su birikintilerindeki su da nahoş bir şekilde soğur ve sıcak ve daha kuru kumlarda (veya tozlarda) banyo yapmak serçeler için çok daha zevkli olacaktır.

Serçeler bir su birikintisinde yüzüyor: videoda komik bir manzara izleyin:

Serçelerle ilişkili diğer halk belirtileri

Diğer halk bilimi ve inançları da küçük serçelerle ilişkilidir. Geleneksel olarak, 2 kategoriye ayrılabilir:

  • meteorolojik tahmin veren omens;
  • insan hayatının diğer yönlerini aydınlatan düşmanlar ve inançlar.

Serçeler hava durumu ile ilgili işaretler

Yakın gelecek için hava durumunu bilmek ister misiniz? Serçeleri izle.

  • Kuşlar sabahları inşa etmeye ve yuvalarını düzenlemeye karar vermişse - sıcağı ve güneşi bekle. Kötü hava koşulları kesinlikle olmayacak - en azından günün sonuna kadar.
  • Serçe sürüleri neredeyse yerden uçuyor - yağmur geliyorbelki bile bir fırtına ile.
  • Serçeler rassichirilis ve kış gününde ses çıkardı - kar şeklinde yağış bekleniyor.
  • Kuşlar bir yaz gününde yüksek sesle ses çıkarmaya başladı - üç gün içinde olacak sağanak.

Serçelerle ilgili diğer işaret ve inançlar

Serçe sadece iyi bir tahminci değil, aynı zamanda insan yaşamıyla ilgili bazı popüler inançların ana karakteri haline gelen ün kazandı.

Eski günlerde serçeler erkek sembolizmi ile ilişkilendirildi. Sonuç olarak, inanılıyordu çatıda yer alan serçe çöpçatanların ve evliliğin evlilik için gelinlere gelmesini vaat ediyor, bu evde yaşayan. Eğer kız zaten nişanlandıysa (ya da evli) nişanlandıysa, bu davada serçe, etkisi altında gelin ve damat (karı koca) arasında bir kırılmanın meydana gelebileceği konusunda kötü niyetli göründüğü konusunda uyardı.

Kötü bir işaret serçe açık pencereye uçtu. Bu yakında ev anlamına geliyordu belayı bozmakveya hastalık birini evden mahvedecekhatta Bu evde yaşayan biri başka bir dünyaya gidecek. Kuş pencereye çarptı ya da birkaç kez camı vurdu - kötü haberi. Ancak, serçe başka bir şekilde eve girdi - bela beklemelisin.

Eğer yolda dikkatli olmalısın. Bir kuş kafanın üzerinden aktı, - şekilde başarısızlık olacak.

Bazı inançlar ölü serçelerle ilgilidir. Yani, antik çağ halkı buna inanıyordu. Bu küçük kuşu (hatta yanlışlıkla, isteksizce) belaya neden olmamak için öldürmek imkansızdır.. Kötü İşaret - ölü (ölü) bir kuş görmek: başını belaya sokmak.

Ama eğer serçe gece rüyasında bir hayalin vardı - sevinebilirsin: yakında olumlu değişiklikler bekliyor. Hayatın dolu olacak aşk ve uyum.

Serçelere ilişkin çeşitli işaretler ve batıl inançlar folklor temelinde oluşturuldu. Elbette, bu küçük gri kuşun şöhreti çok iyi değil, ama serçenin davranışını gözlemlemek bazen çok yararlı oluyor.

Pin
Send
Share
Send
Send