Rüya yorumu

Bilinçaltı her şeyi yapabilir!

Pin
Send
Share
Send
Send


Bilinçaltı çok yönlü bir kavramdır. Bir kişi bilinçsiz olarak birçok eylemde bulunur. Ve eğer bu bilinçsizliği kontrol etmeyi öğrenmenin yanı sıra diğer insanların bilinçsizliğini etkilemeyi öğrenirseniz, yaşamınızı niteliksel olarak daha iyi hale getirebilirsiniz.

Bilinçli ve bilinçaltı arasındaki farkın yanı sıra bilinçaltınızı kontrol etmenin yollarından bahsedelim.

Bilinçaltı nedir?

Bu terim ilk önce Freud tarafından kullanılmıştır. Anlayışında, bilinçaltı insanın bilinçsizliğidir. Bunların hepsi, kontrol etmediği bir kişinin içgüdüleri - zihinlerin ötesinde otomatik olarak gerçekleştirilir.

Bilinçaltı, sonsuza dek çalışılabilecek olağandışı geniş bir kavramdır. Filozoflar, psikologlar, psikiyatrlar, hatta avukatlar ve sanat tarihçileri yazılarında bu konuda konuşurlar. Teslim alma, NLP, satış teknikleri ve diğerlerine yönelik bilinçdışı temelli popüler eğitimlerin manipülasyonuyla ilgilidir.

Bilinçaltı kişi dört açıdan tezahür eder:

 1. İlham, sezgi, yaratıcı içgörü: tüm bu olgular bilinçdışı çalışmanın sonucudur. Beyin tarafından tahrik edilemezler, ancak kendi bilinçaltınızı nasıl etkileyeceğinizi biliyorsanız, arayabilirsiniz.
 2. İçgüdüsel davranış, sıklıkla tekrarlanan durumlarda eylem modeli. Örneğin, sıcak plakaya yanlışlıkla dokunulması durumunda, elinizi hemen geri çekersiniz. Bilinçsiz olarak gerçekleşecek - ondan önce düşünmeyin. Tanıdık bir kişiyle tanışırsanız, otomatik olarak merhaba deyin - bu aynı zamanda kontrol altına almadığınız bilinçaltının çalışmaları nedeniyledir.
 3. Bilginin algılanması ve depolanması. Yaşam boyunca, unutmadığınız için, çoğu kullanmadığınız büyük miktarda bilgi edinirsiniz. Fakat aslında, tüm bilgiler beynin alt korteksine kaydedilmiş olarak kalır, aniden stresli bir durumda ortaya çıkabilir.
 4. Kamuoyuna ve kendi ilkelerine aykırı davranmaya zorlayan davranış motifleri. Örneğin, belli bir kız eksik bir ailede büyüdü ve bilinçsizce bu modeli kendi ilişkilerinde tekrarlıyor - evlilik dışı bir çocuğu doğuruyor, bekar bir anne oluyor

Farkı anlamak önemlidir: bilinç kontrol edebileceğiniz, düşünebileceğiniz bir şeydir. Bilinçaltı zihin kontrolün dışında. Ancak bu kontrolü öğrenebilir, kontrolünüz dışındaki bilinçaltın kapsamını daraltabilir ve yüksek derecede farkındalık elde edebilirsiniz.

Zor bir iştir, çok zaman gerektirir. Ama buna değer - bilinçaltının sırlarını bilerek, yaşamınızı niteliksel olarak değiştirir ve asla hayal kurmaya cesaret edemediğiniz şeylere ulaşmayı öğrenirsiniz.

Bilinçaltı nasıl oluşur?

Bilinçaltı ile çalışmaya nereden başlayacağınızı anlamak için neyin başlayacağını bilmeniz gerekir. Beyninizde yaşam boyunca yerleştirilen ve sizi bir şekilde davranmaya zorlayan birçok program vardır.

Aklınızın programları birkaç şekilde düzenlenir:

 • Ebeveynler, eğitimciler, öğretmenler. Bu insanların kullandığı programlar, bilinçaltında kelimenin tam anlamıyla çimentoludur ve genellikle bunları değiştirmek zordur. Bu nedenle çocukluktan beri aşılanmış komplekslerden, kelepçelerden ve tesisatlardan kurtulmak zordur. Bilincin bu bölümünde sadece yetkili bir psikolog çalışmalıdır.
 • Medya Her gün TV ekranlarında, internette, dergilerde birçok resim görüyoruz. Bilinçaltını çok ustaca oluşturur. Genel olarak medya, çok sayıda insanı sessizce yönetmenin ve içlerinde gerekli ayarları yapmanın çok güçlü bir yoludur. Medyadan gelen bilgileri filtrelemeyi öğrenirseniz, daha önce eklenmemiş önemli küçük şeyleri fark etmeye başladığınızda inanılmaz derecede şaşıracaksınız.
 • Dostlar, sürekli insanları çevreleyen, şirket. Ayrıca birçok kurulumun bilinçaltına da yatırım yaparlar. Örneğin, ergenlikte “kötü bir şirkette” olan birçok kişi sigara içmeye başlar, alkolü kötüye kullanır, kanunları çiğniyor. Büyüdükçe, bilinçli olarak yapıyorlar, gerçekten istediklerini düşünüyorlar.
 • Sabit beceri ve alışkanlıklar. Belirli bir işlemi birçok kez tekrarladıysanız, bilinçaltında programlanır ve otomatikliğe getirilen bir beceri haline gelir. En kolay örnek kayak yapmayı öğrenmektir. Önce düşersin, tökezler, ilk düşünürsün ve sonra bacaklarını gerektiği gibi koy, yavaşla, hızlan. İlk başta, gerekli eylemleri zihinsel olarak tekrarlamanız gerekir. Zaman geçtikçe, paten kayma kendi başına birçok eğitimlerden geçiyor - beyin bilinçsiz bir şekilde başladığı için artık ilgilenmiyor
 • Dışarıdan manipülasyonlar. Başka bir kişinin bilinçaltını "açmanıza" ve onu kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmeye zorlamanıza izin veren birçok teknik vardır. Bu hem “desenin kırılması”, hem de “yansıtma” ve duyguların kışkırtmasıdır - korku, karmaşık oyun

İnsan bilinçaltının sırlarını ortaya çıkaran videoyu izleyin:

İnsan bilinçaltını nasıl etkileyebilirim?

Bilinçaltınızın gücü mükemmeldir ve olasılıkları neredeyse sonsuzdur. Bu nedenle, bilinçsizliğini kontrol edebilen ve başkalarının bilinçsizliği üzerine hareket edebilen yüksek derecede farkındalığa sahip bir kişi, neredeyse bütünüyle güçlüdür.

Bilinçaltı akılla çalışmayı amaçlayan çok sayıda egzersiz, teknik, teknik ve eğitim var - herkese anlatacak kadar kitap yok. Fakat birkaç popüler ve etkili paylaşacağız.

Korkulardan kurtul

Bu çok basit bir egzersiz. Ancak yalnızca ilk bakışta, çünkü kendi korkularıyla mücadele etmek, var olan en zor şeydir. Ne de olsa korku, her şeyi düzenleyen en güçlü insan duygusudur.

Ne yapmalı Korktuğunuz şeyin bir listesini yazın ve sonra yapın. Birkaç kez daha iyi. Birkaç korku tekrarından sonra iz kalmayacak ve yeni bir beceri kazanacaksınız.

Önemli: Egzersizler size saçma gelebilir, garip, vahşi, bunları yapmak için bir istek olmaz. Bu normaldir - ancak kendinizin en iyi hali olmak istiyorsanız, rahat bölgenizden çıkın ve oyunculuk yapmaya başlayın.

Örneğin:

 • Yüksekten korkma - paraşütle atla
 • Başkalarının kınanmasından korkuyorsunuz - kalabalık bir yere çıkın, bir bankta durun ve yüksek sesle şiirler okumaya başlayın
 • Kızdan reddetme korkusu - bir saat içinde ortaya çık ve 20. kızlarla tanışmaya çalış

Ve benzeri. Zor, korkutucu, evet. Ancak bunu yapmaya cesaret ederseniz - korkunun kaybolduğunu ve olasılıkların daha da genişlediğini hissedin. Aynı şema ile, karmaşık ve kelepçelerle çalışabilirsiniz.

beyanlar

Kendi kendine hipnozun gücü son derece yüksektir. Şimdi onaylamaları kullanmak, "Evrene istekleri" göndermek modaya uygun - gerçekten işe yarıyor ve gerekli hedeflere ulaşmaya yardımcı oluyor.

İstediğini elde etmenin bir yolu, onaylamalar. Onlar, arzunuzun yerleştirildiği bir tür metindir. Ancak birkaç kural var:

 • "Yok" bir parça kullanmayın: "Hastalanmak istemiyorum" yerine "Sağlıklı olmak istiyorum"
 • Şimdiki zamanda dilek çoktan yerine getirilmiş gibi konuşmak: “Kırmızı bir Cabrio istiyorum” değil, “Kırmızı bir Cabrio istiyorum”
 • Beklenmedik bir kaynaktan gelme arzusunu belirtin: "zengin oldum" değil (örneğin, akrabanızın öleceği ve miras bırakacağı), "zengin oldum ve herkes yararlandı, herkes mutlu ve sağlıklıydı"

Pratik, cümleleri doğru yazmaya çalış, yavaş yavaş isteğini doğru yapmayı öğreneceksin. Ve onaylamaların işe yaradığına inanmaya çalışın - aksi takdirde yararsız olacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send