Rüya yorumu

Kendi kendine hipnoz nedir ve nasıl çalışır?

Pin
Send
Share
Send
Send


Kendi önerisi - nedir? Gücünü günlük yaşamda ne sıklıkla kullanıyoruz? İçimizdeki başarısızlığa olumsuz tutum yapan kim ve onlardan kurtulmanın bir yolu var mı? Bu konuda, bu malzemeden öğrenebileceğiniz diğer birçok şey.

Aslında, insanlar günlük öneri gücünden yararlanıyor. Ve sık sık bilinçsizce olur. Böylece insanlar, kendi başlarına veya başkalarının istediği gibi, hastalıklara, yoksulluk, olumsuzluklara, kayıplara uyum sağlarlar ve sonra merak ederler - hayatlarında nerede bu kadar çok kötü olay vardır?

Aşırı iyimserlik, karamsarlık, psikiyatristlerin icadı veya obsesif mani olması suçunu kendi kendine hipnozun ve aktif kişisel önerinin varlığını reddedebilirsiniz. Bu, yaşamınızdaki hiçbir şeyi değiştirmeyecektir, çünkü bilim adamları bizim için çok büyük bir etkisi olan bu güçlü gücün varlığını uzun zamandır kanıtlamışlardır.

Kendi öneri Kendine yönelik ve görsel imgelerle güçlendirilmiş insan bilincinin eseri. Bu çalışma sayesinde, belirli bilinçaltı tesislerin oluşumu. Aynı zamanda, beyin korteksindeki alanlardan biri hakimdir ve bölgelerin geri kalanı engellenmiş durumdadır.

Kendi kendine hipnoz yapmak için transa düşmeye gerek yoktur. Sakin, tenha bir atmosfer sağlamak, belirli bir hedefe tamamen konsantre olmak, rahatlamak veya tersine güçlü bir duygusal şok almak yeterlidir.

Kurulumunuzu birçok kez telaffuz ettiğinizde, beyniniz buna “programlanır” ve düşünceniz yakında gerçek olur.

Kendi önerinizi irade ile karıştırmayın. İrade gücü, bir eylem gerçekleştirmesi amaçlanan bilinçli bir çabadır. Herhangi bir çaba için, ruhumuzun muhalefetiyle tanışmak karakteristiktir.

Kendi kendine hipnoz çalışması, duygular, duygular, hayal gücü yoluyla yapılır, yerleştirme bilincimize derinlemesine nüfuz eder ve fiziksel seviyede belli yetenekler, duygular veya eylemler şeklinde ifade edilir.

Kendi kendine hipnozun büyük potansiyeli vardır. Doğru yönde, bu fırsatlar gerçek mucizeler gerçekleştirmemize, bir kişinin kişiliğini ve fiziksel potansiyelini daha iyi hale getirmemize, duygusal durumunu iyileştirmesine ve hedeflerine ulaşmasına izin vermemize izin verir. Fakat kendi kendine hipnoz hem pozitif hem de negatif olabilir. Bilinçsizce hayatlarımızda kullanıldığında, bizim için kötü bir etkisi olabilir.

Bu yüzden, kendini öneri mekanizması, başkalarının sözleriyle sıklıkla bilincine getirilir. Elbette, diğer kişilerin davranışlarını içsel olarak onaylamadığımız sürece, onlar gerçek olamayacakları için, başarısızlıklarınızı suçlayamaz ve diğer insanlara tamamen karıştıramazsınız.

Ama tam olarak, kendini temsil etmediğin, bir şeyler elde edemediğin ya da öğrenemediğin için sana ilham veren insanlardan uzak durmaya değer. Sizin için istenen performans kanalını engellerler ve kişiliğinizi sürekli bir negatif olarak programlarlar.

Kendine güven, başarı konusundaki kişisel öneriyi kullanarak, kendinizi saldırgan dış etkenlerden kurtaracak ve yaşamınız üzerinde tam kontrol sahibi olacaksınız. Unutmayınız ki, hayatınız gerçek bir mucizedir, siz eşsiz ve eşsiz bir insansınız. Buna kendinize ilham vermeniz, mutlu olmanıza, sevilmenize, zengin olmanıza, başarılı olmanıza izin verin - bu listeden doğru olanı seçin. Başarı için programlanan bir organizma sahip olduğu olasılıklar dahilindeki bir görevle başa çıkabilir.

Kendi kendine hipnoz yaparak bilinçaltınızdaki şüpheleri giderin. Sonuçta, bu süreçte büyük rol oynayan samimi inanç. İstenenleri formüle edersek, gerçeklikten bahsetmiyoruz, sadece istenen sonuçtan bahsediyoruz, ama gerçek zamanlı olarak yapılıyor. Bilincimiz “dün” veya “yarın” gibi kavramları anlamıyor, sadece “burada ve şimdi” ilkesine göre çalışıyor.

Aşağıdaki videodan kendi kendine hipnoz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Çoğu kişi, bir rapor vermeden olumsuz öneri uygular. Bazı hoş olmayan olayları veya korkunç olayları okuduktan sonra, bilinçsizce onları yaşamlarına dahil etme eğilimindedirler.

Çok iyi bir örnek, bir kişinin bazı korkunç hastalıkları tanımlayan tıbbi bir referans kitabını okumasıdır. Kitabında aynı belirtileri aramaya başlar ve onları bulduktan sonra çok geçmeden hastalanır. Kendi kendine hipnozun gücü o kadar güçlüdür ki, kişi tedavi edilemeyen patolojilerden muzdarip olduğu için ölümcül olabilir.

Kendini bilinçli olarak başarısızlık ve sıkıntılara programlamanın başka bir adı var - karamsarlık. Hayatınızdaki en güzel zamanlara sahip değilseniz, kısa bir süre sonra tüm kötü şeylerin ortadan kalktığını ve sadece sizi bekleyen iyi olayların beklediğini, tüm hayallerin ve arzuların kolayca gerçekleştirilebileceğini söyleyin. Bilinçaltınız için böyle bir kurulum boğulan bir kişi için bir saman olacak, memnuniyetle alacak ve aniden stres ve sıkıntılarla başa çıkmaya yardımcı olacak güçler olacaktır.

Çok sayıda otomatik öneri tekniği var. En popüler olanları tanımanızı öneririz.

  • doğrulama - belirli formülleri kendileri için veya yüksek sesle tekrarlamayı içeren bir öneri tekniğidir. Bu tür formüllere örnekler: “Mutluyum”, “Sağlıklıyım”, “İyi bir işim var”, “Mükemmel bir sevecen ve sevgi dolu bir kocam var” vb. İhtiyaçlarınıza göre doğrulamalar oluşturun ve bunları düzenli olarak kendinize tekrarlayın. O zaman, zamanla, bilinçaltınızın tüm olumsuz tutumları pozitif olanlarla değiştirilecektir.
  • görüntüleme - hayal ettiğiniz olayların zihinsel temsili ve deneyiminden oluşur. Bu tekniğin asıl amacı, durumun en temsilcisi olmanız ve sanki içindeymiş gibi yaşamaya başlamanız. Bu yöntemin etkisi, aklımızın gerçek olayları ve hayali olayları ayırt edemediğinden kaynaklanmaktadır. Bir şeyi görselleştirdiğinizde, aklınız gerçekten olduğunu düşünüyor.
  • Kendi kendine öneri E. Coue. Rahat bir pozisyon almanız (yalan söylemeniz veya oturmanız), gözlerinizi kapatmanız, rahatlamanız ve birkaç kez fısıldayarak belli bir otomatik öneri formülü söylemeniz gerekir. Basit olması önemlidir, örneğin, "Mutluyum" gibi birkaç kelimeden oluşur. Birkaç hafta boyunca günde birkaç kez bu yöntemi üç ila dört dakika boyunca tekrarlayın.

Hiç kimsenin doğumundan beri olumsuz tutumları ve zihinsel imgeleri yok, öyleyse nereden geliyorlar? İnsanlar neden kaybeden olduklarını düşünmeye başlarlar?

Olumsuz öneri için birkaç ana kaynak var:

  1. Ebeveynler. Birçok ebeveyn çocuklarının ruhunu bozar ve istemeyerek. Annem ve babamın yaptığı ana hata, çocuklarını ona karşı olmayan arkadaşlarıyla karşılaştırmak. Aynı zamanda “yanlış” eylemler için sürekli suçlamalar var, çocukta sık sık kendi hayal kırıklıklarını atıyorlar.

Tüm bunlar bilinçaltında ertelenir ve bir kişinin kendi yeteneklerinden ve yeteneklerinden şüphe etmek için kendini kusurlu hissetmesini sağlar. Çocukluğun olumsuz tutumu yetişkinliğe dönüşür, bir kişinin karar vermesi ve davranışları için sorumluluk alması zorlaşır.

  1. Geçmişin olumsuz deneyimi. Geçmişte kazanılan kötü tecrübe, onunla neye bağlı olduğu konusunda olumsuz bir tutum oluşmasına da katkıda bulunur. Görüntü bilinçaltında, eğer ilk kez işe yaramazsa, sonrakilerin hepsinin de başarısız olacağı anlamına gelir.

Örneğin, ciddi bir psikolojik travma yüzünden, ihanetle karşı karşıya kalıyorsunuz. Zaman geçtikçe deneyimden uzaklaştınız ve yeni bir ilişkiye girdiniz. Ama bilinçaltı düzeyinde, şimdi ihanet için tüm yeni erkek arkadaşlarını yakalamaya çalışıyorsun. Şüphe duyuyorsunuz, temelsiz olsalar bile, kıskançlık sahneleri düzenliyorsunuz, her zaman hayatın size başka bir numara atmasını bekliyor.

Kendine öneri almanın hayatımızı çok fazla zehirleyebileceğini zaten anladınız, başkalarının sözlerine olan duyarlılığımızı arttırıyor ve bizi daha savunmasız bırakıyor. Olumlu nokta - bu sorun kolayca çözülebilir. Etraftaki insanları sıkıntılarınız için suçlamayın, onların anahtarı sizde.

  1. Sorunlarını kabul etmen gerekiyor. Tüm talihsizliklerin gerçek kaynağını bulun. Bunu yapmak için, bazen geçmiş olayları kaydırırken sorun bulunsa da, değişmiş bir bilinç durumuna girmeniz gerekir. Kafanıza negatif bir görüntü sıkışıp kaldığında, kendi yeteneklerinizden şüphelenmenizi sağlayan bu başlangıç ​​noktasını bulun.
  2. Anılarını değiştir. Olumsuz bir hafızayı kışkırtan başlangıç ​​noktası bulunduğunda, durumu hayal etmek gerekir, ancak sadece olumlu bir hale gelmesi için. Siz veya başkaları farklı davranırsa bunun nasıl değişeceğini düşünün. Bu olumlu duyguları doldurun, yeni bir role inanın, böylece bilinçaltınıza yeni, değiştirilmiş, pozitif bir durum bırakılmalıdır.

Bu yüzden, negatif duygularla değiştirinceye kadar tüm olumsuz anılar üzerinde çalışmanız gerekir.

Ancak, geçmişte durum size kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz şiddetli acı ve hayal kırıklığı yarattıysa, yardım almak için bir uzmana başvurmak daha iyidir. Kendi kendine hipnozun etkisi, hayatınızı büyük ölçüde değiştirebilecek çok ciddi bir şeydir. Bu nedenle, etkili teknikler sayesinde rahat ve uyumlu bir duruma gelmenize yardımcı olacak bir uzmana güvenmekten korkmayın.

Pin
Send
Share
Send
Send