Rüya yorumu

Bir gecikmeden önce ilk hamilelik belirtileri - ulusal belirtiler

Pin
Send
Share
Send
Send


Gebelik, herhangi bir kadının hayatında önemli ve önemli bir aşamadır. Zayıf cinsiyetin temsilcileri, kendileri için küçük bir yaşam düşünmeye istekli olarak, organizmalarına duydukları titizlikle dinleyerek, gelen anlayışın belirtilerini tanımaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, hamileliği en erken belirlemek için en modern tıbbi yöntemler bile olumsuz sonuç gösterebilir. Bu gibi durumlarda, büyük anneannelerimizin deneyimini hatırlayabilirsiniz - ulusal belirtilerin gecikmesinden önceki ilk hamilelik belirtileri açıklamaya yardımcı olacaktır.

Bir gecikmeden önce ilk hamilelik belirtileri

Özellikle hassas kadınlar menstrüasyonda beklenen gecikmeden önce ilk hamilelik belirtilerini görebilirler. Belirtiler, bir kural olarak, başarılı döllenme ile bağlantılı olarak vücutta yeni başlayan hormonal değişikliklerin arka planı üzerinde gelişir. Bu tür değişiklikler progesteron ve östrojen hormonlarının kadın vücudu üzerindeki etkilerinin bir sonucudur - artmış bir miktarda öne çıkmaya başlarlar.

Gecikmeden önce bir kadın için “ilginç bir pozisyon” un klasik belirtileri aşağıdaki belirtilerdir:

 • yorgunluk ve ilgisizlik, yorgunluk ve uykululuk - progesteron böyle bir kırık durum için suçlu;
 • uterus boşluğundaki döllenmiş bir yumurtanın implantasyonu nedeniyle yetersiz kanama - bütün kadınlar gözlenmez;
 • bulantı - her zaman gecikmeden önce, daha sık görülmez - ondan sonra;
 • Meme hassasiyeti, hassasiyetini arttırmak - oksitosin hormonunun etkisinin bir sonucu;
 • karın bölgesinde rahatsızlık - Bir çekme karakterinin karıncalanma ağrıları, spazmları;
 • gelişmiş koku alma duyusu - östrojen etkisi altında gelişir. Bir kadın birçok tanıdık ve güçlü kokuya dönüşmeye başlayabilir;
 • baş ağrısı - hamile bir organizmada kan dolaşımının artmasıyla ilişkili;
 • lezzet tercihlerinde değişiklik - en sevdiği yemek pis olabilir, yeni yemek tercihleri ​​belirir, bazen oldukça garip olanlar;
 • sandalye ile ilgili sorunlar - genellikle kabızlık şeklinde kendini gösterir (yine progesteronun etkisi altında);
 • ruh hali - ani ve sık;
 • bazal sıcaklıkta ve toplam vücut sıcaklığındaki artış - Subfebril göstergelere (37,5 - 38 dereceye kadar).

Adetin başlangıcından birkaç gün önce kalırsa ve kadın yukarıdaki semptomların ezici çoğunluğunu zaten gözlemliyorsa, annesinin rahminde gebe kaldığı ve az miktarda bir yaşamın gelişmeye başladığı söylenebilir. Bununla birlikte, bu işaretlerin vücuttaki bazı patolojik süreçleri gösterebileceğini hatırlamaya değer. Bu nedenle, güvenlik ağı ve sağlığınıza yönelik bir tehdidin dışlanması için yakın gelecekte bir jinekoloğa başvurmak zorunludur.

Bir gecikmeden önce ilk hamilelik belirtileri - ulusal belirtiler

Eski günlerde, tıp seviyesi ve çöpün modern için uygun olmadığı zaman anneannelerimiz halk belirtileriyle gecikmeden önce ilk hamilelik belirtilerini ortaya çıkardılar. Kadınlar da zamanımızda bunları kullanabilir: ilk olarak, işaretler sakinleşmeye yardımcı olacak ve ikincisi de sayısız gebelik testini satın almaya devam edecektir.

Halk belirtilerine göre, hamile kalma şansı neredeyse yüzde 100 olan bir kadın:

 • Geceleri sık sık hapşırma ve burun tıkanıklığından uyanmaya başladı. Bu durum soğukta gözlemlenebilir. Burun tıkanıklığı ve burun akıntısı sadece geceleri veya sabahları kendini gösterirse ve gündüz olmadıklarında gebelik yargılanır;

 • Geceleri yoğun bir şekilde horlamaya başladım. Özelliğin güvenilirliği, bayanın daha önce gece horlamalarından muzdarip olmadığı ve şu anda üşümediği durumlarda değerlendirilebilir (uyku sırasında horlama burun tıkanıklığı nedeniyle görünebilir);
 • omuz ve örümcek damarlarıyla kaplı göğüs - cilt yüzeyine yakın mesafeli bir ince kan damarı ızgarası. Görünümleri dolaşım sisteminin artan fonksiyonundan kaynaklanmaktadır;
 • tükürük bollaştı, metalin tadı ağız boşluğunda hissedilmeye başladı;
 • karın bölgesinde bir rahatsızlık hissi ortaya çıktı, gaz ve kabızlık nedeniyle şişmiş oldu.

Yukarıda listelenen hamilelik belirtileri, gelecekteki annenin vücudunda meydana gelen değişikliklerle ilişkilidir. Doğrudan kadın bedeni ile ilgili olmayan işaretlerden, leylek hakkındaki inanç oldukça ilginçtir. Evin üstünde iseanneliği hayal eden kadının yaşadığı yer uçar, çatıda oturur, hatta leylek olarak yuva kurmaya karar verir, - Her anlamda bir işareti hayırlı kadın yakında çocuğuna bakacak.

Hamilelik tayini için popüler testler

Modern tıp, hamileliğin başlangıcını belirlemeye yardımcı olacak çok çeşitli testlere sahiptir. Bunlardan en popüler olanı, hamile idrar kullanılarak yapılanlardır. Elbette, hepsi adetin gecikmesinden önce hamilelikten bahsedemez, ancak bu onların popülerliğini hiçbir şekilde etkilemez. Kadınları uygunluk durumları ve analiz kolaylığı ile rüşvet veriyorlar.

Ulusal işaretlerde "ilginç pozisyonu" doğrulamak için idrar kullanıldı. Büyük annelerimiz idrar kullanımına bağlı olarak gecikmeden önce ilk hamilelik belirtilerini belirlemek için çeşitli yollar bulmuşlardır.

İdrar ve iyot testi

Hamilelikten şüpheleniyorsanız, küçük bir miktar taze porsiyon hazırlamak idrar (günaydın) ve sıradan iyot tentürü eczaneden. Bu basit setin kullanımıyla birkaç test yapabilirsiniz:

 • Birinci yöntem İdrar içeren bir kapta bir damla iyot bırakın ve maddenin reaksiyonuna bakın: eğer idrar yüzeyinde bir damla kalırsa - hamileliğiniz için kendinizi tebrik edebilirsiniz; iyot çözülürse - hamilelik yoktur.
 • İkinci yol. İdrarda küçük bir beyaz pamuklu bez parçası nemlendirin ve lekeyi iyotla damlatın. Spot mor döndü - muhtemelen hamilesiniz, maviye döndü, hamilelik yok.

Kaynar idrar

Bu idrar testi, çok hoş olmayan kokulara sakince tolerans gösteren, yani kadınlar için uygundur. Özü, temiz bir metal tabakta (bir şeyle seyreltmeden) bir kaynamaya biraz taze idrar getirmeniz ve ardından sıvıyı şeffaf bir cam kaba dökmeniz gerektiği gerçeğinde yatmaktadır. İnanılmaktadır eğer bir kadın hamile ise, bir süre sonra idrarda beyaz pul oluşmalıdır. Değilse, idrar durumunu değiştirmedi - sırasıyla hamilelik yok.

İdrar ve kırmızı şarap reaksiyonu

Taze idrar ev yapımı kırmızı şarapla karıştırılmalı ve sonuçlara bakınız. Karışım saydam ise - kadın hamile, karışım soluksa - gebelik hariçtir.

Videoya bakın hamileliği belirlemek için birkaç popüler yöntem:

Yay tahmin

Gecikmeden önce ilk hamilelik belirtilerini belirlemeye yardımcı olan popüler belirtilere atfedilebilir ve basit bir servet yayı söyler. Bu yöntemin güvenilirliği ile kesinlikle tartışabilirsiniz, ancak o da bir zamanlar bir çocuğu hayal eden kadınlar arasında popülerdi.

Tek ihtiyacınız olan yemek yapmak 2 soğan ve onları su ile kaplara ya da toprağa koyun (potansiyel bir hamile kadın yapmalı). Derhal, her bir ampulün amacı belirlenmelidir: biri hamileliği, diğerini - yokluğunu sembolize etmelidir - (onların kafalarını karıştırmamak ve kim olduklarını unutmamak için bir şekilde işaretlemek daha iyidir).

Daha sonra, hangi ampullerin önce yeşil oklar verdiğini gözlemlemeniz gerekir. İnanılmaktadır Olumlu bir sonuçtan sorumlu olan bir yayda ilk ortaya çıkan tüyler varsa bir hamilelik var..

Hamileliği onaylamanın bir yolu olarak peygamberlik rüyalar

Yaklaşan anlayışı öngörün ya da halihazırda meydana gelen bir hamilelikten bahsedin, peygamberlik düşler. Sıklıkla gelecekteki anneleri hayal ederler. Bu tür rüyalardaki gecikmeden önceki ilk hamilelik belirtileri genellikle çeşitli sembolik görüntülerdir.

Gelecek “ilginç konumun” en yaygın sembolü canlı veya taze balık:

 • hamile bir kadın, bir balığın açık bir havuzda nasıl yüzdüğünü görebilir;
 • Genellikle bir kadının kendi elleriyle bir balık yakaladığını hayal eder. Bu durumda, hala balık türünü hatırlamaya çalışmalısınız - ailede kimin doğacağını tam olarak bilmek yardımcı olacaktır. Pike bir kızın doğumunu önemser, bir crucian veya sazan bir evlat vaat eder;
 • Kadının kendisinin veya kocasının kızarmış balık yediği bir rüya, ailedeki yaklaşan ikmal hakkında tanıklık edebilir.

Bazen rüyadaki potansiyel bir hamile kadın vefat eden akrabalarından biri olabilir ve çocuğun yakın doğumuyla ilgili gizli bir işaret verebilir. İçtenlikle Tanrı'ya inananlar ve düzenli olarak tapınağa katılanlar, bazı azizleri (Tanrının Annesi, Melek) görebilir ve gebe kalma ve hamilelik hakkında iyi haberler verebilir.

Ve peygamberlik rüyalar ve bir gecikmeden önce ilk hamilelik belirtilerini belirlemek için kullanılan diğer halk yöntemleri, elbette, bir kadına biraz ipucu verebilir, tahminlerini ve şüphelerini giderebilir veya onaylayabilir, ancak yalnızca onlara güvenmemelisiniz. Son sözler hala resmi tıp ve laboratuvar araştırmalarında kalmalı.

Pin
Send
Share
Send
Send