Rüya yorumu

Çakralarla çalışın: uyum, restorasyon, aktivasyon

Pin
Send
Share
Send
Send


Ezoterikler, tüm insan problemlerinin kökününün, enerji merkezlerinin - çakraların - çalışmasının bozulmasında yattığına inanıyor. Bu nedenle, sürekli olarak diğer benzer manipülasyonlara teşhis koymaları, temizlemeleri, ifşa etmeleri ve meşgul olmaları gerekir. Çakralarla yapılan çalışma nedir ve bu eserin hangi yöntemleri vardır? Daha konuşalım.

Bu makalede çakraların ne olduğuna dair tüm ayrıntılar.

Çakralar nedir ve neden gereklidir: Kısa bir açıklama

Çakralar, bir kişinin fiziksel ve zihinsel özleri arasında bir bağlantı sağlayan enerji merkezleridir. Çakralar vücuttaki dengesini sağlayarak enerjiyi kabul eder, dönüştürür ve çıkarır. Çakralar aşağıdaki gibi bulunur:

Her çakra, bireyin kendine özgü özelliklerinden ve bazı organların sağlığından sorumludur. Her enerji merkezinin sorumlusu ve çakraların tehdit etmedeki dengesizliği bu sayfada yazıyor.

Daha sonra, çakralarla yapılan her türlü manipülasyonu ayrıntılı olarak ele alıyoruz, böylece onlarla çalışmanın nasıl yürüdüğü ve ne için olduğu netleşir.

Çakra uyumu

Kesinlikle tüm çakraların omurganın boyunca yer aldığı bilinmektedir. Vücuda giren enerji kademeli olarak aşağıdan yukarı çakraya yükselir ve yolun sonunda tamamen ortaya çıkar. Bu yüzden ideal olmalı.

Ancak, enerji merkezlerinden herhangi biri engellenirse, enerjinin serbestçe yukarı doğru hareket etmesini önler. Engellenen çakraya ulaşır ve daha ileri hareket etmez, üst merkezlerin enerji merkezlerinden mahrum kalır. Bu nedenle, bir dengesizlik var.

Çakraların uyumlaştırılması, istenen enerji merkezinin kilidini açmaya yardımcı olacaktır. Bu böyle gider bir meditasyondur:

 • Adam ellerini her çakraya alttan üste uygular
 • Bu süreçte her bir çakranın enerjisini hissetmek için kendini dinlemelisin: Sıcak hissetmek, titreşen, karıncalanmak
 • Her bir enerji merkezinin yakınındaki duyumlar aynı olur olmaz, meditasyon durur

Bu manipülasyonları gerçekleştirmek bir ay boyunca günlük olmalıdır. Sonra bir molaya ihtiyacın var. Uyumlaştırmanın tekrarı, iç duyumları dinleyen kişi tarafından belirlenir.

Çakra meditasyonu

Çakralarla çalışmanın başka bir yolu bu. Çakra meditasyonu nasıl yapılır:

 1. Bir sandalyeye oturmak, rahat bir pozisyon almak gerekir. Sırtınızı dik tutmak, ayakları yere paralel koymak önemlidir. Nefes alma - mümkün olduğunca derin ve rahat.
 2. O zaman kendinize hangi çakrayla çalıştığınızı hatırlatın - enerji akışının yakında ona yönlendirilmesi gerekecektir.
 3. Rahat bir duruş aldıktan sonra, Reiki'nin gücüyle iletişim kurmanız gerekir (ellerinizdeki enerji akışını hissedin)
 4. Kulaklarınızı baş parmaklarınızla, işaret parmaklarınızla gözlerinizi kapatın ve orta parmaklarınızı burnun her iki tarafına yerleştirin, kalan parmaklar dudaklarınızı kapatır.
 5. İlk olarak, sol burun deliğini kapatın ve sağ ile derin bir nefes alın. Enerjinin Muladhara çakrasına nasıl ulaştığını hissetmelisiniz.
 6. Nefes verin, sonra sağ burun deliğini kapatın ve manipülasyonları tekrarlayın, sadece bu kez sol burun deliği ile nefes alın.
 7. Her bir çakra için listelenen tüm manipülasyonları dönüşümlü olarak alttan üste tekrarlayın
 8. Sonra yukarıdan aşağıya

İdeal olarak çakra solumasına hakim olursanız, her enerji merkezini renginde görmeyi, dengesizliği fark etmeyi ve sorunu fiziksel olarak hissetmeyi öğrenin.

Meditasyonun sonunda, uzanmak, gevşemek ve kendi hislerinize nüfuz etmek, vücudunuzda dolaşan enerji akışını hissetmek fena değil.

Enerji merkezlerinin açılması

"Kapalı" çakralar birçok problem yaratır. Bir merkezin tıkanması nedeniyle, diğerleri yeterli miktarda daha az enerji alırlar. Bu nedenle, bir kişi hasta, acı çekiyor, mutsuz:

 • kapalı Muladhara = cinsel bozukluklar, saldırganlık, kendini koruma içgüdüsü eksikliği
 • bloke Swadisthana = duygu, pasiflik, umutsuzluk eksikliği
 • kapalı Manipura = belirsizlik, gelişme arzusunun eksikliği
 • kapalı Anahata = depresyon, yalnızlık, karşılıksız sevgi
 • Engellenen Vishuddha = kekemelik, iletişim problemleri, düşüncelerin sözlü ifadesi
 • Kapalı Ajna = sezgi eksikliği, zayıf zihinsel kapasite

Bu yüzden çakraların açılışı çok önemlidir. Meditasyon, hedef belirleme, kendi kendine hipnoz, belirli bir çakranın prensiplerinin uygulanması ile yapılır. Zor durumlarda, kilit açma tecrübeli bir danışman yardımıyla gerçekleştirilir.

Çakralarla çalışma hakkındaki videoyu izleyin:

Temizlik çakralar

Aşağıdaki durumlarda çakra temizliği gerekir:

 • olumsuz düşünceler, duygular, inançlar insan aklına hakim
 • yıkıcı ve yıkıcı programlara "ayarlandı"
 • Bir insanda “hasar” olarak adlandırılan bir şey var: Bazı enerji merkezleri yıkıcı dış koşullar nedeniyle engellendi

Çakra temizliği genellikle statüde, üst düzey erkekler için gereklidir. Bunlar yüksek mevkileri işgal edenler, büyük para ve güçleri olanlar. Enerji merkezlerinin “kirlenmesinin” ilk işareti kalp hastalığı, solunum sistemi sorunları ve etki gücüdür.

Bu insanlar, olumsuz düşünceleri ve eylemleriyle kelimenin tam anlamıyla hastaya saldıran rakipler tarafından yıkıcı olarak enerjilendirilir.

Çakraların temizlenmesi yetkili bir uzman tarafından yapılmalıdır: hipnotist, psişik, ezoterik. Bilinç, derin meditatif uygulamaların kullanılması konusunda dikkatli bir çalışma yapılmasını gerektirir.

Sorun çok ciddi değilse, kendinize, vücudunuza, bilincinize sevgi duygusu yaratmayı amaçlayan meditasyonların yardımıyla çakraları bağımsız olarak temizlemeye çalışabilirsiniz.

Çakra kurtarma

Dış koşullar nedeniyle zarar görmüş enerji merkezlerinin daima onarılması gerekir. Bu, aşağıdaki gibi yürütülen spesifik bir meditasyon uygulamasına yardımcı olur:

 1. Doğuya bakmaya hazır ol. Rahatlayın ve nefes almaya odaklanın
 2. Vücudunuzun iki delikli bir koza olduğunu hayal edin (üst ve alt)
 3. Zihinsel olarak, aşağıdan vücudunuza giren ışın şeklinde güçlü enerji akışını hayal edin ve deneyimleyin. Bu ışın, ayakların arasından ilk çakraya ulaşır. Sıcaklığı ve atışı hissetmelisin
 4. Daha sonra zihinsel olarak enerji ışınını omurga boyunca yukarı kaydırın. Yolda, her bir enerji merkezinde durun, çakraları enerji ile doldurun ve etkinleştirin
 5. Başarısız olursa, yol boyunca, üstesinden gelinemeyecek olan engeller ortaya çıkar, bu da kilitlerin olduğu anlamına gelir. Ayrıca görselleştirilmeli ve daha sonra zihinsel olarak bir enerji ışını ile yakılmalıdır.
 6. İçsel hislere konsantre ol. Son çakraya ulaşmak, enerjinin vücudunuzu nasıl doldurduğunu hissedin

Meditasyon sırasında, bedenin içinden enerji akışını serbestçe sağlamak mümkün olduğunda, çakraların restore edildiğini söyleyebiliriz.

Çakra aktivasyonu

Bazen bir insan sağlıklıdır: fiziksel ve zihinsel olarak, enerji blokları ve klipleri yoktur, ancak yaşamın tadını hissetmez. Bu durumda, çakraların aktivasyonu yardımcı olacaktır. Bu manipülasyonun yöntemleri basittir:

 1. Zihniyet değişikliği. Düşüncelerinize özen gösterin - bunlar maddidir. Evrene ne talep edildi - kabul ettiler. Bu nedenle olumsuz düşüncelerinizi içine almak yasaktır. Arzularınızı doğru ve doğru bir şekilde formüle etmeyi öğrenmek gerekir.
 2. Güneş. Güneş ışığı çok büyük bir enerji kaynağıdır. Bir kişinin güneşlenmeye ihtiyacı var. Yaz aylarında kolaydır - en az bir saat güneşin altında kalın Kış daha zordur, ancak günlük en az yarım saatlik bir günlük yürüyüş size gün boyunca yardımcı olacaktır.
 3. gıda. Diyetin% 70'i çiğ meyve ve sebze olmalıdır. Ve% 30 pişmiş yemek. Yiyeceklerinizden uzak durun: fast food, cips, soda
 4. Arzuların görselleştirilmesi. Sonucun başarılması konusundaki düşüncelerinizin akışını özelleştirmek için gerekli
 5. Değerli metaller ve taşlar. Takı, sahibine güçlü bir enerji verir. Bu nedenle, satın almak ve giymek zorundalar
 6. Aromaterapi. Tatların özelliklerini ve amaçlarını keşfedin. Size uygun esansiyel yağları alın, aromaterapi ve meditasyonlar için kullanın.
 7. Şarkı söyleyen mantralar. Pozitif enerji akışını aktive eder. Bu yöntem diğer yaratıcı etkinliklere atfedilebilir: dans etmek, müzik dinlemek, çizim yapmak

Hiçbir şeyi kaçırmamak için çakralar üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışmak daha iyidir.

Pin
Send
Share
Send
Send