Rüya yorumu

Sahasrara Çakra - ilahi aydınlanmaya giden yol

Pin
Send
Share
Send
Send


Sahasrara Çakra, insan vücudunun yedinci enerji merkezidir. Adını Sanskritçe'den çevirirseniz, "lotus çiçeği" anlamına gelir. Ayrıca, çakranın adının başka bir versiyonunu da bulabilirsiniz - taç.

Taç çakrası, bireyin ilahi doğasını fark etmesine, mümkün olduğunca açıklamasına izin verir ve aynı zamanda manevi uyanış ve Yüksek ahlak ile fiziksel ve ahlaki düzlemdeki bağlantısından da sorumludur.

Bir insanın dünyamızda manevi sınırlar olmadığı, soyut-felsefi düşüncenin sınırları olmadığı gerçeğinin farkına varmasına yardımcı olan sahasraradır. Ve her insan gizli mistik yeteneklerine güvenmelidir.

Kişinin yaşam amacını açığa çıkaran, bilinçli bir bilinç durumuna girmesine yardımcı olan sahasrara çakrasıdır. Enerji merkezinin hedefli gelişimine katılırsanız, diğer 6 çakranın çalışmasını önemli ölçüde geliştirirsiniz, çünkü Sahasrara taç çakranın rolünü üstlenir.

Yedinci çakra mutlak bir mükemmellik halindeyken, başın üst kısmında hafif bir karıncalanma ve kaşıntı vardır (ellerde benzer duyumlar görülebilir). O zaman dışarıdan gelen tüm bilgiler olumlu bir bağlamda algılanacak ve yaşamınızda meydana gelen tüm olumsuz olaylar gerekli ruhsal deneyim haline gelecektir. Evren, düzenli olarak bize yeni bir deneyim kazanmak için ipuçları veren kutsal bir alandır.

Yedinci çakranın yeri kafatasının üst kısmıdır (taç bölgesi).

  1. Yedinci çakra için renk seçenekleri, mor, gümüş ve altın karşılar.
  2. Sembol bin yaprakları olan bir nilüferdir.
  3. Çakra, maneviyatınızı geliştirmenize, içgörü elde etmenize olanak sağlar. Vurgu ruhun ifşa edilmesi üzerinedir.
  4. 7. çakrayı aktive eden mantra - OM.
  5. Beynin durumunu kontrol eder.
  6. Aromatik yağlardan çakraları açmak için yasemin yağı ve buhur yağı kullanabilirsiniz.

Taç çakrası içinde blok olamayacak tek şey. Yetersiz çalışabilir veya üst düzeyde geliştirilebilir.

7. enerji merkezi yeterince açıldığında, kişi dış gerçeklik ile içsel “I” arasındaki tüm sınırları siler. Onun için bir rol oynamayı bıraktı. Hayat, düşüncelerden ve korkulardan arındırılmıştır. Enerji, herhangi bir engel olmadan bir insana girer. Bu, evrenimizde olan her şeyi emmeye başlayan, enerjisel olarak saf bir varlığa dönüştürülür. Tam bir uyum sağlayabilir.

Bu durumda, aydınlanma denilen taç çakranın aniden açılması mümkündür. Bir insan, İlahi enerjinin içinden geçtiği kanal olduğunu anlamaya başladığında, bir rüyadan beklenmeyen bir uyanış gibidir. Ve bu enerjiyi sürekli olarak çeşitli şekillerde alabilir.

İnsan Ego, bir kişinin yaşam yoluna engel koymaktan vazgeçer. Kendisi ilahi arzuları gerçekleştirmeye yardımcı olan bir araca dönüşür. Daha açık konuşmak gerekirse, kişi yukarıdaki işaretleri anlar ve bunlara sadık kalır. Alçakgönüllülük ve zarafet tarafından değiştirilen mücadele ve çatışma arzusunu ortadan kaldırır. İlahi niyetler böyle bir insanın yardımıyla kelimeler, düşünceler ve eylemler haline gelir.

Yeterince açık bir sahasrara sahip bir kişi, çatışmadan ve saldırganlıktan kurtulmanın gerekli olduğunu fark eder. Görüşünü sakin bir şekilde ifade edebiliyor. Bazı eylemlere duyulan ihtiyaç da ortadan kalkar - sadece olmak ister, böylece İlahi enerji onun içinden akar.

Kişisel düşünceler ve duygular kendisini olduğu gibi kabul edebildiği için onu utandırmaktan vazgeçer. Aynı zamanda öz-eleştiri de yoktur. Ek olarak, kabul sadece kendisi için değil, tüm diğerleri için geçerlidir: bir kişi yukarıdan gelen işaretleri fark eder ve bunları doğru şekilde yorumlar.

Korku, saldırganlık, öfke ve öfke gibi olumsuz duygular, kendini geliştirmeyi destekleyen yardımcı araçlar haline gelir. Bir insan onları doğru bir şekilde analiz eder, kontrol eder ve bu tür duyuların nedenlerini anlar.

Yeterince gelişmiş bir 7 çakra olan insanlar, bahaneleri arama eğilimindedir, başkalarına sorumluluk katarlar. Başkaları hakkında kötü bir şekilde ifade edilmezler, onlardan şikayet etmezler, çünkü Evrenimizdeki her şeyin birliğinin farkındadırlar. Ve bu, her bir bireyin rastlantısal olmadığı ve yaşam tecrübesinin gerekli parçasını taşıdığı anlamına gelir.

Bu nedenle, başkalarının eylemlerini analiz etmek, iç dünyalarından geçirmek gerekir. Aynı zamanda, bir insanın maneviyatında sürekli bir artış var ve hayat onun için heyecan verici bir oyun haline geliyor. Yaşamının efendisi olduğunu ve kendi realitesini değiştirebildiğini fark eder.

Biz, kimsenin kimsenin, bir dahaki sefere dünyaya hangi fiziksel bedende enkarne olacağımızı ve aynı zamanda ne tür bir yaşam yaşayacağımızı seçiyoruz. Merkez aktif olduğunda, kişi maddenin kendi başına yaşayamayacağını anlar, ancak İlahi enerjinin bir yansıması olarak hareket eder. Bu nedenle, böyle bir insan bedene değil ruha odaklanır. Sonunda tam bir uyum sağladı.

Tarlayara'yı tamamen engellemenin imkansız olduğunu zaten belirttik. Fakat eseri çakranın ne kadar açık olduğuna bağlı.

Dolayısıyla, merkez küçük bir ölçüde açık olduğunda, bir kişi esas olarak maddi dünyada yaşar. Hayatının Yüksek güçlerle bağlantılı olabileceği ve onlar tarafından kontrol edilebileceği gerçeğini düşünmüyor. Böyle bir konum, obsesif durumların ortaya çıkmasıyla doludur. Kalan çakraların engellenmesi başlar ve vücut ihtiyaç duyduğu enerjiyi yeterince alamaz.

Sahasrara az gelişmiş olduğunda, kişi gerçek amacının farkında değildir. Yüksek benliği ile çelişkili. Sürekli olarak cevabını bulamadığı çeşitli soruları vardır. Diğer enerji merkezlerinin dengesizliğinin bir sonucu olarak, depresif durumlar gelişiyor, yaşamdan memnuniyetsizlik var.

Hayata karşı çoğunlukla olumsuz tutum. Böyle bir insan, insanlarla ve hayvanlarla temas kurmak zorlaşır. Onun sorunlarını çözmek de zor. Küçük bir zorluk bile, onu zor durumdan çıkarabilir. Bir adam neden yaşadığını anlayamaz. Nedensel bir ilişki olarak ölme korkusu gelişir. Kutsal, fiziksel ölümden sonra yaşamın tamamen tamamlandığına inanan, acılarından kurtulmak için onu en kısa sürede tamamlamayı hedefliyor.

Taç çakranın açılmadığı durumlarda, kişi, başına gelen her şey için kendini sorumluluktan kurtarmaya çalışır. Herkese kaydırır - Tanrı, başka insanlar - başka seçenek bırakmayan ölümcül kayaya inanmaya başlayabilir. Ve kendimizin kaderimizi seçmemizin gerekçesi, kökünde durur.

Önemli meseleleri tamamlamak için zamana sahip olmama korkusu vardır, bu nedenle böyle bir kişi, fiziksel ve ruhsal güçlerin tükenmesine katkıda bulunan güçlü faaliyetlerde bulunur. Bu insanlar kendilerini bilinmeyen güçlerin elinde oyuncak olarak algılamaya meyillidirler, bağımsız olarak yaşamdaki doğru yolu seçemezler ve kaderlerini değiştiremezler. Bu nedenle, doğal potansiyelin yeterli farkındalığı yoktur, ruhsal gelişim durur.

En yüksek enerji merkezini aşağı olanlar üzerinde çalışmadan açmak mümkün değildir. Sadece önceki tüm çakraların açılması tamamen gerçekleştiğinde, sahasrarın aktivasyonu için bir başlanabilir.

Bazen, elbette, çakra, bir önceki aydınlatmada olduğu gibi aniden ortaya çıkar ve anlık bir aydınlatma parlamasıyla. Fakat bu çok, çok nadiren olur, böyle bir şey daha sonra manevi öğretmenler (veya gurular) olarak bilinen az sayıda insan tarafından başarılır.

Ve herkesin yararlanabileceği yol, bireyin sürekli ruhsal gelişiminin yanı sıra, tüm enerji merkezlerinin aşamalı olarak ortaya çıkarılmasıdır.

Yedinci çakrayı besleyen bir aydınlanma durumunda olan kişi, huzur ve kabulle dolu, kutsal sessizlik alanına girer. Ego, varlığın sona ermesiyle, yüksek varlığın saldırısı ile yok olur. Ayrıca, bir kişi aklının zihinsel makinesini durdurur, dünyaya şu anki durumunu gösterir - daima burada ve şimdi kalır. Evren ile uyum içinde olan, İlahi ruhuyla birleşen, bir kişi nihayet barış ve uyum bulur.

Bu video, yedinci enerji merkezini harmonize etmeye başlamanıza yardımcı olacak.

Yedinci enerji merkezinin açıklanmasına yardımcı olmanın birkaç yolu vardır:

  1. Ses terapisi. Bu durumda, müzik yerine, tam bir sessizlik sağlamalısınız. Böyle bir durumda, özümüz en açıklayıcıdır ve onlardan bir mesaj ya da ipucu alan Yüksek varlıklar ile iletişim kurması daha kolaydır. Meditasyondan önce, sizi taç çakrasına karşılık gelen tamamen sessizliği kabul etmeye hazırlayacak herhangi bir müzik dinleyebilirsiniz.
  2. Mantra. Sahasrara'yı aktive etmek için, "OM" mantrasını telaffuz etmek gereklidir. Bu ses sınırsız ve yapılandırılmamış. Tüm formların gizlendiği, bölünmez bir birlik, saf, biçimsiz ve sınırsız bir bilinç olarak hareket eder.
  3. Renk Terapisi. Yedinci enerji merkezinin açıklanması, mor ve beyazın çeşitli tonlarını karşılamaktadır. Menekşe rengi, onları kozmik birliği deneyimlemeye zorlayan sezginin açıklanmasına, sınırlamaların kaldırılmasına katkıda bulunur. Beyaz, tüm gölgelerin bir birleşimidir. Farklı yaşam seviyelerini birleştiriyor, onları tek bir bütün halinde birleştiriyor ve daha yüksek İlahi doğayı karşılamak için ruhu açıyor.

Lütfen yedinci enerji merkezini bağımsız olarak ifşa etmemeniz gerektiğini ve kendinizi mutlak bir şekilde hissetmeniz gerektiğini unutmayın. Olumsuz sonuçlanmadan her şeyi doğru şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir akıl hocasına ihtiyacınız olacak.

Yedinci çakrayı açmak diğerlerinden çok daha zordur, çünkü bunun için mutlak inançla doldurmak ve mevcut enkarnasyonunuzda doğduğunuz en yüksek amacınızı anlamak önemlidir.

Bağımsız olarak, meditasyon uygulamalarını gerçekleştirecek ve ilgili videoları izleyerek çakrayı açma sürecine başlayabilirsiniz. Ancak bu tür uygulamalarla kötüye kullanmayın, çünkü doğru bir deneyim olmadan kolayca çıkmanın çok zor olacağı bir transa kolayca düşebilirsiniz. Ayrıca fiziksel bedenden geçen enerji akışıyla başa çıkmama riski de vardır.

Sahasrara Çakra, size en uyumlu ruhsal durumu sağlamanın yanı sıra, gerçek ilahi doğanızın farkına varmanıza yardımcı olacaktır. Gelişimini gerçekleştirirseniz, fiziksel süreçleri zihinsel süreçlerle normalleştirir, varlığımızın çeşitli sırlarını öğrenirsiniz.

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send