Rüya yorumu

Swadhisthana çakra - gerçek zevke giden yol

Pin
Send
Share
Send
Send


Svadhisthana, cinsel aktiviteden, cinsel arzunun ortaya çıkmasından ve karşı cins, cinsel doyum, doğum üyeleriyle uyumlu etkileşimden sorumlu olan insan vücudunun ikinci çakrasıdır. Ek olarak, ikinci çakra duygusal bir merkez ve bireyin yaratıcı yetenek merkezidir.

Ayrıca, bu çakra tüm bedenin içinde doğmuş olan enerjiyle dolmasına katkıda bulunur ve sonra tüm vücuda yayılır. İnsanların kişiliğinin bireyselliğini en üst düzeye çıkarmalarına, yeni fikirler üretmelerine ve bunları hayata geçirmelerine yardımcı olan bir swadhisthana.

Sanskritçe Svadhisthana'dan yapılan çeviride “manastır benliği”, yani yaşam gücünün bulunduğu yer, doğmakta olan yaşam ve enerji anlamına gelir.

Çakranın elementi sudur. Bu nedenle kadınlarda daha aktiftir.

Nerede bulunur

Svadhisthana pubinin yukarısında, göbekten üç ila dört santimetre daha düşük bir alanda yer almaktadır. Çakranın tabanı oval şekildedir, çapı beş ila yedi milimetre ila on ila on beş santimetre arasında değişebilir.

Svadhisthana ayrıca seks çakrası veya cinsel çakrası olarak da bilinir. Bazı kaynaklarda, enerjisinin rengine bağlı olarak turuncu denir. Ek olarak, söz konusu çakranın adını bulabileceğiniz başka bir "x" harfi olan swadhisthana bulacaksınız.

İkinci çakranın özelliklerinin özellikleri

 • Svadhisthana, kişiyi cinsel enerji, duygusallık ve etkinlikle doldurur. Çevrenizdeki alana göndermenizi ve cinsel deneyimler edinmenizi sağlayan bu enerji merkezidir. En güçlü çakra gelişimi on iki ila on beş yıl arasında gerçekleşir.
 • Cinsel çakra karşı cinsle temas sağlar, bir insanı başkalarının gözünde cinsel açıdan daha çekici kılar, kişisel manyetizma ile doldurmanın yanı sıra aktivite, sosyalleşme ve olumlu bir ruh hali ile doldurur. Ayrıca finans alanından da sorumludur.
 • Svadhisthana'nın en çok olumsuz büyülü ya da psikolojik etkilerden etkilendiği belirtilmelidir.

Doğa, daha fazla miktarda bir kadının turuncu çakranın enerjisine sahip olduğunu, erkeğin rezervuar olarak işlev görmesini öngördüğünü ve bunun da kadına istikrarlı bir şekilde destek vermesini (ilk çakranın enerjisiyle temsil ettiği) öngörmektedir.

Yaşamdaki başarı büyük ölçüde bir kadındaki cinsel enerji miktarına ve olumlu duygulara bağlı olacaktır. Ayrıca iyi gelişmiş svadhisthana karşı cinsle uyumlu etkileşim eşlik eder, bir aile oluşturmak için yardımcı olur.

Çakra turuncu renge karşılık gelir.

 • Svadhisthana notu Re.
 • Eleman - su
 • Çakranın elektromanyetik radyasyonunu düşünmek istiyorsanız, sembolün altı yapraktan oluştuğunu göreceksiniz.
 • Svadhisthana büzücü tada karşılık gelir (örneklerden olgunlaşmamış hurma diyebilirsiniz).
 • Aroma ylang-ylang'dır.
 • Kehribar, carnelian, akik akik, aytaşı, ateş opalleri büyülü çakra taşları gibi hareket eder.

İkinci çakra vücudun cinsel ve boşaltım sistemlerinin normal işleyişinden sorumludur ve ayrıca tüm iç organların normal aktivitesine katkıda bulunur, bağırsak hareketliliğini arttırır.

Çakra tarafından kontrol edilen organlar:

 • karaciğer;
 • Sağ böbrek;
 • bağırsaklar;
 • Üreme sisteminin organları.

Bir insan yeterince yüksek bir seviyede sakral bir çakra geliştirdiğinde, böyle bir insan mutlu bir şekilde başkalarına yaratıcı enerji verir, kolaylık, uyum için kayda değerdir, hayatı yaratıcı faaliyetlerle doludur, parayla banyo yapar. Böyle bir insan kendi kendine yeterlidir, başkalarıyla iyi geçinir, yaşamdan zevk alır.

Cinsel çakranın Manevi gelişim derecesinin düşük olduğu durumlarda, bir kişi cinsel doyum için vazgeçilmez bir susuzluk yaşar, uyuşturucu, alkol ve diğer uyarıcı maddeleri kullanmaya özendirilebilir. Bu kişilik sınırlı bir bilinç ile ayırt edilir, başkalarına sempati duymaz, yok etmeye çalışır, saldırganlık gösterir, sınırsız, histerik, kaprisli, şüpheli, finansal alanda problemleri var.

 • Çakra çalışmasının kapalı veya dengesiz bir versiyonunda, bir kişi karşı cinsle iletişimden ve ilişkiden korkar, cinselliğini kabul edemez ve cinsel arzuyu bastırır.
 • Normalde, ahenkli svadhisthana'ya sahip insanlar her türlü iletişimden (fiziksel, cinsel) zevk alır, yumuşak ve dengeli bir şekilde hayattan zevk alırlar.
 • Tutku durumunda, kişi diğer cinsiyete ve genetik yarışa karşı hoşgörüsüzleşir.

Svadhisthana'nın enerjisini en üst düzeye çıkarmak isteyen herkese önerilebilecek ana yöntem, bir zevk kaynağı aramaktır. Bu çakrayı açmak için, bir kişinin duygusallık ve cinsellik göstermeye başlaması gerekir.

2 çakranın tam gelişmesinin, 1 çakranın muladhara'nın normal işleyişi ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğu not edilmelidir. Karşı cins için yeterince cinsel olmak istiyorsanız, aktif fiziksel yaşamı, doğayla iletişim kurmayı, fiziksel ve ruhsal niteliklerinizin gelişimini unutmamalısınız.

Aynı zamanda, iç disiplin, ahlak ve ahlak hakkında unutmamalıyız. Cinsel çakrayı geliştirmek, duygular ile pozitif duygular yaşamaya en üst düzeye konsantre olmak önemlidir.

İkinci çakra hakkında ilginç şeyler anlatacağınız bir video hazırladık.

Bu durumda en iyi etki, önceki tüm enkarnasyonlar sırasında birikmiş olan negatif enerjilerin yok edilmesini amaçlayan meditasyondan gözlemlenmiştir.

Negatif enerji genellikle kıskançlık, öfke, kıskançlık, öfke, açgözlülük, vb. Gibi duygularla kendini gösterir. Sadece sürekli kendiniz üzerinde çalışıp kendinizi geliştirirseniz, karakterinizin tüm olumsuz özelliklerinden kurtulabilirsiniz, bu da ikinci çakranın açılmasına katkıda bulunacaktır.

Bugüne kadar, çakraların aktivasyonu için çeşitli teknikler bulabilirsiniz. En az karmaşık ve en erişilebilir, doğru nefes alma prensiplerine dayanır. Nefes alarak çakra ile etkileşime girmeyi öğrenmen gerekecek.

Bu teknik aşağıdaki şemaya göre gerçekleştirilir:

 1. En rahat pozisyonu işgal ediyorsun (otururken). Görselleştirmeyi geliştirmek için gözlerinizi örtün.
 2. Altın rengin enerjisinin dünyadan nasıl yükselmeye başladığını ve sizi nasıl doldurduğunu, 1 çakranın içinden akıp karnın altına yerleştirilen 2'ye dönüştüğünü görünce derin bir nefes alırsınız.
 3. Nefes verirken, tüm olumsuzluklardan ve stresten nasıl kurtulacağınızı hayal edin. Çakranızı görselleştirin ve fiziksel olarak nasıl hissedeceğinizi öğrenin. Her yeni nefes svadhistana'nın daha parlamasını sağlar ve siz daha güçlü hissetmeye başlarsınız.
 4. Cinsel çakrayı tamamen temizleyebileceğinize ikna olduğunuzda, 6 yapraktan oluşan lotus çiçeğinin saat yönünde döndüğünü görün. Her nefeste dönme genliği artar. Fiziksel düzlemde hissedebiliyorsanız, tebrikler - Negatif enerjiden kurtulup çakrayı harekete geçirdiniz.

Bu yöntemi kullanarak, asıl mesele, yüksek bir ruh haline uygun bir nefes almanın cinsel çakranızı yaşamın enerjisiyle doldurduğunu fark etmektir. Bu yöntem her zaman ilk kez çalışmaya başlamaz, ancak yine de kendiniz üzerinde çalışmaya devam etmek, meditasyon yapmak ve doğru nefes almak için hala gereklidir.

Cinsel çakra aktif olduğunda, dünyayı daha parlak renklerde görmeye başlayacaksınız, tüm duygular ve duygular daha belirgin ve pozitif hale gelecek ve günleriniz uyum ve mutlulukla dolu olacak.

Bu çakranın eserinin uyumuna geçmeden önce, aşk hayal kırıklıkları, cinsel zorluklar, birikmiş suçlar, cinsel yaşamın neden olduğu bilinçaltı kısıtlamaları ve cinsel yaşamın neden olduğu tüm negatif enerjileri topladığının kesin olarak anlaşılması gerekir.

Tüm bu olumsuz "bagajların" 2. çakranın çalışması üzerinde güçlü bir etkisi var ve bunun içindeki enerji dolaşımını kötüleştiriyor. Güçlü bir negatif birikimi olduğunda ve hiçbir hayati güç akışı olmadığında, pelvik bölgede bulunan organlarda enflamatuar süreçler oluşmaya başlar ve neoplazmalar gelişebilir.

Bu nedenle, nereden geldiğine bakılmaksızın herhangi bir negatif enerjiyi ortadan kaldırma yeteneğini geliştirmek önemlidir: çocukluktan veya yakın zamanlardan uzak.

Tüm hataların farkındalığı, tüm suçların affedilmesi, tüm cinsel sorunların ortadan kaldırılması, çakranın çalışması normalleştirilecek, yolunda serbestçe akacak enerji ile doldurulacaktır.

2 çakranın uyumlaştırılması yapıldığında, kişi iyi duygu ve izlenim denizi ile dolu, tam teşekküllü bir aydınlık yaşama fırsatını elde eder, kendini ve etrafını herkesle ölçümsüz bir şekilde değerlendirmeye başlar. Ayrıca, çok sayıda insan yaratıcı yetenekleri harekete geçirmeye başlar.

Svadhisthana, öfke, öfke, kızgınlık veya reddedilme gibi olumsuz deneyimlerin varlığı ile kolayca engellenir. Ek olarak, çakra, halüsinojenik etkiye sahip alkollü içeceklerin, ilaçların veya ilaçların tüketimini de engeller. Ayrıca, cinsel çakranın çalışması üzerinde kötü bir etki, sihir ya da maneviyat pratiği, birinin geleceği hakkında endişe veya aşırı zihinsel aktivite ile sağlanır.

Swadhisthana'nın engellenmiş olduğunu kesin olarak söyleyin, diyabet varlığı ile mümkün. Uzun süreli boşuna boşuna bir başka kesin işaret hamile kalmaya ya da iktidarsızlığa teşebbüs eder. Kendinizde açıklanan “belirtiler” i fark ettiyseniz, yukarıda açıklanan meditasyonu uygulamanız gerekir.

Boyut, renk, şekil, titreşim, hız veya konum alanındaki değişiklikler nedeniyle cinsel çakranın durumunu normale döndürmek mümkündür. Ancak, gözle görülür değişiklikler elde etmek için düzenli olarak meditasyon veya Sahaja Yoga yapmanız gerekecek. Seanslarınızda rahatlatıcı müziğin keyfini çıkarın. Her şeyi olabildiğince görselleştirmeye çalışın (altı portakal yaprağı ile bir lotus çiçeği).

Adil seks için, ikinci çakranın durumunu belirlemenin kesin bir yolu vardır - kritik günlerde duygularınızı kontrol etmeniz yeterlidir. Acı veren bir semptomun ve belli bir rahatsızlığın varlığı, cinsel çakranın olumsuz duygular, kızgınlık, saldırganlık ve diğerleriyle dolu olduğunu gösterir; bu, temizlemeye ve açmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir.

Cinsel çakranın durumunu kontrol etmek ve genel olarak yaşamın yanı sıra aşk zevklerinden tam olarak zevk alabilmek için açılması veya uyumlaştırılması üzerinde çalışmak önemlidir.

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send