Rüya yorumu

Korku ve kaygıdan gelen dua fobiler ve deneyimlerle başa çıkmaya yardımcı olacaktır

Pin
Send
Share
Send
Send


Her insanda kendini koruma içgüdüsü vardır ve korku, organizmanın çevrenin olumsuz tezahürlerine tamamen doğal bir tepkisidir. Bununla birlikte, fobilerin gerçek bir paniğe dönüştüğü ve durumun yeterli algılanmasına müdahale etmeye başladığı durumlar vardır. Bu gibi anlarda Ortodoks bir dua, bir kişinin korku ve kaygıdan kurtulmasına yardımcı olabilir - yalnızca zihinsel durumunu sakinleştirecek ve normalleştirmeyecek, aynı zamanda daha yüksek güçlerden güvenilir bir koruma da sağlayacaktır.

Duanın kaygı ve korkudan kurtulma yararları

Nadir bir kişi, ruhsal deneyimlerden, kaygıdan, korkudan yoksun bir hayatla övünebilir. Korku ve kaygı bu dünyaya gelen herkese aşinadır. Korku, etrafındaki gerçekliğin bazı fenomenlerinden korkar, anksiyete, insan ruhunu, hoş olmayan bir şey beklentisi ile kötü bir aldatmaca ile zehirler.

Ortodoks Kilisesi'ne göre, insan ırkının her bir üyesi, yaşamdan zevk almak, Tanrı'nın armağanlarını, merhametini yaşamak ve sakince ve ılımlı olarak varlığını sürdürebilmek için Rab'be bu dünyaya gönderildi. Bununla birlikte, her türlü fobiler ve heyecan, tam bir yaşamı önler, çünkü bunlar olumsuz içsel durumlardır.

Korku ve endişe, bireyin sürekli stres altında kalmasına, sağlığına zarar vermesine ve genel yaşam beklentisi üzerinde olumsuz bir etkiye neden olur. Eğer insanlar varlıklarından gerçekten zevk almak istiyorlar ve en derin yaşlılığa kadar bu dünyada yaşamak istiyorlarsa, önce ruhu işkence edip zayıflatan deneyimler olmadan, korkusuz yaşamayı öğrenmeliler.

Aksine, Tanrıya olan inanç, aksine, yatkın bir insanın ruhuna bakar ve onu güçlendirir, Yaratan'ın oğulları ve kızları için talep ettiği hayata yaklaştırır. Bu nedenle, korku ve kaygıdan Ortodoks duası olumsuz deneyimlerden kurtulmanın en iyi yoludur. Dua metinlerinin kutsal ve bilge sözleri bir insana güven verir, ona huzur ve sükunet verir, korku ve endişe hissine neden olan durumun ayık bir değerlendirmesine katkıda bulunur. Duanın etkisi altında, daha sakin bir şekilde zor yaşam durumlarıyla ilişki kurmaya başlar, çabucak doğru çözümü bulur.

Korku ve endişe için dua: En güçlü Ortodoks metinleri

Takıntılı endişe ve korkuyu gidermeye yardımcı olan birkaç Hıristiyan dua vardır. Birçoğu yaygın olarak bilinmektedir. Korku ve kaygıdan gelen dua uzun ve kısa olabilir, bir kişiyi sakinlik ve huzurdan mahrum bırakan bazı durumlarda kullanılabilir.

En meşhur ve popüler Ortodoks dua metinleri, kaygıyı ve korku duygusunu hafifleten:

  1. Kısa kategoriden: “Bakire Şarkısı”, “Kutsal Haç için dua”, “İsa Namazı”, “Korku ve kaygıdan En Yüce'ye bir dua”.
  2. Daha fazla dua metni: “Babamız”, “Koruyucu Meleğin Duası”, “Mezmur 90”, “Tanrı diriltildi ...”, “Tanrı'nın En Kutsal Annesinin Kontakak'ı endişe ve korkudan”, “Günün Başlangıcında Optina Büyüklerinin Duası”.

Bakire Şarkısı

Bu, takıntılı düşünceleri ve bariz bir sebep olmadan ortaya çıkan korkuyu ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir duadır. Metin en az üç kez okunmalıdır:

Kutsal Haç için dua

Hayatı tehdit edici durumlarda (silahlı saldırı, doğal afet, vb.) Söylemeniz için önerilen dua. Metni okumadan önce, kendinizden geçtiğinizden emin olun:

İsa namazı

Kaygı ve korkuyu hafifletebilecek kısa bir dua. Herhangi bir durumda uygulayabilirsiniz:

Korku ve endişeden Rab Tanrı'ya dua edin

Bu dua her an okumak, ruhu huzursuzlukla doldurmak ve kalbi korku içinde vurmaya zorlamak için uygundur. Metin aşağıdaki gibidir:

Rab'bin duası

“Babamız”, hiçbir kısıtlamanın bulunmadığı en güçlü Hıristiyan dualarından biridir. Endişe ve korku ile aşılıyorsanız, Rab'bin duasını mümkün olduğunca sık okuyun. Eğer korku ve endişe duygusu sizi en çok geceleri ziyaret ederse, yatmadan önce “Babamız” en az 40 kez telaffuz edilmelidir. metin:

Koruyucu Meleğin Duası

Kişisel cennet koruyucusu Guardian Angel'a yönelik bir dua, tüm talihsizliklere ve talihsizliklere karşı birçok fobiyi ve kalkanları ortadan kaldırır. Hayaller krallığına gitmeden önce, her akşam veya gecenin yanı sıra, endişe ve korku anlarında da telaffuz edilmelidir. metin:

Mezmur 90

“Vyshnyago yardımı ile yaşamak”, en güçlü koruyucu özelliklere sahip olan bir Ortodoks duasıdır. Endişe ve ön anların yaşandığı anlarda, en güçlü yatıştırıcı olduğu kadar yardımcı olabilir, düşünceleri sıraya sokabilir ve rahatlatabilir. metin:

“Tanrı diriltildi ...”

Korku ve tehlike döneminde “Tanrı tekrar yükseltilsin” duası güçlü bir koruyucu kalkan olabilir. metin:

Bu videoda korku ve endişe için duaları dinleyin:

Kutsal Bakire Meryem'in endişelerinden ve korkularından kurtulma

Korkulardan ve endişelerden kurtulmak, Kondak'ın Kutsal Bakire Meryem'e düzenli olarak telaffuz edilmesine yardımcı olur. metin:

Optina Büyüklerinin Sabah Namazı

Günün başında Optina Büyükleri'nin duası endişe ve duygularla mücadelede iyi çalıştı. Her gün, günün sabah saatlerinde okumak gerekir (sabah namazı kuralının bir parçası olabilir). metin:

Korku ve endişe için ne zaman ve nasıl dua edilmeli

Bir insanın günlük hayatı sürprizlerle doludur ve her zaman hoş değildir. İçinde çoğu zaman zor durumlarla karşılaşılır ve stres her an sollanabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her türlü korku ve endişe, uzun zamandır insan varlığının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Hepsinden kötüsü, eğer bir paniğe dönüşürlerse. Böyle anlarda, kişi kendini kontrol etmekten vazgeçer, zihinsel ve fiziksel gücü kesilir, savunmasız ve güçsüzleşir. Bütün bunlar oldukça acıklı bir şekilde sona erebilir. Bu nedenle, korku ve endişe için dua her inananın hayatında değerli bir yer almalıdır. Çeşitli durumlarda yardımcı olabilir:

  • bir insan korku duyduğunda;
  • korku nedeniyle konsantre olma yeteneği kaybolduğunda;
  • panik bunaldığında;

  • açıklanamaz ve mantıksız bir endişe saldırısı olduğunda;
  • korku felç olduğunda.

Dua metinlerini ezbere bilmek daha iyidir - tehlikeli ve kritik durumlarda daha iyi konsantre olmanıza, daha hızlı bir şekilde bir araya gelmenize, fobilerinize dayanabilmenize ve zamanla huzursuz olmanıza ve daha çabuk kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Hacimsel metinleri öğrenmek oldukça zorsa, yukarıda sunulanlardan korku ve endişe için en az bir kısa dua daima hafıza cephanesinde tutulmalıdır. Koruyucu kelimeleri açıkça, acelesiz, yansıma ve anlayışla ve tercihen yüksek sesle telaffuz etmek gereklidir - eklemsiz susturmanın anlamı yoktur.

Görselleştirmeyi dahil etmek faydalıdır: hayal gücünüze korkunuzun görüntüsünü hayal etmek ve onu zihinsel olarak uygun bir şekilde yok etmeyin (parçalamak, yok olmak, vb.). Mumların ışığında dua etmek yasaktır - alevleri sakinleşmeye ve konsantre olmaya yardımcı olur.

Korku ve endişe için bir dua söylerken gerekli olan en temel şey Tanrı'ya ve cennetteki güçlere olan samimi inançtır. Ruha saf ve sarsılmaz bir inançla söylenen bir dua metni, Yaradan ve Asistanları tarafından kesinlikle duyulacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send