Rüya yorumu

Chlorophytum - işaretler ve batıl inançlar

Pin
Send
Share
Send
Send


İnsanlar evleri için bir houseplant seçtiğinde, kural olarak, yalnızca görünüşüne göre yönlendirilir: birisi güzel yapraklı çiçekleri severken, diğerleri daha parlak bitkilerini tercih ederken, egzotik seçeneklerin hayranları da vardır. Daha yakın zamanlarda, "gizli özelliklerini" de hesaba katacak bir çiçek seçme sürecinde popüler hale geldi.

Ne de olsa, omens'e göre, ev bitkileri çekici ya da tam tersine, çekicileri, serveti, şansı, sağlığı ve diğer şeyleri etkileme yeteneğine sahiptir. Ayrıca çiçekler sizi iyileştirebilir veya daha kötü hissetmenize neden olabilir, sizi sinir bozucu enerji vampirlerinden koruyabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Bu yazıda, Chlorophytum hakkındaki en popüler işaret ve batıl inançları dikkate alıyoruz.

Chlorophytum'un faydalı özellikleri nelerdir?

Görünüşte Klorophytum çok Kabarık yeşil bir çeşmeye benzer, bunun nedeni genellikle kamu kurumlarında sıkça yer alması nedeniyle bakımı oldukça basittir. Ancak orada en iyi şekilde görünmüyor ve bu nedenle birçok insan bu bitkisi evlerine dikmeye cesaret edemiyor.

Bu arada, kesinlikle boşuna! Nitekim, bakımlı bir durumda, klorofil güzelliği ile dikkat çekiyor. O tamamen seçici ve gaz atmosferinden korkmuyor. Aksine, bu tür yerlere yerleştirilmesi tavsiye edilir, çünkü bitki çevreyi aktif olarak temizleyebilir. Bu, insan sağlığına paha biçilmez ve temel bir faydadır.

Bu nedenle, birçok insan bitkiyi mutfağına koyar, burada havada çok çeşitli kirlilikler ve zararlı mikroorganizmalar biriktirilir (pişirme sürecinde, sigara içerken, çeşitli aerosol ürünlerini kullanarak yüzey işlemlerini vs.). Klorofit, gaz sobası üzerindeki olumsuz etkinin neredeyse yüzde 70-80'ini ortadan kaldırıyor.

Bilim adamları, her yetişkin bitkinin 2 metre karelik bir alanda patojenik mikrofloradan kurtulma konusunda inanılmaz bir kabiliyetine sahip olduğunu keşfetti. Bu nedenle, standart bir şehir dairesinde yaşıyorsanız, bu şaşırtıcı bitkiye sahip birkaç tencere yerleştirin ve olağandışı temiz havanın tadını her zaman çıkarabilirsiniz.

Başka bir bilimsel gerçek: Eğer Chlorophytum'u bir eve yerleştirirseniz, bir gün içinde evdeki mikropların çoğunu yok eder.

Bitkinin büyülü özellikleri

Atalarımız, Chlorophytum'un bir eve yerleştirilirse mutluluğu çekeceğine inanıyordu. Örneğin, kişisel yaşamınızla ilgili sorunlarınız varsa, işte her zaman bazı sıkıntılar vardır veya sadece depresif durumlarla işkence görürseniz, o zaman böyle bir çiçeğiniz olmalıdır.

Sivri uçlu yaprakları mıknatıs gibi çiçekli dallarla birlikte mutluluk, şans ve hayatınıza bol şans getirir. En "mutlu" olan, küçük sürgünlere sahip çok sayıda ok bulunan bitkilerdir. Aynı zamanda, tüm yaşam problemleriyle kolayca başa çıkmanıza ve çevredeki tamamen gereksiz insanlardan kurtulmanıza yardımcı olacak gerçek bir tılsım görevi görürler.

Tesis, evinizdeki atmosferi barış, uyum ve rahatlıkla doldurabilir, her türlü anlaşmazlığın üstesinden kolayca gelmenize, zor yaşam koşullarında uzlaşmaya yardımcı olabilir ve size karşılıklı bir his ve şefkat kazandırabilir. Ayrıca, duygusal durumu normalleştirir, canlılık ekler ve canlı enerji ile doldurur.

Çevrenizdeki bir kişinin sizi olumsuz yönde etkilediğinden şüpheleniyorsanız, Chlorophytum bu durumda yardımınıza gelmeye başlayacaktır. Bir örümceğin ağı olarak çalışacak, size yöneltilen tüm olumsuz duyguları “kendisine” satacak. Bu bilgiyle ilgileniyor musunuz? Daha sonra, beyaz kenarlıkla süslenmiş, parlak yeşil renkli yaprakları olan bitkilere yakından bakmalısınız.

Ayrıca bitkinin ek iyileştirici özelliklerini de göz önünde bulundurun:

  • Havada yüksek miktarda nem serbest bırakılmasından dolayı akciğer hastalığından muzdarip insanlar için mükemmel bir yardımcıdır.
  • Dairede bulunan Khorofitum, bilgi edinme sürecini daha basit hale getirecek. Büyük olasılıkla, bu özellik aynı zamanda bu iç mekan çiçeğinin temizleme yeteneklerinden kaynaklanmaktadır.
  • Feng shui sanatının yanı sıra, diğer ezoterik egzersizlerde, Chlorophytum, çevreleyen alanın enerjisinin güvenilir bir göstergesidir. Bu nedenle eğer bitki bitmeye ve solmaya başlarsa, o zaman evde çok fazla negatif enerji biriktiğine inanılır.
  • Ayrıca, bu bitki alerjileri için idealdir.
  • İnsanlar arasındaki ilişkileri uyumlaştırmanıza izin verir (ne tür bir ilişkiden bahsettiğimiz önemli değildir - çalışma, arkadaşlık veya aşk).

Chlorophytum'un kedilere zehirli olduğunu belirten oldukça yaygın bir teori var. Aslında, bu hiç bir durumda değil - hayvanlar sık ​​sık bu çiçeğin yapraklarını yerler, ancak bu şekilde midede biriken yünlerden kurtulmak için kusturmaya çalışırlar.

Bununla birlikte, bu bitkinin hayvanın ulaşamayacağı yerlere yerleştirilmesi faydalı olacaktır, aksi halde kemirilmiş broşürler ve dairenin her tarafına dağılmış rahatsız edici sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız. Aksi halde, çiçek hangi odada veya hangi yerde durmalı - belirli bir kural yoktur - bu konuda her şey yalnızca sizin kişisel isteklerinize bağlıdır.

Chlorophytum'un, sahiplerine çok fazla zorluk çıkarmayan alışılmadık derecede kullanışlı, oldukça iddiasız bir bitki olduğu açıktır. Ayrıca çiçek, çevrenizdeki alanı pozitif enerji ile doldurmanıza, havayı temizlemenize ve ruh halinizi her zaman iyimser yapmanıza yardımcı olur!

Pin
Send
Share
Send
Send