Rüya yorumu

Korunmuş Kolovrat ve Slav kültüründeki değeri

Pin
Send
Share
Send
Send


Antik çağlardan beri, muskalar ve tılsımlar atalarımız arasında büyük talep görmüştür. Seçme ve yaratma süreçlerine çok dikkat edildi ve ortaya çıkan eşya göz gözbebeği gibi korundu, çünkü çeşitli talihsizliklere ve talihsizliklere karşı korunabileceği ve sahibinin sahip olmadığı şeyleri çekebileceğine inandıkları için. Bu makalede, Kolovrat muska ve anlamını inceleyeceğiz, ayrıca büyülü şeyin doğru kullanımı hakkında konuşalım.

"Kolo" kelimesi bize Eski Slav dilinden geliyor ve çeviride "daire" anlamına geliyor. Kolovrat sembolü her zaman her iki tarafta sekiz ışın tarafından çerçevelenmiş bir tekerlek olarak gösterilir. Kolovrat, güneş diskinin yıl boyunca dönmesinin yanı sıra sürekli hareket, yaşamın devamı ve Evrenin boşluğunun sonsuzluğunu belirleyen sembollerden biridir. Sonuçta, hayat aslında rotasyonu olan sonsuz bir harekettir.

Charm Kolovrat, dört mevsim bir yıl boyunca süren bir döngü ile ateş, toprak, su ve hava olan mevcut dört elementi birleştirir. Birlikte, tüm bunlar Svargi ismini başka kaynaklarda taşıyan bir sembolün sekiz ışınları şeklinde kendini gösterir (Slav mitolojisinde cennet tanrısı olan Svarog onuruna. Göklerin arasından güneş gibi yürür).

Posolon veya parlama önleyici?

Bu iki Slav kelimesi, güneş diskinin gökyüzünde düzenli hareketini sembolize ediyor:

  • Bir sembolün ışınlarının güneşin seyrine benzer bir yönü varsa, bu posolon;
  • Ve karşı yönelirse - widdershins.

Güneş diski boyunca ışınların yönü ile ilişkili muska, parlak tanrılar dünyasıyla ilişkilendirildi, onu tüm kötülüklerden korudu ve sahibine gerekli korumayı sağladı. Ek olarak, ışınların sağ hareketi, tezahür etmiş şeylerin dünyası (yani Java) ve insan düşüncelerinin saflığı ile tanımlandı.

Ve ışınları güneşin hareketine karşı bir yönü olan vasi, Navi dünyasıyla (ya da mezarın ötesinde) ilişkilendirildi. Sahibine sezgi, talihsizlik ve geleceği tahmin etme hediyesi gibi nitelikleri ortaya koyması için mümkün olduğunca izin verdi. Tarif edilen eserin varlığı, dikkatlice insan gözlerinden saklanan her şeyi ortaya çıkardı. Çoğu durumda, sol taraftaki muska, zayıf cinsiyet temsilcileri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Işın sayısı değeri Kolovrata

Kolovrat'ın sembolizminde yeterince bilgili olmayan bir insanın, kaç tane ışınları olması gerektiğini unutması kolaydır. Bu durumda, belirli bir anlam da büyük bir rol oynar. Bununla daha ayrıntılı olarak başa çıkalım:

  1. dört ışın - ateşli elemanı kişileştirmek
  2. altı ışın Perun himayesini sembolize ediyor
  3. Sekiz - ateş güneşinin himayesinde.

Cazibenin üretimi için çeşitli malzemeler kullanılmıştır. Tahta, gümüş, altın, bakır ve pirinç olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, Kolovrat giysiler üzerine oyulmuş ve kağıda boyanmıştır. Bu durumda belirleyici rol, malzemenin kendisi tarafından değil, enerji dünyasının burulma alanlarının yönlendirildiği, maddi dünyada tezahür eden her şeyden sorumlu olan imaj tarafından oynandı.

Genellikle atalarımız Kolovrat'ın sembolünü bir zincire asmıştır (hangi malzemeden olursa olsun: gümüş, altın veya çelik). Bu amaçla pamuk veya keten bağcıklar kullanmak mümkündü (tek istisna deriydi). Gerçekten de, Slav geleneklerine göre hayvanları belirli teknolojilere göre öldürmek gerekliydi, aksi takdirde yıkıcı ölüm enerjisi insanlara zarar vermeyecekti.

Konuyla ilgili ilginç bir video:

Arınma ve aktivasyon yolları

Herhangi bir tılsımın temizlenmesi ve uygun şekilde şarj edilmesi önemlidir. Her şeyden önce, bir şeyi kendinizle doldurarak başkasının enerjisinden etkin bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Kolovrat da bu listeden istisna değildir. Geleneksel olarak, ahşap bir taşıyıcı üzerinde yapılır.

Tılsımı aktive etmek için suda bir süre (birkaç saat) tutulur. Açıklanan manipülasyon, bir akışta veya bu amaçlara uygun herhangi bir başka doğal kaynakta gerçekleştirildiğinde idealdir.

Saflaştırılmış muska üç kez parlak yanan bir alev altında getirdi.

Hepsinden iyisi, şimşek çaktığından tahtadan yapılmış bir yangındı. Fakat eğer bu görev uygun değilse, o zaman kullanılabilir bir odun ya da odun gidecektir. Şehrin şartlarında, bu kesinlikle oldukça zor olabilir, sonra her zamanki balmumu mum kullanın.

Ateş ve su elementleriyle arınma sembolü olduğunda, gün boyunca onunla ayrılmamanız gerekir (bu süre zarfında sahibine alışacak ve enerjisiyle tamamen doldurulacaktır). Ardından, muska amaçlandığı gibi çalışmaya başlayacak ve sahibini tezahür eden ve tezahür etmeyen kötülük biçimlerinden koruyarak, çeşitli girişimlerde iyi şanslar ve zafer getirdi. Altı ayda bir tekrar temizlemenin önemli olduğunu unutmayın. Şu anda yılın dört etkin noktasının, yani ekinokslu gündönümlerinin etkinliğini gözlemlemek en iyisidir.

Elbette, herhangi bir sihirli sembolde olduğu gibi, burada da tılsımın etkinliğine içten inanç sorunu büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, yalnızca bir nesneyi oluşturmak değil, aynı zamanda enerjinizi doldurmak ve amaçlandığı şekilde çalışmaya zorlamak da önemlidir.

Pin
Send
Share
Send
Send