Rüya yorumu

Neden sevilen biri saat veremiyor?

Pin
Send
Share
Send
Send


Belki de her insan bu inanca aşinadır bir saat vermek iyi değil, ama herkes bunun neye bağlı olduğunu bilmiyor. Belki de bu sadece saf insanların inanabileceği anlamsız bir batıl inançtır. Yoksa makul miktarda ses mantığı içeriyor mu? Bu makalede size bir saatin neden kötü bir aldatmaca olduğunu söyleyeceğiz.

Verilen soruya ışık tutabilecek bir takım teoriler var. Örneğin, batı eyaletlerinde Saatin elleri keskin nesnelere işaret eder (bıçak, çatal ve diğerleri ile birlikte). Böyle bir planın işleri kötü, uygunsuz hediyeler olarak sınıflandırılır.

Ayrıca, birçok insan buna ikna olmuş bu tür hediyeler iktidarla yakından ilgilidir ve onları doğum günü hediyesi olarak alan kişi onu kendine bağlayabilir. Ayrıca, bağışlanan saatlerin kabulüne göre, zamanla bağışçı ile olan ilişki kesinlikle bozulmalıydı. Ayrıca çeşitli sorunlar ve sorunlar da dışlanmadı. Atalarımız, keskin nesnelerin (özellikle de saatlerin) bir kez ve herkes için uzun süreli ilişkileri kestirebildiklerine inanıyordu (ne plan ne olursa olsun, aşk ya da eş).

Saatin bağışını yasaklayan bu kaynağın başka bir varyasyonuna atıfta bulunarak, antik Çin'e giriyoruz. Çin, uzun süre boyunca, bir kişiye hediye olarak bir saat hediye ettikleri takdirde, onlarla birlikte bir cenazeye davet bulacağına inanıyordu.

Japonya sakinleri daha da ileri gittiler - bu kültürde eğer biri saat sunmak isterse, bilinçli olarak olayın kahramanına ölüm istediği anlamına geldiğine inanılıyordu. İlk başta size böyle bir iddiada kesinlikle sağlam bir mantık olmadığı söylenebilir, ancak bir kişi Doğu kültürünün her zaman en içteki sırlarına ve sırlarına sahip olduğunu unutmamalı, yabancılarla anlaşılmaz ancak ilgisini kaybetmedi.

Doğu'da doğum gününde bir saat vermenin yasaklanması diğer taraftaki kişilere açıklanmıştır, bu durumda aynı anda birkaç yorum:

  • Sunulan saatler, bağışçı ile ayrılmanın çok geçmeden zamanı geri saymaya başlar ve olduklarında - kişiyle olan bağlantı geri alınamaz bir şekilde kaybedilir.
  • Hediye olarak alınan saatler, kişi ölene kadar otomatik olarak belirli bir geri sayıma başlar.

Atalarımızın saati hakkında işaretler

Uzak atalarımız Slavlar bu işareti bağlamlarında yorumladılar: Acı, endişe, hayal kırıklığı ve heyecanın bağışlanan saatler ile hayata geçtiğine inandılar.

İşaretlerin bir başka açıklaması, saatle birlikte donörün hayatının belirli bir bölümünü verdiğini göstermektedir. Ayrıca böyle bir planın armağanının ciddi kavgalara ve hatta ölüme neden olduğu bir versiyon da vardır. Ve ne tür saatlerin sunulduğu önemli değil - duvar, cep veya el bileği.

Çok fazla olumsuz görüş okudum bağışlanan saatler hakkında, çoğu durumda insanların neden bu tür hediyeler sunmaktan kaçındıkları anlaşılıyor. Ne de olsa, gerçekte hiçbir şey kötü olmasa bile - insanın hayal gücü kesinlikle pek çok olumsuz önkoşulun “ilham verdiği” için korkunç bir tabloyu tamamlayacaktır.

Doğum gününde bir adam bir saat verebilir mi?

Sevdiklerinize neden bir saat vermemeniz gerektiğini anlatan çok sayıda versiyon var. Popüler bir efsaneye göre, bir kız sevgilisinin doğum gününde ona güzel bir saat vermeye karar verdi. O zamana kadar, çiftleri kavga ve problemlerden tamamen mahrum kaldılar ve zaferden sonra ilişki değişti ve en radikal bir şekilde.

Tabii ki, her iki ortağa da herhangi bir zevk getirmeyen, düzenli çatışmalar ve ilişkilerin açıklamaları ortaya çıkmaya başladı. Sonuç olarak, neyse ki, her şey oldukça iyi sona erdi - aşklarının gücü kötüleşen saati kırmak için yeterliydi. Konu restorasyona tabi değildi ve sevenler sonsuza dek mutlu bir şekilde yaşayabilirlerdi.

Belirgin nedenlerden dolayı yukarıdaki işaretlerin hepsinin bilimsel kanıtları yoktur, bu nedenle Çevrenize bir saat vermenize izin veriliyor mu yoksa verilmiyor mu? - bu sorunun bağımsız bir cevap vermesi gerekecek. Öncelikle, bir kişinin böyle bir armağanı nasıl algılayacağına bir kez daha düşünmeniz gerekir. Durumun kahramanının çok batıl inançlı olduğunu ve daha sonra böyle bir hediye için uzun süre düşünecek ve endişeleneceğini biliyorsanız - kendinizin veya doğumgünü adamınızın sinirini bozmamak için onu reddetmek daha iyidir.

% 100 olduğu iddia edilebilir saatlerce (özellikle eski) insanlar mutlu olacak Bu eşyaların koleksiyonerleri kimlerdir? Ya da sadece saati seviyorum. Bu durumda, bir hediye daha da "vurgulamak" eklemek için, onlara özel bir gravür siparişi ver.

Ve böyle bir hediyenin bir kişiye yalnızca olumlu duygular getireceğinden emin olmak istiyorsanız - onunla alışverişe gidin.

Batıl inançlı insan kategorisine aitseniz, bağışçının kesinlikle size zarar vereceğini düşünmek için acele etmeyin. Büyük olasılıkla, bir kişi basitçe böyle bir inancın varlığından haberdar değildir veya ona gerçekten inanmaz. Ve prensip olarak, daha önemlisi, hediyenin kendisi değil, gösterilen ilgidir.

Ayrıca, armağanın iddia edilen olumsuz etkisinden kurtulmanın etkili bir yolu var. Senden tek gereken şey Sadece bir şeyler yap. yani, saat için ödeme yaparsınız. Sonra otomatik olarak bir hediye değil, bir satın alma olacak. Tabii ki, kesinlikle malların yarısı kadarını ödemeye gerek yok - birkaç jeton yeterli olacaktır.

Tüm yaşam koşullarında, yalnızca olumluya ayak uydurmaya çalışın. Bilim adamları, düşüncenin maddi olduğunu ve olayların ilerleyişini büyük ölçüde etkileyebileceğini kanıtlayabiliyorlar. Bu nedenle, en iyisine inan, saatini zevkle giy ve asla zaman kaybetme!

Videoyu izle: OKULLAR AÇILDI PARODİ (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send