Rüya yorumu

Tüm durumlar için Ortodoks duaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Dua, her gerçek Hristiyan inancının sadık yoldaşıdır. Dua ile Ortodoks, aydınlık ve karanlık günlerinde Rab ve azizlere neşe ve keder anlarında hitap eder. Her durum için Ortodoks dualar, inananın kalbinden geliyor, her durumda yardım ediyor, tapanın daha yüksek güçlerin desteğini almasını sağlıyor.

Dua nedir?

Dua, sadece gizli anlamı olan bir metin değildir. Bu, bir inancının, Tanrı ile yalnız kalabilmek için kişisel olarak Tanrı ile konuşabileceği bir araçtır. Dua, bir Hristiyan'a barış ve huzur verir, içsel rahatlama sağlar, zihinsel durumu pasifleştirir (ve bazen zor zamanlarda ihtiyaç duyulan şey budur).

Ortodoks dua, bir kişinin kalbine, ruhuna, sese ve zihninin katıldığı bir kutsallıktır. Bu, inanan ve Yaradan arasında güçlü bir bağ kurulmasına yardımcı olan görünmez bir iptir. Yüce'nin dilekçeyi duyması için, bir Hristiyan yüreğini O'na ifşa etmeli ve O'na benzemeli, Rab’yi sevmeyi, affetmeyi ve acı vermeyi, ayrıca Tanrı’yı onurlandırmayı ve onaylamayı öğrenmelidir.

Ortodoks dualar bir insanın hayatın bazen sunduğu çıkmaz koşullardan bir çözüm bulmasına yardım eder. Hristiyan için endişe eden sorulara cevap bulmanızı, ruhsal gelişmeyi teşvik etmenizi ve kutsal güçlere olan inancınızı güçlendirmenizi sağlarlar. İnanan, Yüce ve Azizlerinin yardımına güvenmekte tereddüt etmemelidir - O'na iletişimi ertelememeliyiz.

Tabii ki, bir duadan maksimum etkiyi elde etmek isteyen ve özellikle de ruhunun saflığına ve bencilliğine dikkat etmek için belirli taleplerde bulunmak zorunda olan kişi. Duanın kutsallaştırılması sırasında, inananın kesinlikle bedeni, ruhu ve düşünceleri arasındaki tüm çelişkileri ortadan kaldırması ve Rab'yle iç teması tamamen ayarlaması gerekir.

Ortodoks duaların sınıflandırılması

Hiçbir Ortodoks duaların gücünden şüphe etmez. Ancak bunları doğru kullanmak için, metinlerini bilmek yeterli değildir - duaların sınıflandırılması ve belirli bir durumda hangi özel metne atıfta bulunacağı konusunda bir fikir edinmek önemlidir. Bir kişi gerekli duanın seçimine karar verebilir, eğer yüreğinin iç tarafından yönlendirilecekse, yaşamındaki zorluklara dikkatle bakabilir.

Tabii ki, Ortodoks Kilisesi, herhangi bir resmi dua sınıflandırması oluşturmaz, ancak yine de şartlı olarak, temyizin doğası gereği, tüm dua metinleri aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

 • yalvaran - bir tür istek içermesi;
 • pişmanlık - tövbe içeren;
 • sağol - yüksek kuvvetlere teşekkür etmek;
 • ihtişamlar (övgü) - Rab ve Kutsal azizlerini övün.

Dua yalnızca bir insanın ruhsal ruh halini kapsamaz. Fizyolojik özelliklerini, yani bedeni gevşetme ve göksel kuvvetlerle gelecekteki temas için yeniden yapılandırma yeteneğini etkiler.

Çeşitli durumlar için Rusça'da Ortodoks dua metinleri

Evrensel ve en güçlü dualar

Ortodokslukta, her gerçek Hristiyanın bilmek zorunda olduğu 3 temel ve en güçlü dua vardır. Bu:

 1. “Babamız” (Rab'bin Duası). Bu dua 7 istek içerir ve En Yüce'yi yüceltir. Ortodoks yardımlarıyla Yaradan'a olan inancını teyit eder, alçakgönüllülüğünü ve İradesine teslim olduğunu ifade eder, ona yaşam için gerekli her şeyi vermesini, günahları tövbe etmesini ve kötülüklerden korunmaya itirazını ister. “Babamız” ile Rab'be herhangi bir temyizde bulunmanız tavsiye edilir.
 2. “Meryem Ana, sevinin”. Bu duada inanan, Tanrı'nın Annesinin şefaat edilmesini ister, onu yüceltir. “Bakire Meryem, sevinin” ile, Her Bakire için herhangi bir dilekçe başlatılmalıdır.
 3. “İmanın sembolü” (“İnanıyorum”). Dua, inancınızı doğrulamak için kullanılır.

Bu 3 dua, günlük dua kuralının ayrılmaz bir parçasıdır. Onlar da evrenseldir ve herhangi bir yaşam olayında telaffuz edilebilir.

Kategorilere Göre Dualar

Çoğu modern insanın hayatında belirleyici kriterler sağlık, aile refahı, finansal istikrar ve emniyet - sadece onların kombinasyonu ile genel - hayati - iyilik hali hakkında konuşabiliriz. Bu alanlardan herhangi biri doğru bir şekilde gelişmezse, Ortodoks dualar düzeltmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olabilir.

Sağlık için Tanrı'nın En Kutsal Annesinin Duası

Bu dua hastalık anlarında, Bakire simgesinin önünde, tapınakta ya da evde telaffuz edilebilir. Geleneksel tıbbi tedavi ile paralel olarak iyileşmeyi hızlandırır. Vazgeçilmez bir durum, bir hastalığı olan veya dua ettiği birinin vaftiz edilmesi gerektiğidir. Rusça'da dua metni:

Aile için iki dua

 1. Tanrı'nın Annesine yapılan ilk dua, aileyi güçlendirmeye yardım eder, karşılıklı anlayışı korur, tüm kötülüklerden ve hakaretlerden korur. metin:

 1. Rab'be yönelik olan ikinci dua eşler arasındaki sevgiyi güçlendirir ve ailelere mutluluk verir.

Spyridon Trimifuntsky'nin maddi refahı için duası

Saint Spyridon Trimifuntsky'ye hitap eden bu dua, finans ve maddi mallarla ilgili her durumda okunur (iş, gayrimenkul satışı ve alımı, müteahhitlik, işte yardım, maaş artışı vb.). Metin aşağıdaki gibidir:

Koruma ve bereket için kısa dua - İsa

Kırılganlığına rağmen, en güçlü dualardan biri. Rab İsa Mesih'in müthiş şefaat, korunma ve kutsama ihtiyacı olduğunda kullanılır. Namaz, uzun bir metni telaffuz edecek zaman olmadığında yardımcı olur. İsa namazı sözleri:

“Mezmur 90” - en güçlü koruyucu dua

Tehlikeli ve hayati tehlike arz eden durumlarda korunma sağlamak için okunan en güçlü Ortodoks dualarından bir diğeri ise Mezmur 90 (En Yüce Yardımda Yaşayan). O, aşılmaz güçlü bir kalkan gibi, duaları herhangi bir olumsuzluktan koruyabilir. Duanın metni:

Online duaları ve ilahileri dinleyin

Tüm günler için Ortodoks dualarını çevrimiçi olarak sitemizde dinleyebilirsiniz:

Bu koleksiyon 37 güçlü Ortodoks namazı içeriyor.

Dualar nasıl kullanılır?

Ortodoks dua kendi içinde oldukça yüksek verimlilikle ayırt edilir. Ancak yüksek kuvvetlerin duayı zamanında duymasına ve vermesine yardım etmek için dua doğru bir şekilde telaffuz edilmelidir.

 • Yüksek Güçlere dua etmenin en iyi zamanı, sabah veya akşamı seçmektir - bu, bir kişinin günlük kibritle yakalanmadığı, bilincinin mümkün olduğu kadar özgür olduğu ve bedeni rahatladığı en uygun dönemdir.
 • Duanın kutsallığının başlangıcından önce, konsantre olmak, kafanızdaki yabancı düşüncelerden kurtulmak gerekir. Sessiz bir durumda, yavaşça, her kelimenin anlamını aşmaya ve kendi içinden geçirmeye çalışarak dua etmek gerekir.
 • İçeriği mekanik olarak, anlamadan, uzun namaz kılmaktan daha anlaşılır olan kısa namazlara tercih etmek daha iyidir. Ve miktar değil kalite almak daha iyidir. Anlayışla söylenen bir dua, yürekten, ruhsuzca okunan yüzlerce metinden çok daha faydalı olacaktır.
 • Daha yüksek kuvvetlere yapılan çekimler ya ayakta durmalı ya da diz çökmüş olmalıdır. Hastalık sırasında veya yolda oturma veya yatma pozisyonuna izin verilir.
 • Duanda kişi yalnızca kendisinden değil, aynı zamanda akrabalarından veya yakınlarından, özellikle de onlar için alarm anlarında sorulmalıdır. Ayrıca, affedicileri için Tanrı'ya dua etmek için, detektörlerinden de bahsedebilirsin.
 • İnananla dua deneyiminin varlığı da kendi düzenlemelerini yapar. Eğer bir Hıristiyan ancak yakın zamanda dine geldiyse ve dualarının deneyimi çok zayıfsa, Kilise onun sözleriyle daha yüksek güçlere yönelmesini yasaklamaz. Metinleri yüksek sesle söylerseniz, tonlama üzerinde çalışırsanız ve her kelimeyi açıkça telaffuz ederseniz, yeni başlayanlar için Ortodoks duaları daha kolay olacaktır.
 • Bir ayinî kurumun duvarları içine söylenen dualar daha belirgindir, bu yüzden tapınağa gitmekten korkmamalısınız, üstelik mümkün olduğunca sık ziyaret etmelisiniz.
 • Asla Rabbin övgüsünü ve O'na şükranlarını unutma. Bunun için şükran ve yüceltme dualarını okuyabilirsiniz.

Birçok Ortodoks Hristiyan, tüm durumlar için dualara yönelir. Ancak maalesef, modern toplumun tüm temsilcileri bu tür duaları nasıl doğru kullanacaklarını bilmiyor. Dua, herhangi bir arzunun yerine getirilmesini istemeyin. Her şeyden önce, yerleşik koşullardan doğru olanları bulmanıza ve herhangi bir hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak akıl ve destek önerme isteği ile Rabbe başvurmak gerekir. Günahların Tanrı ile insan arasında bir duvar kurması için günahkâr tutkuların ruhunuzu ele geçirmesine izin vermemek için en doğru yaşamı sürdürmek de gereklidir.

Pin
Send
Share
Send
Send