Rüya yorumu

Doğum günü omens: ne yapılabilir ve yapılamaz

Pin
Send
Share
Send
Send


Doğum günü her insanın en sevdiği bayramdır, sevdiklerinize tebrik ve hediye almak çok güzel. Böylece, gelecek yılın tamamı başarılı ve elverişli olacak, sadece tatilinizi kutlamakla kalmayacak, gelecek 12 günü de harcayacaksınız. Ek olarak, yakın zamanda hangi olayların beklenebileceğini söyleyen doğum günü için işaretler var. Bu yıl yıldönümümü yerleşik geleneklere uygun olarak kutlamak istiyorum. Bu makalede, eski günlerde hangi geleneklerin olduğu ve bugün hangi işaretlerin geçerli olduğu hakkında konuşacağım.

Old omens

Doğum gününü kutlamanın geleneği, yüzlerce yıl önce yaygın bir şekilde başladı. Ana işarete göre, gelecek yılın tamamı kutlama kadar neşeli ve güzel olacak. Birçok gelenek hala gözlemlenmektedir:

 1. Konuklar için davranır. Bu vesile olan kahramanın önümüzdeki 12 ayı bolca harcayabilmesi için, çok çeşitli ikramlar içeren zengin bir masa oluşturmak gerekmektedir.
 2. Hediyeler. Doğum günü partisine hediye vermek alışılmış bir şeydir, böylece hiçbir şeye ihtiyaç duymaz, ama eski bir işarete göre, misafirlerine de bir şeyler sunmalıdır. Eski günlerde, kimliğin suçluları her misafirine küçük bir hatıra verdi. Böyle samimi bir hareketin zenginlik çektiğine inanılıyordu.
 3. Kızartmalar ve dilekler. Kutlama sırasında, her konuk vesilesiyle kahramana iyi bir şey dilemelidir, ancak asıl şey içtenlikle yapmaktır, çünkü yalnızca bu durumda mesaj pozitif enerji ile yüklenir.
 4. Bayram pastası. Doğum günü, ana muamele bir pasta ve ne kadar büyükse, gelecek yıl o kadar çok zenginlik ve başarı sizi bekliyor. Daha önce, bir pasta yerine, şenlikli bir pasta yapılıyordu, tatlı bir dolguyla değil, tavuk yumurtası ve karabuğday lapasıyla doldurulmuştu. Masada servis yapılmadı, ancak kutlamanın sonunda tüm aileye iyi şans, zenginlik ve mutlulukla doğum günü çocuğu veren ruhları yatıştırmak için bir kavşağa alındı.
 5. Mumları söndürmek. Bu gelenek bugünle ilgilidir. Bir dilek tutmanız ve bir anda tüm mumları üflemeniz gerekir. İşarete göre, eğer bu işe yaramadıysa, arzu gerçekleşmeyecek, ancak atalarımız bu durumda kalan mumları söndürmelerini istemeniz gerektiğini söyledi, ve sonra arzu gerçekleşecek ve yardımlarıyla.
 6. Mum sayısı. Çok az insan biliyor ama bazı doğum günlerinde 9, 13, 18, 21, 51, 99 ve 100 yıllara geldiğinde pastanın içine mum koyamazsınız.

Eski inanışlara göre, 9 ila 40 yılını kutlayamazsınız çünkü bu tarihler anma ile ilişkili. Bu alâmete itaatsizlik edersen, kendine sorun, sağlık sorunları, parasızlık ve bir dizi başarısızlık diyebilirsin.

Kutlama kuralları

Doğum gününüzde yapmanız gerekenleri kabul edecek çok şey var, böylece önümüzdeki 12 ay boyunca evinizde iyi bir servet, refah ve uyum ve aynı zamanda sorunlardan kaçınmak için yapamayacağınız şeyler olacak.

 1. Misafir sayısı da eşit olmalı, ancak birini davet etme imkanı yoksa doğum günü görevlisi hala bu tarihi yalnızlıkta kutlamalı.
 2. Böylece refah, şans ve sağlık evi terketmedi, birisine borç para veremezsin ya da tatilinde ödünç alamazsın. Bu günde sadaka da servis edilmemesi gerektiği belirtilmelidir.
 3. Doğum günü çocuğu önceden tüm kutlamayı yapacağı kıyafeti seçmelidir. Kıyafet lekeli veya yırtılmışsa ve kıyafet değiştirmek zorunda kaldım, o zaman bu sözlerle yapılmalı: "Kaybınız için değil, ama iyilik için"
 4. Doğum tarihinden önce kutlama yapmak kesinlikle yasaktır, ancak daha sonra - izin verilir. İşarete göre sağlık sorunlarına, hatta ölüme neden olabilir.
 5. Tatil masasında krep olmamalıdır, çünkü geleneğe göre, bu yemek sadece Shrovetide ve cenazelerde servis edilmektedir.
 6. Ölüm müjdesi olan müjde, köpeğin uluyanı ile bağlantılıdır, bu nedenle, eğer evde bir köpek varsa, kutlama süresince sokağa çıkarılmıştır. Tezahüratlar sırasında, evcil hayvanlar konuklara nadiren “şarkı söylemez” ve bu talihsizlikleri etkileyebilir.
 7. Eğer bayram sırasında bulaşıklar kırıldıysa, parçaları dikkatlice toplanmalı ve çöp tenekesine atılmalıdır, ancak yalnızca ertesi gün evden alınabilir.
 8. Evi temizleyin, doğum gününden önceki gün veya ertesi gün yıkayın. Bunun bir istisnası, misafirlerden sonra bulaşık yıkamak, ancak herkes gittikten sonra.

Doğum günü adamı kutlamanın arifesinde hastalanırsa - bu kötü bir alâmettir. Gelecek yıl boyunca sağlık sorunları tarafından takip edilecek.

Hediyeler hakkında işaretler

Kendinizi olumsuzluklardan korumak ve yaşamınıza refahı getirmek için, sadece doğum gününüzde ne yapacağınızı bilmekle kalmayacak, aynı zamanda hediyeleri nasıl düzgün bir şekilde alacağınızı ve neleri vermenin yasak olduğunu da bilmek zorundasınız.

 • Bağışçı, hediyeyi doğrudan olay kahramanının eline vermelidir.
 • Kıskanç bir kişiden bir hediye kabul ederken, kendinize şunu söylemelisiniz: “Ben bir armağan alırım, bir astar alırım”.
 • İhtiyaç duymasanız bile bağışlanan şeyleri veremezsiniz, çünkü Onlarla birlikte, mutluluk ve refah evden çıkacaktır.
 • Bazı hediyeler için para şeklinde bir şey vermeniz gerekir. Bu bıçaklar, bulaşıklar, saksılar, cüzdanlar ve cüzdanlar için geçerlidir. Aksi takdirde, böyle bir hediye yoksulluk ve düşmanlık vaat ediyor.

Doğum günü kravat, inci, mendil, saç fırçası, ayna, hediyelik eşya ve kuş resimlerinin verilmesi şiddetle tavsiye edilmez. Hediye buketi olarak sunuluyorsa, mutlaka tek bir çiçek sayısı olmalıdır. Buketde eşit sayıda çiçek varsa, bunlardan biri atılmalıdır.

tatil sonrası günler

Bir doğum günü partisi, sadece bir doğum günü partisinde başarı, servet, mutluluk ve iyi şanslar çekmek için ne yapılması gerektiğini değil, gelecek 12 günü doğru bir şekilde geçirdiği takdirde hayatını daha iyi hale getirebilir. Tatil sonrası günler, 12 ayı sembolize eder ve her biri, eski gelenekleri takip ederseniz iyileştirilebilecek belirli bir yaşam alanından sorumludur.

 • 1. gün doğum gününün kişiliğini kişileştirir, bu nedenle kendinize ayırmanız gerekir. İç içe geçmiş olmak, geçmişi özetlemek, yapılan hataları yapmak ve gelecek için planlar düşünmek tavsiye edilir.
 • 2. Gün maddi mallarla ilişkilendirilir. Gelecek yıl finansal başarıya ulaşmak için bu gün bütçenizi planlamanız, ek gelir yollarını düşünmeniz, gerekli harcamaların bir listesini yapmanız gerekir. Ayrıca, gelecek 12 ay içinde dolgunlukta ve ev refah içinde hüküm sürdüğü için, atalar o gün “göbek ziyafeti” düzenlediler, ancak son derece sağlıklı ve kaliteli yemekler yediler.
 • İşletme ve arkadaşlıklardan 3. gün sorumludur. Bu süre arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla iletişim kurmaya, çevrelerini analiz etmeye ve belki de gelişmenizi engelleyenlere veda etmeye ayrılmalıdır. Ayrıca bu gün yeni projeler başlatabilir, kendi işinizi başlatabilir ve bir şeyler keşfetmeye başlayabilirsiniz.
 • Dördüncü gün aile ve ev ile bağlantılıdır, bu yüzden öncelikle akrabalarıyla iletişime geçmek gereklidir. Ayrıca bu gün mezarlığı ziyaret etmeniz ve yakınlardaki ölüleri hatırlamanız gerekiyor. Bu süre emlak işlemleri yapmak ya da büyülü törenler yapmak için uygundur.
 • 5. gün eğlence ve eğlenceye adanmıştır, bu nedenle keyifli bir şirkette ve dinlendirici bir ortamda yapılmalıdır. İş ve ev işleri hakkında düşünmeye gerek yok, sevdiklerinizle yürüyüşe çıkmak daha iyidir.
 • 6. gün sağlığı temsil eder. Tedaviye, diyet, egzersize başlayabilirsiniz. Hayvanlarla iletişim kurmanın psikolojik sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır, bu nedenle hayvanat bahçesini ziyaret etmeniz önerilir.
 • 7. - evlilik ve ilişkiler. Bu gün, sevilen biriyle kavga edemezsiniz, evde uyum ve barış hüküm sürmeli. Bu gün için bir deneme planlanmışsa, ertelemek daha iyidir, aksi takdirde başarısızlıkla sonuçlanır ve yankıları gelecek yıl sizi rahatsız eder.
 • 8. gün evrenin büyüsü ve sırlarıyla ilişkilendirilir. Şu anda çeşitli törenler düzenleyebilir, meditasyona katılabilir ve manevi uygulamaları öğrenebilirsiniz. Hayallere dikkat etmek gerekiyor - gerçek olacaklar. Önümüzdeki 12 ay boyunca barış içinde geçmek için bu günün yalnız olması ve insanlara dışarı çıkmaması önerilir.
 • 9. Gün manevi ve ahlaki gelişime adanmıştır. Becerilerinizi ve ufkunuzu genişletmek için yeni bir şeyler incelemeniz önerilir. Bu gün, bir pozitif olarak ayarlanmalı ve olumsuz yönlere dikkat etmemelisiniz.
 • 10. başarıdır. Bu gün kişisel yaşam, kariyer, sağlık, itibar vb. Üzerinde olumlu etkisi olan konulara ayrılmalıdır. Ayrıca, bu süre çatışmaları çözmek ve başkalarıyla iletişim kurmak için uygundur.
 • 11. gün, hayata yeni ve yararlı bir şeyler getirmekle bağlantılı. Olumlu herhangi bir değişiklik olacaktır - yer değiştirme, evlilik, bir iş kurma, imajı değiştirme, bir eğitim kurumuna katılma. Ek olarak, bu gün hayatınızı olumsuz yönde etkileyenlere - kötü alışkanlıklar, kötü dilekler, sevilmeyen işler, eski şeyler ve başka şeyler - elveda demek.
 • Kısıtlamalar ve düşmanlardan 12. gün sorumludur. Olumlu bir tutum sergilemesi gerekiyor, ancak aynı zamanda zevk getirmeyen şeyleri de yapmak zorunda kalacak. Mesela, bu günü birikmiş sorun ve faturalarla çözmek ya da düşmanla barış yapmak iyi olurdu.

Basit işaretler ve gelenekler size doğum gününüzde ne yapmanız gerektiğini söyler, böylece gelecek yılın tamamı olumlu bir şekilde gerçekleşir. Ancak bu tatilde bir şeyler ters giderse - üzülmeye ve kötü bir şeye hazırlanmaya gerek yok.

sonuçlar

 • Ziyaret etmeye davet edilecek kimse olmasa bile, doğum günü kutlamaya değer.
 • Hediyelerin son derece olumlu bir mesaj taşıyabilmesi için, onları nasıl doğru alacağınızı bilmeniz gerekir.
 • Bazı hediyeler için paralı bir şeyler vermeniz gerekir.
 • Sadece isim gününü doğru şekilde kutlamak değil, gelecek 12 günü de geçirmek önemlidir.

Pin
Send
Share
Send
Send