Rüya yorumu

İşaret: kırlangıçlar alçaktan uçuyor

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuşların ve hayvanların davranışlarının yanı sıra hava koşullarının durumunu gözlemlemek atalarımızın yaşamında önemli bir andı. Ondan bir çeşit tarımsal iş yapılması gerektiğinde çoktan başlayabilecekleri bir şeydi ve bu da iyi bir hasat elde edilmesine çok yardımcı oldu. Ayrıca, işaretlerin kendilerini çeşitli olumsuz olaylardan korumasına ve her zaman “silahlı bilgi durumunda” olmalarına izin verildi.

Kırlangıçlar alçaktan uçarken ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışacağız.

İnsanlarda denilen antik çağlardan yutar münhasıran olumlu duygular ve deneyimler. Kırlangıçlar iyi haberciler olarak adlandırıldı, güzellik ve sadakat sembolize edildi. İkinci husus, kırlangıçların eşlerine sadık kalmaları ve yavrularını çok sevmelerinden kaynaklanmaktadır. Kuşlar bencilce küçük civcivlere özen gösterir, hava şartlarına ve diğer dış koşullara rağmen, yiyeceklerini gagasında bir parça yiyecek daha düzenli olarak getirir.

Geleneksel olarak, kırlangıçlar hayatlarının çoğunu havada geçirme eğilimindedir.Bulutların arasında sakin bir şekilde uçtukları yer. Bu kuşlar, anında nehirleri ve göllerin su yüzeyini kolayca planlayarak su içiyorlar. Kırlangıçlar yuvalarını ağaç tepelerinin üzerine inşa etmeyi de severler.

Kuşlar öğleden sonra biraz dinlenmek isterlerse, ağaçların veya tellerin yüksek dallarını tercih ederler. Sürekli zirvede olmaları önemlidir. Böylece bir şey olursa anında havaya yükselir. Şimdi, büyük bir sürprinin neden yere yakın uçan bir kırlangıç ​​görünümüne neden olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Atalarımız, böyle bir canlının alışılmadık bir davranışını fark etmiş, derhal bu konuda çeşitli teoriler geliştirmeye başlamışlardır. Onlarla birlikte ayrıntılı olarak size daha fazla bilgi vereceğiz.

En çok, belki de, omenlerin ortak yorumuna göre, Kırlangıçlar yağmurdan önce alçaktan uçmaya başlar. Ve bu inancın çok rasyonel bir açıklaması var: kırlangıçlar böcek böcekleri kategorisine giriyor, bu da hayatlarının böceklerin habitatlarıyla çok yakından bağlantılı olduğu anlamına geliyor. İkincisi çoğu durumda sudan yere kısa bir mesafede kıvrılmak ister. Bu nedenle, yutarların, yiyeceklerin çıkarılması için yere yakın inmeleri de gerekir.

Hava güneşli ve açık olduğunda, ortalıklar yeterince yükselir, bu nedenle yutar gökyüzünde yükselir. Hava koşulları değiştiğinde: Gökyüzü gök gürültüsü bulutlarıyla çekilir, atmosferik basınç düşer - böcekler toprağa ve suya kısa bir mesafeye iner. Bu yüzden alçaktan uçan bir kırlangıç ​​gördüğünüzde, yağmurun yakında başlayacağından% 100 emin olabileceğiniz anlaşılıyor.

Ancak sadece bu inanç yutarlarla bağlantılı değildir. Eski zamanlardan beri, kuşlar, çoğu zaman hayatını etkileyen bir insanla bir arada yaşamıştır, bu yüzden onlarla ilgili çok sayıda batıl inanç ve inanç ortaya çıkmıştır. En popülerleri tanımanızı öneririz.

  1. Ulusal işaretlere göre, Kırlangıçlar yuvalarını yalnızca iyi insanların konutlarında inşa eder, uyum ve huzur hüküm süren ailelerde. Bu kuşu asla sarhoşların, kavgacıların, hırsızların çatısında göremezsin.
  2. Çok kötü işaret eğer kırlangıç ​​bir yuva yaptıysa ve ondan uçup gittiğinde. Bu durumda, ıssız bir kırlangıç ​​yuvasına sahip bir evde yaşayan insanlar kendilerini kayıp ve beladan korumalıdır.
  3. Atalarımız buna inanıyordu kırlangıç ​​evin yanında yaşıyorsa - Evinizi ateşten koruduğu anlamına gelir. Ancak soyguncular konutun içine girerse, hızlı bir intikam kaçınılmaz olacaktır: küçük kuş bununla ilgilenecek ve suçluyu cezalandırır.
  4. Başka bir işarete göre, yutmak gagasıyla cama vuruyorsa - Çok yakında, uzun zamandır tek bir haber olmayan eski bir arkadaşla tanışacağınızı öngörüyor.
  5. Çok olumlu işaret - Bu, kuşlar düğün sırasında aniden ortaya çıktığı zamandır: atalarımız, kırlangıçların gelin ve damadın başının etrafında döndüğü takdirde, bu onlara uzun ve çok mutlu bir evli yaşam vaat ettiğine inanmaktadır.
  6. Swallow, evlenmemiş bir kızın evinde yuva yapmaya karar verdi mi? Bu aynı zamanda çok yakın bir zamanda ilişkiler ve erken evlilik için değerli bir insanın hayatındaki görünüşünü vaat eden çok iyi bir işarettir.
  7. Kırlangıçlarla ilgili çok ilginç bir işaret var. Ona göre Evinde her zaman para olmasını istersen, İlk yutkunmayı gördüğünüzde ilkbaharda ihtiyacınız olacak, küçük bir avuç toprağa atın. Kuşun daha sonra yuvasını ondan inşa edeceğine inanılır.
  8. Ayrıca, yutarların ne kadar verimli olduğunu da söyleyebilir (ya da tam tersine, zayıf bir yıl beklemeniz gerekir). Kıştan sonra, ılık kenarlardan geri dönen ilk kişi olsaydı (insanların ilkbaharı açtıkları söylenirdi), o zaman yılın çok verimli olacağına söz verdi.
  9. Köylüler kırlangıçlara çok saygılı davrandılar. Eğer herhangi biri yanlışlıkla bir kuşu öldürdüyse, insanlar cezanın takip edilmesinden korkuyorlardı ve köydeki hayvan sayısı azaltıyordu. Yutkunmaya karşı bu kadar saygılı bir tavır da hiçbir şekilde ortaya çıkmadı: atalarımız, tüm olayları ustaca fark ettiler ve yukarıdan gelen işaretleri dinlemeye çalıştılar, ayrıca gelecek nesillere deneyimlerini özenle aktardılar.

Yukarıda belirtilenlere dayanarak, yer üstünde alçak bir kırlangıç ​​uçuşunun belirtisinin bu kuşlarla ilgili olan tek işaret olmadığı ortaya çıktı. Ulusal kumbarada, kırlangıçlarla ilgili yeterli sayıda başka, önemli ve faydalı işaret vardır. Makalenin sonunda, çok ilginç bir levhayı hatırlatmak isterim ki, yutar tarafından bırakılan yuvadan alınan bir çakıl taşı, sahibi için güçlü bir muska gibi davranacak ve onu herhangi bir olumsuz dış olaydan koruyacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send