Rüya yorumu

İşaret: neden birçok mantarın tedavisinde?

Pin
Send
Share
Send
Send


Sonbahar, sadece doğanın güzelliği için değil, uzun bir kış uykusu için hazırlık için değil, aynı zamanda birçok cömert armağanıyla da bilinir. Bugün bahçemizde yetiştirilebilecek ürünlerden değil, ormanlarımızın ne kadar zengin olduğu hakkında konuşuyoruz. Daha özel olarak mantarlar hakkında. Mantar toplayıcıları tarafından fark edilen ve kuşaktan kuşağa aktarılan birçok popüler işaret ve batıl inanç, bu şaşırtıcı doğal canlılarla bağlantılıdır. Bugün kaç tane mantarın ortaya çıktığını konuşacağız.

Popüler işaretlere göre, tüm vakalardan çok sayıda mantar bir nimettir. Atalarımız özellikle çeşitli doğal anomalilere karşı dikkatliydi. Ve çoğu kişi tarafından en sevilen muamele bolca göründüğünde, şokların geldiğine dair kesin bir uyarı olarak algılanıyordu.

Ancak yine de mantar mevsimi her zaman hevesle beklenir. Mantar toplayıcıları ne kadar verimli olacağını tahmin etmeye çalışıyorlar. "Sessiz avlanma" yapmak, birçok insanın en sevdiği etkinliklerden biridir. Çok sayıda farklı inanç ve mantarla ilişkilendirilen mantarları alın.

Bu nedenle, aşağıdaki gerçekler mantarların iyi hasada geldiğini gösterecektir:

 • Noel için yolda parlak "yıldız" ışıltı;
 • Noel öncesi gece, Vaftizde olduğu gibi gökyüzünde birçok yıldız belirdi;
 • Duyuru üzerine yağmur yağar; eğer bu gün güçlü bir don varsa - üzülmemelisiniz, alâkam yanıklığı bolluğunu gösterir;
 • tüm nisan boyunca yağmurlar;
 • kalaslarda, patikalarda, eski levhada, geçen yıldan geriye kalanlar, bol miktarda küf var;

Ayrıca çok fazla mantar olacağı gerçeğine göre, mantar gözeneklerinin çoğunda alacağınız numarayı bileceksiniz.

En önemli gösterge - yağmurun varlığı, çünkü onlardan sonra çok fazla mantar (özellikle süt mantarları) yetişir.

Ayrıca, sepetler hazırlamanın ve ormana gitmenin vakti geldiğinde, kuvvetli sis olduğunu gösterir. İlk yaz sisi, mantar mevsiminin yakın gelecekte geldiğinin bir işareti olacaktır. Ve eğer sisler olağan hale gelirse - çok fazla mantar olacaktır.

İşaretlere göre, orman güzelliklerinin meraklı gözlerden saklandığı yeri hesaplamak mümkündür:

 • hava sıcak ve kuraksa, ağaçların altında, gölgede mantarlar aranmalıdır;
 • Ilık ama nemli havalarda mantarlar açıklığa saçılır.

Atalarımız o kadar yaratıcıydı ki, belirli mantar türleri göründüğünde belirli bir zamanın nasıl ayarlanacağını bile öğrendiler:

 • bu yüzden, bir çam ağacı çiçeklenmeye başladığında, domuz olduğu anlamına gelir;
 • tokalı çavdar - bir sepet alıp kahverengi kapaklara bakmanın zamanı geldi;
 • çavdar olgunlaştığında - boletusun ikinci mahsul onunla olgunlaştı;
 • kavak üzerinde kabartmak vardır - kavak kuşlarının görünümü için hazırlayabilirsiniz;
 • yulaf olgunlaştığında - mantar aramaktan çekinmeyin.

Farklı mantar türleri birbirleriyle farklı şekillerde etkileşime girer. Bu gösterge için ayrıca belirli bir tahminde bulunabilirsiniz:

 • volnushki ortaya çıktıysa - yakında süt mantarları olacak;
 • Benekli sinek agarics parlak kırmızı şapka ile - dikkatli ol, beyaz, "kraliyet" mantar yanlarında bir yerde saklanıyor;
 • Bir tereyağı tabağı bulursanız, yanına başkalarını da aramalısınız.

Birçok deneyimli mantar toplayıcısı, mantar endeksinin gelecekteki olayları tahmin edebileceği kanısındadır. Bu yüzden, uzaktaki büyük büyük büyük annelerimiz, savaştan önce birçok mantarın göründüğünden emindi. Ve yeterli miktarda kanıt vardı. Örneğin, yaşlılar 1941 yazının başlangıcının çok mantar olduğunu hatırladılar. Orta Rusya’nın birçok bölgesinin kenarlarında, mandalina ve boletus aniden ortaya çıktı. İlk başta insanlar sevindi, doğanın armağanlarını topladı ve çok yakında birkaç gün içinde Büyük Vatanseverlik Savaşı başladı.

Ayrı olarak, beyaz mantarlarda kalmak istiyorum. Çok sayıda ekmek daima iyi bir ekmek hasadıyla ilişkilidir. İnsanların bu vesileyle özel bir deyişi bile vardı: "Mantar olduğunda ekmek o zamandır."

Mantar bir evin duvarlarında görünmeye başladığında, bu ev sahibi için çok zengin bir yıl vaat etti. Mantarlar için “sessiz avlarını” tercih edenler, beyaz mantarların genellikle sinek agariklerinin yakınında saklandıklarına ve komşularını çok sevdiğine inanıyorlar. Bu nedenle, ormandaki bir mantarın üzerine beklenmedik bir şekilde tökezlediyseniz, etrafınıza yakından bakın: Borovichki'nin yakınlarda bir yerde saklanıyor olması muhtemeldir.

Diğer mantar toplayıcıları, eğrelti çalılıklarının mevcudiyetinde, aspen yetiştirme alanını tespit etmenin kolay olduğunu, ancak diğerleri yanlarında sadece amanitaların büyüdüğüne inandığını düşünüyor. Ve bu, önceki alâmi hatırlarsanız, yine bizi beyaz mantarlara götürün.

Ormanda çok sayıda beyaz mantar olduğunu fark ederseniz, hemen sepetleri alın ve hasat edin, çünkü gelecek yıl çok başarılı olmayabilir. Her yıl miselyumun yeniden doğuşu, artı porcini mantarı var - bu çok popüler bir ürün.

Ormanda beyaz mantarların ortaya çıkması da yasemin çiçeklenmesi ile gösterilir ve bu, ağır kazma ortalıkları ile de belirlenebilir. İyi şiddetli yağmurlar geçtikten sonra mantarlar için kamp yapmak mümkündür ve Ağustos ayının da yağışla cimri olmaması önemlidir. Ve ormana baskın yapmak için çok iyi bir zaman yollarda çok fazla küfün olduğu bir dönemdir.

Ve şüphecilere göre, prensipte çok fazla mantar yoktur. Bu nedenle, bir ya da başka bir tablonun yorumlanması hakkında düşünmeyi bırakın - daha çok ormana koşun ve oradan tam bir beyaz mantar, tereyağı, chanterelles sepeti ve diğer lezzetli yiyeceklerle dönün!

Pin
Send
Share
Send
Send