Rüya yorumu

Coleus - İşaretler ve Batıl İnançlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Her bitkinin ve evin de dahil olmak üzere kendi kendine özgü enerjisi ve karakteri vardır. Labia ailesine ait olan Coleus, bu teoriyi örneğiyle doğrular. Çiçek, çok güçlü bir enerji potansiyeline sahiptir ve durgun, düşük titreşimleri ortadan kaldırabilir, bunları üst, temiz ve sağlıklı ile değiştirir. Coleus hakkında, sizi bu materyalle tanıştıracağımız çok sayıda işaret ve batıl inanç var.

Bu yeşil kenarlıkla çerçeveli, parlak kırmızı-kahverengi yaprakları olan çok etkili bir süs bitkisidir. Coleus için bakım zor değil: bitki güneşli yerleri tercih eder, ılımlı sulamaya ihtiyaç duyar ve kısma (saç kesimi) sever.

Bu çiçeğin anavatanı Asya'dır. Oradan birkaç asır önce Coleus tohumları iç ülkelere getirildi. Çiçeğin ikinci bir adı olduğu unutulmamalıdır - insanlar arasında daha popüler olan ısırgan otu.

Çiçeğin çok sayıda olumlu özelliği vardır. (ki daha sonra tartışacağız), ancak negatif olanları da var - örneğin intikam. Tesis sahiplerinin ilgisizliğini affetmez ve yeterince dikkat göstermesini gerektirir.

İlk önce, prensipte hangi işaretlerin olduğunu bulmaya çalışacağız. İşaretin altında birbiri ardına gelen iki veya daha fazla amaç (yani, kişiye bağlı olmayanlar) olayları anlamına gelir. Bu durumda, başlangıç ​​olayı, bir sonraki olayın meydana geldiğinin bir işareti ya da işaretidir.

Coleus'un kendisiyle ilgili olarak, aşağıdaki işaretler onunla bağlantılı:

1. Açıklanamayan sebeplerden dolayı bitki solmaya ve kurumaya başladıysa, Bu, bir evden birinin hızlı bir şekilde hastalıklarını önler. Bu omen için belirli nedenlerin olduğu belirtilmelidir: enerjik olarak güçlü bir çiçeğe baskın olsa bile, konutta kapsamlı bir temizlik yapılması gerektiği anlamına gelir. Ve evde yaşayan herkese sağlık durumlarına daha fazla dikkat gösterilmelidir. Tatil ve güç ve enerjinin yenilenmesine müdahale etmeyeceksiniz.

Tabii ki, Coleus banal bir sebepten dolayı hastalandı - zamanında sulanmadı veya çarşaflar kesilmedi. Öyleyse, çiçeğin durumunun restorasyonunu almak için mümkün olan en kısa sürede ihtiyacınız olacak, aksi takdirde bitki böyle saygısız bir tavırla sizi kesinlikle intikam alacak.

2. Fabrikayı işyerine, örneğin ofise koyarsanız, çiçek işinde iyi şanslar getirecek. Bu işaretin yeterince güçlü bir temeli var - bitki alanı olumsuzdan temizlemenin olağanüstü özelliklerine sahip, gereksiz gereksiz etkileri etkisiz hale getirmeye yardımcı oluyor.

Buna ek olarak, çiçeğin yaprakları, nane gibi çok hoş bir kokuya sahip olan havaya özel bir esans yağı yayar. Bilinçaltı seviyede, bu madde beyni harekete geçirmeye başlar, daha aktif yaratıcı çalışmalara katkıda bulunur.

Batıl inançlar, öznel (yani, kişiye bağlı olanlar) olayları arasındaki yanlış bağlantılardır. Kural olarak, yalıtılmış tesadüf vakaları veya istenen sonuca uyan olaylarla güçlendirilirler.

Coleus'un insanlarımızda ortaya çıkmasıyla, onun hakkında yeterli miktarda batıl inanç ortaya çıktı:

  • Çiçek evde tutmak için tavsiye edilmez, Çünkü batıl inancına göre, bir kişiyi iflas ettirme yeteneğine sahip. Bu önyargının kökleri Coleus ya da “ısırgan” yoksullar için Croton olarak adlandırıldığında çok eskilere dayanıyor. Croton görünüşte "ağ" ı hatırlatıyor, ancak daha yüksek maliyeti ve oldukça karmaşık kişisel bakımı için dikkat çekici.
  • Coleus'un kış mevsiminde çiçeklenmesi yoksulluğu ön plana çıkarır. Antik çağda, bir ev bitkisi kışın çiçek açmaya başlarsa açlığa yol açabileceğine inanılıyordu. Oldukça basit bir şekilde açıklandı - genellikle kışın evlerde çok soğuktu. Soğuk bir pencerede duran bir ev bitkisi aniden çiçek açtıysa, kışın yeterince sıcak olduğu anlamına gelir, bu da sokakta yeteri kadar kar olmadığı anlamına gelir ve hasat ölebilir. Bugün, tüm daireler ısıtma sistemi ile donatılmıştır, pencereler kışa karşı yalıtılmıştır veya üzerlerinde çift camlı pencereler vardır. Bu nedenle, sıcak tropik bir devletten sıcağı seven bir misafir, yılın herhangi bir zamanında gelişebilir ve bu batıl inançta kör bir şekilde güvenilmez.
  • Oldukça sık, bu bitki muzhegon aittir. Yani, eğer bekar bir kız Coleus'a başlarsa, tacirciler ondan “kaçacak”. Bu durumda, batıl inanç "aptal telefon" ile açıklanmaktadır. Antik zamanlardan bu yana, Coleus sinek ve diğer zararlı böceklerin üzerine inemediğinden uçucu kurt olarak kabul edildi.
  • Coleus bir evde büyürse, içinde bir yangın olabilir. Bu batıl inanç, büyük olasılıkla, dışarıdan küçük bir alev gibi görünen bitkinin parlak yaprakları nedeniyledir. Ancak, bu batıl inançtan çok etkilenirseniz ve kafanızdan çıkaramazsanız, çiçeği bilinçaltında bir talihsizlik çekmek için evde tutmamak daha iyidir.
  • Coleus pencerenizde büyürse - hiçbir köstebek size korkutucu olmayacak. Bu bitki saflık atmosferine katkıda bulunur ve herhangi bir parazitle birlikte yaşamaya tolerans göstermez.
  • Coleus'un yapraklarında mercek görevi gören küçük yumrular vardır. Bu doğal merceklerden yansıyan ışık nedeniyle, tabakalar çok parlak bir renge sahiptir. Bu gerçeği doğrulamak istiyorsanız, sıcak suyla dolu bir bardağa bir parça Coleus koyun. Yumrular patlayacak ve sıradan bitkiler gibi yapraklar yeşile dönecek.
  • Coleus'un yapraklarının rengini suyla değiştirebilirsiniz, hangi gıda boyası eklenir. Bitkiyi bu su ile suladıktan sonra, şeffaf gövde boyunca nasıl yükseldiğini görmek çok iyi olacaktır.

Evde bu muhteşem bitkiye başlamaya karar verirseniz kesinlikle pişman olmayacaksınız. Evinizi ve sizi pozitif enerji ile dolduracak, iş dünyasında başarı çekecek ve ruh halinizi iyileştirecektir.

Pin
Send
Share
Send
Send